Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Formacja Niepodległościowa organizuje Kongres KPN?!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> ARCHIWUM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 8:28 pm    Temat postu: Formacja Niepodległościowa organizuje Kongres KPN?! Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Upamiętnią walczących z komunistyczną dyktaturą

Upamiętnienie ideałów i działalności organizacji niepodległościowych walczących z komunistyczną dyktaturą zapowiedzieli inicjatorzy Formacji Niepodległościowej. Spotkali się oni w Warszawie, by opracować program działań na najbliższy rok.

Formację Niepodległościową, która powstała w czerwcu br., tworzą działacze partii i organizacji niepodległościowych oraz środowisk niezależnych, które w okresie PRL za cel swego działania przyjęły odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Jeden z inicjatorów stowarzyszenia, Romuald Szeremietiew, powiedział PAP, że głównym celem działalności Formacji jest "zebranie informacji dotyczących działaczy organizacji niepodległościowych i ich udokumentowanie".

Jak dodał, działania Formacji są wyłącznie obywatelską inicjatywą, której celem nie jest udział w bieżących sporach politycznych. - Warto po prostu przypomnieć naszą działalność - powiedział.

- Jednym z ważniejszych przykładów naszej aktywności była np. konferencja "Kraj i Emigracja" w Ramsau w Austrii, gdzie doszło do spotkania m.in. prezydenta Rzeczpospolitej na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego z przedstawicielami organizacji niepodległościowych w Polsce - powiedział Szeremietiew.

- Warto także przypomnieć, że osoby związane z naszym środowiskiem zasłużyły się w upowszechnianiu informacji dotyczącej zbrodni katyńskiej - mówił Szeremietiew i dodał, że zbrodnię tę należy rozumieć jako symbol wszystkich przestępstw popełnianych na obywatelach polskich przez ZSRR.

Formacja ma także zamiar zorganizować ogólnopolski kongres, na którym spotkają się wszyscy żyjący członkowie organizacji niepodległościowych. - W naszym przekonaniu warto przypomnieć wszystkich tych, którzy uznawani przez ludzi małej wiary za pozbawionych realizmu, nie chcieli reformować "sowieckiego socjalizmu" i nie przestraszyli się komunistycznej władzy - wyjaśnił Szeremietiew.

Jego zdaniem istotnym celem Formacji jest także przypomnienie, że nie wszyscy przeciwnicy reżimu w okresie PRL chcieli Polski niepodległej. - Największym paradoksem naszych czasów jest przekonanie, że droga do niepodległości wiodła przez porozumienie z PZPR i obrady okrągłego stołu - powiedział.

Według Tadeusza Stańskiego, który również jest jednym z twórców Formacji, ważnym jej zadaniem będzie upublicznienie informacji o działaczach organizacji niepodległościowych w postaci np. ich wspomnień, relacji, nagrań, czy też "teczek".

- Jednym ze sposobów dotarcia z tą wiedzą do współczesnego odbiorcy będzie portal internetowy, który właśnie przygotowujemy - powiedział Stański.

Formacja rozpoczęła przygotowania do obchodów 30. rocznicy działalności "spadkobierców czynu niepodległościowego w Polsce", która przypada na jesień przyszłego roku. 1 września 1979 r. z inicjatywy Leszka Moczulskiego, powstała Konfederacja Polski Niepodległej.

Formację Niepodległościową tworzą działacze m.in. Polskiej Partii Niepodległościowej, Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, Konfederacji Polski Niepodległej, Niezależnego Zrzeszenia Studentów, Solidarności Walczącej.

Współpracę z Formacją w zakresie realizacji wspólnych programów badawczych oraz udostępniania informacji dotyczących historii najnowszej zapowiedziały Instytut Pamięci Narodowej oraz Archiwum Akt Nowych.http://wiadomosci.onet.pl/1867565,11,upamietnia_walczacych_z_komunistyczna_dyktatura,item.html


Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Sro Gru 02, 2009 9:00 am, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 31 Maj 2020
Posty: 123

PostWysłany: Nie Maj 31, 2020 1:41 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
DEKLARACJA UTWORZENIA FORMACJI NIEPODLEGŁOŚCIOWEJ
organizacji z lat 1975 – 1989


Jesteśmy reprezentantami partii i organizacji niepodległościowych oraz środowisk niezależnych, które w okresie PRL-u, za cel swojego działania przyjęły odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wielki proces dziejowy, w którym kluczową rolę odgrywał ruch polskiej „Solidarności” umożliwił nam i wielu innym narodom odzyskać wolność.

Poczytujemy sobie za honor uczestniczenia w walce czynnej o wolność i niepodległość naszego narodu.

Nie chcemy angażować się w bieżącą działalność polityczną. Podejmujemy starania, aby przywrócić świadomości społecznej nasze ideały oraz pamięć o tych, którzy podjęli walkę cywilną z komunistyczną dyktaturą. Chcemy przypomnieć tych z naszych kolegów, którzy uznawani przez ludzi małej wiary, za pozbawionych realizmu, nie chcieli reformować „sowieckiego socjalizmu” i nie przestraszyli się komunistycznej władzy.

Uważamy, że ekipy, które przejęły władzę w wyniku umowy z rządem komunistycznym przy „okrągłym stole”, nie tylko świadomie wyeliminowały z życia politycznego ugrupowania niepodległościowe, ale także nie dopuściły do upublicznienia ich wkładu w walkę o odzyskanie niepodległości.

Chcemy zgromadzić dokumenty, publikacje wszystkich ugrupowań niepodległościowych, a także przekazać ich myśl polityczną. Również relacje i wspomnienia, często dziś nieznane.

Podejmujemy tą działalność, ponieważ nie godzimy się na to, aby jedynym dowodem naszej walki okazały się ubeckie donosy lub świadectwa ludzi złamanych i uwikłanych z komunizmem.

Zebrani w dniu 21 czerwca 2008 r. w Warszawie – przedstawiciele dawniej działających organizacji niepodległościowych, uznają, że łączy nas pamięć walki o wspólny cel, określamy się jako –

FORMACJA NIEPODLEGŁOŚCIOWA

Apelujemy do wszystkich, którzy w przeszłości działali w organizacjach tworzących dziś Formację Niepodległościową, aby nawiązali z nami kontakt w celu współpracy.

Podpisy:
1. „AN” – Akcja na rzecz Niepodległości
2. Chrześcijańska Demokracja – Stronnictwo Pracy
3. Grupa Polityczna SAMOSTANOWIENIE
4. Konfederacja Polski Niepodległej
5. „NIEPODLEGŁOŚĆ” – Organizacja Liberalnych Demokratów
6. Niezależne Zrzeszenie Studentów
7. Ogólnopolski Komitet Oporu Rolników
8. Polska Partia Niepodległościowa
9. Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela
10. Ruch Polityczny WYZWOLENIE
11. Ruch Wolnych Demokratów
12. Solidarność Walcząca
13. Unia Demokratów „BAZA”


http://porozumienie.mojeforum.net/viewtopic.php?t=19


Komunikat Formacji Niepodleglościowej nr. 1
Warszawa 26 stycznia 2008http://fn.mojeforum.net/deklaracja-utworzenia-formacji-niepodleglosciowej-temat-vt2.html


Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Pon Lis 24, 2008 10:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PROTOKÓŁ
Z III Konferencji Formacji Niepodległościowej
w Warszawie 22.11.2008r.

Konferencję rozpoczął modlitwą Stefan Melak, przywołując bohaterów i pokolenia walki o niepodległość Polski.

Waldemar Pernach - jako przewodniczący obrad – odczytał Deklarację założycielską, która określa ramy naszej działalności i zwrócił się do zebranych o nie wnoszenie nowych tematów.

Tadeusz Stański przedstawił dorobek dotychczasowej działalności, w której głównymi osiągnięciami są;
1. wznowienie kontaktów z wieloma organizacjami podziemnymi formacji niepodległościowej i ożywienie ich działalności,
2. podjęcie stałej współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, Archiwum Akt Nowych i Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
3. utworzenie następujących zespołów działania:
• Zespół Organizacyjno-Koordynacyjny – Waldemar Pernach.
• Zespól Prawny – Bonifacy Bąk.
• Zespół Medialny – nieobsadzony.
• Zespół historyczny – Wiesław Wysocki.

T. Stański przypomniał ustalenia Komunikatu nr1 z 26.01.08, „Formacja Niepodległościowa nie będzie angażowała się w bieżącą działalność polityczną” i „aktualnie obecność Leszka Moczulskiego w Formacji jest niemożliwa” [podkreślenie moje - Mirek L]. Oznajmił też zebranym, że graniczną datą naszych badań historycznych są obrady „okrągłego stołu” w 1989r. Tadeusz Stański powiedział, że w kraju istnieje wiele inicjatyw ożywienia organizacji formacji niepodległościowej takich, jak: Porozumienie Organizacji Niepodległościowych (Jadwiga Chmielowska), która obecnie skupia się na działalności bieżącej, inicjatywa Adama Słomki, inicjatywa członków dawnego KPN i inne. Mamy bezpośredni kontakt z tymi organizacjami, przedstawiciele niektórych z nich są na sali i będziemy z nimi dalej współpracowali.

Następnie przedstawiono plan najbliższych zadań FN
1. W lutym 2009 r. przewidziana jest sesja dotycząca spotkania w Austrii (Ramsau) podziemnych organizacji niepodległościowych z przedstawicielami Rządu Polskiego na uchodźstwie.
2. W kwietniu sesja dotycząca walki o pamięć katyńską.
3. W czerwcu – II Kongres PPN.

Wyznaczony jest zespół organizacyjny do przygotowania Kongresu. Zaproszone zostaną krajowe inicjatywy i struktury niepodległościowe. Kierownikiem zespołu organizacyjnego jest Romuald Szeremietiew. Wyznaczeni są łącznicy terenowi. W Warszawie jest nim Jarosław Kiepura.
Tadeusz Stański poinformował, że przygotowywane są publikacje o historii KPN.

Romuald Szeremietiew przedstawił sprawy programowe FN. Potwierdził, że nie zamierzamy włączać się do nurtu polityki bieżącej. Nasze działania będą polegały na utrwaleniu prawdy o walce o niepodległość Państwa polskiego i przekazanie jej następnym pokoleniom. Celem naszym jest zaprzeczenie wszelkiej fałszywej propagandzie i spuściźnie komunistycznej historiografii, która zatruwa świadomość narodu. Ludzie, którzy będą w przyszłości podejmować decyzje w sprawach kraju, znając prawdę, będą mogli decydować właściwie. Jesteśmy tylko inicjatywą obywatelską, jesteśmy ograniczeni w dotarciu do publicznych środków medialnych. Na sali obecny jest wprawdzie dziennikarz z PAP, ale PAPowski komunikat nie przesądza o jego wykorzystaniu przez media. Spełniamy ten obowiązek obywatelski, by spiąć działalność na rzecz niepodległości poprzednich pokoleń i nasz wysiłek.

Wiesław Wysoki przedstawił program Zespołu Historycznego. Prowadzone będą badania naukowe i publikacje. Organizowane seminaria i konwersatoria. Opracowany będzie słownik działaczy niepodległościowych. Podjęta zostanie współpraca z ośrodkami w kraju i za granicą, które prowadzą badania naukowe i bieżącą działalność na ten temat. Profesor Wysocki uważa, że pogląd towarzysza Jerzego Wiatra, dotyczący „okrągłego stołu” był właściwą drogą do niepodległości, zaczyna być obowiązujący i akceptowany przez Ministerstwo Oświaty, np. podręcznik A. Garlickiego, nie opisuje społeczeństwa polskiego, lecz pokazuje obraz walki poszczególnych frakcji politycznych. Należy to odkłamać.

Waldemar Pernach zdał sprawozdanie z dokonań Grupy Roboczej z Ramsau.

Ustalono listę uczestników spotkania z kraju i zagranicy oraz przedstawicieli Rządu RP w Londynie. Niestety nie jest jeszcze pełna wiedza o ilości i tematyce wystąpień, o opracowanych dokumentach i wysłanych listach. W tej sprawie uzupełnienia wniosą Romuald Szeremietiew i Adam Chajewski po uzyskaniu ostatecznych odpowiedzi od osób i instytucji w kraju i za granicą, z którymi trwa wymiana korespondencji. Po wyczerpaniu dostępnych możliwości, materiały przekazane będą do końca roku Zespołowi Historycznemu. W. Pernach zapowiedział, że 5-7 grudnia weźmiemy udział (R. Szeremietiew i W. Pernach) w organizowanej w Głuchołazach Konferencji „Przezwyciężyć zmowę okrągłego stołu”, organizowanej przez Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej. Uczestnikami będą, m.in.: przedstawiciele PON, Instytutu Gaucka i delegaci z Czech. W. Pernach zaapelował o aktywność w pozyskiwaniu środków na naszą działalność.

Michał Pernach poinformował o założonym portalu internetowym i opisał formy jego działania. Stwierdził, że konieczne jest powołanie redaktora, który będzie zamieszczał wiadomości na naszych stronach. Uważa, że witryna będzie martwa, jeśli poza zamieszczaniem dokumentów historycznych nie będzie prowadzony serwis wydarzeń bieżących wraz z aktualnymi komentarzami. Wkrótce opracuje krótką instrukcję korzystania z portalu, która będzie przesłana członkom FN na e-mailowe adresy wpisane na listę obecności.

Po przerwie rozpoczęły się wystąpienia uczestników i ogólna dyskusja.

Pierwszy zabrał głos Adam Słomka. Podziękował za zaproszenie na konferencję i zadeklarował pomoc i współpracę w tej cennej inicjatywie, podjętej przez FN. Uważa, że należy zwrócić się o wsparcie działalności do „Solidarności Walczącej”. Zakwestionował przyjęcie przez FN granicznej daty badań do roku „okrągłego stołu” i zaproponował jej wydłużenie. Uważa, że warunki współpracy określone przez FN są do zaakceptowania i należy namawiać inne organizacje do współpracy. We współpracy nie ma przeszkód ideowych tylko personalne lub taktyczne, które są do pokonania.Adam Słomka uważa, że jest miejsce dla formacji niepodległościowej w bieżącej polityce, inaczej nie jesteśmy w stanie przeciwstawić się zagrożeniom utracenia zdobytej niepodległości. Musimy podjąć debatę, bo wszystkie obecne elity rezygnują z niepodległości. Mamy mandat, by w tej debacie brać udział. Zachęcamy wszystkie ugrupowania niepodległościowe do przezwyciężenia jakichkolwiek podziałów.

Stefan Melak – nad Katyniem do 1990r trwał okres milczenia. Postawiony w 1979 roku pomnik katyński, zrabowany przez SB, dopiero po czternastu latach niepodległej Polski mógł powrócić na swoje miejsce. Dokonaliśmy wystąpień o uznanie zbrodni katyńskiej za ludobójstwo.

Edward Dulewicz stwierdził, że nasza suwerenność jest zagrożona, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie spełnia swej roli.

Józef Zajkowski przedstawił działalność Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania.

Zygmunt Oławski powiedział, że KPN-owi IPN przypisuje ideologię socjalistyczną. Na Podlasiu był to ruch ludowo-narodowy.

Maria Pernach przedstawiła kwestię trudnych kontaktów z IPN. Długie oczekiwania na kwerendy, brak dostępu do teczek obiektowych oraz uporczywy brak odtajnienia TW.

Jerzy Rachowski z Komitetu Suwerenności Narodu Polskiego ostrzegał przed zagrożeniem suwerenności w świetle Traktatu Lizbońskiego.

Marek Frankiewicz zapoznał zebranych z działalnością Stowarzyszenia Dzieci Osób Represjonowanych przez Rzeszę Niemiecką.

Grzegorz Waligóra opowiedział się za przedłużeniem cezury badań do roku 1991.

Zygmunt Rosiak poruszył kwestie rozpraw sądowych o odszkodowania dla osób represjonowanych, jak i brak należytej opieki prawnej.

Grzegorz Rossa przedstawił własną technologię pozyskiwania paliw płynnych przez gazyfikację węgla w kopalniach. Uważa, że technologia ta podwyższy bezpieczeństwo energetyczne Polski i wyeliminuje monopol dostaw z Rosji. Prosi o przesyłanie listów w tej sprawie do odpowiedzialnych instytucji. Informacje źródłowe grzegorz.rossa@wp.pl

W podsumowaniu dyskusji Romuald Szeremietiew powiedział, że będziemy się trzymali przyjętego w Deklaracji zakresu tematycznego prowadzonych prac. Nie możemy rozpraszać naszych sił i środków na inne proponowane tu zadania. Chcemy wykonać podjęte działania dobrze, a więc konsekwentnie musimy pilnować przyjętego zakresu prac. Następnie ustosunkował się do sugestii zmiany cezury czasowej przyjętych badań. Uważa, że zakończenie ich na dacie spotkania „przy okrągłym stole” wynika z naszej oceny politycznej tego wydarzenia i jest miernikiem zachowań innych organizacji działających w podziemiu.

Lista obecności w archiwum w załączeniu do Protokółu.


Waldemar Pernach


http://swkatowice.mojeforum.net/protokol-z-iii-konferencji-formacji-niepodleglosciowej-temat-vt6425.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpuściłem sobie monitorowanie komunikatów "Formacji Niepodległościowej" i stąd, jak się zdaje, "nie jestem na bieżąco".

Oto bowiem okazuje się, że w listopadzie 2009 roku miał się odbyć Kongres KPN organizowany przez to środowisko.

Oto komunikaty na ten temat:

Cytat:

KOMUNIKAT

Zespołu Organizacyjnego Formacji Niepodległościowej
25.03.2009 roku

Na zebraniu dokonano przeglądu prowadzonych spraw i omówiono przygotowania do wypełnienia postanowień zawartych w Planie Pracy na 2009 rok.
Prowadzący zebranie Tadeusz Stański złożył sprawozdanie z przebiegu rozmów i ustaleń z Archiwum Akt Nowych i Instytutem Pamięci Narodowej oraz innymi organizacjami i osobami
zainteresowanymi w realizacji planowanych przedsięwzięć.
Waldemar Pernach zdał sprawozdanie z przygotowań do założenia i prowadzenia witryny internetowej na potrzeby Formacji Niepodległościowej.
Stwierdzono słabą pracę zespołu prawnego, który miał prowadzić prace przygotowawcze dotyczące pozwu zbiorowego do Państwa Polskiego o odszkodowania dla przesladowanych działaczy formacji niepodległościowej działającej w PRL-u.
Z trudnością postępują prace nad powołaniem zespołu medialnego.
W toku dyskusji, po ocenia zawansowania spraw ustalono:
(...)
4. W listopadzie zorganizowany będzie Kongres KPN z udziałem znacznej ilości członków Rady Politycznej powołanej we wrześniu 1979 r, PPN i organizacji zrzeszonych w PPiON Na Kongresie omawiane będą następujące tematy;
• Historia tworzenia organizacji
• Zasięg terytorialny
• Oddziaływanie polityczne na otoczenie
• Proces kierownictwa KPN
• Podział Organizacji na KPN i PPN
• Represje
• PPN do roku 1989 – prezentacja działalności współpraca z organizacjami formacji niepodległościowej

Kongres będzie trwał dwa dni. W pierwszym dniu odbędzie się zjazd organizacji politycznych, po południu Msza św.i przemarsz pod Grób Nieznanego Żołnierza jak w roku 1979.
O dalszym postępie prac zainteresowani będą powiadamiani w odpowiednim czasie. Dokładne informacje, zaproszenia, porządek spotkań prześlemy w trakcie zbliżania się terminu wydarzenia.
Prosimy wszystkie organizacje i osoby o aktywny udział w przygotowaniu imprez. Potrzebne są wspomnienia, zdjęcia, filmy, artykuły itp. Kontakt w tej sprawie: Waldemar Pernach tel 601-161747 e-mail wpernach@wp.pl lub Tadeusz Stańsk tel.509-385637 e-mail:tadeusz_stanski@op.pl

UWAGA
Oglądaj w sobotę 28.03.br TV Puls. W Programie Wojciecha Leszczyńskiego, w dobrym towarzystwie wystąpią z ramienia FN - Romuald Szeremietiew i Tadeusz Stański. Powtórzenie Programu w niedzielę 29.03.br

Warszawa 27.03.2009 Waldemar Pernach


http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt6749.html?highlight=komitet+katy%F1ski

Cytat:

SPRAWOZDANIE
Z DZIAŁALNOŚCI FORMACJI NIEPODLEGŁOŚCIOWEJ

26 stycznia 2008 roku w Warszawie odbyło się spotkanie działaczy niepodległościowych z lat 1978-1998, którzy powołali grupę działania o nazwie Formacja Niepodległościowa.
(...)
Następnie przygotowano „Plan Prac FN na 2009 rok.”, w którym wyznaczono następujące zadania organizacyjne:
1. Sesję naukową, dotyczącą Konferencji organizacji niepodległościowych z kraju i zagranicy oraz członków Rządu RP na uchodźstwie odbytą w Ramzau w maju 1989r.,
(...)
4. Kongres KPN, PPN PPiON.

Ad.1. Sesja poświęcona „Ramzau” znalazła zaszczytne miejsce w zorganizowanej przez kierownika Zespołu Historycznego FN prof. Wiesława Wysockiego konferencji „Niepodległe Uchodźstwo Polskie w Europie i na świecie oraz jego rola pomocy krajowi po układzie jałtańskim 1945-1990”. Konferencja odbyła się 23 i 24 października 2009r. w budynku Podchorążówki w warszawskich Łazienkach. Na Konferencję przybyli działacze i naukowcy z różnych stron świata, w których działa uchodźstwo polskie. Szczególnie wysoką frekwencją cieszyła się sekcja poświęcona krajowym organizacjom niepodległościowym i ich współpracy z organizacjami zagranicznymi i Rządem RP na uchodźstwie. Szczegóły przebiegu Konferencji znalazły się w Komunikacie FN z 25.10.2009r.
(...)
Ad 4. Ze względu na przedłużającą się akcję wyszukiwania i typowania zasłużonych do odznaczeń państwowych, wspólny kongres przełożono na I kw. 2010 roku.
(...)
Warszawa 22.11.2009
Waldemar Pernach


http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt8234.html?postdays=0&postorder=asc&start=0

Na temat konferencji w Ramsau pisaliśmy na POLONUSie - zob. http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt1193.html?postdays=0&postorder=asc&start=0

Waldemar Pernach w Encyklopedii Solidarności:
Cytat:

Waldemar Pernach, ur. 12 IX 1936 w Warszawie. Absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (1967) oraz Studium Podyplomowego Politechniki Warszawskiej.

1954-1970 elektryk w Hucie Warszawa, 1970-2002 pracownik energetyki, m.in. Naczelnik Wydziału w Zjednoczeniu Energetyki, dyrektor Centrali Zaopatrzenia Energetyki, w l. 90. Prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych Centrum. 1978-1980 współpracownik KSS „KOR”.

W 1980 współorganizator „S” w energetyce, doradca Przewodniczącego Komisji Krajowej Energetyki „S”. 17 XII 1981 internowany w Ośr. Odosobnienia w Warszawie-Białołęce, zwolniony w VIII 1982. 1983-1989 współzałożyciel i redaktor niezależnego miesięcznika społeczno-politycznego „BAZA”, przedstawiciel „BAZY” w Porozumieniu Partii i Organizacji Niepodległościowych. 1984-1988 działacz Komitetu Pomocy Dzieciom Internowanych i Prześladowanych przy kościele Św. Stanisława Kostki w Warszawie. Organizator tajnej współpracy energetyków polskich i francuskich (m.in. wymiana dokumentacji i staże specjalistów). Malarz amator, autor wystawianych w warszawskich kościołach obrazów o tematyce więziennej.

W 1990 współzałożyciel PC, w 1992 współzałożyciel i wiceprezes RTR. Członek Społecznej Rady Konsultacyjnej Energetyki. 1991-2003 Prezes PSE Centrum Sp. z o.o. Od 2003 na emeryturze.


http://www.google.pl/url?q=http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php%3Ftitle%3DWaldemar_Pernach&ei=o4UOS62gA8H84AaGkeT_Aw&sa=X&oi=spellmeleon_result&resnum=1&ct=result&ved=0CAcQhgIwAA&usg=AFQjCNGn2lU3T4aD69UEZUpGZTTcKjrnuQ

Waldemar Pernach został niedawno odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przez Lecha Kaczyńskiego - http://www.prezydent.pl/aktywnosc/ordery-i-odznaczenia/art,729,nominacje-generalskie-i-odznaczenia-panstwowe-w-narodowe-swieto-niepodleglosci.html

Polecam też uwagi i linki zawarte na POLONUSie w wątku - http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt1162.html?highlight=ramsau
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> ARCHIWUM Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group