Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kto kłamie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 2:47 pm    Temat postu: Kto kłamie? Odpowiedz z cytatem

List do redakcji Rzepy:

Cytat:
W dodatku „Plus Minus” z 16 – 17 października 2010 r. ukazał się artykuł Igora Janke pod tytułem „Fotyga, minister zdemonizowana”. Ponieważ w jednym z akapitów wymienione są nasze nazwiska, czujemy się zobowiązani do sprostowania nieprawdziwych informacji tam zawartych. Chodzi o fragment: „do prezesa agencji Piotra Skwiecińskiego dzwonili z interwencją minister skarbu Wojciech Jasiński i sam premier Jarosław Kaczyński”. Stwierdzamy kategorycznie, że nie dzwoniliśmy nigdy do prezesa PAP w opisanej w artykule sprawie. Pani minister Fotyga nigdy nie prosiła nas o taką interwencję.
Wojciech Jasiński, Jarosław Kaczyński - posłowie na Sejm RP


"Muszę potwierdzić informację, uzyskaną i opublikowaną przez Igora Janke. Zarówno minister Jasiński, jak i prezes (wtedy nie premier!) Kaczyński istotnie telefonowali do mnie w sprawie wypowiedzi minister Fotygi. Rozmowy te miały akurat taki charakter, jak opisuje Igor Janke. Piotr Skwieciński".




Chodzi o następujący tekst Igora Janke w Rzepie: http://www.rp.pl/artykul/549925.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla amerykańskiego "Newsweeka" twierdził, że premier Cameron pogratulował mu nieprzyjęcia kondolencji od premiera Rosji. Rzecznik brytyjskiego premiera dementuje tę informację.

Rzecznik brytyjskiego rządu zdementował słowa Jarosława Kaczyńskiego, jakie padły w wywiadzie dla amerykańskiego "Newsweeka". Prezes PiS powiedział gazecie, że premier Cameron pogratulował mu nieprzyjęcia kondolencji od Władimira Putina. O potwierdzenie tych słów Radio ZET poprosiło rzecznika brytyjskiego premiera.

Według rzecznika Downing Street 10, premier Wielkiej Brytanii David Cameron nie gratulował Jarosławowi Kaczyńskiemu decyzji o nieprzyjęciu kondolencji od premiera Putina na miejscu katastrofy smoleńskiej.

- Jesteśmy zdziwieni tą relacją. Premier spotkał się z panem Kaczyńskim w czerwcu i złożył mu kondolencje. Na spotkaniu tym nie rozmawiano jednak więcej o tej katastrofie ani o późniejszych wydarzeniach - mówi rzecznik.

W wywiadzie udzielonym amerykańskiemu tygodnikowi "Newsweek" Jarosław Kaczyński powiedział, że w odróżnieniu od premiera Donalda Tuska, który w Smoleńsku przyjął kondolencje od Władimira Putina i publicznie się z nim uścisnął, on sam tego odmówił. Prezes PiS powiedział: "Brytyjski premier, David Cameron, później pogratulował mi tej decyzji".
eMBe/RadioZET


http://fronda.pl/news/czytaj/cameron_nie_gratulowal_kaczynskiemu_brytyjski_rzad_zdziwiony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kaczyński: Cameron mi pogratulował
PREZES PIS UJAWNIA LIST OD BRYTYJSKIEGO PREMIERA

Jarosław Kaczyński podtrzymuje, że brytyjski premier pogratulował mu nie przyjęcia kondolencji Władimira Putina tuż po katastrofie smoleńskiej. – Mamy list, w którym gratuluje mi odważnej i godnej postawy w Smoleńsku. Czegóż to mogło dotyczyć? – stwierdził prezes PiS. - Jesteśmy zdziwieni tą relacją – odparł rzecznik Davida Camerona.

List, wysłany przez Camerona 3 dni po katastrofie, został umieszczony na portalu MYPiS.pl. Nie ma w nim jednak wzmianki o kondolencjach Władimira Putina.

Akapit, o którym mówił Kaczyński, głosi:
Cytat:
"Słowa nie są w stanie wyrazić bólu, który musi Pan czuć po stracie brata bliźniaka, bratowej i tylu przyjaciół i współpracowników. Pańska godność i odwaga, zarówno w Rosji, jak i podczas publicznych ceremonii w Warszawie, była prawdziwie nadzwyczajna."


- Do tego się odwołałem. Sądzę, że miałem ku temu pełne podstawy. Nie rozumiem dlaczego niektórzy ciągną ten spór - podkreślił Kaczyński. Dodał, że rozmowa z "Newsweekiem" była nieautoryzowana.
(...)
kaw/fac


http://www.tvn24.pl/-1,1686399,0,1,kaczynski-cameron-mi-pogratulowal,wiadomosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 1:40 pm    Temat postu: kto kłamie...? Odpowiedz z cytatem

ja wiem...
...nie piszę, bo zakładam, że i Wy to wiecie Wink

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum