Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wizyta na forum SW, czyli jak agentów tropi... agent :-)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> ARCHIWUM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej GawlikowskiDołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 12:02 pm    Temat postu: Wizyta na forum SW, czyli jak agentów tropi... agent :-) Odpowiedz z cytatem

Chcąc zobaczyć jakie są nastroje w przegranym obozie PiS-u, zajrzałem na stronę forum SW.
Zdrowo się uśmiałem.
Wcale nie z powodu powyborczych frustracji najtwardszego elektoratu PiS-u. Co to, to nie. tak okrutny nie jestem Smile
Ujrzałem tytuł wątku: "Strona internetowa przejęta przez agenta!", więc wszedłem zaciekawiony.
http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt9934.html
Kazimierz Michalczyk, administrator forum, wkleił w nim stek bredni o rzekomych zamachach na życie jakiejś wariatki walczącej od lat ze szczepieniami dzieci. "Globalna mafia medyczna" rzekomo chce ją zabić, a jej stronę www przejęli agenci.
Sprawa byłaby godna zainteresowania co najwyżej jakiegoś psychiatry, gdyby nie jedno - autor tych głupot, Marek Podlecki, jest znany w Krakowie (i nie tylko) jako osoba zarejestrowana przez Służbę Bezpieczeństwa PRL w charakterze tajnego współpracownika.
Miało to miejsce w 1984 roku, Podlecki przybrał sobie wówczas pseudonim "Janusz" i był prowadzony przez funkcjonariuszy II Wydziału krakowskiej SB.
Po operacji likwidacji radia Solidarność, w której wziął udział TW "Janusz", jego przydatność operacyjna zmalała. Będąc nadal czynnym w sieci agenturalnej, otrzymał za zgodą oficera prowadzącego z kontrwywiadu paszport i wyjechał do USA.
Działał aktywnie w środowisku polonijnym. Głosił poglądy radykalnie prawicowe, antykomunistyczne i antysemickie.
Po objęciu władzy przez PiS często przebywał w Polsce.
Podjął akcję ujawniania rzekomych agentów SB wśród Polonii. Pomówił wiele osób o agenturalność.
Zajmował się równocześnie produkcją i redakcją materiałów telewizyjnych. Jak możemy przeczytać w internecie, współtworzył redakcje programów "Misja Specjalna" Anity Gargas i "Cienie PRL-u" Bronisława Wildsteina.
W kampanii wyborczej kandydata PiS na prezydenta Krakowa robił kampanię telewizyjną i pracował dla sztabu.
Był członkiem Klubu Gazety Polskiej, w sieci zachowały się relacje ze spotkań z nim, jako gościem:
http://www.klubygp.pl/kluby/krakow/2006_06_28.html
http://www.klubygp.pl/kluby/krakow/2007_05_16.html
Wraz z Miłoszem Horodyskim był autorem słynnego materiału w Misji Specjalnej na temat mafii węglowej, poprzedzającego próbę aresztowania Barbary Blidy (zakończoną samobójstwem).
Uczestniczył czynnie w rozbiciu krakowskiego Klubu GP i kilku innych prawicowych inicjatyw.
Licząc, że nie ma w archiwum IPN żadnych materiałów na jego temat (kontrwywiad nie był weryfikowany, płynnie przeszli wraz z agenturą i jej papierami do III RP), Podlecki złożył wniosek do IPN o status pokrzywdzonego. Pomylił się, bo biurokracja komunistyczna była w SB tak duża, że sporo się mimo wszystko zachowało. Dostał odmowę, jako TW bezpieki.
Teraz prowadzi kampanię przeciw szczepieniu naszych dzieci i uczestniczy w innych dziwnych inicjatywach, np. tej nagłaśnianej również przez Administratora Forum SW:
http://swkatowice.mojeforum.net/post-vp31359.html?highlight=#31359

Nie jedyny to przypadek takiego człowieka obracającego się w kręgach prawicy.
Ciśnie się na usta pytanie, czy Podlecki to tylko "Cień PRL-u", czy raczej trwająca wciąż "Misja Specjalna"... Smile
I czemu współpracujące z nim osoby udają, że nie znają jego przeszłości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek LewandowskiDołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie specsłużb biorą także bezpośredni udział w dyskusjach na Forum SW Katowice. Piszę o tym z ciężkim sercem, gdyż przez pewien czas aktywnie brałem udział tam w wielu dyskusjach, zaproszony przez Kazimierza Michalczyka, jednego z Administratorów tego Forum (którego osobiście uważam za porządnego człowieka, zresztą to dzięki niemu istnieje Forum POLONUS!).

Ważna wskazówką było też dla mnie rekomendacja Ryszarda Bociana dla innego Administratora tego Forum Jadwigi Chmielowskiej.

W dyskusjach na Forum SW Katowice brał także udział przez pewien czas Maciej Gawlikowski.

Pierwszym, bardzo poważnym sygnałem dla mnie, że na tym Forum jest coś nie tak była awantura, jaka się tam rozpętała, gdy Kazik Michalczyk zaproponował mi zorganizowanie na tym Forum dyskusji z Leszkiem Moczulskim (było to krótko po wyroku Sądu Najwyższego w jego sprawie lustracyjnej). LM się zgodził, na Forum SW Katowice utworzono specjalne Forum VIP (które potem przeniosło się na POLONUSa), gdy oto przeciwko dyskusji z LM wystąpił ostro i kategorycznie anonimowy JACEK. Przyłączyło sie do niego paru gości, Kazik Michalczyk wykazał nieoczekiwany brak stanowczości i w rezultacie do dyskusji nie doszło.

Ślady tej awantury są tutaj (mówię ślady, bo administracja Forum SW ma brzydki zwyczaj kasowania niektórych postów) - http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt4304.html?start=0

Ostatecznie dyskusja z LM odbyła się na Forum POLONUS, które w tym celu udostępnił mi Kazik Michalczyk.

Kolejna awantura na Forum SW, która doprowadziła do tego, że z Maćkiem Gawlikowskim przestaliśmy pisywać na tym Forum przed długi czas rozpoczęła się od ataku tegoż JACKA tym razem na ... przewodniczącego Solidarności Walczącej Kornela Morawieckiego. JACEK oskarżył Kornela o ... "obronę agentury" (rzecz dotyczyła tego, że jeden z założycieli SW był zarejestrowany jako tajny współpracownik SB w latach 1976 - 1984). W obronie Kornela Morawieckiego na Forum SW wystąpił ... Maciek Gawlikowski co wywołało furię niektórych uczestników Forum - działaczy SW. Do dyskusji wkrótce dołączył członek SW na emigracji EDWARD SOŁTYS, który był drugim obok JACKA najbardziej agresywnym dyskutantem. W czasie dyskusji okazało się, że tenże SOŁTYS był przez wiele lat członkiem PZPR (lata 70.), pełniąc w tej partii funkcje kierownicze na uczelni, na której pracował. Gdy Maciek Gawlikowski zwrócił mu na to uwagę, ten napisał niemal poemat pochwalny na cześć swojej przynależności do PZPR (ani odrobiny poczucia wstydu - jakby antycypował obecna linie polityczna PiS i Jarosława Kaczyńskiego) a następnie napisał wyjątkowo chamskie teksty pod adresem Maćka. Teksty te przez kilka dni były publikowane na Forum SW Katowice bez żadnej reakcji Administratorów Forum. Gdy w końcu zostały usunięte administratorzy Forum zawiesili zarówno gorącego obrońce swej PZPR-owskiej przeszłości b. członka SW, jak i ...Maćka Gawlikowskiego, który przecież w tej dyskusji bronił Kornela Morawieckiego.

Oto ocenzurowany (przez Administratorów Forum SW) zapis tej kuriozalnej dyskusji - http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt6557.html?postdays=0&postorder=asc&start=0

Gdy jednak wróciłem na Forum SW Katowice (mocno ograniczając moja aktywność, to samo zrobił także Maciek, ale jego zaraz zbanowano), spotkałem się tam z atakiem na książkę o krakowskiej KPN ("Niepokonani"), atakiem bardzo szczególnym. Otóż niejaki Zbigniew Rutkowski (występujący w imieniu nieistniejącej redakcji nieistniejącego pisma "Wolna Polska) zaatakował mnie, iż w książce o krakowskiej KPN znalazło się kilka zdań krytycznych wobec Konstantego Zygfryda Hanffa - bardzo podejrzanej postaci, która przyczyniła sie do rozbicia struktur zagranicznych KPN na pocz. lat 80. oraz do kompromitacji KPN przez partyjną propagandę. Sprawa Hanffa stopniowo wyświetlam na Forum POLONUS (polecam opublikowane już materiały, w tym teksty Władysława Gauzy, które są bardzo przekonujące - http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt1562.html ). Dość szybko się okazało, że na Forum SW hitlerowska i ubecka przeszłość Hanffa ma więcej obrońców, w tym niejakiego Roberta Majkę, bardzo aktywnego na tym Forum działacza SW z Przemyśla (a przy tym redaktor wydania przemyskiego nieistniejącego pisma „Wolna Polska”). Gdy publicznie wyraziłem zdziwienie, że takie teksty są tolerowane na Forum SW niezawodny Kazik Michalczyk (który wcześniej zbanował tez Maćka) udzielił mi upomnienia, po którym wykasowałem wszystkie moje posty w tym wątku.
Link do tej dyskusji - http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt9638.html?postdays=0&postorder=asc&start=0 . JACEK tym razem nie był potrzebny.

I ostatni już rozdział tej przydługiej historii. Gdy Kornel Morawiecki zgłosił wolę kandydowania w wyborach prezydenckich na Forum SW Katowice rozpętała się prawdziwa burza przeciwko Kornelowi. Prym wiódł w niej JACEK, ale aktywniej brali w niej udział także inni członkowie SW, w tym admini: Jadwiga Chmielowska i Piotr Hlebowicz. Nie ma sensu powtarzać tutaj tych bredni, które pod adresem swojego przewodniczącego wypisywali członkowie SW, ani nawet linkować do tych licznych wątków (kto chce ten znajdzie).

A teraz podsumowanie tej epopei.

Na niedawnym Walnym ZKPN Krzysztof Bzdyl wystąpił z ostra filipiką przeciwko Maciejowi Gawlikowskiemu opierając się na tekstach JACKA na Forum SW. Skąd miał te teksty? - Nie wiadomo. Może śledził tę dyskusje w Internecie, a może ktoś usłużny mu je podrzucił. Zwróciłem wtedy uwagę na fakt, iż nie jest w porządku, aby wyrywać z kontekstu te teksty i wykorzystywać je do rozgrywek wewnątrzKPNowskich. Gdy to pisałem, nie wiedziałem KIM JEST JACEK. Na podstawie jego tekstów znalezionych w Internecie kilka miesięcy temu przypuszczałem, ze to pracownik warszawskiego samorządu.

Teraz dokonałem ponownego przeglądu Sieci przy pomocy googli. I co się okazuje. JACEK nazywa się JACEK GUZOWSKI (to ustaliłem już kilka miesięcy temu), ale nie pracuje w samorządzie. Z MATERIAŁÓW DOSTĘPNYCH W SIECI JASNO WYNIKA, ŻE JACEK GUZOWSKI JEST OD KILKUNASTU LAT FUNKCJONARIUSZEM UOP A NASTĘPNIE ABW!

Mało tego!

MAM UZASADNIONE PODSTAWY DO STWIERDZENIA, ŻE ADMINISTRATORZY FORUM SW KATOWICE MIELI ŚWIADOMOŚĆ, KIM JEST JACEK I GDZIE PRACUJE A MIMO TO TOLEROWALI JEGO OBECNOŚĆ NA FORUM, MIMO TO, TOLEROWALI I APROBOWALI JEGO ATAKI NA LESZKA MOCZULSKIEGO I NA KORNELA MORAWIECKIEGO! ADMINISTRATORZY FORUM SW ŚWIADOMIE TOLEROWALI ROZBIJACKĄ ROBOTĘ, KTÓRĄ NA TYM FORUM UPRAWIAŁ POD NICKIEM "JACEK"- FUNKCJONARIUSZ SPECSŁUŻB III RP!

Powstała sytuacją uważam za absolutny skandal! Uważam, że fakt, iż funkcjonariusze specsłużb usiłują kształtować opinię publiczna w Polsce podszywając się pod anonimowe osoby, skłócają środowiska b. działaczy opozycji, antagonizują je - jednym słowem realizują klasyczna grę operacyjną, to niedopuszczalna ingerencja służb w społeczeństwo obywatelskie.

Na miejscu sztabu wyborczego Kornela Morawieckiego wystąpiłbym do Sądu Najwyższego o unieważnienie wyborów. Uważam, że mamy bowiem do czynienia z aferą podobna do afery Watergate - specłużby usiłowały w sposób bezprawny wpłynąć na wynik wyborów, występując na korzyść jednego z kandydatów!

Uważam, że tej sprawy (zwłaszcza w kontekście informacji ujawnionych wyżej przez Maćka Gawlikowskiego) nie można tak pozostawić. Są bowiem uzasadnione podstawy do podejrzeń, że specsłużby III RP, wykorzystując dawną agenturę SB (oraz licznych - jak zawsze - pożytecznych idiotów) manipulują opinią publiczną w Polsce!

Jestem zdumiony, że administratorzy Forum SW Katowice biorą świadomie udział w tej manipulacji!

Niech SSW wyjaśnia sobie sprawę Forum SW Katowice - nie mój interes.

Niech Klub GP zrobią porządek w swoim środowisku - nie mój interes.

Trzeba zrobić wszystko, aby ta cholera nie zagnieździła się w środowisku KPN.

Wzywam publicznie władze ZKPN do publicznego wyjaśnienia, w jaki sposób teksty funkcjonariusza ABW zostały wykorzystane do dyskredytacji opozycji wewnątrz ZKPN!

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek LewandowskiDołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy wpis Jacka Na Forum SW był podpisany jego imieniem i nazwiskiem. Był to czas, gdy JACEK agitował na rzecz Kornela:

Cytat:
Czy Kornel powinien kandydować do senatu? Oczywiście, nikt bardziej na to nie zasługuje. Szczerze mówiąc myślałem, że obchody rocznicowe SW zmobilizują nas do utworzenia w oparciu o dawne struktury SW zaplecza politycznego, będącego wsparciem dla różnych inicjatyw (między innymi dla inicjatyw podejmowanych przez Kornela). Jeśli Kornel zdobędzie mandat senatora, czego sobie i Polsce życzę, to jednak wątpię by bez wspomnianego zaplecza mógł się przebić z naszymi ideami. Będziemy mieć świadomość, że w parlamencie jest przynajmniej jeden prawy człowiek, ale czy będziemy w stanie go wesprzeć? Może nadszedł czas byśmy przypomnieli sobie słowa przyrzeczenia SW? Może każdy z nas spróbowałby odnowić to przyrzeczenie tak przed samym sobą.

Z pozdrowieniami dla wszystkich antykomunistów:
Jacek Guzowski

Link do warszawskiej strony SW http://www.sw.alias.pl


http://swkatowice.mojeforum.net/post-vp3808.html?highlight=#3808

List wskazujący na bezpośrednie związki Jacka Guzowskiego z UOP/ABW:

Cytat:
Środa, 10 Czerwiec 2009 19:47

List otwarty

Szanowny Panie Stanisławie Siekanowicz

Oj, nieładnie tak z oddali krytykować ludzi, którzy przez 20 lat tzw. Demokracji i 35% wolności, dali wszystkim szansę na wydobycie z siebie wszystkiego tego co najlepsze dla Polski. Zabierając głos w sprawach naprawdę ważnych dla Polski, nikogo nie niszczyliśmy, nikomu specjalnie nie przeszkadzaliśmy. W nagrodę od 1989r kilku kolegów – rozumiemy, że również byli prymitywnymi osobnikami – zostało zamordowanych, inni potracili zdrowie, byli i są nękani przez nieznanych sprawców, zostali dostrzeżeni przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który uhonorował ich wysokimi odznaczeniami państwowymi: Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, dwa Krzyże Oficerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i Złoty Krzyż Zasługi za zasługi w walce o Demokrację i Niepodległość Polski.

Aż zdziwienie bierze, że ktoś dziś „rozkręca sprawę” aby nas skompromitować. Pisząc NAS mam na myśli ludzi którzy opowiadają się jednoznacznie po prawej stronie działań niepodległościowych.

Do 6 czerwca 2009r tj. do spotkania Formacji Niepodległościowych nic o sprawie naszego kolegi nie wiedzieliśmy. Wszystko na Forum rozkręcił ku mojemu zdziwieniu sam Jan Korycki, który biegał po sali i „dymił”. Widziało to i słyszało inne „forum”, w którym od ponad piętnastu lat pracuje Jacek Guzowski, a pracował również kpt. Lesiak, guru Jacka Guzowskiego. To „forum” wyczuło łup i chce zastopować nasze działanie, nasze odbrązawianie bohaterów i autorytetów. Jakże znamienne jest zdanie i myśl w nim zawarta żywcem wyjęte z PRL-u … „Może ktoś inny powinien pokierować tą grupą, a nie Edek Mizikowski” … Co za troska! A zapomniał Jacek Guzowski jak bez uprzedzenia wyciął wiersze, artykuły, zdjęcia i inne materiały, które ożywiły jego martwą stronę. Dziś, zaledwie po dwóch miesiącach mamy na naszej stronie internetowej ponad 4 300 internautów, kogoś to boli, oj jak bardzo boli.

Proszę przyjąć wyrazy współczucia za przykrość i niesmak jakich Pan doznał po przeczytaniu tekstów Pana Jana Koryckiego i Pana Jacka Guzowskiego ale my nic innego nie możemy oprócz ubolewania poradzić w tej sprawie. Możemy tylko zapewnić Pana i innych ludzi myślących o Polsce po polsku, że zewnętrzne ataki i prowokacje tylko uatrakcyjnią i zwiększą zasięg naszego działania. Nie pozwolimy, aby byli koledzy z byłego UOP-u a dziś z ABW wybierali nam władze Stowarzyszenia, cenzurowali teksty i dobierali zestaw zdjęć.

Z wyrazami szacunku

Edward Mizikowski

Przewodniczący Stowarzyszenia SW Mazowsze


http://www.swmazowsze.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=140%3Alistotwarty&Itemid=57

Krystyna Szkutnik na Forum SW:
Cytat:

Wszelkie służby specjalne od 90 roku są w powiązaniu ze starymi. Raczej wiadomo, jakim i czyim celom służą w interesach politycznych, gospodarczych i społecznych.

Bardzo jestem ciekawa, kim jest Jacek Guzowski?


I odpowiedź Jacka:

Cytat:
Nie będe komentował oświadczenia Edka Mizikowskiego, bo nie czuje się kompetentny. To przypadek raczej dla psychiatry.

Pani Krystynie odpowiem tak: jestem działaczem Solidarności Walczącej. Współzalożycielem Oddział Warszawskiego SW i Grup Wykonawczych. Obecnie jestem czlonkiem Stowarzyszenia Solidarność Walcząca. Wszystko na mój temat wiedzą koledzy z Warszawy jak również Jadwiga Chmielowska, Kornel Morawiecki i zapewniam Panią, że nie ma w moim życiorysie faktów związanych z moją dzialalnościa, za które mógł bym się wstydzić.

Proszę też odpowiedzieć sobie na pytanie czy śp. Jan Pawłowski - szef kontrwywiadu Solidarności Walczącej , póżniejszy Szef Delegatury UOP we Wrocławiu też był powiązany ze " starymi służbami"?

Proszę również zajrzeć na stronę SW Mazowsze E. Mizikowskiego i na stronę Oddziału Warszawskiego SW , z którą jestem związany i odpowiedzieć sobie na pytanie: na której z wymienionych stron widnieją teksty kompromitujące SW?

Dodam do tego fakt, że E. Mizikowski i grupa z nim związana próbują nieustannie kompromitować środowiska prawicowe m. inn. środowisko Gazety Polskiej szczególnie jej red. nacz. T. Sakiewicza, kolportując informacje, że był on współpracownikiem płk. Lesiaka. Są też powiązani z pewną firmą, z którą Gazeta Polska od lat toczyła walką w sądach, a która starała się przejąć pismo i usunąć z niego redaktora Sakiewicza.

Faktem jest, że w całym kraju Kluby Gazety Polskiej współpracują z SW, bo jest to nasz naturalny sojusznik. Jeśli ktoś atakuje to środowisko to jest albo idiotą albo jest sterowany.

Zareagowałem ostatnio na atak skierowany przeciwko Janowi Kalembie (Koryckiemu) ponieważ uznałem, że jest to kolejny atak na to środowisko. Blog J. Kalemby jest zamieszczany na niezależnej.pl. Nie przesądzam o tym czy J. Kalemba jest czysty czy nie. Chodzi o formę i miejsce w którym został zaatakowany (w trakcie trwania konferencji). Był on pokazywany wszystkim dookoła palcami jako TW, a informacje o jego współpracy, jak osobiście dowiedziałem się od Włodka Domagalskiego, są nie potwierdzone. Uważam, że takie działanie szkodzą wizerunkowi SW. Ponieważ panowie , którzy to rozpętali stali pod transparentem SW mazowssze reprezentując przecież nasze środowisko...

Nie o wszystkim można pisać na forum. Jeśli Pani Krystyna wyrazi ochotę, to możemy porozmawiać bardziej szczegółowo prywatnie
Pozdrawiam.
Jacek Guzowski


Kazimierz Michalczyk

Cytat:
kochani,

jak juz powyzej informowalem, napisalem list do sekretariatu SSW z prosba o wyjasnienie. Dostalem odpowiedz od Kornela ze sprawe wzial w swoje rece. Nie bede pisal szczegolow, bo sprawa nie jest prosta i nie chce ani zaogniac juz i tak goracej sytuacji, ani wypowiedziec cos co bede potem zalowal.

Naplywajace ciagle nowe informacje, spowodowaly u mnie burze muzgu i musze to najpierw spokojnie przerobic. Proponuje wszystkim zamknac temat na forum publicznym. Zapytania, czy ewentualne dalsze wyjasnienia prosze kierowac na "prywatna wiadomosc", lub na "forum klubowe".


Wszystkie trzy wpisy są w tej dyskusji - http://swkatowice.mojeforum.net/post-vp3808.html?highlight=#3808

Strony nie ma co kasować, bo zrobiłem już zrzut.

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midisymphonyDołączył: 01 Maj 2010
Posty: 12

PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, he. Jak juz pisalem po okolo miesiacu uczestnictwa wypisano mnie z "forum sw katowice". Powodem byl - oglednie mowiac - "syndrom Gombrowicza". Niektorzy bohaterowie bylego" warszawskiego oddzialu SW" (np. niejaki Tomasz Szostek, ukrywajacy sie pod pseudonimem "Tomek") poczuli sie mocno dotknieci . "Tomek" uzyl nawet porownania tego, co tam pisalem do " maczania polskiej flagi w psim g*wnie". Nazywal mnie rowniez "osobnikiem". W efekcie zostalem usuniety z "forum" . Tego sie oczywiscie spodziewalem. Co mnie nieco zaskoczylo to fakt, ze "usuniecie" nastapilo po dosyc dlugim okresie czasu od umieszczenia mojego pierwszego postu. Very Happy
Druga rzecz, ktora mnie zaskoczyla to wyjatkowa werbalna agresywnosc uczestnikow tego portalu i to zarowno wobec moich (przyznaje, ze specjalnie prowokacyjnych ) wypowiedzi jak i ogolna wzajemna niechec i agresja.
Solidarnosc Walczaca jest legenda i niech takowa pozostanie. Sam ta legende tworzylem z moim bratem stryjecznym, s.p. Andrzejem Patyra. Dwoch chlopakow potrafilo w latach 1983-87 zerwac na nogi cala lubelska ( i nie tylko ) bezpieke i zmobilizowac lokalna agenture. Dokumenty SB, do ktorych uzyskalem dostep w ramach "teczki" wskazuja wyraznie, ze lubelski oddzial SW byl przez komune postrzegany jako najwieksze polityczne zagrozenie regionalne. Przypomina mi sie tu jedna z ksiazek Kazimierza Brandysa ( mam slaba pamiec do tytulow jak rowniez zreszta do koloru damskich wlosow), ktorej glowny bohater przyznal, ze stworzona przez niego jednoosobowa organizacja antyhitlerowska liczyla wg. szacunkow Gestapo kilkadziesiat aktywnych czlonkow...
Czytajac wypowiedzi uczestnikow "forum sw katowice" mialem przyjemnosc widziec na wlasne oczy jak wyglada odbrazowianie legendy SW. Bowiem znakomita wiekszosc dyskutantow kompromituje zarowno samych siebie jaki i mit organizacji, ktora przed laty badz co badz tworzyli.
Pozdrawiam
Krzysztof Duszkiewicz


Ostatnio zmieniony przez midisymphony dnia Wto Lip 06, 2010 4:24 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek LewandowskiDołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazik Michalczyk na Forum SW Katowice (wklejam tu i tu odpowiem, bowiem nie widzę możliwości dyskusji na Forum, którym manipulują, za wiedzą i akceptacją Administratorów (!) - funkcjonariusze specsłuzb):

Cytat:
r.k. napisał:
Cytat:
http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt1620.html


Dziękuję Panu Romanowi Zwiercanowi za linka. Intencje zrozumiałem.

Otrzymałem to również mailem

Cytat:
Witam,
Ani mi Pan brat, ani swat. Pamiętam jak zachował się Pan wobec mnie, ale ponieważ uważam mimo to, że jest Pan człowiekiem uczciwym, linkuję mój wpis na Polonusie:
http://www.polonus.mojeforum.net/post-vp6836.html#6836
Wierzę, że został Pan przez kogoś wpakowany w to szambo, więc powinien Pan móc jak najszybciej zareagować.
Z poważaniem
Maciej Gawlikowski


Na początku chciałem krytykę Pana Gawlikowskiego zacytować tutaj w całości. Niestety powstały tam następne bardzo interesujace wpisy które warto również przeczytać, dlatego odsyłam wszystkich do tego wątku.
http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt1620.html

Zazwyczaj nie odpowiadam na tego typu ataki pod moim adresem, jednak rozwój sytuacji, nawarstwienie zdarzeń i podjęta przeze mnie decyzja poniesienia konsekwencji, spowodowała że tym razem odstąpie od moich zasad.

Artykuł w sprawie Pani Jane Burgermeister otrzymałem mailem. Afery z koncernami farmaceutycznymi nie sę mi obce. Już od nastu lat co chwilę pojawiają się w mediach niemieckich różne afery i dlatego uznałem że sprawę należy nagłośnić. Szczególnie że jakby się Pani Jane Burgermeister coś stało, to nie mógłbym sobie tego wybaczyć.

Moją zbrodnią było to że przysłał mi to Pan Marek Podlecki. Jak twierdzi Pan Gawlikowski, były agent służby bezpieczeństwa PRL, TW ps."Janusz". Nie miałem o tym pojęcia, ale to oczywiście nie jest żadne usprawiedliwienie, dlatego proszę Wysoki Sąd o najwyższy wymiar kary.
W drodze łaski proszę o natychmiastowe rozstrzelanie. Nie będę się męczył tym co się teraz dziaje. Nie będę musiał oglądać tego szamba, jak kwiat opozycji niepodległościowej wykańcza się nawzajem. A jak nie dostąpie tej łaski i mnie nie rostrzelacie, to i tak mnie nie sprowokujecie żebym brał w tym udział.

Pan Gawlikowski chciał wiedzieć jak się czuje "sfrustrowany elektorat PIS-u? A więc proszę bardzo! Jestem załamany! Przybity do ziemi i nie potrafie się pozbierać!
Ale powodem nie są przegrane wybory. To co mnie załamało to głupota ludzka. Analfabetyzm polityczny, prywata i co najgorsze to brak solidarnosci w obozie niepodległościowym. Jestem przekonamy że udział w tym mają służby. To one są winne skłuceniu środowiska. Niestety żeby temu przeciwdziałać musiałbym atakować ludzi do których mam ogromny szacunek. To jest ponad moje siły i nie dam ubekom takiej satysfakcji. Stanowczo odmawiam, ponieważ jest to z całą pewnością część ich planu. Przerywam moją aktywność i nie będę odpowiadał na prowokacje tak długo aż środowisko zrozumie że powinniśmy zwracać się do siebie z respektem i uszanowaniem.

To co robi Pan Gawlikowski i Pan Lewandowski na forum "Polonus" uważam za bezpośredni ( nie pierwszy) atak na nasze forum i na moją osobe.
Wolałbym żeby to była ubecja.
W powyższym przypadku, walki nie podejmuje.

Co do wpisu Pana Lewandowskiego
Oświadczam że Jacek Guzowski jest wybitnie zasłużonym działaczem niepodległościowym, któremu wielu z nas nie sięgamy nawet do pięt. Który swoją działalnością, zarówno wtedy jak i teraz zaskarbił sobie u mnie najwyższy szacunek i uznanie. Oczywiście wiem gdzie pracuje i gówno to ma do rzeczy! Wszystkie insynuacje o jego wpływaniu na nasze poglądy, związane z miejscem pracy Jacka są wyssane z palca, prowokacyjne i tendencyjne.

z uszanowaniem i respektem
KM


http://swkatowice.mojeforum.net/post-vp31873.html?highlight=#31873

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej GawlikowskiDołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo nerwowa reakcja...
Potwierdzająca, że Guzowski, organizując m.in. na mnie nagonki na forum SW, był funkcjonariuszem ABW!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanisłąw Siekanowicz na Forum SW:

Cytat:
Ja tez nie mialbym pojecia, ze jakis Podlecki byl TW w latach 80-tych, po co zatem robić taki złośliwy hałas na "Polonusie" z tego powodu, ze Kazimierz zamiescil tutaj ten artykuł, skoro uczynil to wyraznie w dobrej wierze? Niezaleznie od tego kto go Kazimierzowi wysłał w mailu, sam tekst jest co prawda w wielu punktach kontrowersyjny, moze nawet i troche dziwny, napewno zabarwiony lewacką "zieloną" ideologią, ale przeciez wart jest przeczytania, a nawet moze stanowic ciekawy temat do dyskusji, bo sprawa tych szczepionek wywolywala ostre polemiki w wielu krajach, zas przeciwnicy obowiązkowych szczepien mają racje, ze niewystarczająco zbadano negatywne efekty uboczne. Czy istnieje "miedzynarodowa mafia medyczna"? To chyba przesadne okreslenie, ale nie brakuje dowodow na to, ze wielkie koncerny farmaceutyczne od lat przekupują politykow roznych krajow, aby realizowali nie zawsze etycznie czyste kampanie zwiekszające popyt poszczegolnych rządow na ich produkty.
A juz zwlaszcza godne jest ubolewania, ze sprawe tego artykulu o pani Burgermeister wymieszano do kupy z nic nie mającymi z tym wspolnego dawniejszymi konfliktami na tutejszym Forum z udzialem panow Soltysa, Gawlikowskiego, Guzowskiego, Duszkiewicza et cetera. Mirku, do czego taka mieszanka firmowa ma Ci sluzyc? Do zrobienia z nas agentow? Opanuj sie troche.


http://swkatowice.mojeforum.net/post-vp31881.html?highlight=#31881

Poza tym jakiś anonimowy Maciej (weteran Forum SW Katowice, 2 pochwały) zamieścił wyjątkowy głupi tekst, w którym dochodzi do wniosku, że ...

Cytat:
Gawlikowski chyba należy do Promoskiewskiej Partii


Sądząc z poziomu wywodów, rodzaju argumentów i końcowego wniosku nie jest to zwykły dureń, od jakich roi się w Sieci, ale kolejny funkcjonariusz czynny na Forum SW Katowice. No bo skoro nie występuje pod własnym nazwiskiem i skoro na Forum SW Katowice Administratorzy tolerują grasowanie funkcjonariuszy specsłuzb, to każdy, kto się na Forum SW Katowice wypowiada anonimowo, jest podejrzany. To jedna z konsekwencji sytuacji, do jakiej tam dopuszczono.

Bo to jest właśnie metoda tajnych służb, którą stosowała UB/SB i ich kontynuacje w III RP (UOP/ABW) - prowokować, dyskredytować uczciwych ludzi bez jakichkolwiek dowodów, być złodziejem, który usiłuje się schować za okrzykiem "Łapaj złodzieja!".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej GawlikowskiDołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanisław Siekanowicz zdaje się nie rozumieć istoty sprawy.
Nie jest najważniejsze czy ktoś był w latach 80-tych TW.
Najważniejsze jest to, czemu ktoś będąc w latach 80-tych TW, nadal działa, choć już zmienili się dysponenci (a może nawet nie... Smile)?
Czemu wykonuje swoją krecią robotę przy aprobacie ludzi, uchodzących za patriotów i prawicowców?
Czemu jest aprobowany i hołubiony, choć jego przeszłość jest od dawna znana?
Kto jest tylko pożytecznym idiotą, a kto czynnym agentem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek LewandowskiDołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Kaziku,

Napisałeś w swoim poście:

Cytat:
To co mnie załamało to głupota ludzka. Analfabetyzm polityczny, prywata i co najgorsze to brak solidarnosci w obozie niepodległościowym. Jestem przekonamy że udział w tym mają służby. To one są winne skłóceniu środowiska.


Dobrze powiedziane! Zgadzam się w stu procentach!

Odpowiedz tylko sobie na następujące pytania: Kto dzieli? Kto wyklucza innych? Kto zarzuca innym brak patriotyzmu? W czyim środowisku opiniotwórczymi osobami są funkcjonariusze tajnych służb? Kto bezkrytycznie cytuje tajnych współpracowników bezpieki? Kto broni w Internecie byłego hitlerowca i ubowca, człowieka o bardzo podejrzanej przeszłości, który w latach 70. i 80. został wykorzystany przez tajne służby PRL do kompromitacji KPN?

Cytat:
Przerywam moją aktywność i nie będę odpowiadał na prowokacje tak długo aż środowisko zrozumie że powinniśmy zwracać się do siebie z respektem i uszanowaniem.


A gdzie byłeś, gdy wyrzucono Leszka Moczulskiego z Forum SW Katowice, obrzucając go wcześniej błotem? Gdzie byłeś, gdy Sołtys zamieścił na Forum SW Katowice wyjątkowo chamski tekst pod adresem Maćka Gawlikowskiego, który wisiał na Forum kilka dni? Gdzie byłeś, gdy na Forum SW Katowice wypisywano brednie na temat Kornela Morawieckiego (Waszego Przewodniczącego), z których najłagodnieszym zarzutem było to, że reprezentuje on rzekomo panslawizm? Czemu idiotyczny tekst "Macieja" insynuujący, że Maciej Gawlikowski należy do Partii Promoskiewskiej w Polsce, wisi kolejny dzień na Forum SW Katowice? To jest respekt i szacunek dla osób ze środowiska niepodległościowego?

Cytat:
To co robi Pan Gawlikowski i Pan Lewandowski na forum "Polonus" uważam za bezpośredni ( nie pierwszy) atak na nasze forum i na moją osobe.


To nie jest atak na Ciebie? To jest apel do Twojego środowiska, aby wyczyściło sobie szeregi. Jeżeli Ty nie rozumiesz, że czynny funkcjonariusz tajnych służb nie powinien wypowiadać kształtować opinii publicznej i nie powinien być aktywny w Waszym Stowarzyszeniu, to - wybacz - ale w takiej sytuacji niewiele rozumiesz.

Czy naprawdę uważasz, że zwierzchnicy Jacka Guzowskiego w ABW nie wiedzą i nie akceptują jego aktywności?

Jesteśmy dużymi chłopcami i wiemy jak działała SB. Powiedz, czy uwierzyłbyś w to, że jakiś ubek współpracuje jawnie z opozycją w czasach PRL, publikuje artykuły w prasie niezależnej - jednym słowem kształtuje opinię czy linię obywatelskiej struktury i to wszystko nie ma związku z jego pracą? No powiedz - na prawdę w to wierzysz?

Jak sądzisz - ogon kręci psem czy na odwrót?

Poruszam te sprawę teraz, bo - po pierwsze - przed wyborami podniósłby się lament, że wpływam na wynik wyborów. A po drugie - teksty Guzowskiego ktoś podrzucił naiwnym Konfederatom i zostały one wykorzystane do rozbijania naszego środowiska. A na to funkcjonariuszom ABW nie pozwolimy! Mamy doświadczenia już w III RP z grupą Lesiaka i zbyt dobrze wiemy, jaką cenę przychodzi płacić środowisku, które pozwoli, aby służby go przenikały.

A to jest wierzchołek góry lodowej.

Znasz list Magdaleny Figurskiej w sprawie sytuacji w FN? Znasz idiotyczny tekst Jadwigi Chmielowskiej, że za sprawy poruszone w tym liście odpowiada KPN? Czy Chmielowska jest równie naiwna jak Ty, czy też jej rola w tej układance jest inna? Kilka tygodni temu Jadwiga Chmielowska zamieszczała na Forum SW Katowice teksty o tym, że autor filmu, nakręconego telefonem komórkowym tuż po Katastrofie Smoleńskiej nie żyje, albo w sposób kategoryczny negowała fakt, że nad smoleńskim lotniskiem 10 kwietnia 2010 roku była mgła. A nieprawdziwych, nierzetelnych tekstów po Katastrofie Smoleńskiej zamieściła na Forum SW Katowice więcej! Każdy z nich wywoływał dezorientację, zamęt, niepokój. Czy tak postępuje osoba zasiadająca w radach nadzorczych czy radach programowych mediów publicznych, znająca wagę słowa wypowiedzianego publicznie? O co tutaj chodzi?

Sprawa ma jeszcze szerszy wymiar, bo to za sprawą PiS w TVP pojawili się propagandyści stanu wojennego i tajni funkcjonariusze SB. Jednym z nich był Skorus...

Cytat:
Oświadczam że Jacek Guzowski jest wybitnie zasłużonym działaczem niepodległościowym, któremu wielu z nas nie sięgamy nawet do pięt.


Nie chcę Twojego oświadczenia na temat zasług Guzowskiego. Podaj proszę wiarygodne źródło, które opisuje działalność Jacka Guzowskiego w opozycji niepodległościowej. Dowiem się dokąd urasta Guzowski Leszkowi Moczulskiemu albo Kornelowi Morawieckiemu, których działalność tak surowo i kategorycznie publicznie oceniał.

Zwróć też uwagę, że moje oburzenie nie wynika stąd, że Guzowski zrobił za mało w czasach PRL (bo nie wiem czy cokolwiek zrobił, choć go o to na Waszym Forum wielokrotnie pytałem). Trzymając się twojej poetyki, "gówno do rzeczy" ma to, co robił Guzowski w czasach PRL.

Cytat:
Oczywiście wiem gdzie pracuje i gówno to ma do rzeczy!


I tu się różnimy. Bo to gdzie pracuje Guzowski dziś i od wielu lat ma wiele do rzeczy, gdyż pracuje on w tajnych służbach!

Drogi Kaziku!

Zerwij z kolesiostwem, które Cię gubi!

Dostrzeż sprawy takimi, jakimi one są a nie takimi, jakimi przedstawiają Ci je ludzie, którzy prowadzą Ciebie i Wasze środowisko na zatracenie!

Dałem wielokrotnie dowód, że ludzi z bratniej SW cenię i szanuję i z wieloma z nich potrafię owocnie współpracować. Zrozum, że troska o środowisko niepodległościowe jest naszą wspólną troską!

Ale na funkcjonariuszach ABW, na byłych agentach SB, na obronie nazistów u UB-owców, na powiązaniach z ludźmi WSI niczego nie zbudujemy! Będziemy się tylko kłócić i obrzucać wzajemnie błotem!

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dziale "Zagranica" zamieszczam kolejny artykuł Władysława Gauzy dotyczący Hanffa - tym razem jest to polemika z argumentami, które w obronie czci Hanffa były prezentowane na Forum SW Katowice.

Link do artykuły Władysława Gauzy - http://www.polonus.mojeforum.net/post-vp6897.html?highlight=#6897

Dlaczego zamieszczam link do tego artykułu w tym wątku?

Gauza we właściwy sobie sposób rozprawia się z obrońcami Hanffa na Forum SW Katowice, ale przy okazji demaskuje, jak łatwo jest na tym Forum szermować patriotycznymi hasłami dla obrony złej sprawy. Nie każdy, kto odmienia Polskę przez wszystkie przypadki w swoich postach jest wiarygodny. I nie z każdym jest nam po drodze.

Zapyta ktoś - dlaczego Administratorzy Forum SW Katowice maja odpowiadać za materiały, które zamieścił tam niezwiązany z SW człowiek, jakim jest Rutkowski?

Odpowiadam - wraz z Rutkowskim na Forum SW Katowice w obronie Hanffa występował Robert Majka, jeden z najaktywnieszych dyskutantów na tym Forum (2000 postów!) przedstawiający się jako działacz SW związany z (nieistniejącym) pismem "Wolna Polska".

Podobnie jak w przypadku Jacka Guzowskiego czy Marka Podleckiego pojawia się pytanie o to - jacy ludzie i jakich spraw bronią na Forum SW Katowice?

Nie chodzi mi o złośliwość, czy rozbijanie środowisk niepodległościowych, jak pewnie gotów zarzucić mi Kazik Michalczyk. Kaziku - nam jest z Tobą nie po drodze, bo wokół Ciebie kręcą się dziwni ludzie, a Ty angażujesz swoje dobre imię do obrony ich reputacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> ARCHIWUM Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum