Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Na Forum ViP - Radosław Huget

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 8:50 am    Temat postu: Na Forum ViP - Radosław Huget Odpowiedz z cytatem

Publikuję pierwszą część wspomnień Radosława Hugeta:

Cytat:
Ja miałem takiego kolegę ze szkoły (Tomasz Wideł), który pracował na milicji. On był pracownikiem cywilnym zatrudnionym w magazynie druków. I z Bzdylem waliliśmy poligrafię na materiałach poligraficznych kradzionych z magazynu MO. Papier, matryce białkowe, farbę drukarską, nawet wałki (takie do daktyloskopii) kradliśmy milicji! To trwało wiele miesięcy. On wynosił i ja wynosiłem. Przychodziłem do niego na Mogilską, mówiłem, że idę na magazyn druków i już. Nikt mnie nie sprawdzał, nie legitymował, nie żądał przepustek. To nie były duże ilości. Ile ulotek można było rozdać pod kościołem – 100? Więc miałem taką skórzaną raportówkę, które kupowało się w sklepach myśliwskich i wynosiłem. Wystarczyło, że jednorazowo wyniosłem ryzę papieru, Tomek codziennie coś wynosił i papieru mieliśmy od groma. Potem razem z Tomkiem drukowaliśmy u mnie w domu ulotki, a potem trochę większe rzeczy. W pewnym okresie drukowaliśmy „Opinię Krakowską.”


Więcej - http://www.polonus.mojeforum.net/post-vp3127.html?highlight=#3127


Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Nie Sie 02, 2009 7:46 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sob Lip 11, 2009 6:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny fragment wspomnień Radosława Hugeta na Forum VIP:

Cytat:
To była jesień 1981 roku, władze szukały już konfliktów, zwłaszcza konfliktów z uczelniami, a Rokita z NZS zagroził strajkiem, jak mnie nie wypuszczą. Kupa ludzi się zaangażowała w uwolnienie mnie. Chyba z 10 tysięcy ulotek rozrzucili w Krakowie z tą historią. Był wielki transparent na Collegium Novum - „Uwolnić Hugeta!” Natomiast „Solidarność” (którą nazywaliśmy później w WiPie - „Cepelia”, tę nazwę wymyślił Skiba) nie chciała strajkować tylko wydać jakieś oświadczenie. Tam wszyscy byli „taktycy”. Aż tu przyszedł Żurek (znam tę relację bardzo dokładnie) i powiedział - „Dość tego! Jak nie wypuszczą Hugeta, to postawimy cały Kraków.” A ktoś tam powiedział - „Słuchaj, Michał. Nie możemy robić takich rzeczy o jednego studenta.” A Michał do niego – „Ty zdrajco!” Na takie dictum wszyscy wymiękli i ułożyli „kwit”, który mówił tyle, ze staje całe MPK w Krakowie od czwartej do ósmej rano. A jak ja nie wyjdę, to MPK w Krakowie stanie na 24 godziny. A KPN był bardzo mocny w MPK. Nie tylko Michał Żurek (w Czyżynach), ale także Krzysiek Ogorzałek, Olek Staszczak. Potem doszedł do nich Krzysiek Bzdyl, którego przyjęli do pracy w MPK w Łagiewnikach. Na takie ultimatum komuna wymiękła i puścili mnie dzień przed strajkiem. Siedziałem tydzień.


Więcej - http://www.polonus.mojeforum.net/post-vp3142.html?highlight=#3142
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 6:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klejny fragment wspomnień Radosława Hugeta na Forum VIP:

Cytat:
Jak wróciłem w grudniu 1982 roku do KPN, to co mogłem zrobić? Mogłem wydać jakieś pisemko i je kolportować, ale tak na prawdę niewiele więcej można było zdziałać. Kiedyś można było komunę ukąsać pisemkiem (zwłaszcza przed „Solidarnością”), ale w 1983 czy w 1984 roku – to już nie za bardzo. Chodziło się na demonstrację (3 maja, 11 listopada – standartowe rzeczy), malowało jakieś napisy na murach ...


Więcej - zob.: http://www.polonus.mojeforum.net/post-vp3189.html?highlight=#3189
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum