Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

List w obronie Anity Gargas
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof Bzdyl



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 42

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 6:15 pm    Temat postu: List w obronie Anity Gargas Odpowiedz z cytatem

Zachęcam do podpisywania listu protestującego przeciw odwołaniu Anity Gargas, ukaranej w ten sposób za emisję filmu "Towarzysz Generał".

http://blog.rp.pl/listotwarty/2010/02/20/protest-w-sprawie-odwolania-anity-gargas-z-tvp1/ (tam mozna podpisywac protest poczatkowo podpsiany przez 34, obecnie juz przez ponad kilkaset osob - tresc ponizej:)

Cytat:
"W piątek 19 lutego 2010 r. została odwołana przez Zarząd TVP z funkcji wicedyrektora Programu 1 Anita Gargas. Jej odwołanie ma bezpośredni związek z emisją filmu „Towarzysz Generał”. Emisja tego filmu na antenie TVP 1 okazała się sukcesem. Film miał rekordową ponad 3,5 milionową widownię. W kategorii filmu dokumentalnego to najwyższa w Polsce oglądalność od 10 lat. Odwołanie Anity Gargas odbieramy jako ponure zwycięstwo generała Jaruzelskiego. Nie sądziliśmy, że po 21 latach wolnej Polski możliwe będzie zwalnianie z pracy dziennikarki w związku z emisją filmu o karierze wojskowej i politycznej autora stanu wojennego. Decyzja Zarządu TVP budzi najgorsze skojarzenia z okresem PRL-owskiej cenzury. Domagamy się przywrócenia Anity Gargas do Programu 1 TVP. Postawa członków Zarządu TVP w tej sprawie staje się miernikiem ich stosunku do wolnego słowa w Polsce."

_________________
Krzysztof Bzdyl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektóre komentarze na FF:

Cytat:
JORGE>Odwołanie Gargas spowoduje przesunięcie się ośrodka ofiary. Z bezpodstawnie szkalowanego gienerała, na dążącą w sumie do okrywania prawdy, niezależną od nikogo dziennikarkę. Dodajmy niesprawiedliwie zwolnioną, no bo niby film był trochę jednostronny, ale w sumie Jaruzelski to czerwony beton, użył wojska itd., itp. Tak będą ludziki gadać. Majstersztyk czy przypadek ?


Cytat:
Konfederata »
chodzi o to, że pwoli nawet pretorianie budzą się z reką w nocniku - najpierw chwalą np za emisję filmu Brauna, a teraz (stategia zmieniona po 2 tygodniach) - Braun jest be i "gópi radykał"...

co do Gargasowej - niby masz racje. Ale w sumie dla kogo ta ofiara i po co?

Jak dla mnie to tylko potwierdzenie, że to jedno szmbo i łowcy emerytur. W imie prywaty i partii...
Na pohybel!

(ale śmiesznie to wszystko wyglada - i to w jakim przyspieszenie, nie?)


Cytat:
JORGE> » A czy nie zgodzisz się z tezą, że Gargas to kozioł ofiarny położony na ołtarzu telewizji PIS-SLD ? Towarzysze domagali się krwi i dostali ? PiS jest w szachu. Albo będzie uwzględniało interes SLD w ramówce, albo będzie oglądalać w TVP jak ludzie Tuska, Konia i Towarzysze rypią zgodnie w Kaczyńskich z atomówek. Prawo i Sprawiedliwość jeżeli chce wogóle liczyć się w najbliższych wyborach nie może oddać jedynych mediów im przychylnych. Co byś Konfederata zrobił w tym przypadku gdybyś miał absolutną władzę w PiS ? Czy nie to samo ?


Cytat:
Konfederata » nie wszedłbym w koalicję z SLD. Raz, że podstawy-dwa, że wiadomo, że ich wykolegują za kilka pensji rad nadzorczych.

A jak już wszedłbym, to - dopóki mozna - robiłbym polityke meRdialną, która uwzględnia cos więcej niż prezentowane w "Wiadomościach" zafgadnienia typu: Rosół-hazard-afera.... Bo to akurat - i pewnie dlatego jest tak prezentowane - jest sposób na 10-15% poparcia dla SLD. Bo jest zbieżność interesów z SLD, tyle, że PiS robi dobrze komuchom własnie. Pozytku wiekszego z tego dealu nie widzę....

A jak rano w radio Katowice słucham wywiadu dnia z synem Blidy, jak prowadzący robi swietych z Blidów i szuka w nuich nowych Olewników a po południu słucham jak to kultura to to samo co Kutz - to wstyd mi, że znajomy z ramienia PiS tam siedzi w RN. Ale - podobno - "czekają na okazję". A na pewno na pensję miesięczną:(


http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3259493
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Strzyżewski



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 94

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 10:30 am    Temat postu: Re: List w obronie Anity Gargas Odpowiedz z cytatem

Krzysztof Bzdyl napisał:
Zachęcam do podpisywania listu protestującego przeciw odwołaniu Anity Gargas, ukaranej w ten sposób za emisję filmu "Towarzysz Generał".
http://blog.rp.pl/listotwarty/2010/02/20/protest-w-sprawie-odwolania-anity-gargas-z-tvp1/ (tam mozna podpisywac protest poczatkowo podpsiany przez 34, obecnie juz przez ponad kilkaset osob - tresc ponizej:)

Jako ciekawostkę - absolutnie się tym bowiem nie przejmuję - chciałbym poinformować forumowiczów, że podpis mój złożyłem tam już przedwczoraj o godz 17.42. Podpis ten - spontaniczny w zaistniałej sytuacji - został jednak odrzucony przez "kontrolanta" Rzeczpospolitej. Nie jest to pierwszy przypadek. Od 2005 roku znajduję się na liście "person non grata" w Rzepie, z jakiegoś powodu (?)umieszczony na niej przez redaktorów Lisickiego i Janke.

Pozdrawiam
TS
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomku,
A nie jest to jakas bardziej "oddolna" inicjatywa?
Aż się wierzyć nie chce, żeby takie coś robili, choć generalnie już niewiele mnie jest w stanie zdziwić Smile
Pozdrawiam Cię serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek Lewandowski



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na blogu Rzepy mam to samo - od kilku miesięcy nie mogę nic wpisać, więc zrezygnowałem z prób. Myślałem, że to problem techniczny (pewnie tak tłumaczyliby się administratorzy tego bloga), ale teraz widzę, że to może być celowe działanie.

Wnioski nasuwają się dwa:

1) Znalazłem się w dobrym towarzystwie Smile (Tomku, pozdrawiam!)

2) Apel o wolność słowa (pod takim hasłem zbierane są podpisy pod apelem w obronie Anity Gargas, która - dodajmy - nie wyleciała z TVP, jak można byłoby rozumieć treść apelu, tylko utraciła stanowisko dyrektorskie) a więc apel o wolność słowa, który jest cenzurowany przez autorów apelu, a ofiarą tej cenzury pada gość, który walczył z cenzurą w PRL - oto do jakich absurdów prowadzą PiSowskie standardy, którymi nasiąkła "Rzeczpospolita".

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Strzyżewski



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 94

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maćku i Mirku,
to wzięło swój początek (w moim przypadku) chyba jeszcze w 2003 roku, kiedy to cenzura Rzepy odrzuciła dwa moje teksty. Naruszały one bowiem "światopoglądowe" tabu, zgodnie z którym istniejąca demokracja jest demokracją REALNą. Wedle tego "światopoglądu" media nie są oczywiście niedemokratycznym ośrodkiem władzy i w ogóle... żadną władzą one nie są. Na domiar złego poświęciłem cały XX rozdział mojego "Matrixa" temu incydentowi.
Później (tzn. trzy lata temu) doszło do ostrego zatargu z Gottesmanem (synem naczelnego peerelowskiej "Kultury"), któremu nie spodobały się moje odpowiedzi w wywiadzie przeprowadzonym na zlecenie przełożonych (w Rzepie) i zamiast wywiadu zamieścił tylko krótką streszczającą notkę, też zmanipulowaną. Za to po paru dniach odkryłem, że moje nazwisko znikło z listy sygnatariuszy apelu w sprawie Lustracji Dziennikarzy. Było kolejne jeszcze (w 2007 roku) wstrzymanie wywiadu ze mną z okazji ogłoszenia przez NCK decyzji o reedycji "Czarnej Księgi Cenzury PRL" - poprawionej i uzupełnionej przeze mnie, ale to już nie ma znaczenia.

Po prostu - CENZURA NA CENZURę (sic!). Jeszcze jedna utopia - święta jest i basta! Laughing

Pozdrawiam Was...

Aha, film "Pod Prąd" jeszcze do mnie nie dotarł.

TS
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ryszard Bocian



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 200

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również odrzucili mi dwukrotnie poparcie dla Anity Gargas.

Dobrze, że nie wiedzą, że Anita była w latach 80-tych w KPN, bo by tej akcji poparcia dla naszej koleżanki zapewne nie zorganizowali Smile

_________________
Ryszard Bocian
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konrad Zbrożek



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 10

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Protestowanie przeciwko odwołaniu p.Anity Gargas, wydaje mi się być niedorzecznym, ponieważ została odwołana z powodu popełnienia błędu, poważnego w dziennikarskim rzemiośle, a mianowicie nie uwzględnienia uprawnionego protestu dwóch twórczyń, nie zgadzających się na używanie przez Grzegorza Brauna cytatów z ich dzieł. Co więcej fragmentom filmów; p.p.Zmarz-Koczanowicz i Teresy Torańskiej, Grzegorz Braun zmienił ścieżkę dźwiękową. Niezgoda na publikację takich nadużyć jest obowiązkiem, właśnie odwołanego, szefa działu publicystyki TVP.

Aloha!

_________________
W?adza ?wiecka nie kocha?a nas od roku,
Kilka pie?ni napisa?o si? nie tak,
?alu nie mam.
A przyjació? swych i wrogów,
W dalszym ci?gu wol? szuka? sobie sam.
A.Garczarek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konrad Zbrożek napisał:
została odwołana z powodu popełnienia błędu, poważnego w dziennikarskim rzemiośle, a mianowicie nie uwzględnienia uprawnionego protestu dwóch twórczyń, nie zgadzających się na używanie przez Grzegorza Brauna cytatów z ich dzieł

A skąd wiesz, że protest jest "uprawniony"?
Skąd wiesz, jaką umowę z TVP miało Studio Largo - producent filmu?
Czy wiesz, że TVP w umowach z producentami zewnętrznymi zastrzega sobie w umowach prawo do wykorzystywania fragmentów dzieła?

Cytat:
Co więcej fragmentom filmów; p.p.Zmarz-Koczanowicz i Teresy Torańskiej, Grzegorz Braun zmienił ścieżkę dźwiękową

I co z tego?
A skąd niby wymóg zachowania integralności dzieła?

Cytat:
Niezgoda na publikację takich nadużyć jest obowiązkiem, właśnie odwołanego, szefa działu publicystyki TVP

Absurd. Film wyprodukowano na zlecenie TVP Historia i jeśli ktoś miałby tego pilnować, to szef tej anteny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jan.Nowak1



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 2

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konrad Zbrożek napisał:
Protestowanie przeciwko odwołaniu p.Anity Gargas, wydaje mi się być niedorzecznym, ponieważ została odwołana z powodu popełnienia błędu, poważnego w dziennikarskim rzemiośle, a mianowicie nie uwzględnienia uprawnionego protestu dwóch twórczyń, nie zgadzających się na używanie przez Grzegorza Brauna cytatów z ich dzieł. Co więcej fragmentom filmów; p.p.Zmarz-Koczanowicz i Teresy Torańskiej, Grzegorz Braun zmienił ścieżkę dźwiękową. Niezgoda na publikację takich nadużyć jest obowiązkiem, właśnie odwołanego, szefa działu publicystyki TVP.

Proszę o wskazanie, gdzie został popełniony błąd i jaki? Na jakiej podstawie prawnej Pan tak twierdzi? I na jakiej podstawie Pan twierdzi że protest wymienionych pań był uzasadniony?

Bo zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem autorskim, taki sposób wykorzystania jak to zrobił GBraun jest w pełni legalny, dopuszczalny i oczywiste. To jest prawo cytatu z opublikowanego już materiału.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jan.Nowak1 napisał:
Bo zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem autorskim, taki sposób wykorzystania jak to zrobił GBraun jest w pełni legalny, dopuszczalny i oczywiste. To jest prawo cytatu z opublikowanego już materiału.

Myli się pan. Prawo cytatu nie ma tu zastosowania.
Cytować można wyłącznie fragment dzieła, a więc nierozłącznie obraz i dźwięk. Cytat jest wtedy, kiedy jasne jest, że pokazujemy fragment konkretnego dzieła.
W "Towarzyszu generale" autorzy po prostu wzięli z archiwum TVP zdjęcia z tego filmu. 99% umów z polskimi producentami zewnętrznymi zezwala na to. Wyraźnie jest to zapisane w umowie narzucanej producentom przez TVP.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cyrograf z Diabłem

Kiedy parę miesięcy temu zawarto nieformalne porozumienie Prawa i Sprawiedliwości z Sojuszem Lewicy Demokratycznej w sprawie TVP wydawało się, że na jakiś czas odsunięto widmo likwidacji telewizji publicznej do czego dążyła Platforma Obywatelska. Do telewizji zaczęli wracać dziennikarze zwolnieni za rządów poprzedniego prezesa Piotra Farfała, na stanowisko wicedyrektora publicystyki TVP1 powołana została red. Anita Gargas, autorka programu „Misja Specjalna”. Pełniła swoją funkcję ledwie dwa miesiące, bo w piątek 19 lutego została odwołana na wniosek dwóch członków zarządu z rekomendacji Lewicy: Włodzimierza Ławniczaka i Pawła Palucha. Zarząd TVP obradował bez prezesa Romualda Orła, który przebywał akurat na urlopie, zaś Przemysław Tejkowski (z rekomendacji PiS) głosował przeciw odwołaniu Anity Gargas.

SLD nie ukrywa, że powodem zwolnienia Anity Gargas jest emisja filmu Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka „Towarzysz Generał”, który według Lewicy jest skrajnie jednostronny. Lewica nie zgadza się z zawartą w filmie tezą, jakoby Jaruzelski w młodości był agentem stalinowskiej informacji wojskowej, a cała jego działalność podporządkowana była interesom Związku Radzieckiego.

"Dziennik Gazeta Prawna" ujawnił, że jeżeli red. Anita Gargas nie zostanie zwolniona to Lewica będzie dążyć do dymisji rekomendowanego przez PiS członka zarządu TVP Przemysława Tejkowskiego.

Idąc tym tropem można dojść do wniosku, iż PiS stało się zakładnikiem SLD, który używa szantażu, sugerując ewentualne porozumienie z PO. Anita Gargas jest tylko pretekstem do udowodnienia tego, że w tym związku rządzi SLD.

Jeżeli rządzi SLD, to znaczy że rządzi Jaruzelski, w obronie którego bez żenady stanęli działacze Lewicy. W swoich wystąpieniach dają jasno do zrozumienia, że czują się spadkobiercami tamtego systemu i „dokonań” Jaruzelskiego, a jego samego traktują z niezwykłą estymą, czego dają dowód na kolejnych swoich kongresach.

Jeśli idzie się na tak dalekie kompromisy na jakie poszło Prawo i Sprawiedliwość (milcząca zgoda na zwolnienie Anity Gargas), to postawa taka może okazać się nie do zaakceptowania przez twardy elektorat PiS-u, który oparty jest na patriotach, byłych działaczach niepodległościowych, antykomunistach, uczciwych Polakach. Ci ludzie nie wyobrażają sobie żadnej kolaboracji z Jaruzelskim i Kiszczakiem; w swoim życiu doznali wielu upokorzeń i dla nich cel nie uświęca środków.

Może się okazać, że idąc na tak dalekie ustępstwa wobec Lewicy (patrz: Jaruzelski) Prawo i Sprawiedliwość więcej straci i żadne programy emitowane w TVP1 tego nie nadrobią. By coś w polityce osiągnąć trzeba czasem iść na kompromisy, ale należy mieć wyczucie granicy kompromisu. Zgadzając się na zwolnienie Anity Gargas ktoś tę granicę przekroczył. Dla dobra nas wszystkich ten ktoś powinien być odsunięty od możliwości podejmowania takich decyzji.

Ryszard Kapuściński

DEMONSTRACJA POD SIEDZIBĄ SLD!

25 lutego 2010 r.(czwartek) o godz. 18.00 pod siedzibą SLD na ul. Rozbrat 44a odbędzie się demonstracja przeciwko cenzurze w mediach publicznych.

Demonstracja ma związek z haniebnym odwetem na red. Anicie Gargas za emisję filmu "Towarzysz Generał".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek Lewandowski



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ryszard Kapuściński napisał:

Cytat:
Jeżeli rządzi SLD, to znaczy że rządzi Jaruzelski (...).

Jeśli idzie się na tak dalekie kompromisy na jakie poszło Prawo i Sprawiedliwość (milcząca zgoda na zwolnienie Anity Gargas), to postawa taka może okazać się nie do zaakceptowania przez twardy elektorat PiS-u (...).

Należy mieć wyczucie granicy kompromisu. Zgadzając się na zwolnienie Anity Gargas ktoś tę granicę przekroczył. Dla dobra nas wszystkich ten ktoś powinien być odsunięty od możliwości podejmowania takich decyzji.

DEMONSTRACJA POD SIEDZIBĄ SLD!


Nie uważam, aby diagnoza Ryszarda Kapuścińskiego była trafna - nie sądzę, aby w telewizji rządził Jaruzelski. Moim zdaniem rządzącą tam oportuniści związani z PiS i z SLD.

Twardy elektorat PiSu na jednym wydechu nazywa rozmowy Okrągłego Stołu Targowicą i wzywa do głosowania na Lecha Kaczyńskiego, uczestnika tychże rozmów, więc i ten kompromis PiSu z SLD w sprawie Anity Gargas potrafiłby zrozumieć, kupić i zaakceptować.

Żądanie odsunięcia Jarosława Kaczyńskiego "od możliwości podejmowania takich decyzji" uważam za nierealne.

Nie rozumiem też, czemu demonstracja odbędzie się pod siedzibą SLD, gdyż logicznie powinna się odbyć pod siedzibą PiSu.

Same sprzeczności ...

A z punktu widzenia zwolenników PiSu usunięcie z TVP osoby, która zdecydowała o emisji filmu "Towarzysz generał" jest jak najbardziej uzasadnione. Trzeba być idiotą, aby na 7-8 miesięcy przed wyborami prezydenckimi rozwalić misternie zmontowany układ w mediach, który miał zapewnić PiS możliwość prowadzenia propagandy w najbardziej gorących miesiącach kampanii prezydenckiej. Takiego sabotażu nie zdołałby dokonać żaden agent KGB/GRU/WSI i SB! I jeszcze zrobić to w taki sposób, aby "twardy elektorat PiS" popierał sabotażystę, a nie tych, którzy postanowili go usunąć i ratować misterny plan! Z punktu widzenia PO - miszczowskie zagranie!

Skądinąd potwierdza to moją tezę, że po 1989 roku idioci są o wiele bardziej skuteczni w szkodzeniu niż prawdziwi lub rzekomi agenci.

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ziemkiewicz na blogu rp (fragment):

Cytat:
Są dwa wyjaśnienia – albo po raz kolejny Jarosław Kaczyński postanowił się oprzeć na ludziach bezideowych i interesownych, którzy – tak jak ich poprzednicy – szybko przekalkulowali, że nie warto trzymać z Kaczorem, który nigdy rządzić nie będzie, podczas gdy lewica po następnych wyborach zapewne wejdzie do koalicji rządowej, albo wyprzedaż konserwatywnych dziennikarzy i filmowców w TVP odbywa się z aprobatą prezesa PiS, bo nieważna jest już dla niego prawda o najnowszej historii, rozliczenia z PRL i przygwożdżenie patologii III RP, liczy się tylko reelekcja brata, którą, zapewnić może tylko wyrwanie spod wpływu władzy dziennika telewizyjnego.

Z opinią ludzi prawicy zaś nie musi się liczyć, bo odkąd wykończył wszelką prawicową konkurencję, nie mają wyboru.

Wielu czytelników się oburzało, gdy pisałem o Jarosławie Kaczyńskim “człowiek, który ukradł Polsce prawicę”. Czekam na przeprosiny.


Całość - http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/02/23/cnote-stracili-i-jeszcze-rubla-doplacili/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Sakiewicz w wywiadzie dla Rzepy:

Cytat:
Koalicja medialna PiS – SLD dotąd jakoś panu nie przeszkadzała.

Z SLD można rozmawiać i się układać, ale tylko wtedy, gdy na jego czele stoją Napieralski i Olejniczak. Kiedy się okazuje, że na sztandarach partii są Kiszczak i Jaruzelski, taka sytuacja staje się nie do przyjęcia. Prawo i Sprawiedliwość jako swoje czołowe hasło wybrało dekomunizację i za to tę partię ceniłem. Jeżeli jednak politycy PiS pozwolili wyrzucić kogoś za film o twórcy stanu wojennego, w którym nie było nic nieprawdziwego, to trudno wierzyć dalej w to hasło. Różne koalicje są możliwe, ale nie za cenę chronienia zbrodniarzy komunistycznych.


Całość - http://www.rp.pl/artykul/243943,439012_Sakiewicz__PiS_zlamalo_zasady_.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum