Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krzysztof Duszkiewicz

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
midisymphony



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 12

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 2:16 am    Temat postu: Krzysztof Duszkiewicz Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam kolegow z KPN

Ostatnio zmieniony przez midisymphony dnia Sob Maj 08, 2010 2:09 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Krzysztofie,

po głębokim namyśle postanowiłem wydzielić Pana post do osobnego wątku, gdyż tematycznie nie dotyczy on kampanii prezydenckiej dr Kornela Morawieckiego (czy tez dotyczy jej w bardzo niewielkim zakresie).

Napisał Pan:
Cytat:
Mimo wielu prob z mojej strony, nigdy nie otrzymalem "uaktywniajacego konto emaila" od admina owego portalu. To, co mam wiec kolegom z SW powiedziec bede publikowal tutaj, na forum KPN... Ale to tak na marginesie. Nazywam sie Krzysztof Duszkiewicz i od ponad 23 lat przebywam na emigracji w Stanach.


Jestem głęboko przekonany, że trudności, które Pan miał z zarejestrowaniem się na Forum SW Katowice miały charakter przejściowy, mechaniczny i nie były wynikiem złej woli Administratorów na tamtym Forum.

Oczywiście cieszymy się z nowego uczestnika naszego Forum, zwłaszcza, gdy jest nim stary wiarus z czasów walk z komuną - http://www.solidarni.org/wolni_i_solidarni/ludzie_sw/przyjaciele_i_wspolpracownicy/duszkiewicz_krzysztof .

Byłoby jednak dla nas krepujące, aby polemizował Pan ze swoimi kolegami z SW za pośrednictwem Forum POLONUS. Jeszcze raz powtarzam - wierzę, że to był przypadkowy zbieg okoliczności, że nie mógł Pan się zalogować na Forum SW i że kolejna próba będzie udana. Jeżeli jednak się mylę - proszę wykorzystywać POLONUSa dla celu, który Pan wyżej określił. Mam nadzieję, że nasi Przyjaciele z Forum SW (a niekiedy szorstka to przyjaźń, bo w wielu sprawach się głęboko różnimy) w takiej sytuacji nam to wybaczą... Więcej nie chcę się na ten temat wypowiadać, bo to nie jest nasza sprawa, ale wewnętrzna sprawa Waszego Środowiska.

Niewielka część Pana postu dotyczyła Kornela Morawieckiego:
Cytat:

Nie jest juz tak istotne, ze Kornel Morawiecki "kupuje podpisy", czy ze cos bredzi o panslawizmie i uznaniu hegemonii Rosji. Kiedy sam bede mial na karku 70-ke bede prawdopodobnie jeszcze bardziej szokowal rodzine i znajomych. Ludzie na starosc dziecinnieja i jest to jedno z praw natury.


Z oceną moralną "kupowania podpisów" się wstrzymuje, gdyż - po pierwsze - nie mam pewności co do faktów (zbieram podpisy dla Kornela i nikt nie proponował mi za nie pieniędzy ani ja nikomu ich nie proponowałem, choć nie mogę wykluczyć, że niektóre osoby, z którymi nie mam kontaktu tak robią). Po drugie - za długo żyję w Polsce i mam za dobrą pamięć, aby nie pamiętać w jaki sposób komuniści lub postkomuniści i ich sojusznicy usiłowali opluwać KPN nagłaśniając prawdziwe, częściowo prawdziwe lub całkiem nieprawdziwe "fakty". Jeżeli coś mnie (trochę) zaskakuje w tej sprawie, to inspiratorzy tej czarnej kampanii przeciwko Kornelowi. Na ale cóż, okrągłostołowicze to w końcu jedna rodzina, owszem skłócona wewnętrznie, ale na zewnątrz występująca zadziwiająco solidarnie (sic!). Jeżeli więc w TVP ludzie o solidarnościowym rodowodzie i z uczciwością na ustach mogą współpracować z Jackiem Skorusem - pracownikiem TVP z lat 80. ewidencjonowanym w archiwach SB jako TW, to czyż można się dziwić, że inni ludzie z tego środowiska posługują się starymi, sprawdzonymi, ubeckimi metodami?

A moralna ocena? - Mój Boże. Przecież partie okrągłostołowe głosami swych przedstawicieli zapewniły sobie samofinansowanie z naszych podatków (poprzez budżet państwa) i od kilku już lat każdy z nas opłaca głupawe spoty wyborcze PiS czy PO, każdy z nas finansuje nomenklaturę partyjną PSL i SLD i to z naszych pieniędzy partie okragłostołowe finansują sobie kampanie wyborczą. Jeżeli w tej sytuacji mają oni czelność mówić o moralności, to jedynie w myśl zasady, która każe złodziejowi krzyczeć najgłośniej - "Łapaj złodzieja!"

Upraszam Pana tylko o jedno na naszym Forum - o unikanie słów, które mogłyby kogokolwiek na tym Forum poniżyć, obrazić, naruszyć jego godność. W szczególności dotyczy to naszego Gościa i Przyjaciela - Kornela Morawieckiego, Przewodniczącego Solidarności Walczącej.

Zapewniam też Pana, że w znanych mi publicznych wypowiedziach Kornela nie znalazłem niczego, co uzasadniałoby zarzuty odnośnie Jego rzekomego panslawizmu i rzekomego uznawania przez Niego hegemonii Rosji. Wedle mojego głębokiego przekonania, zarzuty te opierają się na błędnej interpretacji wypowiedzi Kornela i wierzę, że ta błędna interpretacja nie wynika ze złej woli, lecz z niezrozumienia. Na Forum VIP ( http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt1411.html?postdays=0&postorder=asc&start=0 ) pytałem Kornela o te sprawy i Jego odpowiedzi umacniają mnie w przedstawionym powyżej stanowisku.

Serdecznie pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i czytam, że już wszystko jest OK - http://swkatowice.mojeforum.net/post-vp29342.html#29342

Cieszę się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midisymphony



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 12

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 5:30 pm    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez midisymphony dnia Sob Maj 08, 2010 2:11 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midisymphony



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 12

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Administrator napisał:


Oczywiście cieszymy się z nowego uczestnika naszego Forum, zwłaszcza, gdy jest nim stary wiarus z czasów walk z komuną - http://www.solidarni.org/wolni_i_solidarni/ludzie_sw/przyjaciele_i_wspolpracownicy/duszkiewicz_krzysztof .



Ten link jest akurat dosc zabawny. Moze bowiem sugerowac moje odejscie od zainteresowania wydarzeniami politycznymi w Polsce. W jezyku angielskim wyrazenie idiomatyczne "went fishing" w tym konkretnym kontekscie moze wskazywac na "apolitycznosc" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Administrator napisał:

Nie jest juz tak istotne, ze Kornel Morawiecki "kupuje podpisy", natury.
(...) Z oceną moralną "kupowania podpisów" się wstrzymuje, gdyż - po pierwsze - nie mam pewności co do faktów (zbieram podpisy dla Kornela i nikt nie proponował mi za nie pieniędzy ani ja nikomu ich nie proponowałem, choć nie mogę wykluczyć, że niektóre osoby, z którymi nie mam kontaktu tak robią)


nie będę ukrywał, że Piotrek zanim wyciągnał kartę z poparciem dla Kornela kilka razy dolał mi znakomitej wiśnióweczki Very Happy
...ale mama podpisała całkiem darmo Embarassed
sprawdzę zaraz...chyba jeszcze coś tam w butelce zostało...
jest w końcu równouprawnienie czy nie Wink


oby się udało!

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum