Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Apel Andrzeja Rozpłochowskiego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czaszka



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 12

PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 7:41 am    Temat postu: Apel Andrzeja Rozpłochowskiego Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Apel do Polonii Los Angeles i całego stanu California.
Za trzy tygodnie 20 czerwca br.w Polsce odbędą się przedwczesne wybory prezydenckie dlatego,że jak wszyscy wiemy - urzędujący pan Prezydent RP Lech Kaczyński, oraz cała towarzysząca jemu delegacja Rzeczypospolitej zginęła w tajemniczej i mającej znamiona zamachu katastrofie samolotu 10 kwietnia br. w Smoleńsku pod Katyniem.
Wybór rozstrzygnie się pomiędzy kandydatem rządzącej PO i już urzędującym w Pałacu Prezydenckim marszałkiem Sejmu RP Bronisławem Komorowskim,a kandydatem opozycyjnego PIS i bratem śp. pana Prezydenta RP Jarosławem Kaczyńskim. Dwoje owych kandydatów reprezentuje wizję innej Polski.
Po katastrofie smoleńskiej wszyscy zgodnie przyznali, że śp. pan Prezydent Lech Kaczyński kochał Polskę i bardzo dobrze służył sprawie wolności i samodzielności Rzeczypospolitej Polskiej mimo, że do dnia jego śmierci ogromna część wpływowych elit polskich przekonywała naród polski, Europę i świat, że jest podobno inaczej. W chórze tamtych głosów byli też przywódcy rządzącej PO, a wśród nich wyjątkowo nikczemnie wyróżniał się również Bronisław Komorowski. Skoro śp. pan Prezydent RP Lech Kaczyński służył dobrze Polsce, to dzisiaj kontynuatorem tej służby może być jedynie pan Jarosław Kaczyński, a nie ich nawet dzisiaj jeszcze "wróg wojny domowej" Bronisław Komorowski.

Kochana Polonio, Droga Polko i Polaku.
Wolność i dobro Polski jest również celem mojego życia od 30 lat, od pamiętnego sierpnia 1980 roku. Dzisiaj od 22 lat żyję jeszcze także na emigracji tutaj w Californii, w jej stolicy Sacramento.W sierpniu 1980 roku byłem przywódcą strajku w b. hucie "Katowice" w Dąbrowie Górniczej, jednego z czterech największych wówczas w kraju ośrodków strajkowych, a potem byłem przywódcą MKZ Katowice jednego z najsilniejszych regionów "Solidarności" w Polsce i chyba najbardziej antykomunistycznego,który prostą drogą dążył wyłącznie do obalenia zbrodniczej dyktatury komunistycznej PRL. Za tą walkę po wprowadzeniu stanu wojennego prawie trzy lata byłem więziony, w tym prawie dwa lata również w zagrożeniu karą śmierci, jako jeden z siedmiu czołowych przywódców "Solidarności".
Dzisiaj w obliczu mocno rozstrzygającej o losie Polski walki politycznej kto zajmie urząd Prezydenta RP oznajmiam, że serce moje i mój rozum są po stronie kandydata Jarosława Kaczyńskiego i o taki sam wybór proszę każdego z Was tutaj na emigracji w Californii.
W tej mierze gorąco wspieram podobny apel mojego kolegi i również zasłużonego przywódcy "Solidarności" Ryszarda Nikodema. Pamiętajmy, że w polityce liczą się nie syrenie głosy i zwodnicze słowa, ale konkretne czyny i nie dajmy się kolejny raz wyprowadzić w pole.
Uczyńmy też wszystko, każde z nas, aby 20 czerwca przy urnach wyborczych na emigracji stawiło się jak najwięcej zatroskanych o Polskę Polek i Polaków i oddało swój głos. Każdy z nich naprawdę bardzo się będzie liczył.
Proszę wszystkich abyśmy pamiętali, że zawsze wystrzegać się trzeba polityków, zbyt mocno popieranych przez obcych, a mających wiele na sumieniu wobec własnego narodu. Niech stale służą nam słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego, abyśmy strzegli się agentur, abyśmy służyli jedynie Polsce i kochali tylko Polskę, a nienawidzili tych co służą obcym. Trzeba współpracować dla dobra Polski i tylko dla dobra Polski, a nie może być współpracy w zaprzedawaniu kraju obcym.

Andrzej Rozpłochowski, 2800 Corabel Ln., apt.121, Sacramennto, CA 95821

_________________
Krzysiek Trzaska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum