Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybory Prezydenckie 2010
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 10:00 pm    Temat postu: Wybory Prezydenckie 2010 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego

26 kwietnia 2010 r.

Szanowni Państwo,

10 kwietnia w katastrofie w Smoleńsku zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z Małżonką Marią. Wraz z nimi, w tragicznej i niepojętej katastrofie, której przyczyn jeszcze nie znamy, śmierć poniosły 94 osoby towarzyszące Parze Prezydenckiej, w tym ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski; legenda Solidarności Anna Walentynowicz - niezłomna bojowniczka o wolność, sprawiedliwość i prawdę, przedstawiciele Rodzin Katyńskich - niezłomni strażnicy pamięci o zbrodni katyńskiej; politycy, żołnierze, kombatanci, osoby duchowne, funkcjonariusze państwa polskiego, wybitni przedstawiciele wielu środowisk społecznych. Zginęli prawie u celu, blisko mogił tysięcy Polaków wymordowanych przez Sowietów w Katyniu. Zaprowadziło ich tam przekonanie, że Prawda i Pamięć o ofiarach tej zbrodni zasługują na szczególny szacunek.

Polacy godnie i solidarnie złożyli hołd ofiarom tej tragedii, modlili się za zmarłych. I czynią to nadal, już po zakończeniu oficjalnej żałoby. Biało-czerwone flagi z czarnym kirem, wiszą wciąż na wielu polskich domach. Tysiące osób towarzyszyły i towarzyszą w ostatniej drodze swoim przyjaciołom, koleżankom i kolegom. Byliśmy w tych dniach razem. Jesteśmy razem.

Wyjątkowo ciężka próba spotkała w tych dniach wszystkich tych, którzy stracili w Smoleńsku swoich bliskich – żony, mężów, matki, ojców, synów, córki, dziadków, wnuków, siostry i braci. Ten ból, to cierpienie, były, są i będą również moim udziałem.

Odszedł mój najukochańszy Brat i Jego Małżonka, odeszli moi serdeczni, wieloletni przyjaciele i współpracownicy z naszej partii Prawo i Sprawiedliwość, o których nigdy nie zapomnę.

Odeszli posłowie, senatorowie, ministrowie rządu z innych formacji politycznych, których szanowałem i z którymi współpracowałem.

Zginęli prezesi najważniejszych instytucji państwowych i wybitni przedstawiciele wielu organizacji i środowisk. Żołnierze, dowódcy Sił Zbrojnych RP. Polska jest z nich dumna.

Na służbie polegli dzielni piloci i dzielne stewardessy z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

Polska straciła wybitnych Polaków.

Tragicznie przerwane życie Prezydenta RP, śmierć elity patriotycznej Polski, oznacza dla nas jedno: musimy dokończyć Ich misję. Jesteśmy Im to winni, jesteśmy to winni naszej Ojczyźnie. Choć pogrążeni w bólu i żałobie, związani wieczną pamięcią o stracie, mamy obowiązek wypełnić Ich testament.

Polska to nasze wspólne, wielkie zobowiązanie. Wymagające przezwyciężenia także osobistego cierpienia, podjęcia zadania pomimo osobistej tragedii.

Dlatego podjąłem decyzję o kandydowaniu na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Mam w tej decyzji wsparcie rodziny.

Wszystkich, którzy chcą kontynuować dzieło ofiar smoleńskiej tragedii, którzy chcą by prawa Polska i prawi Polacy - jak pięknie powiedział przewodniczący „Solidarności” Janusz Śniadek - na zawsze podnieśli głowy, wzywam do współpracy. Bądźmy razem. Dla Polski. Polska jest najważniejsza.

Jarosław Kaczyński


http://www.pis.org.pl/article.php?id=17305


Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Pon Lip 12, 2010 7:33 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 6:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Komorowski wygrywa z Kaczyńskim. W I i II turze
Poniedziałek, 26 kwietnia (20:11)

Według najnowszego sondażu prezydenckiego SMG/KRC wykonanego na zlecenie TVN24 najwięcej wyborców deklaruje chęć oddania głosu na Bronisława Komorowskiego, kandydata Platformy Obywatelskiej.

Z przeprowadzonego na próbie tysiąca osób badania wynika, że w pierwszej turze 47 proc. wyborców poprze kandydaturę Komorowskiego, natomiast 27 proc. zagłosuje na Jarosława Kaczyńskiego.

Grzegorza Napieralskiego zamierza wybrać 5 proc. wyborców, Waldemara Pawlaka - 4 proc., Andrzeja Olechowskiego - 3 proc., Andrzeja Leppera - 2 proc., a Marka Jurka 1 proc.

Chęć głosowania na innego kandydata niż wyżej wymienieni zadeklarowało 2 proc. pytanych. Z kolei 7 proc. nie wie jeszcze, kogo poprze.

Gdyby w ewentualnej drugiej turze wyborów doszło do rywalizacji Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego, marszałek Sejmu dostałby 57 proc. głosów, zaś prezes PiS - 35 proc.

W razie gdyby do drugiej tury dostali się Komorowski i Olechowski, pierwszy dostałby 63 proc. głosów, drugi - 20 proc.

Z kolei w razie pojedynku Kaczyński-Olechowski, prezes PiS wygrałby z przewagą jednego proc. głosów (43 proc. poparcia dla Kaczyńskiego wobec 42 proc. dla Olechowskiego).

Wyniki sondażu dla drugiej tury wyborów nie sumują się do stu, ponieważ w każdym z trzech rozpatrywanych przypadków część wyborców, którzy głosowaliby w pierwszej turze, zadeklarowała, że nie zagłosuje dwa tygodnie później lub jeszcze nie wie, na kogo w drugiej turze oddałaby swój głos.

Gdyby pierwsza tura wyborów prezydenckich odbywała się w najbliższą niedzielę, w głosowaniu wzięłoby udział 77 proc. uczestników badania. Do urn nie zamierza iść 11 proc. pytanych, zaś o jeden pkt proc. więcej badanych jeszcze nie wie, czy to zrobi.

SMG/KRC przeprowadził sondaż metodą telefoniczną w poniedziałek, 26 kwietnia, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1001 dorosłych osób. O wskazanie kandydata na prezydenta poproszono 893 osoby, które zdeklarowały udział w wyborach bądź jeszcze nie wiedzą, czy będą głosować.


http://fakty.interia.pl/polska/news/komorowski-wygrywa-z-kaczynskim-w-i-i-ii-turze,1470177,6589


Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Wto Maj 04, 2010 10:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 9:49 pm    Temat postu: lepiej, a napewno szybciej, sprawniej i taniej Odpowiedz z cytatem

czy nie uważacie, że wybory prezydenckie mogłoby przeprowadzić Zgromadzenie Narodowe
mnie to bez różnicy...i tak nie głosuję...ale wolałbym, aby z emerytury mojej matki nie finasować takich wyborów, gdzie wybrany ma pełnić funkcję dekoracyjną albo wręcz destrukcyjną, jak ostatnio

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2010 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komorowski realizuje jednak testament Zmarłego Prezydenta:

Cytat:

Marszałek Sejmu, pełniący obowiązki prezydenta, Bronisław Komorowski poinformował, że w sobotę, 8 maja, uda się wynajętym samolotem do Moskwy na niedzielne obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Jak dodał, do samolotu zaprosił gen. Wojciecha Jaruzelskiego.


http://fakty.interia.pl/polska/news/komorowski-zaprosil-jaruzelskiego-do-samolotu,1472257

------------------------------------------------

Potępiałem ten gest, gdy zapowiadał go obóz Lecha Kaczyńskiego, potępiam go także, gdy to samo czyni Bronisław Komorowski. Wolałbym, aby p.o. Prezydenta kontynuował inne elementy prezydentury Zmarłego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2010 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Samorządowcy PiS mają zakaz podejmowania inicjatyw mających na celu upamiętnianie ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku przez nadawanie ich imienia placom, ulicom i skwerom. Decyzję w tej sprawie podjął szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński.


http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/pis-zakazuje-bez-ulic-imienia-ofiar-katastrofy,1472484
---------------------------------------

Bardzo rozsądna decyzja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2010 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Marszałek Sejmu, pełniący obowiązki prezydenta, Bronisław Komorowski poinformował, że w sobotę, 8 maja, uda się wynajętym samolotem do Moskwy na niedzielne obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Jak dodał, do samolotu zaprosił gen. Wojciecha Jaruzelskiego.


------------------------------------------------

kiedyś wykończą ślepowrona...
...ale jakim kosztem Confused

========================================
[quote="Administrator"]
Cytat:
Samorządowcy PiS mają zakaz podejmowania inicjatyw mających na celu upamiętnianie ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku przez nadawanie ich imienia placom, ulicom i skwerom. Decyzję w tej sprawie podjął szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński.


----------------------------------------------------------------------
rozsądna decyzja nierozsądnego człowieka; kto zna ten wie
chociaż muszę się wycofać...
postawię sporo, że to nie jego wymysł Wink

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Nie Maj 02, 2010 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U Rafała Ziemkiewicza w Antysalonie obok prowadzącego i Stanisława Janeckiego wystąpili: Jerzy Jachowicz i Tomasz Sakiewicz. Zabrakło dotychczasowych uczestników programu, z których co najmniej dwoje prezentowało dystans wobec PiS.

Co ciekawe - jedną z tez programu była obawa przed monizmem politycznym w mediach, co przy tym składzie dyskutantów było cokolwiek zabawne :) .

Druga teza dyskutantów była taka, że Bronisław Komorowski podpisując ustawę o IPN chce chronić wpływowych dziennikarzy, których nazwiska są w zbiorze zastrzeżonym. I znowu teza cokolwiek zabawna w świetle obecności Jacka Skorusa w TVP2 za milczącym przyzwoleniem PiS. Jacek Skorus jest - przypomnijmy - ewidencjonowany w archiwach SB jako TW. Niestety dyskutanci nie wyjaśnili, dlaczego Skorus w TVP jest dobry a dziennikarze, których nazwiska są być może w zbiorze zastrzeżonym są źli. Najwyraźniej mamy do czynienia z kolejną wersją etyki Kalego. Sprawa jest o tyle jeszcze zabawna, że nie kto inny, jak Rafał Ziemkiewicz protestował przeciwko obecności Skorusa w TVP. No ale to było kilka tygodni temu i redaktor Ziemkiewcz zdążył już o tym zapomnieć.

Jak widać w toku kampanii wyborczej obie strony wojny domowej w Polsce postanowiły prać nam mózgi. Jeżeli coś dziwi, to jedynie fakt, że Rafał Ziemkiewicz zdecydował się wziąć udział w tym praniu po jednej ze stron. Do tej pory ceniłem go za to, że był człowiekiem myślącym samodzielnie. No ale taka jest logika tej walki, że bardzo trudno będzie zachować podczas niej zdrowy rozsądek i bezstronność. Szkoda Ziemkiewcza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Nie Maj 02, 2010 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Administrator napisał:
Jeżeli coś dziwi, to jedynie fakt, że Rafał Ziemkiewicz zdecydował się wziąć udział w tym praniu po jednej ze stron. Do tej pory ceniłem go za to, że był człowiekiem myślącym samodzielnie. No ale taka jest logika tej walki, że bardzo trudno będzie zachować podczas niej zdrowy rozsądek i bezstronność. Szkoda Ziemkiewcza...


RAZ z pewnością myśli samodzielnie, ale ===> ze wskazaniem
być może coś wie o PO co nie jest dostępne w publicznym obiegu; zaznaczę, że wielu ludzi z UPR-owskim stażem ma podobne odchylenie

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Marta Kaczyńska wesprze stryja? "Doszło do nieporozumienia"
Niedziela, 2 maja (20:57)
Córka zmarłego tragicznie prezydenta Marta Kaczyńska będzie wspierała swego stryja Jarosława Kaczyńskiego, ale będzie to wsparcie prywatne i osobiste, a nie poparcie czysto polityczne - powiedział w niedzielę wieczorem rzecznik PiS Adam Bielan.

Bielan - pytany w TVN24 o ewentualną aktywność w kampanii prezydenckiej córki zmarłego tragicznie 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego - przyznał, że "doszło do pewnego nieporozumienia" w kwestii zaangażowania Marty Kaczyńskiej w kampanię.

- Marta Kaczyńska będzie wspierała nie tylko w trakcie kampanii, ale także po wyborach swego stryja, bo są to dwie bardzo bliskie sobie osoby (...). Nie sądzę, żeby była bezpośrednio zaangażowana w kampanię wyborczą - powiedział Bielan.

Rzecznik PiS dodał, iż sztab wyborczy jego partii nie składał Marcie Kaczyńskiej propozycji udziału w kampanii wyborczej.

- Jestem w częstym kontakcie z Martą Kaczyńską, ale nie rozmawiałem o jej bezpośrednim udziale w kampanii - powiedział.

- Marta Kaczyńska jest osobą, która interesuje się tym, co się dzieje w kraju, nie jest jej wszystko jedno, co się wydarzy w Polsce w najbliższych latach, ale nie sądzę, żeby chciała, w tej sytuacji, w jakiej się w tej chwili znalazła, brać udział choćby w wiecach wyborczych - powiedział Bielan.

W piątek szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego, Joanna Kluzik-Rostkowska pytana przez dziennikarzy w Sejmie, jak będzie wyglądał udział córki zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w kampanii jej stryja odpowiedziała, że "pani Marta chce być zaangażowana w tę kampanię".

Marta Kaczyńska w czasie kampanii prezydenckiej swojego ojca pojawiła się z mężem i małą córeczką m.in. na billboardach Lecha Kaczyńskiego.

Wybory prezydenckie odbędą się 20 czerwca, ich ewentualną drugą turę zaplanowano na 4 lipca. Po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego kandydatem PiS został prezes tej partii i brat zmarłego prezydenta Jarosław Kaczyński.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP


http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/marta-kaczynska-wesprze-stryja-tak-ale,1473243
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 9:31 am    Temat postu: podpisałem... Odpowiedz z cytatem

zgodę na kandydowanie dla Marka Jurka (1 podpis)
jw dla Kornela Morawieckiego (2 się udało)
wiem, to niewiele, ale to już nie moja bajka
kiedyś zbierało się w tempie 6 podpisów na godz.
czasem mniej, czasem wiecej; w zależności od miasta i okoliczności
bywało, że człeka poszczuli psami, bywało, że na herbatę zaprosili
ale to odległe historie
byłem już podczas mojej aktywności wyborczym kandydatem, członkiem komisji, obserwatorem w domu Seniora, nadzorowałem komisje obwodowe, byłem także pełnomocnikiem kandydata do Senatu (podpisy zebrane własnymi siłami), a raz nawet... (mam ten dokument i chowam pieczołowicie, choć nie dla potomnych, których pewnie już nie spłodzę Crying or Very sad ) zostałem zgłoszony jako mąż zaufania KPN-u do
===> Państwowej Komisji Wyborczej w wyborach Prezydenckich X 2005
zaproponował mi takie zadanie Michał Janiszewski, który zorientował się jakoś (chytrusek Wink ), że do żadnej komisji (za pieniądze) się nie zgłosiłem, a dokument podpisał mi pełnomocnik Kandydata Adam Słomka ... a już kilka miesięcy później... sami wiecie co się stało Confused Evil or Very Mad Rolling Eyes
niestety nasz Kandydat się wycofał, ale dokument na pamiatkę mi w szafie pozostał; nie kryję, że czułem się bardzo dowartościowany Very Happy
tyle zasłużonych jednostek było w Partii, a tu ...ja, skromny wolski radny
ot taki wątek retrospektywny


na tym mój udział w kampanii zakończonej wrzuceniem do urny [co kto tam chce] już się zapewne zakończył...no, chyba, że jakaś niespodzianka jeszcze wyniknie Surprised

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Wto Maj 04, 2010 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Sondaż: Komorowski w dół, Kaczyński w górę. Ale...

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski (PO) w pierwszej turze wyborów prezydenckich może liczyć na poparcie 45 proc. wyborców, zaś prezes PiS Jarosław Kaczyński - na 30 proc.; w drugiej turze Komorowski pokonałby Kaczyńskiego w stosunku 55 do 34 proc. - wynika z sondażu SMG/KRC dla TVN24.

Oznacza to, że w porównaniu z poprzednim badaniem (wykonanym 26 kwietnia) kandydat PO stracił po 2 pkt proc. w obu turach, kandydat PiS - zyskał 3 pkt proc. w pierwszej turze, a w drugiej stracił 1 punkt proc.

Według sondażu, kandydat SLD Grzegorz Napieralski może liczyć na poparcie 5 proc. respondentów (bez zmian). Po 3 proc. ankietowanych wskazało Andrzeja Olechowskiego (bez zmian) i Waldemara Pawlaka (1 punkt proc. straty). Marka Jurka popiera 2 proc. respondentów (wzrost o 1 punkt proc.), Andrzeja Leppera - 1 proc. (spadek o punkt proc.).
(...)
Ankietowani byli również pytani o swoje preferencje partyjne. Platforma Obywatelska może liczyć na poparcie 42 proc. respondentów, Prawo i Sprawiedliwość - 32 proc. Oznacza to (w porównaniu z poprzednim badaniem przeprowadzonym 26 kwietnia) wzrost poparcia dla obu partii o jeden pkt proc.

Według sondażu jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 8 proc. przekroczyłby próg wyborczy. Poza Sejmem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe (3 proc.). Oba ugrupowania straciły po 1 punkcie proc.

Po 1 proc. badanych zadeklarowało poparcie dla Ligi Polskich Rodzin oraz Samoobrony. Pozostałe ujęte w sondażu partie - m.in. Prawica Rzeczypospolitej, Polska Plus, Stronnictwo Demokratyczne - nie zyskały poparcia. Niezdecydowanych, na które ugrupowanie głosować było 8 proc. Odpowiedzi odmówiło 2 proc. badanych.

MillwardBrown SMG/KRC przeprowadził sondaż metodą telefoniczną 4 maja, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1002 dorosłych osób. O wskazanie kandydata na prezydenta poproszono 918 osób, które zdeklarowały udział w wyborach bądź jeszcze nie wiedziały, czy będą głosować. O preferencje partyjne były pytane 881 osoby, które oświadczyły, że pójdą głosować lub nie były tego pewne.

źródło informacji: TVN


http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/sondaz-komorowski-w-dol-kaczynski-w-gore-ale,1473894
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sro Maj 05, 2010 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Istotna informacja i próba stylu Prawdziwego Polaka:

Cytat:
Komorowski w TVP i w TVN24


Telewizja Polska odmówiła Bronisławowi Komorowskiemu przeprowadzenia wywiadu 3 Maja w TVP 1. Moim zdaniem słusznie zaproponowała mu zamiast tego orędzie. Jest głową państwa, choćby tymczasowo, należy mu się. Niestety, marszałek zrezygnował z okazji podzielenia się z narodem swymi myślami w dniu święta państwowego.

Gdyby to był wywiad, wtedy wszystkie pytania do Pana Marszałka byłyby dozwolone. W takim wypadku nie miałby kontroli nad materiałem. Ogądając wywiad widz ma prawo przypuszczać, że dziennikarz zapytał tak ważnego rozmówcę o wszystkie ważne sprawy, zwłaszcza te najciekawsze, bo kontrowersyjne. Jednak gdyby do tego doszło, i marszałek zostałby wnikliwie przepytany, podniósłby się krzyk, że "PiSowska Telewizja" zakłóca nastrój święta, moze nawet ledwo co zakończonej żałoby. Robi kampanię wyborczą Jarosławowi Kaczyńskiemu gnębiąc jego rywala. Natomiast gdyby marszałek dyktował, o co wolno go pytać, byłaby to jego autorska wypowiedź w fałszywej formie wywiadu. A przecież autorską wypowiedzią głowy państwa jest orędzie. Nie należy wprowadzać w błąd widzów.

Ostatecznie wywiad z marszałkiem przeprowadziła Anita Werner w TVN24, chyba w Muzeum Narodowym, bo w tle wisiały dwa legendarne polskie obrazy: "Rejtan" i "Uchwalenie Konstytucji 3 Maja" Matejki. Oboje rozmówców siedziało na fotelach w kształcie tronów. Mieszając niesłychanie uroczysty wystrój wnętrza z bieżącą problematyką, i unikając najtrudniejszych pytań, TVN24 zrobiła marszałkowi propagandę wyborczą przy pomocy luksusowej dziennikarki.

Anita Werner jest tak piękną kobietą, że ilekroć ją oglądam, czuję przypływ wspomnień burzliwej młodości. Gdy mówi, patrzę na jej pełne usta i lekko skośne oczy, łabędzią szyję, doskonały kształt głowy i słucham głębokiego głosu starając sobie wyobrazić tyle powabu w innej sytuacji. Dla mnie może rozmawiać nawet z żabą. Nie mam wątpliwości, że jeden jej pocałunek zamieni szkaradę w księcia. Albo w prezydenta.


http://klopotowski.salon24.pl/178092,komorowski-w-tvp-i-w-tvn24
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jarosław Kaczyński zebrał 1,65 mln podpisów

Komitet wyborczy kandydata na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego zebrał 1 mln 650 tys. podpisów z poparciem dla niego - poinformowała szefowa sztabu J. Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska. Prezes PiS dziękował dziś tym, którzy podpisali się pod jego kandydaturą bądź zbierali podpisy.


http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/jaroslaw-kaczynski-zebral-165-mln-podpisow,1474769
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bronisław Komorowski zebrał 769 352 podpisów

Komitet wyborczy kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego złożył w czwartek w Państwowej Komisji Wyborczej prawie770 tys. podpisów poparcia, potrzebnych do formalnego zarejestrowania go jako kandydata w wyborach prezydenckich.


http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/a-bronislaw-komorowski-ponad-polowe-mniej,1474861

==============================

Sondaże przemawiają za Komorowskim. Ilość podpisów - za Kaczyńskim. Zobaczymy jak będzie 20 czerwca....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 6:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PKW: Zgłosiło się 10 kandydatów na prezydenta
Piątek, 7 maja (00:28)

W czwartek o północy minął termin składania w PKW dokumentów potrzebnych do rejestracji kandydatów na prezydenta, w tym co najmniej 100 tys. podpisów z poparciem. W czwartek zgłosiły się m.in. komitety Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego.

Do Państwowej Komisji Wyborczej łącznie zgłosiło się 10 kandydatów w wyborach prezydenckich. PKW formalnie zarejestrowała już trzech z nich: Waldemara Pawlaka (PSL), Grzegorza Napieralskiego (SLD) i Marka Jurka (Prawica Rzeczypospolitej).

Siedmiu kandydatów, którzy w czwartek, ostatniego dnia, złożyli listy z co najmniej 100 tys. podpisów poparcia, czeka na rejestrację.

Są to: Bronisław Komorowski (PO), Jarosław Kaczyński (PiS), Andrzej Olechowski (niezależny, wspierany przez Stronnictwo Demokratyczne), Andrzej Lepper (Samoobrona), Bogusław Ziętek (WZZ Sierpień 80), Janusz Korwin-Mikke (były prezes UPR, obecnie Wolność i Praworządność) i Kornel Morawiecki (założyciel "Solidarności Walczącej").

Morawiecki zgłosił się do PKW w ostatniej chwili, kilka minut przed północą; złożył 110 tys. podpisów z poparciem dla swojej kandydatury. - Polska potrzebuje prawdy, jedności i sprawiedliwości. To są główne hasła, którymi chcę się posługiwać w kampanii - powiedział dziennikarzom Morawiecki.

W ramach procedury rejestracji PKW weryfikuje złożone podpisy, a także inne dokumenty, sprawdza np. czy kandydat ma pełnię praw wyborczych. PKW pyta w Krajowym Rejestrze Karnym czy kandydaci nie byli skazani prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego. Jeśli byliby, nie mogliby startować w wyborach prezydenckich.
(...)
źródło informacji: INTERIA.PL/PAP


http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/pkw-zglosilo-sie-10-kandydatow-na-prezydenta,1475062,6587
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum