Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kto w Rzepie ma alergię na KPN?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> ORNAMENTATORZY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 10:55 pm    Temat postu: Kto w Rzepie ma alergię na KPN? Odpowiedz z cytatem

Przeglądając Internet za pomocą wyszukiwarki Google natrafiłem na zapomniane przeze mnie mój post na blogu Rzepy. Post o tyle ważny, iż dokumentuje on manipulację, jakiej dokonała redakcja mojego ukochanego dziennika na artykule Kornela Morawieckiego (co spowodowało, że pierwotnie wystąpiłem z zarzutem pod adresem b. Przywódcy SW).


Cytat:
Bohun says:
5 lutego 2009 at 13:52

Jan Mak na POLONUSie zwrócił mi uwagę, że adresatem jednego z moich zastrzeżeń, dotyczącego pominięcia w artykule Kornela Morawieckiego innych organizacji, które – tak samo, jak SW – kontestowały Okrągły Stół, nie może być Kornel Morawiecki. Pełny tekst artykułu Kornela Morawieckiego został opublikowany na stronie http://www.solidarni.org/publicystyka/polska/dlaczego_przewrocilem_okragly_stolik
i tam fragment opublikowany w Rzepie brzmi odmiennie.

Rzepa:

Cytat:
“Stawiam paradoksalną z pozoru tezę: na doprowadzenie do Okrągłego Stołu, jego przebieg i rezultat największy wpływ mieli nie uczestnicy, ale przeciwnicy takiego porozumienia. Oni stworzyli klimat zagrożenia dla wysokich dogadujących się stron, co skłaniało komunistów do większej otwartości i ustępliwości. Po to, żeby osiągnięte porozumienie sprzedać jako wzajemny sukces i żeby tak zostało odebrane przez większość społeczeństwa, koncesje komuny musiały być znaczne. Inaczej triumfowaliby kontestatorzy Okrągłego Stołu. ”

Oryginał:

Cytat:
“Stawiam paradoksalną z pozoru tezę: na doprowadzenie do okrągłego stołu, jego przebieg i rezultat, największy wpływ mieli nie uczestnicy, ale przeciwnicy takiego porozumienia. Oni stworzyli klimat zagrożenia dla wysokich dogadujących się stron, co komunistów skłaniało do większej otwartości i ustępliwości. Po to, żeby osiągnięte porozumienie sprzedać jako wzajemny sukces, i żeby tak zostało odebrane przez większość społeczeństwa, koncesje komuny musiały być znaczne. Inaczej triumfowaliby kontestatorzy okrągłego stołu. Trwałość, względna siła podziemia niepodległościowego i coraz twardsze żądania takich ugrupowań jak SW, KPN, LDP?N?, MRKS, OKOR, PPN tworzyły nowy krajobraz polityczny w kraju. Tworzyły sytuację, w której komuniści musieli (szybko) decydować się, czy chcą rozmawiać z częścią opozycji, tą częścią, która na rozmaite kompromisy była gotowa, czy ryzykować dalszy wzrost popularności grup walczących o pełną niepodległość i pełną demokrację. ”

(...)
Nie tyle więc cofam moje zastrzeżenie, ile kieruje je do redaktorów mojej ukochanej Rzepy. Czyżby ktoś w Rzepie miał alergię na KPN?

http://blog.rp.pl/blog/2009/02/04/kornel-morawiecki-dlaczego-przewrocilem-okragly-stolik/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> ORNAMENTATORZY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum