Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O Ś W I A D C Z E N I E

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomasz Strzyżewski



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 94

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 9:37 am    Temat postu: O Ś W I A D C Z E N I E Odpowiedz z cytatem

http://forum.sws.org.pl/viewtopic.php?t=2959


O Ś W I A D C Z E N I E

Niniejszym oświadczam, że rezygnuję z członkostwa w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa. Przystąpiłem do SWS sądząc, że znajdę się wśrod ludzi, których poparcie dla ciosu, jaki zadałem peerelowskiej cenzurze w 1977 roku, było wyrazem ich szczerego przekonania. Okazuje się, że nie było! Skoro tak, to nie chcę być już więcej utożsamiany z poczynaniami zarządu SWS, które to poczynania coraz częściej wspierają CENZURĘ – w jej nowym oczywiście wcieleniu. Cenzura ta jest z definicji tą samą cenzurą, przeciw której wystąpiłem w 1975 roku. Nie chcę sprzeniewierzać się dokonanemu przeze mnie wtedy wyborowi pomiędzy kłamstwem a prawdą. Niektóre, coraz częstsze oświadczenia i decyzje Zarządu SWS niezgodne są bowiem z sensem wolności słowa, która to idea niewątpliwie przyświecać musiała założycielom stowarzyszenia, co wyraźnie wynika z jego nazwy.

Ostatnie, drugie już z kolei oświadczenie Zarządu SWS, wspierające w istocie kampanię tzw. „dmuchania Bolka”, a więc obrazowo ujmując: „podpompowywania” fałszywej legendy Lecha Wałęsy, jest – ni mniej ni więcej – wspieraniem CENZURY. Legenda ta bowiem przedziurawiona została 23 czerwca b.r. wydaną przez Instytut Pamięci Narodowej książką Sławomira Centkiewicza i Piotra Gontarczyka „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”. Dzięki tej książce opinia publiczna mogła wreszcie się zapoznać z dowodami agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy, jak również z dowodami dokonanej przez niego kradzieży państwowych dokumentów (potwierdzających tę agenturalną przeszłość) a później zapewne ich zniszczenia.

Lech Wałęsa kłamie publicznie, wypierając się – wbrew oczywistym faktom oraz naukowo zweryfikowanym dowodom – zarówno swojej tajnej współpracy z SB, jak i przestępstw popełnionych w okresie swojej prezydentury. Tymczasem kłamstwo to wspierane jest przez Zarząd SWS, najpierw poprzez podjęcie z nim współpracy (20-04-2008) a następnie przez popieranie medialnych kampanii, prowadzonych przez poskomunistyczne środowiska i postkomunistyczne media – kampanii, które służą kreowaniu ocenzurowanego wizerunku jego postaci, a więc dokładniej mówiąc: PRAWDY SELEKTYWNEJ na jego temat.

Rezygnację z członkostwa składam odrębną drogą na ręce nowego prezesa SWS, prosząc go o niezwłoczne usunięcie mnie z listy członków SWS.


Tomasz Strzyżewski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum