Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

można było prościej, AK Reaktywacja !

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dobrowolski



Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 274

PostWysłany: Pon Cze 13, 2011 2:00 am    Temat postu: można było prościej, AK Reaktywacja ! Odpowiedz z cytatem

Sililiśmy się na akcje bieżące, bojkoty, głodówki, manifestacje , książki, wspomnienia itp. - a można było dużo prościej! Reaktywować Armię Krajową! Wpiszmy w google np. AK reaktywacja i przeczytamy długi "Apel do Obywateli Rzeczpospolitej Polskiej...". Apel długi i nudny, cytuję końcówkę:

"ARMIA KRAJOWA REAKTYWACJA

Armia Krajowa Reaktywacja jest stowarzyszeniem zwykłym (nie rejestrowym), które powstało w Londynie w odpowiedzi na obecną sytuację polityczną w Polsce, głównie w związku z katastrofą w Smoleńsku i jej następstwami.

AK Reaktywacja jest kontynuacja idei powstałej w okupowanej Polsce mającą na celu podejmowanie działań zmierzających do pełnej ochrony suwerenności oraz godności RP.

Ze względów bezpieczeństwa dane osobowe członków stowarzyszenia nie zostały załączone w apelu. Nie uważamy, aby był to warunek konieczny do współpracy. Jedną z podstawowych zasad działalności tego typu organizacji jest zasada anonimowości.

Osoby zainteresowane aktywną działalnością w stowarzyszeniu prosimy o kontakt pod adresem email: XXXXXXXXXX pod wybranym pseudonimem. Nie interesują nas Wasze nazwiska, adresy, zawody, pozycje społeczne, a jedynie to co możecie uczynić dla sprawy polskiej ".

Nie martwiłbym Was takimi bajdurzeniami gdyby nie to, że:

1. AK Reaktywacja występuje jako organizator protestu przeciwko sprzedaży Fawley Court (taka, tu polonijna Jasna Góra) - w całkiem poczytnym i uznawanym (w kręgach starej i młodej emigracji) Nowym Czasie. Nie ja , a weterani AK zwrócili uwagę na ten szczegół -AK Reaktywacja, smętnie rozważając jak to mozliwe, by ktoś chciał reaktywować AK bez ich wiedzy, nie mówiąc o zgodzie.

2. Jeśli wpiszemy AK Reaktywacja to znajdziemy się na stronie Solidarni 2010 - tak jaby to oni chcieli reaktywacji. Ale wchodząc na stronę Solidarni 2010 nie znajdziemy śladu akcji Fawley Court i "reaktywacji".

Nie wierzę, by Solidarni 2010 planowali reaktywację AK. Myślę, że to kolesie palikota, którzy dziś mieli pierwsze spotkanie w POSK-u.
Jeden z moich przyjaciół mówił, że POLONUSA czyta wielu ludzi, że "ma dużą siłę rażenia".
Mam nadzieję, że czytają też ludzie z SOLIDARNYCH 2010 i uporządkują swą stronę internetową.
Pozdrawiam, Jerzy Dobrowolski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Pon Cze 13, 2011 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Dobre!
Niestety, mam słabszą wiarę w to, że wszyscy pisowcy to ludzie normalni, więc nie podejrzewam prowokacji Smile
Skoro Wojciech Wencel nazywany Młodym Wieszczem (w odróżnieniu od Starego - Rymkiewicza) wzywa od dawna do Walki Cywilnej z okupującym nas reżimem, to od tego tylko krok do reaktywowania Polskiego Państwa Podziemnego! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dobrowolski



Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 274

PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to przestaje być zabawne. Ci z AK Reaktywacja dzwonią tu do starszych ludzi, próbują umówić się na spotkanie. Pytani o nazwisko itp. zachowują milczenie - tak, jak w cytowanej instrukcji. Blisko, czy przeszło 90-cio letni Ak-owcy zaczynają się niepokoić, chcą dementować info. o reaktywacji. Widząc jaki szkodliwy niepokój u starych ludzi budzi debilna akcja próbuję namierzyć jej inicjatorów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Sabuda



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie! W najwyższym poczuciu Tego i Owego , oraz powodowany Tamtym i Siamtym niniejszym wzywam wszystkich Jedynie Słusznie Prawdziwych Rodaków do natentychmniastowej reaktywacji
ZWIĄZKU JASZCZURCZEGO (sic!)*
Zespoleni oraz Połączeni utworzymy naszą broń - www.ZJ-reaktywacja - i tam będziemy nap.....ć na wszystkich, którzy do nas się nie przyłączą.
Zawiązawszy koalicję z AK_Reaktywacja oraz Stowarzyszeniem im. Marsz. Koniewa, prowadzonym przez krakowianina Zbigniewa R., ogłosimy już w połowie sierpnia br. Powstanie Styczniowe - Reaktywacja.
Wtedy to zbudujem polskiem od morza do nie może.

* Związek Jaszczurczy był polską organizacją konspiracyjno - wywiadowczą, działającą w zamkach krzyżackich na przełomie XIV i XV wieku. Przeto żadne protesty zbałamuconych weteranów nam nie grożą, z przyczyn naturalnych są bowiem niemożliwe. Embarassed

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
studenciak



Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 2

PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 5:38 am    Temat postu: O AKR Odpowiedz z cytatem

Szukajac informacji o AK Reaktywacji (dalej AKR) trafilem na to forum, i chcac podzielic sie z Wami moja wiedza postanowilem zalozyc sobie konto.

Zalozycieli AKR poznalem po wiecu zorganizowanym przez Wszechnice i pana dra Marka (nie pamietam nazwiska) na Trafalgar Square 10 kwietnia tego roku. Kiedy wiec dobiegal konca pojawili sie oni, z samodzielnie przygotowanymi transparentami glownie w jez. angielskim w sprawie komisji miedzynarodowej ds. katastrofy.

Po zakonczeniu wiecu sami przez megafon odczytali swoj apel, w ktorym w jez. angielskim przedstawili swoje postulaty.

Rozmawialem z nimi osobiscie, wiem czym sie na codzien zajmuja, w jakim sa wieku etc. Nie podaje szczegolow ze wzgledu wlasnie na konspiracje.

Ich intencje sa najszczersze. To sa mlodzi ludzie, mieszkajacy w Londynie, ktorzy postanowili cos zrobic. AK dla pokolenia nas, mlodych urodzinych w latach 80. jest legenda i jest uosobieniem idealow, ktore dzisiaj takiego uosobienia nie maja.

Nazwa to zreszta AK Reaktywacja, nie Armia Krajowa Reaktywacja. Wg mnie chodzi wlasnie o idealy i wartosci.
Konspiracje uwazam za uzasadniona, rowniez srodowisko londynskie (a moze przede wszystkim raczej) jest ostro inwigilowane (przypuszczam, ze wiedza Panstwo o co chodzi).

Co do AKR i jego dzialanosci teraz nie mam pojecia, ale te obawy o to kim oni sa, ne pewno sa uzasadnione, ale tez pokazuja ogromny problem: nie ufamy nikomu, i nigdy nie bedziemy niczego mogli zrobic. AKR probowalo dolaczyc sie do wiecu Wszechnicy, spotkalo sie z odmowa (Wszechnica nie wiedziala kim oni sa). I tak kazdy sobie, nigdy razem.

AKR wg mnie jest szansa na zmobilizowanie nanjmlodszej emigracji, ktorej powoli otwieraja sie oczy, a ktora jest swego rodzaju elita, ale przynajmniej powinno sie robic wszystko zeby polscy studenci brytjskich uczeni taka elita zostali, chodzi o stworzenie zastepstwa dla starej emigracji, dla ktorej idee niepodleglosciowe beda wazne!

AKR to sa mlodzi ludzie, ktorzy postanowili cos zrobic.
Tyle ode mnie, wybaczcie chaotycznosc tego postu, jestem po nocy w pracy i emocje robia swoje.

Z Palikotem Ci ludzie nie maja nic wspolnego, mysle, ze sie nim brzydza. Bronie ich, boo mialem okazje ich poznac osobiscie, i wiem, ze sa uczciwi. Co do uzycia wyrazenia "AK" mozna polemizowac, ale to nie ma znaczenia.

Ostatnia rzecz.. Stworzenie panstwa podziemnego, podziemia , opozycji konspiracyjnej jest wg mnie kwestia czasu, tak w Polsce jak i zagranica. Bo jak inaczej walczyzc z ta straszna bestia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Sabuda



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. To bardzo miło, że przyłączyłeś się do społeczności POLONUSA.
2. Jak widać same dobre intencje nie wystarczą. Trzeba trochę wiedzy. Warto wiedzieć coś konkretnego o AK. Samo uwielbienie legendy nie wystarcza.
3. Kiepska to konspiracja, która pozwala udzielać informacji facetowi poznanemu na wiecu.
4. Nie do końca rozumiem, przed kim się trzeba tak konspirować. Jeśli jakieś służby zwrócą uwagę na AKR, to szybko zdobędą dość wiedzy na jej temat. Tu żadna konspiracja nie pomoże. AKR konspiruje się więc przed swoimi przyszłymi zwolennikami ?! Sad
5.Organizowanie powstania o niepodległość Polski to pomysł zacny, choć spóźniony akurat o jakieś 22 lata. Dziś zajmują się tym tzw. "grupy odtworzeniowe" występujące na festynach czy w epizodach filmowych.
6. Tworzenie "opozycji konspiracyjnej" to świetny pomysł na tracenie czasu dla ludzi, którzy "postanowili coś zrobić'. Chyba, że postanowili się pobawić - to wtedy pomysł wręcz wyborny. Mam jeszcze gdzieś starą ramkę do drukowania. Mogę ją "konspiratorom"podarować. Przekazanie może się odbyć 1 sierpnia o 17-ej na Giewoncie. Hasło: Konspiracja, odzew Powstanie. Dla ułatwienia: moja łączniczka będzie trzymać biało-czerwoną flagę 200x80.

Skoro więc chcecie coś robić - to z głową. Emocje - do lodówki...

Przypomina mi się Kaczmarski: Mój syn miał właśnie 17 lat - najlepszy wiek, żeby najgłupszy wybrać cel...

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
studenciak



Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 2

PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł Sabuda

ad. 1 Cieszę się, że odpowiedziałeś.

ad.2 Nazwa AK Reaktywacja odwołuje się do ideałów. W memoriale jest napisane jasno wyraźnie, że AKR to "kontynuacja idei". Nikt nie reaktywuje armii jaką AK bez wątpienia była. Nikt też nie nazywa organizacji Armią Krajową. To zasadnicza różnica. Doskonale wiemy czym była AK - skąd zarzut jakoby moja wiedza była niewystarczająca?

ad. 3 Dziewczyna była za ciemnymi okularami, nie mam pojęcia też jak się nazywa.

ad. 4 Występowanie pod imieniem i nazwiskiem w dobie Internetu może być niebezpieczne. "Przypadkowemu facetowi na wiecu" właśnie z zasady na konspirację warto podać pseudonim, niż prawdziwe nazwisko.

ad. 5 Tutaj wychodzi zasadnicza różnica naszych poglądów: wg mnie Polska nie jest niepodległa, podobnie jak nie była w PRLu.

ad. 6 Czy organizowanie demonstracji mającej na celu mówienie głośno o faktach związanych z katastrofą smoleńską i podejmowanie działań mających na celu powołanie międzynarodowej komisji w tej sprawie jest traceniem czasu? Tym właśnie AKR się zajmuje.

ad. 8 Mam wrażenie, że nie przeczytałeś mojego postu: z AKR poza jedną rozmową nie mam nic wspólnego ("róbcie (?) z głową"). O emocjach wspomniałem a propos chaotyczności postu, nie działań AKR.

Uważam, że miłość do Ojczyzny jest wystarczającą licencją na działanie. Oni coś robią: wzięli megafon do ręki i stanęli na Placu Trafalgarskim. Coś robią. Nikomu nie zależy, żeby młodych ludzi zaangażować w działania o dobro Ojczyzny.

Tyle ode mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Sabuda



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Na pewno nie chciałem Cię urazić. Mam jedynie nieco rubaszny sposób formułowania myśli.
2.Na odwoływanie się do takiej tradycji, jak AK - trzeba zasłużyć. A najlepiej pracować na własną jakość. Zwróć uwagę, że w nieporównywalnie gorszych warunkach nie reaktywowano ani AK, ani Pierwszej Brygady, ani POW, ani I-szej Kompanii Kadrowej - tylko powołano Konfederację Polski Niepodległej, NZS, Solidarność Walczącą, Federację Młodzieży Walczącej, Ruch Wolność i Pokój itd... A w tych organizacjach byli i legioniści Piłsudskiego i wysocy oficerowie II RP a także AK. I oni mieli o wiele większe prawo do przywołania sztandarów, pod którymi dawniej realnie walczyli i zabijali wrogów Polski. Tym bardziej zakonspirowana dziewczyna w ciemnych okularach, działająca w 2011 roku w Londynie nie powinna używać świętej nazwy AK, tylko stworzyć własną jakość, pisać na własną odpowiedzialność kolejną kartę aktywności.
3.Wytłumacz proszę, jakie to zagrożenie niesie internet. Mamy wiele przykładów, że jest narzędziem walki, jakiego do tej pory świat nie widział. Podstawowe narzędzie totalitarnej władzy, jakim jest rozbijanie więzi społecznych i atomizowanie ludzi - pada jak domek z kart, gdy uderzy się weń właśnie internetem. Popatrz na arabskie rewolucje, popatrz na Białoruś, pomyśl dlaczego Chiny drakońsko cenzurują internet, a w Korei Północnej praktycznie jest niedostępny.
Obawiam się, że nie do końca przemyślane są pewne pomysły AKRu. Bo niby jakiej inwigilacji się obawiają? Kto ich ma NIE wyśledzić ? Służby w III RP notorycznie i powszechnie podsłuchują, inwigilują, przeprowadzają różne tzw. kombinacje operacyjne, których jakość wskazuje raczej na piaskownicę jako miejsce ich opracowywania, niż na ciemne gabinety w ponurych gmachach srogiej bezpieki ! To że każdy sms czy rozmowa telefoniczna jest archiwizowana (nota bene nielegalnie) przez pięć lat - to wywołuje raczej powszechny śmiech niż strach. Nagrywają i filmują wszyscy wszystkich. Takie czasy. Różne zabawki do tego można byle gdzie tanio kupić, więc się bractwo zabawia w detektywizm. Najlepiej na tym wychodzą producenci tych urządzeń i pseudo-profesjonaliści od "rozpracowań operacyjnych".
4. Co do niepodległości. Chodzi tu o nieporozumienie. Nazywasz brakiem niepodległości to, że fatalnie używamy wolności. Dokonujemy debilnych wyborów politycznych, jesteśmy powszechnie wobec siebie nielojalni, państwo robi w konia obywateli, a ci z kolei nie pozostają dłużni i robią w konia każdego napotkanego urzędnika. Współcześni Polacy nie potrafią się solidarnie zorganizować, żeby przegonić różnych Ma-Tołów i innych popaprańców. Ale to wszystko (temat na wielogodzinną dyskusję) - nie jest przejawem BRAKU niepodległości, tylko nieumiejętnym jej używaniem! A to zasadnicza różnica.
5. Mówienie o faktach nt Smoleńska jest jak najbardziej OK. Cieszę się, że ktoś podjął ten trud. Do tej pory bowiem nie spotkałem jeszcze nikogo, kto wykazałby chęć profesjonalnego podejścia do sprawy. Gdy ktoś taki się znajdzie, będziemy mieli śledztwo stulecia. NA RAZIE JEDNAK JEST TYLKO KŁĘBOWISKO PLOTEK, BREDNI, INSYNUACJI. Gdyby nie wymiar tragedii z 10 kwietnia - powiedziałbym, że trwa "tok-show Smoleńsk 2010". Dla jasności - z każdej możliwej strony! Niestety.
6. Miłość Ojczyzny jest z całą pewnością licencją na działanie. Warto tą miłość połączyć z rozumem. Skąd wiesz, że nikomu nie zależy na zaangażowaniu młodych Polaków do działań pozytywnych dla kraju? Problem w tym, że nie wystarczy mieć młodych i chętnych. Trzeba jeszcze wielu innych elementów. Bardzo wielu !

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dobrowolski



Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 274

PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno mi wierzyć w dobre intencje ludzi, którzy podszywają się pod, AK (w roku 2011) . Młodsi Weterani Armii Krajowej mają dziś prawie 90 lat, trudno więc oczekiwać by skutecznie walczyli z ludźmi używającymi skótu AK - którego rozwinięciem w Polsce jest tylko i wyłącznie Armia Krajowa! Weterani martwią się i nie rozumieją dlaczego ktoś używa skrótu/nazwy ich podziemnej armii. I proszę nie " cwaniakować", że AK to może znaczyć dla Polaków cokolwiek innego .
Jest tyle pięknych, innych nazw np. Mściciele-tu nie można za bardzo poszaleć ze skrótem. Ale już np. Błękitny Grom (byle nie dowiedzieli się twórcy filmu o takim tytule) daje szansę na ładny skrót -BG. Dobrze, że "reaktywiści "-(tak nazwała ich jakaś gazeta )nie próbowali podszywać się pod Szare Szeregi. Konspiracja polegająca na utajnianiu nazwisk przy ( równoczesnym pokazywaniu twarzy) to jakaś paranoja.
Ale, gdy "reaktywiści"będziecie rozdawać broń - przystąpię. Mogę być ewentualnie dowódcą. Pseudonim- Bonaparte, ujawniam, co mi tam, najwyżej siostra da mi zastrzyk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Sabuda



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobrze. Tylko po kiego czorta robić jaja z fajnych młodych ludzi, którzy choć naiwni i niedouczeni - są ideowi. Ta cecha ich wyróżnia - bo ideowość jest dziś deficytowa. Zaprośmy ich - ich krew będzie potrzebna!
_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum