Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wanda Nowicka marszałkiem Sejmu - komentarze

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> ARCHIWUM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sro Lis 09, 2011 8:27 pm    Temat postu: Wanda Nowicka marszałkiem Sejmu - komentarze Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szanowni Państwo,

Sprawa karna wytoczona przeciwko mnie przez lobbystkę aborcyjną Wandę Nowicką, a zakończona wyrokiem uniewinniającym 12.09.2011, ma swój ciąg dalszy.

08.11.2011 Wanda Nowicka została wybrana na wicemarszałka Sejmu. W pierwszym głosowaniu Sejm odrzucił jej kandydaturę, po tym jak przywołano w Sejmie wypowiedzi jej syna, aktywisty komunistycznego, m.in. na temat Polaków poległych w Katyniu, wypowiedzi samej Nowickiej nt. Jana Pawła II oraz fakt wyroku sądowego w mojej sprawie, który potwierdził powiązania Nowickiej z międzynarodowym przemysłem antykoncepcyjno-aborcyjnym. W ponownym głosowaniu, po naciskach medialno-politycznych, Sejm wybrał jednak Nowicką na fotel wicemarszałka.

Dzisiaj z inicjatywą ujawnienia lobbystycznych powiązań Nowickiej wyszli posłowie - m.in. Jarosław Gowin (PO) i Stanisław Żelichowski (PSL). Chcą odtajnienia uzasadnienia wyroku w procesie, który mi wytoczyła.

Wybór oskarżycielki na wicemarszałka okazuje się dobrą do tego okazją - coraz więcej osób interesuje się prawdą o jej lobbystycznej działalności na rzecz przemysłu aborcyjno-antykoncepcyjnego. Liczę na to, że do odtajnienia dojdzie, szczególnie w świetle zapowiedzi Nowickiej, że chce zająć się ustawami, które zawsze chciała ona sama (jak i niewątpliwie przemysł, na rzecz którego pracuje) narzucić Polakom.

Mówiąc w TVN24 ( http://www.tvn24.pl/-1,1723694,0,1,nowicka-nie-bylam-na-liscie-plac--procesu-nie-utajnialam,wiadomosc.html ), że nikt nie wystąpił o odtajnienie procesu, Nowicka ordynarnie kłamie. Jeśli ma odwagę zweryfikować swoje twierdzenia, to czekamy na zgodę na odtajnienie akt sprawy oraz legalnie pozyskanych nagrań rozpraw. Ponieważ Wanda Nowicka nie jest przyzwoitą osobą, nie mam wątpliwości, że się na to nie zgodzi.

Joanna Najfeld=======================================

Relacje z procesu Joanny Najfeld, wytoczonego przez Wandę Nowicką - http://www.polonus.mojeforum.net/viewtopic.php?t=1048&postdays=0&postorder=asc&start=0


Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Sob Lis 26, 2011 11:38 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sro Lis 09, 2011 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
GN ujawnia wyrok w sprawie W. Nowickiej

dodane 2011-11-09 19:39

Bogumił Łoziński

Sąd: aborcyjni providerzy łożą na działalność organizacji W. Nowickiej.
GN ujawnia wyrok w sprawie W. Nowickiej Paweł Supernak/PAP Wanda Nowicka

Gość Niedzielny dotarł do wyroku w procesie, jaki Wanda Nowicka wytoczyła Joannie Najfeld za słowa, że W. Nowicka „znajduje się na liście płac przemysłu aborcyjno-antykoncepcyjnego” i zdecydował się na ujawnienie jego fragmentów. Ujawnienia wyroku, utajnionego na wniosek W. Nowickiej, zażądali dziś posłowie.

Oto fragmenty wyroku:

(…) „Kierowana przez Wandę Nowicką organizacja (Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, przyp. red.) otrzymywała dotacje od wielu podmiotów, w tym także firmy G… (pełna nazwa firmy znajduje się w wyroku przyp. red.) i G… (pełna nazwa firmy znajduje się w wyroku, przyp. red.) stanowiących część międzynarodowego koncernu farmaceutycznego G… (pełna nazwa firmy znajduje się w wyroku, przyp. red.) produkującego środki antykoncepcyjne oraz międzynarodowej organizacji pozarządowej I… (pełna nazwa firmy znajduje się w wyroku, przyp. red.) mającej na celu m.in. poprawę dostępności zdrowia reprodukcyjnego, w tym bezpiecznej aborcji oraz zajmującej się produkcją i dystrybucją aspiratorów i kaniuli – przyrządów przeznaczonych do wykonywania zabiegów przerywania ciąży. Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny (dalej przywoływana jako „Federacja”) otrzymuje dotacje finansowe na podstawie stosownych umów zawieranych z darczyńcami. Z zapisów księgowych wynika, iż Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny otrzymała w okresie od 2004 do 2009 r. od firmy G… (pełna nazwa firmy znajduje się w wyroku przyp. red.) kwotę 97 600 złotych a od organizacji I.. (pełna nazwa firmy znajduje się w wyroku, przyp. red.) w 2005 r. kwotę 37 003,00 złotych, zaś w 2007 r. w wysokości 138 253,25 złotych”.

(…) Podobnie argument o pozostawaniu na liście płac jest zwrotem publicystycznym, retorycznym a nie stwierdzającym określony fakt. Stanowi on implikację z tezy skoro na działalność Federacji łożą providerzy a Wanda Nowicka (i ewentualnie osoby z grupy Ponton) pobiera wynagrodzenie z Federacji to tym samym Wanda Nowicka pozostaje na „liście płac” providerów. To stwierdzenie wbrew aktowi oskarżenia nie sprowadza się do tezy że Wanda Nowicka otrzymuje bezpośrednio wynagrodzenie od producentów środków antykoncepcyjnych i sprzętu aborcyjnego a stanowi próbę ukazania zależności między podmiotami finansującymi daną organizację a osobami które daną organizacją kierują celem ukazania braku możliwości zachowania bezstronności i obiektywizmu pomiędzy nimi. Zdaniem sądu taka supozycja jest uprawniona. Ze zgromadzonego materiału dowodowego jednoznacznie wynika, że Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny kierowana przez oskarżycielkę prywatną, otrzymywała wielokrotnie dotację od różnych podmiotów, w tym od firmy farmaceutycznej G… (pełna nazwa firmy znajduje się w wyroku przyp. red.), producenta środka antykoncepcyjnego (...) oraz od organizacji I… (pełna nazwa firmy znajduje się w wyroku przyp. red.), która produkuje i rozpowszechnia narzędzia używane przy zabiegach przerywania ciąży. Nie ulega wątpliwości, iż działalność Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny była finansowana również przez te podmioty. Pieniądze te były przeznaczane na różne cele, m.in. prowadzenie szkoleń, przygotowywanie odpowiednich materiałów, bieżącą działalność organizacji. Środki te wprost nie stanowiły źródeł finansowania wynagrodzenia Wandy Nowickiej, jednakże miały one wpływ na całokształt finansów Federacji i przynajmniej pośrednio wpływały na wynagrodzenie osób zatrudnionych w Federacji chociażby poprzez to, że inne środki nie musiały iść na finansowanie bieżącej działalności a na wynagrodzenia.” (W. Nowicka była zatrudniona w Federacji, przyp. red.)".

Sprawa dotyczyła debaty w TVN24 z 13 lutego 2009 r. Joanna Najfeld podczas dyskusji z europosłanką Joanną Senyszyn sugerowała, że aktywiści proaborcyjni są powiązani z koncernami produkującymi środki antykoncepcyjne. Powiedziała też: „Organizacja pani Nowickiej jest częścią międzynarodowego koncernu, największego w ogóle, providerów aborcji i antykoncepcji. Pani po prostu jest na liście płac tego przemysłu”. Słowa te oburzyły Nowicką, będącą wtedy przewodniczącą Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która wytoczyła Joannie Najfeld sprawę o pomówienie. Sąd w wypowiedzi Najfeld nie dopatrzył się jednak nieprawidłowości i 12 września br. ją uniewinnił. Jednak opinia publiczna nie mogła poznać treści wyroku, ponieważ na wniosek W. Nowickiej proces toczył się z wyłączeniem jawności. Wyrok nie jest prawomocny, bo Wandzie Nowickiej przysługuje prawo do odwołania.

Dziś politycy, m.in. Stanisław Żelichowski z PSL praz Jarosław Gowin z PO zażądali odtajnienia wyroku, podkreślając, że opinia publiczna powinna mieć pewność, że nikt z parlamentarzystów nie jest uwikłany w działalność lobbystyczną na rzecz koncernów farmaceutycznych, szczególnie gdy jest wicemarszałkiem Sejmu, jak Wanda Nowicka.


http://info.wiara.pl/doc/1004431.GN-ujawnia-wyrok-w-sprawie-W-Nowickiej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szanowni Państwo,

Ujawnienie w mediach fragmentów wyroku w sprawie karnej wytoczonej przeciwko mnie przez lobbystkę aborcyjną Wandę Nowicką wzmożyło zainteresowanie sprawą w kontekście wybrania Nowickiej na wicemarszałka Sejmu.

Z inicjatywą ujawnienia finansowych powiązań Nowickiej wyszli posłowie - m.in. Jarosław Gowin (PO) i Stanisław Żelichowski (PSL). Wczoraj zapowiedzieli, że chcą odtajnienia uzasadnienia wyroku. Fragmenty wyroku ujawniły media, co spowodowało serię komentarzy z całego spektrum politycznego Sejmu.

Grzegorz Schetyna (PO): Sprawą Wandy Nowickiej powinna zająć się Komisja Etyki Poselskiej.

Andrzej Halicki (PO): Bardzo ważne jest, żeby każdy poseł, a tym bardziej wicemarszałek, był poza podejrzeniami tego typu.

Leszek Miller (SLD): Też się domagamy wyjaśnień czy to nie jest klasyczny konflikt interesów.

Mariusz Błaszczak (PiS): Pani Wanda Nowicka nie powinna być marszałkiem Sejmu. (…) To skandaliczna sprawa, my konsekwentnie byliśmy przeciwni kandydaturze Nowickiej.

Arkadiusz Mularczyk (SP): Chcemy zadać publiczne pytanie: czy taka osoba, której status finansowy nie jest dla nas jasny powinna pełnić tak zaszczytną funkcję? Czy ma moralne prawo reprezentować Polaków jako wicemarszałek? Czy pobierała te środki? W jakiej wysokości? Czy jej poglądy nie są wynikiem tego, że te koncerny farmaceutyczne w pewien
sposób ją sponsorowały. To ważne pytania, bo Nowicka nie jest wyłącznie działaczką ruchów feministycznych, ale jest wicemarszałkiem. (…) Myślę, że dla zdecydowanej większości Polaków, ta sytuacja jest niezrozumiała i kuriozalna. Wielu posłów, gdyby wiedział o tym wyroku, podjęłoby inną decyzję. (…) Ta cała sytuacja budzi nasz ogromne zaniepokojenie. Liczymy także na poparcie posłów PO.

Klub Solidarna Polska zapowiedział złożenie wniosku o odwołanie Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Jestem zdania, że ta sprawa wymaga dalszych kroków niż Komisja Etyki Sejmowej, czy głosowanie nad odwołaniem Nowickiej ze stanowiska wicemarszałka. Popieram stanowisko mojego obrońcy, Mec. Piotra Kwietnia, który powiedział:

Prokurator Generalny powinien wszcząć postępowanie aby sprawdzić, czy ona przez ostatnie 5-6 lat nie prowadziła nielegalnego lobbingu w polskim parlamencie, na rzecz przepisów prawnych będącego w interesie producentów przemysłu środków antykoncepcyjnych. (...) Ona domagała się refundacji środków antykoncepcyjnych od NFZ i powszechnej edukacji seksualnej dla młodzieży w szkołach i informowania o "dobroczynnych" skutkach środków antykoncepcyjnych, produkowanych m.in. przez firmę, która wpierała finansowo federację. (...) Prokurator powinien sprawdzić czy pani Nowicka nie złamała przepisów prawnych ustawy lobbingowej, gdyż każdy lobbysta ma obowiązek ujawnienia swojej działalności, jeżeli występuje w Sejmie. Ona często na komisjach sejmowych reprezentowała stronę społeczną. Czy była wtedy opłacanym lobbystą przez firmy farmaceutyczne? To trzeba wyjaśnić w interesie publicznym

Całość wypowiedzi Mec. Kwietnia na portalu Fronda.pl

Serdecznie pozdrawiam,
Joanna Najfeld

NAJNOWSZE RELACJE MEDIALNE (linki na stronie http://mamproces.pl/?p=670)

RZECZPOSPOLITA Sąd: Koncerny farmaceutyczne łożyły na organizację Nowickiej

GOŚĆ NIEDZIELNY Sąd: aborcyjni providerzy łożą na działalność organizacji
W. Nowickiej

TVN24 Sąd: Organizacja Nowickiej brała pieniądze od aborcyjnych providerów

WIRTUALNA POLSKA Sensacyjne fragmenty wyroku w sprawie Wandy Nowickiej

ONET Fragmenty wyroku ws. Nowickiej. "To jest skandal"

WPROST Nowicka brała pieniądze od organizacji produkującej przyrządy do
aborcji? "Niech się tłumaczy"

TVN Powinna się wytłumaczyć. Jest Komisja Etyki - PO oczekuje wyjaśnień od Nowickiej

GOŚĆ NIEDZIELNY Politycy o sprawie Nowickiej

REBELYA [Rebelya ujawnia] Uzasadnienie wyroku ws. Nowicka vs. Najfeld

RZECZPOSPOLITA Wyrok w sprawie Wandy Nowickiej w Internecie

GAZETA WYBORCZA Nowicka na liście płac przemysłu aborcyjnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> ARCHIWUM Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum