Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oświadczenia POKiN w Krakowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Policjant przeciw ks. Jancarzowi
Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie w pełni popiera decyzję o nadaniu Szkole Podstawowej nr 85 w Krakowie (której patronem był poprzednio Jan Kochanowski) imienia księdza Kazimierza Jancarza i wyraża zdumienie, że sprzeciwił się temu przewodniczący Rady Rodziców, a zarazem naczelnik Wydziału Kontroli Komendy Miejskiej Policji w Krakowie komisarz Dariusz Juchacz.
Śp. ks. Jancarz to jeden z najbardziej znanych duszpasterzy, wspierających modlitwą i czynem antykomunistyczny opór społeczny na terenie Nowej Huty w latach 80., postać powszechnie szanowana przez wszystkie nurty opozycji, wielce zasłużona w kultywowaniu tradycji niepodległościowej.
Właśnie takie osoby powinny stanowić wzór do naśladowania dla polskiej młodzieży, co realizuje się m.in. przez nadawanie ich imion szkołom oraz innym placówkom oświatowo-wychowawczym.
Zaproponowana przez dyrekcję i nauczycieli zmiana patrona w niczym nie uwłacza pamięci wielkiego polskiego poety, którego imię nosi szereg szkół w całej Polsce, a jego twórczość jest w nich szeroko omawiana. Uważamy jednak, że słuszne jest branie za patronów wybitnych przedstawicieli społeczności lokalnych, których działalność nabrała ogólnopolskiego znaczenia.
Taką osobą był właśnie śp. ks. Jancarz, który stworzył po 13 grudnia 1981 roku w mistrzejowickim kościele pw. Świętego Maksymiliana Kolbego enklawę wolności, do której przybywali opozycjoniści z całego kraju.
Dziwi nas również, że komisarz Dariusz Juchacz domaga się usunięcia z tej szkoły pamiątek po jej nowym patronie (m.in. krzyży i świeczników), które przywoziły do Mistrzejowic na czwartkowe msze święte za ojczyznę delegacje zakładów pracy z wielu miejscowości.
Skargę na niego złożył już w tej sprawie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poseł, historyk i aktywny działacz opozycyjny z lat 80. profesor Ryszard Terlecki, który z wielką przykrością przyjął fakt, „że zasługi dla niepodległości polskiego państwa i demokracji są kwestionowane przez funkcjonariusza Policji”, a jego zachowanie można potraktować jako „niszczenie patriotycznych tradycji szkoły i ograniczenie patriotycznego wychowania”.
Nasze Porozumienie podziela ten pogląd i wyraża nadzieję, że przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 85 im. ks. Kazimierza Jancarza w Krakowie zaprzestanie nierozsądnych protestów.
rzecznik POKiN
dr Jerzy Bukowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bartoszewski powinien przeprosić
Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie apeluje do Władysława Bartoszewskiego, aby jak najszybciej przeprosił uczestników uroczystości rocznicowych Powstania Warszawskiego za obraźliwe nazwanie ich w dzisiejszym wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” motłochem.
Od osoby legitymującej się kombatancką przeszłością oraz wieloletnią służbą w dyplomacji III Rzeczypospolitej, a także autora wielu opracowań historycznych na temat okupacji niemieckiej w Polsce i dziejów Armii Krajowej można oczekiwać większej kultury słowa i umiejętności powściągnięcia emocji w każdej sytuacji.
Polityk musi mieć sporą odporność na różne w treści i formie reakcje ludzi, z którymi się spotyka. Nawet jeżeli są one dla niego przykre i uważa je za niesprawiedliwe, nie wolno mu zniesławiać nikogo, a zwłaszcza dokonywać niemądrych generalizacji.
Użycie wysoce pogardliwego słowa wobec wszystkich uczestników rocznicowych spotkań pod pomnikiem Gloria Victis na warszawskich Powązkach, wśród których znajduje się wielu weteranów Polskiego Państwa Podziemnego bynajmniej nie buczących i nie gwiżdżących na przedstawicieli obecnych władz (a nawet zażenowanych wyrażaniem w nie licujący z powagą miejsca i czasu sposób politycznych antypatii), jest zachowaniem niegodnym, za które należy publicznie przeprosić.
Ufamy, że Władysławowi Bartoszewskiemu nie zabraknie cywilnej odwagi i zrobi to, do czego zobowiązuje go etos żołnierza Armii Krajowej.
Kraków, 31 lipca 2013
rzecznik POKiN
dr JerzyBukowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr PlebanekDołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem. Nie czytałem Wyborczej, ale słuchajac p. Bartoszewskiego w telewizji wyraźnie zrozumiałem , że chodzi mu o osoby "buczące" a nie kombatantów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Awanse dla bohaterów, degradacje dla zdrajców
Ponieważ Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie od dawna domaga się zdegradowania generała Wojciecha Jaruzelskiego, z wielką radością przeczytałem poniższy fragment wywiadu Tadeusza Płużańskiego dla portalu Niezależna:
- Na pewno nie może być tak, że są bohaterowie po dwóch stronach - ci, którzy byli prześladowani i ci, którzy ich prześladowali. Uważam, że jeśli awansuje się zamordowanego przez komunistów rotmistrza Witolda Pileckiego na pułkownika, to należy zdegradować tych, którzy służyli systemowi komunistycznego terroru, jak Wojciech Jaruzelski czy Czesław Kiszczak i tych, którzy go wspierali.
Syn skazanego na karę śmierci (zamienioną później na dożywotnie więzienie; po 8 latach spędzonych we Wronkach odzyskał wolność w 1956 roku)) jednego z najbliższych współpracowników Pileckiego ma rację: bohaterstwo i zdradę trzeba nazywać wprost, pierwsze nagradzając, drugie karząc, nawet po wielu latach.
W tym samym duchu konsekwentnie wypowiadam się od szeregu lat w imieniu POKiN, wskazując kolejnym prezydentom Rzeczypospolitej Polskiej potrzebę jednoczesnego awansowania pośmiertnie do stopnia generała brygady i zaliczenia w poczet kawalerów Orła Białego pułkownika Ryszarda Kuklińskiego oraz zdegradowania i pozbawienia odznaczeń państwowych sowieckiego namiestnika w Warszawie generała Wojciecha Jaruzelskiego.
W historii każdego narodu są ludzie symbolizujący w oczach opinii publicznej radykalne postawy. Wielu było lojalnych - do samego końca PRL - wobec Moskwy komunistycznych dygnitarzy, jeszcze więcej przeciwników narzuconego nam siłą reżimu, ale w gen. Jaruzelskim i w płk. Kuklińskim (bardzo często przeciwstawianych sobie w dyskusjach o najnowszej historii) wyjątkowo wyraźnie można dostrzec różnicę między zdradą a bohaterstwem. Dlatego trzeba oddać im sprawiedliwość w taki sposób, aby Polacy jednoznacznie przekonali się, która z prezentowanych przez nich postaw jest godna pogardy, a która zasługuje na szacunek i wdzięczną pamięć rodaków.
Awansowanie przez ministra obrony narodowej rtm. Pileckiego do stopnia pułkownika traktuję jako kolejny element poważnej dyskusji na temat narodowych imponderabiliów. Należy też włączyć do niej wysunięty jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku przez Ligę Republikańską i POKiN postulat usunięcia zdrajców Polski - z Bolesławem Bierutem, Julianem Marchlewskim, marszałkiem Michałem Rolą-Żymierskim i gen. Karolem Świerczewskim na czele - z alei zasłużonych wojskowego cmentarza na Powązkach. W tym zaszczytnym miejscu powinni spoczywać wiecznym snem wyłącznie niekłamani bohaterowie walk o niepodległość.
Nie domagam się wsadzania podeszłych już wiekiem zdrajców do więzień, chociaż jestem za ich sprawiedliwym osądzeniem, przed którym - jak to widać na przykładach Jaruzelskiego i Kiszczaka - tchórzliwie uciekają. Na pewno trzeba natomiast pozbawić ich nienależnych przywilejów i zaszczytów. Generalskie gwiazdki na pagonach i krzyż Orderu Virtuti Militari na piersiach Wojciecha Jaruzelskiego stanowią hańbę dla niepodległej Rzeczypospolitej.
dr Jerzy Bukowski
rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich
i Niepodległościowych w Krakowie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Lis 01, 2013 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Apel żołnierzy AK o reformę wymiaru sprawiedliwości
Pan Marek Biernacki
Minister Sprawiedliwości
Okręgowy Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów Kół Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Małopolska zwraca się do Pana Ministra o przygotowanie projektów ustaw gwarantujących głęboką reformę i naprawę wymiaru sprawiedliwości.
W tej sprawie jesteśmy jednomyślni z Porozumieniem Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, w skład którego wchodzi nasz Okręg.
Obecny katastrofalny stan sądownictwa spowodował, że Polska i jej obywatele są pozbawieni skutecznej ochrony prawnej, a sprawiedliwość jest praktycznie nieosiągalna dla podsądnych.
Żeby nie być gołosłownym warto wspomnieć, że publikacje prasowe mówią o ochronie zbrodniarzy komunistycznych przez wymiar sprawiedliwości III RP, rażących błędach sędziów, fałszowaniu protokołów, bezprawnych wyrokach, skazywaniu na wysokie, kilkusettysięczne grzywny dziennikarzy lub osoby publiczne za korzystanie z wolności słowa. Wykorzystuje się do tego prawo z czasów komunistycznego zniewolenia uchwalone jeszcze w okresie stanu wojennego.
Konkretne przykłady zbrodniarzy komunistycznych – generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka udowodniają, że sądy odmawiają ścigania głównych zdrajców i oprawców narodu polskiego. W tych procesach, do których dochodzi, stalinowscy oprawcy i funkcjonariusze służb specjalnych PRL są uniewinniani lub zapadają wyroki w zawieszeniu.
Również Europejski Trybunał Praw Człowieka zauważył te fakty i orzekł, że Polska naruszyła europejską Konwencję Praw Człowieka, ponieważ postępowanie w sprawie zbrodni komunistycznej w postaci zamordowania Grzegorza Przemyka trwało zbyt długo i popełniono w jego trakcie błędy, które świadczą o poważnych niedociągnięciach w funkcjonowaniu polskiego systemu sądowego. W rezultacie Polska musi zapłacić 20 tysięcy euro odszkodowania. A przecież inne postępowania sądowe w podobnych sprawach wydają jeszcze gorsze świadectwo wymiarowi sprawiedliwości, który powinien raczej być nazwany organem ochronnym dla zbrodniarzy i wymiarem niesprawiedliwości.
Innym przykładem fatalnego stanu sądownictwa jest umarzanie spraw, kiedy dochodzi do obrażania narodu polskiego np. w artykule prasowym, w którym czytamy, że „Polacy sami sobie zgotowali obozy koncentracyjne, komory gazowe i getta”. Sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie Katarzyna Wysokińska-Walenciak w orzeczeniu z dnia 12 kwietnia .2013 roku stwierdziła, że te ewidentne kłamstwa nie znieważają Narodu Polskiego, nie wypełniając kryteriów art. 133 kodeksu karnego. Jeżeli takie sformułowanie nie znieważa Narodu Polskiego, to w takim razie nic go nie znieważa.
Przykładów krzyczącej niesprawiedliwości w sądach są tysiące, a może dziesiątki tysięcy, jeżeli by wziąć pod uwagę sprawy karne, kiedy to zamyka się w więzieniach ludzi za kradzież bułki lub batonika, natomiast na miejsce w więzieniu czeka 50 tysiący groźnych przestępców.
Wiemy, że sprawa reformy sądownictwa leży w Pana kompetencjach. Opieramy się tu na piśmie z Kancelarii Senatu BKS/DPK-132/27234/13 WW do Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, w którym jest jasno to stwierdzone: „Odnosząc się do proponowanych przez Państwa podjęcia prac legislacyjnych dotyczących reformy sądownictwa i prokuratury, to należy podkreślić, że w pierwszej kolejności to resorty branżowe (Ministerstwo Sprawiedliwości) powinny tworzyć rozwiązania do systemowych zmian w poddanych ich kompetencjom działach prawa, konsultować je z zainteresowanymi podmiotami i wypracowywać regulacje służące założonym celom”.
Reasumując, skoro nie mamy w Polsce państwa prawa, ponieważ wymiar sprawiedliwości jest tylko skorumpowaną, bezwładną atrapą tego co musi istnieć i być podstawą bezpieczeństwa każdego obywatela, wzywamy Pana Ministra do natychmiastowego podjęcia prac legislacyjnych w porozumieniu z Sejmem, które rozpoczną proces leczenia sądownictwa.
Oczekujemy od Pana osobiście uczciwej i merytorycznej odpowiedzi, a nie wykrętów, które piszą do nas Pana podwładni. Uważamy, że jako byli żołnierze Armii Krajowej oraz Żołnierze Niezłomni więzieni i torturowani w latach komuny zasługujemy na szacunek obecnych władz III Rzeczypospolitej Polskiej.
Będziemy oczekiwać tej odpowiedzi w imieniu całego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, ale także, aby podzielić się z całym społeczeństwem Pana wizją reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce.
Z poważaniem
Przewodniczący Okręgowego Zjazdu
Delegatów Okręgu Małopolska SZŻAK
dr Janusz Kamocki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
List otwarty do MEN w sprawie tekstu Baumana na próbnej maturze

Minister Edukacji Narodowej
Joanna Kluzik-Rostkowska
Wielce Szanowna Pani Minister!
Gratulując objęcia ważnej i odpowiedzialnej funkcji w rządzie Rzeczypospolitej Polskiej, Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwraca się do Pani z prośbą o pilne ustalenie, kto w resorcie edukacji wpadł na haniebny pomysł, aby w ramach matury próbnej z języka polskiego dopuścić do ćwiczenia czytania ze zrozumieniem zaproponowany przez związane z „Gazetą Wyborczą” wydawnictwo Operon tekst profesora majora Zygmunta Baumana - funkcjonariusza reżimu stalinowskiego, który nigdy nie rozliczył się ze swoją przeszłością.
W procesie kształtowania charakteru młodego człowieka szczególną rolę odgrywa to, jakie przedkłada mu się i zaleca lektury. Wskazanie jako autora jednej z nich człowieka, który przed 1944 rokiem służył we wchodzącej w skład NKWD moskiewskiej milicji, w latach 1945-1953 był oficerem Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (wykonującego w Polsce takie same zadania jak wojska wewnętrzne NKWD), a od 1947 do 1950 roku tajnym współpracownikiem na wskroś sowieckiej Informacji Wojskowej tropiącej i ścigającej żołnierzy podziemia niepodległościowego jest poważnym nadużyciem moralnym, edukacyjnym, historycznym i politycznym.
Człowiek, z którego twórczością zapoznali się tegoroczni maturzyści zajmował się nie tylko - jak obecnie twierdzi - pracą propagandową przy biurku, ale też z bronią w ręku walczył z polskimi patriotami. Jak wynika z jego akt personalnych, przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się schwytaniem wielkiej liczby „bandytów”. Za te i inne działania otrzymał Krzyż Walecznych. Z komunistycznych organów bezpieczeństwa został usunięty dopiero 15 marca 1953 roku, czyli po śmierci Stalina.
Wszystkie te fakty zostały ujawnione w ostatnich miesiącach, kiedy przeciw fetowaniu i honorowaniu prof. Baumana w Polsce wystąpiło wiele środowisk narodowych i młodzieżowych, a także nasze Porozumienie. Nikt, a zwłaszcza urzędnicy odpowiedzialni za polskie szkolnictwo, nie może więc powiedzieć, że nie znał przeszłości czołowego obecnie przedstawiciela postmodernizmu, a w latach powojennych gorliwego stalinowca i zajadłego wroga idei niepodległości Rzeczypospolitej.
Ma Pani Minister znakomitą okazję mocnego zaakcentowania początku swojej działalności w objętym właśnie resorcie edukacji. Trzeba tylko (co nie powinno nastręczyć żadnych trudności) wykryć sprawców tej kompromitacji i wyciągnąć wobec nich surowe konsekwencje, ponieważ swoją decyzją nie tylko narazili na szwank dobro polskiej szkoły, ale wykazali się wyjątkową indolencją w zakresie polityki historycznej, jaką winno prowadzić suwerenne państwo, przeciw któremu tak długo i z pełnym przekonaniem walczył profesor major Zygmunt Bauman.

Z poważaniem
W imieniu Rady POKiN
dr Jerzy Bukowski. rzecznik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Gru 19, 2013 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kraków, dnia 12.12.2013 r.


Marszałek Sejmu Ewa Kopacz
ul. Wiejska 4/6/8
00-902 Warszawa


Dotyczy: protestu przeciw wprowadzaniu ideologii gender.


Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie z niepokojem obserwuje próby wprowadzania w Polsce neomarksistowskiej ideologii genderowej, która atakuje rodzinę, naród, patriotyzm, religię i występuje przeciwko chrześcijańskim podstawom kultury europejskiej. Środowiska kombatanckie i niepodległościowe wierne są hasłu „Bóg, Honor, Ojczyzna”, które wprowadzono w czasie II wojny światowej na sztandary Polskich Sil Zbrojnych na Zachodzie, Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych.
Dlatego wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec projektu Ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania (druk sejmowy nr 1051), które w rzeczywistości zamiast równego traktowania wprowadzą promocję i uprzywilejowaną pozycję społeczną środowiskom homoseksualnym w Polsce oraz przyczynią się do dyskryminacji normalnych rodzin opartych na małżeństwie między mężczyzną i kobietą.
W przypadku uchwalenia tej ustawy zostanie wprowadzona dyktatura mniejszości seksualnych, które będą cenzurować przekazy medialne, jak również przy wykorzystaniu publicznych pieniędzy i organów państwa będą tropić i zwalczać swoich przeciwników oraz promować swoje dewiacje. Osoba lub instytucja oskarżona o brak tolerancji będzie musiała udowodnić swoją niewinność, co jest sprzeczne z normami prawa europejskiego, od którego odeszli tylko hitlerowcy i komuniści.
Projekt tej ustawy nie tylko narusza art. 18 Konstytucji RP gwarantujący szczególną ochronę prawną rodzinie, ale również drastycznie ogranicza wolność słowa zagwarantowaną w art. 54 Konstytucji i wolność gospodarczą stanowiącą podstawę ustroju Państwa zgodnie z art. 20 Konstytucji.
Dlatego apelujemy do Sejmu RP, organizacji politycznych i związkowych, a także do całego społeczeństwa o podjęcie wszelkich działań dostępnych na gruncie prawa, aby ten projekt został odrzucony, bo jest kolejnym przejawem polityki antyrodzinnej prowadzonej przez koalicję rządzącą PO – PSL.

Sekretarz Porozumienia Przewodniczący Porozumienia

Edward Wilhelm Jankowski Stanisław Pazurkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sob Gru 28, 2013 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

List do Prezesa TVP SA w sprawie Ryszarda Kuklińskiego

Cytat:
Pan Juliusz Braun
Prezes Telewizji Polskiej SA
Wielce Szanowny Panie Prezesie!
11 lutego 2014 roku minie 10 lat od śmierci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. W okolicach tej daty na ekrany polskich kin trafi film fabularny w reżyserii Władysława Pasikowskiego pt. „Jack Strong”, poświęcony działalności jednego z największych bohaterów w naszej współczesnej historii, przedstawionej zapewne w sensacyjnej, chociaż opartej na faktach konwencji.
W związku z tym zwracam się do Pana - jako były reprezentant prasowy płk. Kuklińskiego w Kraju oraz rzecznik walczącego od wielu lat o Jego dobre imię Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie - już teraz, z odpowiednim wyprzedzeniem z uprzejmą prośbą, aby Telewizja Polska wyemitowała 11 lutego w I Programie o dobrej godzinie (prime time) godzinny film dokumentalny pt. „Wizyta”. Nakręciły go dziennikarki Krakowskiego Ośrodka TVP Beata Kołaczyk i Bożena Toporek wraz zespołem na zlecenie kierownictwa I Programu na przełomie kwietnia i maja 1998 roku podczas pierwszej wizyty śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce od momentu potajemnego wywiezienia go wraz z żoną i dwoma synami z kraju przez amerykańskie służby specjalne w listopadzie 1981 roku.
Film rzetelnie i w ciekawy sposób przedstawia 7-dniowy pobyt płk. Kuklińskiego w Krakowie, Zakopanem, Katowicach, Gdańsku i Warszawie. Miał on zostać zaprezentowany szerokiej widowni telewizyjnej wkrótce po zakończeniu wizyty, ale z niewyjaśnionych przyczyn nie doszło do tego na antenie I Programu TVP ani wtedy, ani nigdy potem.
Ponieważ patriotyczna misja, jakiej podjął się z narażeniem życia własnego i swojej rodziny płk. Kukliński nawiązując współpracę z Amerykanami dla ratowania światowego pokoju i odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez osłabienie potęgi militarnej Związku Sowieckiego wciąż stanowi przedmiot ogólnonarodowej dyskusji, emisja filmu mogłaby stać się jej ważnym elementem. Sporą część dokumentu stanowi bowiem wywiad z jego bohaterem, w którym tłumaczy on motywy swego wciąż nie zrozumianego przez wielu rodaków postępowania.
         Dlatego też zwracam się do Pana Prezesa z uprzejmą prośbą o zdjęcie z archiwalnej półki filmu pt. „Wizyta”, który uzyskał podczas kolaudacji w 1998 roku wysokie oceny. Jego prezentacja w 10. rocznicę śmierci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego mogłaby stanowić wielkie wydarzenie medialne, stając się zarazem istotnym przyczynkiem do jednej z najważniejszych debat, jakie toczą w ostatnich latach Polacy o swojej najnowszej historii.
Z poważaniem

dr Jerzy Bukowski
były reprezentant płk. Ryszarda Kuklińskiego w Kraju
rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich
i Niepodległościowych w KrakowieA oto odpowiedź bardzo szybko udzielona Jerzemu Bukowskiemu przez prezesa TVP:
Cytat:
Szanowny Panie!
Nie znam filmu, nie wiedziałem o jego istnieniu, poproszę o jego ocenę i zastanowimy się nad ewentualną emisją.
Juliusz Braun
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum