Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowe legendy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej Gawlikowski



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 10:02 am    Temat postu: Nowe legendy Odpowiedz z cytatem

Portal netbird w tekście Jerzego Targalskiego przekonuje nas do tego, że "Polacy stanowią w Polsce mniejszość, bo większość społeczeństwa to Polacy bez przynależności narodowej".
Wolny kraj, każdy może wygłaszać najbardziej nawet egzotyczne opinie. Nie treść tekstu wywołała moje zdziwienie, lecz sposób, w jaki portal netbird przedstawił autora: "legenda dawnej opozycji demokratycznej".
Hmm... Znam legendę o Zawiszy Czarnym, o Janosiku, żywe do dziś w świętokrzyskich wsiach legendy o bohaterskich walkach "Ponurego" czy "Szarego", ale legendy o Targalskim żadnej nie znam.
Może ktoś z czytelników Polonusa mi pomoże?

Wikipedia pisze o Jerzym Targalskim tak:
Cytat:
W latach 1974-1979 członek PZPR. Od 1976 współpracował z Komitetem Obrony Robotników. Od 1977 związany z Głosem i Wydawnictwem "Krąg". Brał udział w zakładaniu czasopism Niepodległość oraz Obóz. W latach 1982-1983 działał w podziemiu, a w latach 1983-1997 przebywał na emigracji we Francji.

Czy legendarna była jego 6-letnia działalnośc w PZPR-ze, współpraca z KOR-em, dwa lata "podziemia" czy ucieczka z Polski?

Tak to obok legendy walczących z ZOMO braci Kaczyńskich dołączają kolejne.
Jakie czasy, tacy bohaterowie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest ciąg dalszy tej historii.

Z bloga Łukasza Warzechy:

Cytat:
Dziś „Rzeczpospolita” podała informację o tym, że podczas weekendowego kongresu PiS Marek Migalski (nie członek partii, ale jej europoseł) chciał zorganizować panel o medialnym odbiorze Prawa i Sprawiedliwości. Pomysł znakomity, bo z tym PiS zawsze miał największy kłopot. Jeszcze lepszym pomysłem Marka Migalskiego było, aby w panelu wzięli udział dziennikarze nie kojarzeni bynajmniej z przychylnością wobec partii Jarosława Kaczyńskiego. „Rz” wspomina o Bartku Węglarczyku z „GW” i Rafale Ziemkiewiczu. Przy wszystkich moich zastrzeżeniach do samej osoby, szczególnie celne wydaje mi się zaproszenie Węglarczyka. Gdyby to zaproszenie przyjął (i gdyby do panelu miało dojść), stanąłby twarzą w twarz z ludźmi, o których działalności mówi i pisze na ogół krytycznie i jeśli udałoby się utrzymać możliwie spokojną atmosferę takiej dyskusji, ludzie ci być może dowiedzieliby się, co przede wszystkim przeszkadza osobom takim jak Węglarczyk. Taka wiedza, wbrew temu, co mogliby sądzić niektórzy, jest cenna, choćby jako asumpt do tego, aby spojrzeć na swoją formację z dystansu i być może wyeliminować jakieś dziecinne błędy.

Ale to wszystko tylko teoretyczne rozważania, albowiem w sprawę wmieszał się niezawodny Przemysław Edgar Gosiewski, obecnie szef Zespołu Pracy Państwowej. Według „Rz” taki pomysł na panel o mediach Gosiowi się nie spodobał. Gosio postanowił, że w panelu powinni wziąć udział Krzysztof Czabański i Jerzy Targalski. Obaj panowie, jak wiadomo, wiele PiS-owi zawdzięczają, w związku z czym ich pojawienie się byłoby jak piosenka trenera Jarząbka. Wspólnie z działaczami PiS ponarzekaliby sobie, jakie to straszne są sprzyjające platformie media i poszli do bufetu, zjeść bigos.


http://lukaszwarzecha.salon24.pl/160356,gosio-rulez-czyli-d-j-vu

Cytat:

Piosenka trenera Jarzabka

"Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu Tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat! (…) To jeszcze ja - Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu! Niech żyje nam! To śpiewałem ja - Jarząbek”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum