Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Boże Narodzenie 2012 i Nowy Rok 2013

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Plebanek



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Pią Gru 21, 2012 9:32 am    Temat postu: Boże Narodzenie 2012 i Nowy Rok 2013 Odpowiedz z cytatem

Nie mogę się doczekać kiedy to zrobi Administrator, wiec chyba wyjdę przed szereg.
Składam serdeczne życzenia wesołych, miłych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku wszystkim użytkownikom Polonusa, byłym Konfederatom i naszym sympatykom.
Również ludziom niemiłym (chociaż tym życzę głównie żeby zrozumieli swoje grzechy) Gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do dwóch wielkich sukcesów środowiska konfederackiego w mijającym roku (wiadomo o czym mówię), a szczególnie dwóm naszym niezwykle pracowitym i wytrwałym Kolegom (wiadomo o kim mówię – pewnie mają już dość tych pochwał). Liczę na dalsze sukcesy Konfederatów w następnym roku.
Pozdrowienia –
Piotr Plebanek


Ostatnio zmieniony przez Piotr Plebanek dnia Pon Gru 24, 2012 9:03 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sob Gru 22, 2012 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mijający rok, mimo śmierci kilku kolejnych osób z naszego środowiska, przyniósł nam rzeczywiście parę miłych chwil, które - być może - stanowią zapowiedź lepszych czasów. Trwa brutalna walka o miejsce na cokole Historii i o kształt Narodowej Pamięci. Czy chcemy czy nie bierzemy w tej walce udział. Pod koniec roku odnotowaliśmy kilka sukcesów. Myślę o emisji w TVP filmu "Pod prąd", myślę o wybraniu "Gazu na ulicach" Książką Historyczną Roku 2012 (w kategorii popularnonaukowej) w prestiżowym konkursie IPN, TVP i Polskiego Radia, myślę o kolejnych pozycjach książkowych Instytutu Historycznego im. Andrzeja Ostoja - Owsianego poświęconych łódzkiej KPN oraz Sławomirowi Skrzypkowi.

Myślę, że jestem wyrazicielem nadziei wielu osób, kiedy piszę, że w roku 2013 życzę naszemu środowisku przede wszystkim sprawiedliwego wyroku kończącego proces lustracyjny Leszka Moczulskiego oraz uhonorowania heroicznej postawy naszego Przewodniczącego najwyższym cywilnym odznaczeniem państwowym - Orderem Orła Białego. Życzmy sobie także kolejnych rzetelnych publikacji książkowych na temat KPN.

Czego poza tym? - Zdrowia i opieki Bożej Opatrzności, która - z uwagi na wiek wielu z nas - będzie nam coraz bardziej potrzebna w szczęśliwej i coraz krótszej drodze do Niebieskiej Ojczyzny.

***


Boże Narodzenie Federico Barocci, „Boże Narodzenie”, olej na płótnie, 1597, Muzeum Prado, Madryt

Cytat:
Leszek Śliwa

GN 50/2009

Pasterze nieśmiało uchylają drzwi stajenki. Święty Józef pokazuje im Jezusa. Jest noc, ale Dzieciątko i Jego Matkę oświetla mocne, nadnaturalne światło. W XVI i XVII wieku powstało wiele takich obrazów: nastrojowych, przeznaczonych do zacisza domowych apartamentów. Historia płótna Barocciego pokazuje, jak ważne były te dzieła dla żyjących w tamtych czasach ludzi.

Obraz kupił od malarza z Urbino książę jego rodzinnego miasta, Francesco Maria Della Rovere. W 1604 r. Małgorzata Austriacka, żona króla Hiszpanii Filipa III, poprosiła księcia o podobne dzieło, tak bardzo była nim zachwycona. Artysta żądał jednak kilku miesięcy na realizację zamówienia, a królowa pragnęła mieć obraz jak najszybciej.

Arystokrata zdecydował się podarować jej obraz ze swojej kolekcji. Wdzięczna Małgorzata Austriacka zapewniła księcia Urbino, że zawsze będzie go wspierać. A księciu tak trudno było rozstać się z tym obrazem, że zamówił jego wierną kopię u ucznia Barocciego, Alessandro Vitali.

http://gosc.pl/doc/793089.Boze-Narodzenie

***

Cytat:
Panie Jezu Chryste, Jednorodzony i wieczny Synu Boży,
a w pełności czasu prawdziwy Synu Najświętszej Marii Panny,
w stajence betlejemskiej narodzony,
upadamy na twarz przed Tobą
i wraz z Najświętszą Matką Twoją
i świętym Józefem oddajemy Ci najgłębszy hołd.

Z czcią też całujemy ubogi żłóbek,
który był pierwszym tronem miłości Twojej.

Za miłość nieskończoną, która Cię tu sprowadziła,
oddajemy Ci serce nasze i całych nas.

Daj nam niewinność i miłość Twej Najświętszej Matki
czystość i wiarę św. Józefa
pokorę i prostotę pastuszków
i racz duchownie narodzić się w naszym sercu;
niech ono będzie miłą dla Ciebie kolebką!

Odtąd chcemy Cię jak najgoręcej miłować,
żyć tylko dla Ciebie i w Tobie,
byśmy się stali godnym oglądać Cię w niebie.

Amen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia i lepszego Nowego Roku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pon Gru 24, 2012 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życzenia od Jacka Klasia z Australii:

Cytat:
W dniu Swiat Bozego Narodzenia, oraz zblizajacego sie Nowego Roku, wesolych Swiat i pomyslnosci w nadchodzacym Nowym Roku zyczy dla wszystkich Konfederatow i ich rodzin,

Jacek Klas
z Melbourne, ogarnietego goraczka upalow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pon Gru 24, 2012 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od Jerzego Bukowskiego:
Cytat:

"W dzień Bożego Narodzenia
Radość serca rozpłomienia,
Że w armatnim huku, dymie,
Zmartwychwstaje Polski imię,
Polski imię!

Rok już drugi na placówce,
Wciąż w wojennej my wędrówce.
Poprzez krwawą dolę, blizny,
Spieszmy do wolnej Ojczyzny,
Do Ojczyzny!

Już za nami Ziemia-Matka,
Przeszliśmy ją do ostatka.
Krwią na kresach wyznaczyli
Nowa Polskę, bracia mili,
Bracia mili!

Pastuszkowie Boże Dziecię
Oznajmili hen po świecie.
Przez Legionów pacholęta
Zwiastowana Wolność święta,
Wolność święta!

Przez legiońskie szare dzieci
Wokół z wichrem sława leci.
Szabli błyskiem wszem ogłasza:
Z grobu wstaje Polska nasza!
Polska nasza!"

Słowami jednej z legionowych kolęd z 1915 roku (przecieżem piłsudczyk) składam Tobie i Twoim najbliższym oraz wszystkim użytkownikom Polonusa najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe: zdrowia, pogody ducha, ciepła rodzinnego, powodzenia we wszelkiej działalności, ogólnej satysfakcji życiowej.

Niech blask płynący z betlejemskiego żłóbka rozświetla nasze drogi i pomaga dojść do ambitnych celów, nawet jeśli po ludzku wydają się one nieosiągalne.

Serdecznie pozdrawiam - Jurek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Pon Gru 31, 2012 2:25 pm    Temat postu: to jeszcze ja... Odpowiedz z cytatem

Administrator napisał:
Mijający rok, mimo śmierci kilku kolejnych osób z naszego środowiska, przyniósł nam rzeczywiście parę miłych chwil, które - być może - stanowią zapowiedź lepszych czasów. Trwa brutalna walka o miejsce na cokole Historii i o kształt Narodowej Pamięci. Czy chcemy czy nie bierzemy w tej walce udział. Pod koniec roku odnotowaliśmy kilka sukcesów. Myślę o emisji w TVP filmu "Pod prąd", myślę o wybraniu "Gazu na ulicach" Książką Historyczną Roku 2012 (w kategorii popularnonaukowej) w prestiżowym konkursie IPN, TVP i Polskiego Radia, myślę o kolejnych pozycjach książkowych Instytutu Historycznego im. Andrzeja Ostoja - Owsianego poświęconych łódzkiej KPN oraz Sławomirowi Skrzypkowi.

Myślę, że jestem wyrazicielem nadziei wielu osób, kiedy piszę, że w roku 2013 życzę naszemu środowisku przede wszystkim sprawiedliwego wyroku kończącego proces lustracyjny Leszka Moczulskiego oraz uhonorowania heroicznej postawy naszego Przewodniczącego najwyższym cywilnym odznaczeniem państwowym - Orderem Orła Białego. Życzmy sobie także kolejnych rzetelnych publikacji książkowych na temat KPN.

Czego poza tym? - Zdrowia i opieki Bożej Opatrzności, która - z uwagi na wiek wielu z nas - będzie nam coraz bardziej potrzebna w szczęśliwej i coraz krótszej drodze do Niebieskiej Ojczyzny.



Wszystko to prawda, ale pamietamy nadal jakie były kłopopty, aby film poszedł na żywo w TVP, choć to ta stacja werbalnie i czynnie chciała by powstał; widzimy jak robione są kłopoty Moczulskiemu, chociaż pierwszy zgłosił się do autolustracji i wiemy, że proces nie był uczciwy i widać, że biorą na przeciągnięcie;widzimy, że jak się zrzadka powiedzie jakiemuś Konfedercie to jest w tym dużo szczęścia, albo zwykłego przypadku, a i tak oplują takiego zewsząd krzywe gęby Crying or Very sad

Widać także dokładnie, że moje serce nie jest wielkie, albowiem nie potrafię poniższym wzorem:
Piotr Plebanek napisał:

Składam serdeczne życzenia wesołych, miłych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku wszystkim użytkownikom Polonusa, byłym Konfederatom i naszym sympatykom.
Również ludziom niemiłym (chociaż tym życzę głównie żeby zrozumieli swoje grzechy)

wykrzesać dobre słowo dla złych ludzi, ale co tam:
"Jesteśmy kolejną zmianą w długim pochodzie pokoleń".

Przy okazji chciałem podziękować Administratowi za te [zmieniające się] cytaty, które odświeżają nam pamięć, a tym co weszli tu względnie przypadkowo raczej z ciekawości, bądź też posiadają niedostateczną wiedzę opartą na zasłyszeniach czy przekłamaniach otwierają szerzej oczy..., może kiedyś tą wiedzę pogłębią.
Tak..., była kiedyś taka ===> Partia w demoludach, co to się wrażym czołgom, konformistycznym sekretarzom, twardym więzieniom czy kolejnym pokoleniom sowietów nie kłaniała.
======= Jedna, jedyna=======
Być w Jej szeregach to była przyjemność
Równie duża to móc spotykać się w wolnym kraju
-z tymi, którzy mogą; Smile
-z tymi, którzy zechcą; Razz
-z tymi, z którymi warto Very Happy

Dziękuję
IGła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum