Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Koledzy Federaści, i Ty Olku - nie idźcie tą drogą!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> ORNAMENTATORZY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej Gawlikowski



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 8:53 pm    Temat postu: Koledzy Federaści, i Ty Olku - nie idźcie tą drogą! Odpowiedz z cytatem

Środowisko FMW jest ostatnio bardzo aktywne w necie. Świetnie zaakcentowali swoją obecność w 25. rocznicę swojej organizacji, a teraz biorą się za pisanie historii, opisywanie różnych epizodów walki z komuną, w których młodzież z Federacji uczestniczyła w ostatnich latach PRL-u.
Wypadałoby się z tego wyłącznie cieszyć, gdyby nie maniera przypisywania sobie nienależnych zasług .
Sporo bojów internetowych stoczyliśmy wraz z Mirkiem Lewandowskim, aby trochę pohamować kolegów federastów przed przypisaniem sobie czołowej roli w historii Marszów Szlakiem I Kompanii Kadrowej (z którymi w latach 80-tych FMW nie miało właściwie nic wspólnego), czy ostatnio przed przemilczeniem roli KPN-u w prowadzonej w całej Polsce właśnie przez Konfederację akcji dobijania PZPR-u.

Na argument, że wypadałoby pisać prawdę, bez zapisów cenzuralnych na jakąś organizację, że nie wypada jedynie o sobie, że zasługi FMW są tak wielkie, że nie trzeba już ich sztucznie powiększać, koledzy odpowiadają: "My piszemy swoje, a wy jeśli chcecie - piszcie swoje".
Czy wspólną (bo świetnie współdziałaliśmy w tamtym czasie) historię musimy sobie wyrywać zębami i starać się po czyichś plecach wspiąć na ten pomnik?
Narzekanie na młodzież jest stałym elementem pisaniny różnych zgredów. Jedyne, co mnie usprawiedliwia, to fakt, że ta młodzież choć nadal walcząca, to już siwizną nieco przyprószona Smile
Tak sobie toczymy od dawna z Mirkiem walki z FMW (głównie z niezwykle porządnym kolegą z Gdańska - Mariuszem Romanem) i udaje nam się większość spraw naprostować, powyjaśniać, uzupełnić.

Dziś jednak trafiłem na element propagandy kolegów z FMW, który całkiem mnie obezwładnił. "Zadymiarz88" (pozdrawiam, Olku!) sprokurował filmik pod tytułem "Historia PRL - Od Lenina się zaczęło... ", który umieścił na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=eN3qXZQ1Vl8&feature=player_embedded
Jest to teledysk do piosenki nieznanego mi wykonawcy, w zamierzeniu autora opisujący historię Polski. Oczywiście z zaznaczeniem niebagatelnej roli, jaką odegrała w niej Federacja Młodzieży Walczącej.

Włączyłem, ale że nie jestem miłośnikiem tego typu twórczości, więc obejrzałem jedynie zakończenie, w nadziei na poznanie autora pretensjonalnego nieco songu.
Zamiast na napisy końcowe, trafiłem na sfilmowaną w Gdańsku w styczniu 1990 roku scenę rozklejania na murach klepsydr PZPR-u.
Oto zrzut ekranowy z filmu:

Plakat jest drukowany, sygnowany przez Konfederację Polski Niepodległej, z ręcznym dopiskiem: "Federacja Młodzieży Walczącej Gdańsk" i pojawia się bardzo krótko na ekranie.
Aby widz zobaczył, co tam jest napisane, autorzy filmu zrobili odręczną grafikę - odrysowali jego treść.
Czy całą treść?
Zobaczmy:

Jest jeden szczegół różniący te dwa obrazki.
Tak! Brawo!
We współczesnej, politycznie właściwej wersji, nie jest to już plakat KPN-u z dopiskiem FMW. To po prostu plakat FMW!


Podpis "Konfederacja Polski Niepodległej" zniknął ze zdjęcia, jak nie przymierzając, odstępca od linii Partii, komisarz ludowy, który popadł w niełaskę Soso:



Jak widzimy - powtórka z historii Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> ORNAMENTATORZY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum