Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Myśli o Adamie Słomce

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> ARCHIWUM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Plebanek



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 1:21 pm    Temat postu: Myśli o Adamie Słomce Odpowiedz z cytatem

Był z nami w kościele Św. Trójcy. Potem poprowadził swoich zwolenników na Zamek Królewski. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza byli wśród nas Konfederaci z różnych okresów – w tym również ci, którzy odeszli z Frakcją Demokratyczną, Frakcją Reformatorską, również ze słomkową KPN-OP…
Ale nie było Adama. Z tego powodu niektórzy koledzy rozdarli szaty: „Nie udało się zorganizować wspólnych Obchodów!!!”
W Krakowie Adam był znowu z nami. Ale jakby w izolacji. Miałem wrażenie, że mało kto podaje mu rękę. Rozmawiał głównie z mniej znanymi Konfederatami. Kiedy zaczął przemawiać (przemówienie krótkie, bezbarwne – głównie wezwanie do walki z Unią Europejską) Krzysztof Król i Maciej Gawlikowski opuścili salę…
Nie zapomnę, kiedy poznałem to nazwisko. Połowa lat osiemdziesiątych, II proces przywódców KPN. Był jednym z tych, których podziwiałem. Potem
w Wolnej Europie mówiło się o nim jako najbardziej prześladowanym człowieku w Polsce. Poświęcał się dla Kraju i dla Konfedederacji… Tego nikt mu nie odbierze.
Ale po latach Adam uznał chyba, że Konfederacja nie jest już potrzebna. Zebrał swoich zwolenników w Pałacu Kultury i założył KPN-OP. Mimo to zaczął określać się jako przewodniczący KPN (bez żadnych dodatków). Następnie zorganizował napad na VI Kongres KPN-u. Parę miesięcy później – okupację budynków Konfederacji. Najwyraźniej rok 1996 pomylił mu się z 1989, lokale KPN – z budynkami PZPR. Z dużym zaangażowaniem niszczył to, co kiedyś współtworzył…
Dziennikarze zwykle piszący o Konfedracji mało albo źle – rzucili się jak hieny: „Sensacja – biją się w KPN-ie!!!” Nie kryli zadowolenia wrogowie – postkomunistyczna „Trybuna” pochwaliła Adama za skuteczność. Związana
z Janem Olszewskim tzw. „Gazeta Polska” zamieściła wywiad z jednym z czołowych słomkowców, który cudownie pomnożył zwolenników Słomki (oczywiście wersja drugiej strony tą Gazetę nie interesowała).
Szlag mnie trafiał, kiedy po raz pierwszy, – gdy przedstawiałem się jako członek KPN-u – ludzie zaczęli pytać:, „Którego?”
Adam błyszczał. Przez kilka tygodni czy miesięcy widać go było w Telewizji – jak nigdy przedtem i potem. Może o to właśnie chodziło?
Może partia o tej nazwie niedługo i tak zeszłaby ze sceny. Ale Adam Słomka to zejście na pewno bardzo przyspieszył – i zeszmacił.
Od lat o Adamie słychać rzadko. Co pewien czas podejmuje jakieś marginalne inicjatywy. Uparcie, pewnie do końca życia będzie się przedstawiać jako „Przewodniczący KPN”…
Nie przejmujmy się za bardzo Adasiem – mleko rozlało się trzynaście lat temu…

Piotr Plebanek


Ostatnio zmieniony przez Piotr Plebanek dnia Pon Wrz 28, 2009 3:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam jest osobą zasłużoną dla historii KPN-u, zasłużoną dla Polski.
Mój przyjaciel z tamtych lat siedział z nim w celi i zawsze wyrażał się z ogromnym szacunkiem na temat postawy Adama w więzieniu, a był człowiekiem niezwiązanym z KPN-em, bezstronnym.
Wyszedłem z sali nie dlatego, żeby robić jakieś demonstracje. W latach 90-tych nie byłem już w KPN-ie i te Adamowe rozróby nie dotyczyły mnie bezposrednio.
Wyszedłem żeby się nie denerwować, bo niestety wystąpienia publiczne Adama uważam za szczyt żenady i obciachu. Obojętne czy dotyczą "obrony bezrobotnych", karykaturalnie przedstawianej przez niego historii Konfederacji, czy są ich wspólnym głosem z Leszkiem Bublem (kampania wyborcza).
Wyszedłem dla zdrowia Smile
A prywatnie miło się z Adamem gawędzi. Wbrew publicznemu wizerunkowi, jest to człowiek z poczuciem humoru, mający dystans do kreowanej przez siebie postaci.


Ostatnio zmieniony przez Maciej Gawlikowski dnia Pon Wrz 28, 2009 5:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek Lewandowski



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam jest częścią historii KPN.

Niestety, niezależnie od zasług, jego rozbijactwo i chuligańskie metody działania wyrządziły i nadal wyrządzają wiele poważnych szkód środowisku KPN.

Dochodzi do tego podszywanie się jego organizacji (KPN-OP) pod KPN (np. niedawny artykuł w Gazecie Polskiej na temat 30-lecia KPN zilustrowany był godłem ... KPN-Ojczyzna).

Trudno się dziwić, że ludzie jawnie niechętni KPN go popierają. Konfederacja Polski Niepodległej o twarzy Adama Słomki, jako karykatura KPN, jest dla wielu wrogów KPN bardzo wygodna. Kompromituje nas i od nas odstrasza...

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JJP



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 28

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 8:42 pm    Temat postu: bez przesady Mirku Odpowiedz z cytatem

Myślę iż mało kogo poglady i KPNOP (podobnie jak i pozostałe) interesuja. Prywatnie fajny gosc - zastanawiam sie po co mu ta poza? ale czasem ludzie za tytuł poświecaja życie (niestety)
_________________
JJP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> ARCHIWUM Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum