Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kim jest Tomasz Sokolewicz?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirek LewandowskiDołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno trzeba Tomaszowi Sokolewiczowi przyznać - sprawnie umie posługiwać się Internetem (albo może ludzie, którzy wspierają jego działalność to potrafią).

Chodzi mi nie tylko o występowanie na różnych stronach internetowych pod fałszywymi nickami (zwykle są to imiona żeńskie) i polemizowanie z samym sobą. Stosuje także bardziej wyrafinowane metody.

Proszę wpisać w googlach nazwę "gazeta polska". Znajdziemy linki do strony www.gazetapolska.pl czyli do strony internetowej pisma, którego naczelnym jest Tomasz Sakiewicz.

Proszę jednak wpisać w googlach "gazeta polska tomasz sokolewicz". Znajdziemy wówczas link do zupełnie innej strony, któa ma adres łudząco podobny do strony prawdziwej "Gazety Polskiej", a mianowicie www.gazetapolska.com.pl lub www.gazeta-polska.pl . Portal ten (zapewne) nie ma nic wspólnego z tygodnikiem Sakiewicza, natomiast ma wiele wspólnego z Tomaszem Sokolewiczem. To kolejna maskirowka z jego udziałem! Przecież Tomasz Sokolewicz udawał już w sieci "działacza KPN', "działacza niepodległościowego", "internowanego", "przyjaciela ks. Popiełuszki, ks. Zycha i Jacka Żaby" dlaczego nie mógłby udawać Gazety Polskiej?

Logo tej fałszywej gazety polskiej wygląda tak:


A teraz proszę wpisać w wyszukiwarce słowa "gazeta polska orgazm" . I co się wyświetla? Wyświetla się link do strony www.gazetapolska.com.pl lub do www.gazeta-polska.pl czyli do fałszywej "Gazety Polskiej z udziałem Tomasza Sokolewicza. Po prostu na stronach tej fałszywej "Gazety Polskiej" roi się od tematów typu: "Ćwiczenia mogą wywoływać orgazm u kobiet", "Ćwiczenia naprawdę mogą wywołać u kobiet orgazm", "Remisowy orgazm w TVP", "Doskonały kochanek czyli sztuka wielokrotnego orgazmu", "Olejnik: Gol jest jak orgazm", "47 proc. kobiet udaje orgazm"... Inne słowa kluczowe, które są tam używane, to tytuły popularnych filmów, które są ściągane z sieci, np. "Kac wawa".

I jeszcze jeden prosty zabieg. Trzeba wpisać w googlach "tomasz sokolewicz orgazm". Wyszukiwarka bezbłędnie odsyła do kolejnych tekstów Tomasza Sokolewicza, w których opluwa on uczciwych ludzi, zwykle związanych z ruchem antykomunistycznym w czasach PRL. Dodajmy, że po zbanowaniu na niepoprawni.pl oraz w salonie24 może to już robić tylko na portalu Nowy Ekran (za wiedzą i aprobatą administratorów tego portalu) no i na tej fałszywej stronie "Gazety Polskiej".

W ten sposób Tomasz Sokolewicz podszywając się pod "Gazetę Polską" i kojarząc swoje nazwisko ze słowami kluczowymi, często występującymi w sieci (np. "orgazm") pozycjonuje w Sieci szambo, które równocześnie masowo produkuje.

W stosunku do tego człowieka nie zdziwi już nic!

Otwartym pozostaje pytanie, czy Tomasz Sokolewicz działa jednoosobowo, czy też na zlecenie. W tym drugim przypadku otwarte jest pytanie o to, kto jest jego zleceniodawcą. W Sieci opinie nt. Nowego Ekranu są dość jednoznaczne, a to obecnie jedynie miejsce (poza fałszywą "Gazetą Polską), gdzie Sokolewicz może bździć za wiedzą i aprobatą administratorów. Byłbyż Tomasz Sokolewicz z wsi?

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na portalu Nowy Ekran, gdzie bez przeszkód publikuje swoje oszczerstwa Tomasz Sokolewicz (za wiedzą i aprobata administratorów) ukazał się tekst poświęcony Alinie Cała - CAŁA ALINA Z CAŁYM ŻYDOWSKIM INSTYTUTEM HISTORYCZNYM Z CHANĄ GRYNBERG W TLE ( http://aleszuma.nowyekran.pl/post/69065,cala-alina-z-calym-zydowskim-instytutem-historycznym-z-chana-grynberg-w-tle ). Pretekstem do publikacji tego tekstu był fakt, że "26 września 2011 prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył Alinę Całą Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w kraju, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej".

Z tekstu można dowiedzieć się różnych nieprzyjemnych rzeczy na temat tytułowej bohaterki. Jedna z podanych tam informacji zasługuje jednak na uwagę w kontekście Tomasza Sokolewicza. Otóż wśród wielu innych dokumentów na stronie opublikowany jest list Aliny Cała (podpisany nazwiskiem "Kusińska") o następującej treści:

Cytat:
Do Dyrektora Biblioteki Narodowej w Warszawie

Zwracam się z uprzejmą prośbą o poparcie mojego (nieczytelne) na IX Światowy Kongres Studiów Judaistycznych w Jerozolimie w sierpniu br. Zostałam zaproszona na ten Kongres przez Uniwersytet Hebrajski by wygłosić na nim referaty swój napisany przez prof. dr Z. Sokolewicz, która z powodów osobistych na Kongres nie może pojechać.

Zaznaczam, że mój wyjazd nie łączy się z żadnymi kosztownymi obciążeniami instytucji, w której pracuję. Zamierzam wyjechać w ramach urlopu wypoczynkowego, na własny koszt. Zwrócenie się Biblioteki do Ministerstwa Kultury w tej sprawie jest niezbędną formalnością umożliwiającą uzyskanie (nieczytelne).

Uniwersytet Warszawski jest bardzo zainteresowany wizytą w Kongresie - a byłabym jedną z nielicznych reprezentantką naszego kraju i jedyną, która wygłosić ma referat.

Alina Kusińska


Wymieniona w piśmie Prof. dr Z. Sokolewicz, której referat na IX Światowym Kongresie Studiów Judaistycznych w Jerozolimie w sierpniu 1985 roku miała wygłosić Alina Cała, to Zofia Sokolewicz ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Zofia_Sokolewicz ), prywatnie matka Tomasza Sokolewicza. Współpraca naukowa (czy też może naukowa opieka) matki Tomasza Sokolewicza nad Aliną Cała nadaje pewnej perwersji licznym antysemickim wypowiedziom Tomasza Sokolewicza w Sieci. Podobnie jak fakt kilkudziesięcioletniej współpracy jego ojca z UB/SB powoduje, że wypowiedzi Tomasza Sokolewicza nt. agentury zyskują dodatkowy, pikantny smaczek.

Trzeba mieć nadzieję, że Nowy Ekran, po zlustrowaniu Aliny Cała zajmie się także lustracją Zofii Sokolewicz. No i przede wszystkim Wojciechem Sokolewiczem. A potem poprosi o komentarz syna tej pary, swego publicystę, Tomasza "orgazm" Sokolewicza, występującego na blogu Nowy Ekran oficjalnie jako "działacz niepodległościowy" a nieoficjalnie, jako "żydożerca".

Uwikłania najbliższej rodziny Tomasza Sokolewicza, w zestawieniu z jego własną prowokacyjną i oszczerczą działalnością w Sieci, wymierzoną w działaczy opozycji z czasów PRL, dają pełniejszy obraz jego osoby i perfidii z jaką prowadzi on swoją aktywność.


Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Nie Wrz 02, 2012 3:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Sokolewicz zaszczycił swoją obecnością uroczystości rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, które miały miejsce w Gdańsku 31 sierpnia i 1 września br. Nie odstępował na krok Kornela Morawieckiego (z list Kornela Sokolewicz kandydował, bez powodzenia, do Sejmu w ostatnich wyborach).

Niestety, Sokolewicz nie zabrał ze sobą lekarstw i zachowywał się w czasie uroczystości w sposób para-normalny - był agresywny wobec niektórych osób, wznosił okrzyki, prowokacyjnie z bardzo bliska robił zdjęcia wybranym osobom.

Podobno najlepszą metodą, aby go spławić, jest publiczne poproszenie, aby opowiedział o kilkudziesięcioletniej przynależności swojego papy do PZPR oraz o jego współpracy z UB i SB.

Przypadek Sokolewicza potwierdza, że po zdemaskowaniu prowokator nie stanowi już żadnego realnego zagrożenia i na każdym kroku kompromituje się swoim zachowaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pon Wrz 03, 2012 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walka na prawicy o rząd dusz ( i kasę) powoduje, że czasami ukazują się niezłe teksty, trafnie demaskujące rywala. Oto jeden z nich, który jest ważny w kontekście Tomasza Sokolewicza, gdyż pozwala zrozumieć, dlaczego Nowy Ekran jest jednym z nielicznych miejsc w Sieci, w których konfidentowicz może bez przeszkód publikować swoje teksty.

Cytat:
Jak brednie kompromitują opozycję
Józef Darski

Blogerzy Nowego Ekranu nie zastanawiają się, jaki kierunek polityczny uwiarygodniają, wpisując się na tym portalu. Warto jednak przyjrzeć się orientacji politycznej, która jest tu podsuwana i powoli wyrasta na główny nurt nowoekranowej publicystyki. Oczywiście pod hasłem pluralizmu.

Manipulacja Nowego Ekranu polega przede wszystkim na kanalizowaniu dążeń i poglądów niebezpiecznych dla systemu i przyprawianiu im gęby kompromitujących słuszne żądania, umożliwiających ich sprowadzenie do absurdu i wyśmianie. Zgodnie z zasadą: dla niezadowolonych trzeba stworzyć miejsca, gdzie się zbiorą, zanim jeszcze zorganizują się sami, ich działania będą kontrolowane i stymulowane, tak by wypaliły się w bezsensownej szarpaninie i sekciarskich dyskusjach, a w końcu skompromitowały same, tymczasem zaś nasi ludzie stworzą słuszną opozycję, która w walce z błędami i wypaczeniami nie naruszy istoty systemu, a nawet umocni pozycję dotychczasowych elit okupacyjnych.
(...)
Maniacy zdarzają się wszędzie, ale na NE mamy ich niezwykłą koncentrację i promocję.


Szczegółowe argumenty autora - http://niezalezna.pl/32461-jak-brednie-kompromituja-opozycje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sob Wrz 08, 2012 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy Ekran nie jest jedynym miejscem, na którym konfidentowicz Tomasz Sokolewicz może publikować swoje teksty. Drugim takim miejscem jest... Gazeta Obywatelska, wydawana przez Kornela Morawieckiego i kolegów z "Solidarności Walczącej" (przykładowy tekst Sokolewicza tam opublikowany - http://gazetaobywatelska.info/go/search/word/ ).

Wprawdzie nie wszystkie teksty konfiedntowicza opublikowane w gazecie Kornela Morawieckiego są dostępne w Sieci, ale sam konfientowicz dba o to, aby były one dostępne w innych miejscach. Oto fragment jego tekstu wymierzonego w śp. ks. Henryka Jankowskiego, opublikowanego w Nowym Ekranie (pełny tekst ukazał się u Kornela Morawieckiego)

Cytat:
Kościół św. Brygidy również się zmienił – nieopodal kościoła postawiono pomnik księdzu, o którym z pewnością można powiedzieć tylko to, że był kontaktem operacyjnym SB. Na ceremonii odsłonięcia pomnika księdza Jankowskiego byli znani politycy „Solidarności” - przewodniczący Piotr Duda, „Solidarnej Polski” - Jacek Kurski i członkowie klubów „Gazety Polskiej” wspólnie z Sekretarzem KW PZPR Fiszbachem. Pomnik Księdza Prałata kontaktu operacyjnego „Libella”/”Delegat” Jankowskiego wykonany został z imitacji złota gdzieś na Wschodzie. Trudno o bardziej symboliczny opis przemian, jakie dokonują się nie tylko w Gdańsku, ale i w całej Polsce. (...)


http://blogs.nowyekran.pl/post/73353,pomnik-kontaktu-operacyjnego-delegat

Prowokator w pigułce. W krótkim tekście obsikał obecnego szefa Solidarności, Solidarną Polskę i Gazetę Polską. Cynizm tego tekstu jest jeszcze bardziej widoczny jeżeli zestawimy go z licznymi mowami obrończymi Tomasza Sokolewicza nt. agenta UB/SB "Wacława" (z ponad 30-letnim stażem)...

Kornelowi Morawieckiemu gratulujemy współpracownika! Czy Gazeta Obywatelska stanie się wkrótce filią Nowego Ekranu? W takim wypadku tematy takie jak WSI czy Departament I SB będą tam zapewne tematem tabu, albo będą pojawiać się wyłącznie w pozytywnym kontekście...

A swoja drogą ciekawe, czy konfidentowicz Tomasz Sokolewicz opublikował już w Gazecie Obywatelskiej swój pierwszy antysemicki tekst, czy też jest to jeszcze przed nami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Historię Jacka Żaby - ofiary komunistycznych represji z krakowskiego MPK, przypomniał kilka lat temu Maciej Gawlikowski głośnym tekstem, opublikowanym w Tygodniu Powszechnym (zob. - http://tygodnik.onet.pl/14,105,sprawa_jacka_zaby,temat.html ).

Jacek Żaba nigdy nie był członkiem KPN. Natomiast został skazany za czyn polityczny, którego dokonał wspólnie z działaczem KPN w krakowskim MPK - Kazimierzem Krauze. Z tych względów na Forum Polonus znajduje się informacja o nim, jako o osobie współpracującej z Konfederacją - http://www.polonus.mojeforum.net/viewtopic.php?t=666&highlight=%AFaba

Sprawa Jacka Żaby zarówno z uwagi na tragiczny los tego młodego człowieka, jak i z uwagi na to, że nie może się on już bronić, zasługuje na szczególny szacunek i delikatność.

Niestety Tomasz Sokolewicz nie szanuje żadnych wartości. Wydaje się być człowiekiem pozbawionym jakichkolwiek skrupułów i wyzbytym wszelkiej wrażliwości. W swoim kolejnym oszczerczym tekście (publikowanym, jak zwykle, na portalu Nowy Ekran, który jest jedynym miejscem w Sieci - poza gazetą Kornela Morawieckiego - gdzie Sokolewicz może swobodnie publikować) nie tylko posługuje się kłamstwem i pomówieniem, ale przekracza kolejną granicę, w sposób haniebny żartując z nazwiska tragicznie zmarłego opozycjonisty.

Ręce opadają...

Oto obszerny fragment tego obrzydliwego tekstu:

Cytat:
5.02.1989 Jacek Żaba, członek Konfederacji Polski Niepodległej [to jest kłamstwo], po otrzymaniu nakazu powrotu do więzienia, pozbawiony środków psychotropowych, do których się przyzwyczaił popełnił samobójstwo.

Przewodniczącym KPN był w tym czasie Leszek Moczulski, a członkiem Rady Politycznej KPN odpowiedzialnym za Kraków Maciej Gawlikowski. Dlaczego nikt nie pomógł Jackowi Żabie, jak myślicie [twierdzenie, że Konfederaci nie pomogli Jackowi Żabie jest kolejnym kłamstwem]?

Dziś Jacek Żaba i Jacek Kuroń nie żyją, Leszek Moczulski jest osobą nie posiadającą statusu poszkodowanego z IPN widywaną na imieninach działaczy komunistycznych lub agentów SB jak np. Jerzy Jaskiernia *** [kłamstwo], Maciej Gawlikowski jest dziennikarzem walterowskim [oszczerstwo] wspierającym osoby nie posiadające statusu osoby poszkodowanej z IPN, czyli po prostu agentofilem [pomówienie] a Jerzy Stachowicz to pułkownik SB, UOP i ABW, który miał badać, czy służby specjalne złamały prawo za rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Aby ugotować żywcem żabę, nie wolno działać szybko. Nagłe zwiększenie temperatury spowoduje u żaby włączenie mechanizmów obronnych i chęć ucieczki. Jeżeli temperatura jest zwiększana powoli, żaba nie ucieka...

Zamordowano człowieka [skrót myślowy]. Nie ma winnych.


Na ludzi, którzy stoją za Nowym Ekranem już nie liczę. Ale Kornel Morawiecki chyba wie, co powinien już dawno zrobić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sro Lis 21, 2012 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kontekście tego tekstu, dotyczącego osaczenia Brunobombera przez prowokatorów ABW ( http://www.polonus.mojeforum.net/viewtopic.php?p=11697#11697 ) killkuźródłowe informacje o tym, że Tomasz Sokolewicz nakłaniał różne osoby do zdobywania broni przez rozbrajanie policjantów nie pozostawiają wielu wątpliwości co do tego, kim on jest i jaką pełni rolę.

Cytat:
Rozumiem rozgoryczenie Tomasza Sokolewicza. W lutym podczas protestu głodowego w siedzibie Prawicy RP (w obronie Adama Słomki) wywaliłem go z lokalu za zupełnie ubecką rozmowe jaką prowadził z jedną z uczestniczek. Ni z tego ni z owego zaczął udzielac jej instruktazu jak zdobyc broń ."To nie jest trudne - instruował Sokolewicz w lokalu, w którym prowdzilismy głodówkę. - Za pomoca noża zdobyć pistolet..." - tu kazałem mu w... za drzwi. Taką rozmwoę mógł prowadzić tylko albo kompeltny dureń, albo prowokator.
Ja stawiam na to drugie.
Przepraszam, że w tym tonie ale musiałem zareagować na to co ten gośc wypisał.
Janusz Sanocki

http://niepoprawni.pl/comment/290111/Tomasz-Sokolewicz

Jerzy Dudek Zimny (na FB) o Tomaszu Sokolewiczu:
Cytat:
rozmowy o zdobywaniu pistoletów i instrukcje jak to zrobić pozostały mu do tej pory i to w miejscach gdzie nie mówi się o niczym...a on bywał tam jedynie gościem....lata 90te...został wówczas pogoniony przez jednego z moich przyjaciół z biura...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel SabudaDołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 6:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestańcie wreszcie!

Wątek "kim jest t.s." utrzymuje się na czołówce "spraw bieżących" Polonusa od wielu miesięcy!
Dość tego! Domagam się bojkotu tego tematu.
Ubek, wariat, frustrat, pedał ? Co to ma za znaczenie?

Zacznijmy się zastanawiać jaki jest np. "wpływ miesiączkowania pingwinek w noc polarną na rozwój dorożkarstwa w Chinach."
To temat nieskończenie bardziej pasjonujący od kwestii t.s.

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ubek, wariat, frustrat, pedał ? Co to ma za znaczenie?


Niestety Tomasz Sokolewicz cały czas podszywa się pod działacza KPN kompromitując całe nasze środowisko. Oto dwa świeże przykłady z Internetu:


Poza Tomaszem Sokolewiczem nie ma na zdjęciu żadnej osoby, która została przez Tomasza Sokolewicza podpisana, jakoby na tym zdjęciu się znajdowała.


"My" - Sokolewicz wypowiada się na portalu "Nowy Ekran" w imieniu KPN.


Prowokator w działaniu.

Dlatego zmuszeni jesteśmy zamieścić kolejny apel (zwłaszcza, że zbliża się 13 grudnia i prowokator Tomasz Sokolewicz zapewne się zaktywizuje).

Cytat:
Uwaga, prowokator!

W związku z uporczywym podszywaniem się Tomasza Sokolewicza pod KPN po raz kolejnym przypominam, że Tomasz Sokolewicz jest prowokatorem, który na portalu "Nowy Ekran" publikuje teksty atakujące byłych działaczy opozycji ( w tym byłych działaczy KPN) i nie ma nic wspólnego z Konfederacją Polski Niepodległej.
Tomasz Sokolewicz jest także znany z obleśnych pornograficznych tekstów o charakterze homoseksualnym.

Tomasz Sokolewicz specjalizuje się w rozbijaniu i kompromitowaniu różnych inicjatyw obywatelskich, np. demonstracji organizowanych 13 grudnia pod domem Wojciecha Jaruzelskiego albo głodówek protestacyjnych przeciwko ograniczeniu lekcji historii w szkole.
Przed 11 listopada tego roku Tomasz Sokolewicz deklarował udział w marszu prezydenckim w Warszawie a po Święcie Niepodległości twierdził, że uczestniczył w marszu organizowanym przez narodowców.

Ostrzegam przed tym niebezpiecznym prowokatorem!

Mirosław Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Sokolewicz domaga się z naszych pieniędzy zadośćuczynienia dla siebie!
http://gazetaobywatelska.info/news/show/454

Na Facebooku Sokolewicz nazywa tę hucpę "drugim procesem Emila Barchańskiego"!

Są granice bezczelności, których nie należy przekraczać!

Proponuję, aby z kwoty zadośćuczynienia, którego domaga się Tomasz Sokolewicz, potrącić sumę, którą budżet państwa wypłacił jego spadkodawcy - Wojciechowi Sokolewiczowi, tytułem wynagrodzenia za donoszenie UB a potem SB przez ponad 30 lat.

Z zachowanych dokumentów SB wynika, że w latach 1962-1984 SB wydatkowała dla spadkodawcy Tomasza Sokolewicza z funduszu operacyjnego ponad 19,5 tys. złotych oraz 1,8 tysiąca dolarów. Wynagrodzenie w dolarach stanowiło w PRL prawdziwą fortunę - licząc w poziomie cen z 1983 roku i przeliczając dolara po średniorocznym kursie czarnorynkowym (kurs oficjalny był wzięty z księżyca i nie oddawał rzeczywistej siły nabywczej waluty USA) było to ponad milion złotych, co było wówczas równoważne przeciętnemu wynagrodzeniu za 75 miesięcy!

Dokumenty źródłowe SB na ten temat publikuję wyżej.

W sytuacji gdy Tomasz Sokolewicz wyciąga rękę po pieniądze z naszych podatków, uwzględnienie kwot, o których mowa wyżej jest tym bardziej zasadne, że "Wacław", czyli Wojciech Sokolewicz spotykał się w sprawie swojego syna Tomasza ze swoim oficerem prowadzącym oraz z esbekiem nadzorującym śledztwo przeciwko Tomaszowi Sokolewiczowi i śp. Emilowi Barchańskiemu i to jeszcze zanim miały miejsce rzekome "tortury" Tomasza Sokolewicza. I chociaz esbecy zapewniali "Wacława", że Tomasz Sokolewicz "nie wywinie się" z tej sprawy, ten jednak sie wywinął, zaś obciążający go swoimi zeznaniami Emil Barchański został krótko potem zamordowany.

Pierwsze posiedzenie w tej bulwersującej sprawie sąd wyznaczył na 22.01.2013 o godzinie 9.30 w Sali 224 warszawskiego Sądu Okręgowego Al. Solidarności 127.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pon Gru 10, 2012 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Tomasz Sokolewicz przejdzie do "URze"?

Na razie "Gazeta Obywatelska", w której pisuje Sokolewicz reklamuje się w najnowszym URze!

Ech ta perwersja Sokolewicza. Z jednej strony produkuje oszczerstwa na Grzegorza Hajdarowicza w Sieci, a z drugiej - "Gazeta Obywatelska", w której pisuje reklamuje się w nowym URze!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prowokatorowi Tomaszowi Sokolewiczowi oprócz kojarzonego z WSI Nowego Ekranu łamy udostępnił także Kornel Morawiecki i jego "Gazeta Obywatelska" (inne portale, na których publikował Sokolewicz, m.in. Salon24, Rebelya, Niepoprawni) zbanowały agentowicza.

Najnowszą prowokacją przeprowadzona przez Sokolewicza na portalu Nowy Ekran oraz na portalu "Gazety Obywatelskiej" była akcja poprzedzająca emisję w TVP filmu Macieja Gawlikowskiego "Pod prąd". Tomasz Sokolewicz zamieścił taki oto tekst:Gdy później stało się jasne, że rewelacje Sokolewicza były wyssane z palca, Sokolewicz skomentował to jako swoje "zwycięstwo" zaś ani "Gazeta Obywatelska" ani "Nowy Ekran" nie przeprosiły za udostępnienie miejsca Sokolewiczowi do przeprowadzenia swej prymitywnej prowokacji.***
Aby nie było wątpliwości, jakie stanowisko wobec KPN i Leszka Moczulskiego zajmuje obecnie Kornel Morawiecki i jego pismo zamieszczam kilka tekstów Sokolewicza opublikowanych na portalu "Gazety Obywatelskiej" za wiedzą i aprobatą administratorów tej strony. Wstyd, Kornelu! Wstyd, koledzy z SW! Wstyd!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sro Sty 02, 2013 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Sokolewicz wystąpił z gwałtowną krytyką akcji wymierzonej przeciwko uhonorowaniu ubowskiego agenta Adama Włodka nagrodą ustanowioną przez fundację Wisławy Szymborskiej (zob. - http://www.polonus.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2207 ). Co zdumiewające - swój tekst w obronie agenta UB Sokolewicz zamieścił na stronie Gazety Obywatelskiej Kornela Morawieckiego!Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sro Sty 02, 2013 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na portalu kojarzonego z wojskówką Nowego Ekranu i w Gazecie Obywatelskiej Kornela Morawieckiego Tomasz Sokolewicz przystąpił do frontalnego ataku na Antoniego Krauze, w sposób chamski i słabo uargumentowany atakując wybitny jego film "Janek Wiśniewski padł". Atak nie był przypadkowy, gdyż Antoni Krauze przygotowuje się do realizacji filmu o Katastrofie Smoleńskiej. Łatwo odgadnąć komu sa obecnie na rękę ataki na Antoniego Krauze...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Sty 03, 2013 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sokolewicz insynuuje, że Andrzej Czuma wprowadził agenta SB do środowiska "Ucznia Polskiego", że Andrzej Czuma nie był internowany, gdyż w czasie swego rzekomego internowania spotykał się z Tomaszem Sokolewiczem a ponadto insynuuje, że Andrzej Czuma wydał Tomasza Sokolewicza SB (bo dwa tygodnie po spotkaniu z Czumą Sokolewicz został zatrzymany). Przy okazji dowiadujemy się, że SB miała zamiar internować ucznia liceum Tomasza Sokolewicza i ten musiał się w związku z tym ukrywać :) Nie wiadomo, co u Tomasza Sokolewicza jest największe: tchórzliwość (skoro ukrywał się, choć nikt go nie szukał), megalomania (stary opozycjonista - Andrzej Czuma - wedle jego wyobraźni został wysłany przez SB do rozpracowania licealisty Tomasza Sokolewicza), czy też podłość (insynuacje pod adresem Andrzeja Czumy).

Andrzej Czuma nie jest człowiekiem z mojej bajki, ale nigdy nie odważyłbym się sugerować, że współpracował on z SB. Agentowicz nie ma takich skrupułów...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum