Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy z głosowania na PiS trzeba się spowiadać?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 1:05 pm    Temat postu: Czy z głosowania na PiS trzeba się spowiadać? Odpowiedz z cytatem

Question
zastanawiałem się niejednokrotnie nad tym zagadnieniem i wyszło mi, że niekoniecznie*

ale po kolei
po tym jak na "liście Macierewicza" znalazło się nazwisko naszego Przewodniczącego wiadomo było, że rozwój Konfederacji będzie bardzo utrudniony, o ile nie niemożliwy Crying or Very sad
ja nie jestem szczurem, który chętnie ucieka stamtąd, gdzie się ulokował i zostałem...aż do rozłamu II/III '06
wówczas już nic się nie dało zrobić, a spora część osób zachowywała się nieprzytomnie, a część zupełnie nierozsądnie by nie użyć drastyczniejszych określeń
===>wówczas przybito pierwsze gwoździe do naszego krzyża Evil or Very Mad
czy (jeszcze) ktoś możny za tym stał, tego nie wiem i nie miejsce tu na dywagację

to co było w ofercie niedaleko nas nie robiło dobrego wrażenia; jedynie ROP dawał szanse na przeżycie jako w miarę silne ugrupowanie choćby dekady, ale duże stężenie sfrustrowanych i cholernie ambitnych działaczy w jednej partii wykluczył taką możliwość

w tej dekadzie pojawiły się dwie formuły na prawej stronie i wzmacniały sie coraz bardziej
PO - jako cywilizowana Wink alternatywa do schyłkowej UW
i PIS ściągający również, (jak się wówczas wydawało Exclamation) sieroty po kanapowych partiach zazwyczaj chadeckich, ale również umiarkowanych narodowców, konserwatystów i niepodległościowców
Platformie nie odmawiam niepodległościowych aktywistów, ale raczej nie było to tam tak nagłaśniane i artykuowane programowo

w ===> PiSie przeciwnie-to było danie główne programu
nic zatem dziwnego, że ludzie nie znający niuansów zaczełi jak misie do miodu lgnąc do braci Kaczyńskich
pamiętali jeszcze, ze bliźniacy księżyc ukradli na niby, ale w opozycji tez działali
z czasem Prezes artykułował wspomniane sprawy coraz głośniej, a ludzie wierzyli mu coraz bardziej
...ale nie wszyscy!!!
właśnie ci, którzy dawali z siebie najwięcej wówczas, gdy groziły za to represje odchodzili z PiSu; prawie wszyscy (Mazurkiewicz odszedł do -prawdopodobnie- lepszego ze światów)
retoryka JK wzmogła sie w kierunku narodowo-religijnym, ale fanatykom to nie przeszkadzało, a młodzi ludzie dziś skupieni wokół wodza nie maja ani doskonałej wiedzy, ani przeszłości, którą mogliby szermować gdy argumentów nie starczyło w dyskusji
ostatnio odeszli nawet ci, którzy ani nie błyszczeli ŻADNYM dorobkiem intelektualnym, ŻADNĄ prestiżową nagrodą, odkryciem, ciętymi ripostami czy ...czymkolwiek
to być może w większości** przyzwoici ludzie, ale...zwykli, najzwyklejsi

jeśli sądzicie, że są tam ukryte głęboko jakieś silne kadry czy przyczajeni do skoku biznesmeni czy naukowcy to bardzo się rozczarujecie
z obecnych formacji politycznych tą znam najlepiej bo troche znajomków tam się udało i w większości juz ich nie ma w PiSie a nierzadko w polityce
taki Błaszczak czy Zieliński byli burmistrzami tu gdzie mieszkam czy gdzie pracowałem, nie bedę o nich pisał, bo się denerwuje na samą myśl o tym, że tacy ludzie mogą być kimś więcej niż radnymi w małych miasteczkach, w których się wychowali
dość powiedzieć, że oceniam ich nawet gorzej niż Foglera, który mnie wyrzucił z roboty

czy zatem trzeba się wyspowiadać z takiej decyzji...???
otóż można (nawet trzeba!) zagłosować na ichniejszego kandydata, jeśli w II turze wyborów jego kontrkandydatem jest przedstawiciel SLD, a najprawdopodobniej*** również gdy jest to inny lewicowy kandydat
warto zagłosować na takiego jeszcze ówczas, gdy do drugiej tury przekradł się człek, o którym wiadomo na mieście, że robi ciemne interesy
kandydat PiSu wprawdzie pożyteczny raczej nie będzie, ale i niewiele popsuje; do tego także trzeba nieco więcej inteligencji Wink


przepraszam jeśli uraziłem jakiegoś zagorzałego wyznawcę "linii Prezesa", ale prawdę trzeba wziąć na klatę i ...z tym żyć

prawdziwym niepodległościowcom życzę miłego ...grudnia Razz
IGła


*oczywiście piszę to do katolików niewerbalnych, ale prawdziwych Exclamation
**znam takich wśród rozłamowców, o których nie mozna tego powiedzieć Confused
***mogę sobie wyobrazić kandydata o wrażliwości czysto lewicowej, który byłby lepszą ofertą dla miasta niż czł. PiSu, ale znaleźcie mi takiego, który wszedłby do drugiej tury wygrywając z kandydatem PO, PSL czy SLD

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum