Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kornel Morawiecki kandyduje na prezydenta
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Materiały wspierające kampanie wyborcza Kornela Morawieckiego - do pobrania:

http://kornelmorawiecki-razem.pl/do-pobrania/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Komitety wyborcze kandydatów na prezydenta - Waldemara Pawlaka i Kornela Morawieckiego - zawiadomiły Państwową Komisję Wyborczą o swoim powstaniu.

Jest to pierwszy krok na drodze do rejestracji kandydata w wyborach prezydenckich, które odbędą się 20 czerwca.


http://www.rp.pl/artykul/15,466164_Dwa_pierwsze_komitety_wyborcze.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
KORNEL MORAWIECKI NA PREZYDENTA?

Kornel Morawiecki, dawny przywódca Solidarności Walczącej, ogłosił w styczniu i obecnie potwierdził swoją chęć startowania w wyborach prezydenckich. Przez dwadzieścia lat Morawiecki skazany został na medialny niebyt. Taka była konsekwencja jego stanowczej odmowy brania udziału w obradach Okrągłego Stołu.

Morawiecki to legenda ruchu opozycyjnego w Polsce. Ogromna szkoda, że wiele, zwłaszcza z młodszego pokolenia Polaków, nawet nie zna jego nazwiska. Pamietam go jeszcze z czasów Solidarności. Pracowałam w Zarządzie Regionu Dolny Śląsk. Byłam wtedy bardzo młoda, dopiero co skończyłam studia. Kornel, z wykształcenia fizyk-teoretyk ze specjalizacją w fizyce kwantowej już wtedy był po doktoracie. Pracował na Politechnice Wrocławskiej. Był jednym z wydawców „Biuletynu Dolnośląskiego”.

Często bywał w Zarządzie. Szczupły, trochę przygarbiony, jakby myślami nieobecny, przychodził z torba wypchaną bibułą. Zaskoczył mnie tym, że w czasie stanu wojennego potrafił zbudować najsilniejsze i najbardziej sprawne podziemie we Wrocławiu gdyż sprawiał na mnie raczej wrażenie naukowca błądzącego w intelektualnych rejonach niedostępnych dla zwykłego śmiertelnika niż organizatora. Przez dwa lata w stanie wojennym razem z jednym ze znanych wrocławskich działaczy przygotowywałam do „Biuletynu” materiały. Śmialismy się czasami, że Kornela tak długo nie mogli złapać gdyż był tak nieprzewidywalny i roztargniony, że SB za jego profesorskim roztargnieniem nie mogło nadążyć. Poruszał się jak wolny elektron. Aresztowany został dopiero 9-go listopada 1987 roku, miesiąc po tym jak udałam się na emigrację. Dotarto do Kornela ale dzięki dobremu zakonspirowaniu w ręce SB nie wpadło archiwum SW.

Od Kornela dowiedzieliśmy się o montowaniu przez partię i lewicowe skrzydło opozycji porozumienia które później nazwano Okragłym Stołem. Był to rok 1987. Badano nastawienie opozycji i werbowano leaderów skorych do wzięcia udziału w tym wątpliwym moralnie podziale władzy. Morawiecki i środowisko SW silnie oponowało ideę wspołpracy z reżimem. Rozmowy po aresztowaniu i próby namówienia Kornela aby z SW przystąpił do opozycyjno-jaruzelskiego porozumienia spełzły na niczym. W kwietniu 1988 zmuszono go więc do opuszczenia Polski z obawy, że może te rozmowy zakłócić. Wsadzono go do samolotu lecącego do Wiednia. W jego paszporcie był wpis „bez prawa powrotnego przekroczenia granicy Polski”.

Byłam już wtedy w Kanadzie. Otrzymałam wiadomość, że przyjeżdża. Rozpocząlam przygotowania aby zorganizować mu miejsce pobytu. W sierpniu jednak Morawiecki sobie tylko znanymi sposobami „przemycił” się z powrotem do Polski.

Startował potem w wyborach prezydenckich w 1990 roku. Oszołomiona porozumieniami Polska nie chciała już jednak takich bohaterów jak on. Nie udało mu się zebrać wymaganej ilości głosów. W symbolicznym geście podczas debaty telewizyjnej przewraca okragły stół. Próbował jeszcze startować w wyborach parlamentarnych 1991 jako kandydat założonej przez siebie Partii Wolności, potem w 1997 do Senatu z ramienia Ruchu Odbudowy Polski i jeszcze w 2007 jako kandydat PiS-u. Społeczeństwo już jednak nie chciało słuchać argumentacji Morawieckiego.

Nie wiem czy będzie chciało go słuchać teraz. Kiedy usłyszałam w styczniu, że ponownie zgłasza swoją kandydaturę w pierwszym odruchu pomyślałam, że sytuacja się powtórzy i po raz kolejny nie zdobędzie wystarczającej ilości podpisów. Od stycznia jednak sytuacja polityczna uległa znaczniej zmianie. Społeczeństwo jest zmęczone tymi samymi twarzami i nijakimi pomysłami na Polskę. Smierć Prezydenta wyzwoliła nie ukazywaną od wielu lat na taką skalę tęsknotę za etosem Solidarności – tej przez małe i duże „s”. Uzmysłowiło sobie, że od tej ludzkiej solidarności i „Solidarności” tak naprawdę wszystko się zaczęło. Ideały te jednak gdzieś po drodze wykoślawiły się nieznośnie stając się karykaturą samych siebie. Narysowanie grubej kreski zamiast pozwolić budować nowe społeczeństwo tylko budzi stare demony. Skutki nie nazwania jednoznacznie i po imieniu wyrządzonego Polakom i krajowi zła widać praktycznie w każdej dziedzinie życia – od polityki zaczynając a na ekonomi kończąc. Sprowadzenie polityki do języka wulgarnego happeningu Palikota zaczyna budzić niesmak. Świadomość bycia manipulowanym przez media również zaczyna dokuczać. Podawanie polityki jak plotki na pudelku.pl już też przestaje bawić.

Paradoksalnie więc może teraz jest dobry czas dla Morawieckiego. Polityka, o silnych korzeniach solidarnościowych, czystego, niesplamionego kompromisem, nie zmieniającego poglądów w sprawach zasadniczych, nie uzależniającego swojego stanowiska od wysokości słupków badających społeczne poparcie. Polityka, który próbuje przekonać elektorat do swojej wizji Polski a nie takiego, który tę wizje uzależnia od tego co wykażą badania opini publicznej. Reakcja społeczeństwa na śmierć Prezydenta pokazała, że jest ono spragnione legendy i wielkości a nie rzeczywistości politycznej która skrzeczy pospolitym i tanim umizgiwaniem się do elektoratu. Potrzebuje ideału i marzeń chociażby po to aby ten ideał można było poźniej uwalać i ciagnąć po bruku.

Od stycznia wiemy, że Morawiecki będzie się ubiegał o stanowisko prezydenta Polski. Minęły już prawie cztery miesiące a ja nadal bezskutecznie czekam na jakikolwiek z nim wywiad w ogólnopolskich mediach. Na próżno. Media już od dawna skazały go na nieistnienie. Olechowski i owszem. Cała Polska wie, że kandyduje. Wywiad za wywiadem. O Morawieckim społeczeństwo nie wie nic albo prawie nic.

Minusem Morawieckiego jednak to, że nie jest „medialny”. Garnitur jakoś na nim nie leży a krawat zawsze mu się niesfornie przekrzywia. Nie ma doświadczenia w publicznym prezentowaniu swoich poglądów. Nie wygłasza porywających przemówień. Mikrofon go najwyraźniej krępuje i powoduje, że wygląda na zagubionego. Zdecydowanie nie ułatwi mu to kampanii wyborczej. Media sprzedają wizerunek. W zderzeniu ze swobodnym, opowiadającym anegdoty Komorowskim nie przedstawia się atrakcyjnie. Poza nawiasem politycznym i publiczną debatą był bardzo długo a to nie sprzyjało byciu suave. Jaka będzie reakcja na jego wystąpienia? Już niedługo zobaczymy.

Prawdopodobnie nie ma dużych szans na wygranie. Jednakowoż jego pojawienie się w kampani wyborczej uważam za dobre chociażby z tego względu, że etos Solidarności Walczącej po tylu latch spychania w niepamięć ponownie zostanie przypomniany. Wrocławskich zbiory IPN pokazują, że dokumentacja dotycząca SW prawie całkowicie została zniszczona co było świadomym działaniem służb starających się, jak się okazało skutecznie, pomniejszyc jej ogromną rolę w walce z reżimem.http://kornelmorawiecki-razem.pl/ Kornel Morawiecki, oficjalna strona kandydata na prezydenta RP


http://dlugodystansowiec.salon24.pl/174517,kornel-morawicki-na-prezydenta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JJPDołączył: 18 Cze 2009
Posty: 28

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 6:38 pm    Temat postu: I tak nie zbierze podpisów Odpowiedz z cytatem

Mimo pomocy Adama S. A gospodarczo to on raczejSTRASZNA lewica
_________________
JJP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uważam, że sztaby kandydatów takich jak dr Kornel Morawiecki czy Janusz Korwin-Mikke (ale także Marek Jurek) powinny się porozumieć (mimo zasadniczych różnic np. w sprawach gospodarczych) i wspólnie zbierać podpisy na kandydatów.

Mogłyby one także wspólnie popierać akcję "Zmień kraj - idź na wybory!" przyczyniając się w ten sposób do zwiększenia frekwencji w nadchodzących wyborach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JJPDołączył: 18 Cze 2009
Posty: 28

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 7:26 pm    Temat postu: pełna zgoda Mirku Odpowiedz z cytatem

np. Korwin ma internet i paruset oddanych ludzi a Jurek kościoły (nie wiem czy kornel coś ma )Czy ty jesteś bohun na salonie?
_________________
JJP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2010 6:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trwa czarna, negatywna kampania wymierzona w kandydaturę Kornela Morawieckiego. Jest ona prowadzona przez pogrążonych w żałobie zwolenników PiS, którzy są skłonni użyć każdej metody, aby nie dopuścić kandydata, który nie jest okrągłostołowiczem.

Oto przykłady.

Na Forum SW:
Cytat:

Kamil Krysztofek
Nowy Użytkownik

Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 1

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 10:41 am Temat postu: Falstart Kornela Morawieckiego

W dniu pogrzebu Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki odbyło się w Krakowie posiedzenie sztabu wyborczego Kornela Morawieckiego. Do restauracji przy ul. Szewskiej, zwolenników Kornela Morawieckiego zapraszali też Adam Słomka i Leszek Jaranowski.
Podczas przemarszu konduktu pogrzebowego na Wawel instruowano jak zbierać podpisy na kandydata na nowego Prezydenta RP.

Podczas pogrzebu Anny Walentynowicz 21 kwietnia, w kruchcie gdańskiej Kolegiaty, w ktorej stała jej trumna, Kornel Morawiecki prowadził swoją kampanię wyborczą.

Czy członkowie SW popierają kandydaturę Morawieckiego i co sądzą o stylu jego kampanii wyborczej?


Cytat:
Tadeusz Świerczewski
Moderator

Dołączył: 12 Wrz 2006
Pochwał: 3
Posty: 442
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 11:00 am Temat postu:
HAŃBA I SKANDAL!
To co mogę powiedzieć jako członek SW, na pewno to nie był i nie jest mój kandydat. Dla człowieka który widzi tylko własne partykularne interesy i wygórowane ambicje, czy można głosować?!


Cytat:
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum

Dołączył: 19 Paź 2008
Pochwał: 1
Posty: 860
Skąd: Kanada

Nowy postWysłany: Sro Kwi 28, 2010 4:03 pm Temat postu:

Spory o Jaroslawa Kaczynskiego też nie dotyczą tego tematu, do tych spraw są dwa tematy powyzej, oba mają status ogloszenia czyli utrzymują sie na czolowce i są przez to latwo zauwazalne.
Poniewaz wszyscy juz sie troche nagadali w niniejszym wątku, to zgodnie ze swoją zapowiedzią po odczekaniu zabieram glos. Nie chcialbym byc przez nikogo zmuszany do wykladania kawy na lawe, bo po pierwsze nie jest moim celem dolewanie oliwy do ognia (a wrecz przeciwnie), a po drugie chcialbym uniknąc stawiania niektorych szanowanych przeze mnie osob w ambarasującej sytuacji poprzez wywolywanie ich do tablicy niewygodnymi pytaniami (chociaz moge to zrobic), bo wierze ze po prostu pochopnie uwierzyli "usluznym doniesieniom".
Mam nadzieje, ze wystarczy, jezeli powiem to w takiej formie. Panie Tadeuszu, pisze Pan, ze mam sie o Pana nie martwic. Wlasnie nie martwilbym sie gdyby zamiast Pana to byl jakis-ktos-tam, a nie czlowiek tej klasy. Dzisiaj Polska ma polączenia telekomunikacyjne nie wiele gorsze od tych na Zachodzie, zatem nieslusznie wydawalo sie Panu, ze skoro ja jestem daleko, to nie wiem co sie dzieje w Krakowie. Mam bliskie kontakty z tym miastem od 1976 roku, podobnie zresztą jak z Wroclawiem. Przepraszam za swoje slowa w tamtej aluzji do Pana, ale w momencie pisania ich mialem juz dobrą orientacje jak wygladalo faktycznie. Troche mnie "ponioslo" glownie z powodu podwojnego standartu, poniewaz jezeli ktos spotka sie przy kilku stolikach na rozmowie to "usluzny donosiciel" kwalifikuje to jako posiedzenie sztabu wyborczego (ktorego w tym momencie w Krakowie jeszcze nie bylo), a w tym samym czasie inna grupa, nazwijmy to konkurencyjna, moze wynająć cały lokal na podobne dyskusje i to jest OK. Ten podwojny standart swiadczyl niedwuznacznie o manipulacji. Ale jak powiedzialem, nie rozwijam tego dalej, bo nie chcialbym nikogo wywolywac do tablicy (chyba, ze bedzie sie o to bardzo prosil).
--------------------------------------------------
Dodam jeszcze, ze co prawda z pewną dozą ostroznosci, ale opowiadam sie za kandydaturą Jaroslawa Kaczynskiego wobec dramatycznej sytuacji politycznej w kraju po 10 kwietnia, niemniej jestem zdecydowanie przeciwny zagraniom, ktore nie są fair play, bez wzgledu na to w ktorym obozie mają miejsce.


Cytat:
Marek-R
Weteran Forum

Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1424
Skąd: Karkonosze

Nowy postWysłany: Sro Kwi 28, 2010 10:14 pm Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
Kamil Krysztofek napisał:
Cytat:
W dniu pogrzebu Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki odbyło się w Krakowie posiedzenie sztabu wyborczego Kornela Morawieckiego. Do restauracji przy ul. Szewskiej, zwolenników Kornela Morawieckiego zapraszali też Adam Słomka i Leszek Jaranowski.


A teraz inny cytat. Gazeta Polska z dnia 28 kwietnia 2010 strona 24:

Cytat:
Cytat:
Po uroczystościach pogrzebowych Pana Prezydenta i Pani Prezydentowej w bólu i poczuciu wielkiej straty spotkali sie przedstawiciele klubów "GP" z całej Polski. W spotkaniu zorganizowanym przez klub krakowski uczestniczyło ponad dwieście osób. Wspólnie z red, Tomaszem Sakiewiczem, red. Piotrem Lisiewiczem, prof. Andrzejem Waśko, red. Jadwigą Chmielowską, reżyserem Piotrem Zarębskim i innymi znakomitymi uczestnikami spotkania zastanawiano się nad dalszym losem Polski po tragedii jaka dotknęła Polaków.Teraz w tym wątku opisywane są już dwa spotkania. Jeżeli sprawę potraktujemy tak, jak to miało miejsce we wpisie nowego użytkownika Kamila Krysztofka inaugurującym ten wątek, to czy naturalną koleją rzeczy ocenę moralną tak bezrefleksyjnie przypisywaną temu pierwszemu opisywanemu spotkaniu, można bez groźby popełnienia nadużycia odnieść również do spotkania opisanego powyżej?. Dla pełnego obrazu dodać wypada, że siedziba klubu krakowskiego GP, mieści się w restauracji "Sempre Bracka".

Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra
.

http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt9256.html?postdays=0&postorder=asc&start=0


Wątek "przykleojony" na Forum SW:

Cytat:
r.k.
Weteran Forum

Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 216

Nowy postWysłany: Czw Kwi 29, 2010 12:50 pm Temat postu: Kornel Morawiecki "daje" 300 zł za podpisy

To przygnębiająca wiedza o "kandydacie" Morawieckim.

Tekst ukazał się w dzisiejszym (29.04) krakowskim "Dzienniku Polskim"


Cytat:
300 złotych za pracę w komisji za 15 podpisów i... 5 złotych darowizny

KONTROWERSJE. Obywatelski Ruch Obrony Bezrobotnych znalazł wygodny sposób na zdobycie 100 tys. podpisów poparcia dla kandydata na prezydenta Kornela Morawieckiego. I to z gwarancją zwrotu kosztów prowadzonej akcji.
"Praca w komisjach wyborczych (płatne ok. 300 zł za II tury, wymagane 18 lat)" - to fragment ogłoszenia, które pojawiło się na wielu słupach reklamowych w Krakowie. Na małej kartce jest też informacja, że zapisy przyjmowane są codziennie w Krakowie przy ul. Gołębiej 8 w godz. 16-18. Jest też wykaz organizacji zapraszających i adnotacja, że informacje udzielane są tylko sms-em.
Wysyłam sms-a z prośbą o szczegółowe informacje. Przez kilka godzin nie mam odpowiedzi. A podejrzewam, że chodzi o oferowanie pracy za podpisy dla jakiegoś kandydata. (Rok temu taki pomysł w kampanii do Parlamentu Europejskiego zaczął realizować komitet "Naprzód Polsko - Piast". W biurze europosła Bogdana Pęka można było otrzymać formularz na 12 podpisów pod anonimową listą kandydatów do PE, której liderem miał być Pęk. Ostatecznie komitet zarejestrował tylko listę w Katowicach, a Pęk kandydował z krakowskiej listy PiS).
Idę więc na ul. Gołębią. W bramie przy stoliku stoi kilka osób, na stoliku widzę ulotki promujące Kornela Morawieckiego i formularze na podpisy. Po krótkiej rozmowie już wiem, że pracę w komisji wyborczej mogę dostać po przyniesieniu 15 podpisów. Podpisy najlepiej przynieść szybko, najpóźniej 4 maja. - Przynosi pan listę z podpisami i może sobie wybrać dowolną komisję, w której chce być. Wtedy gwarantujemy pracę w komisji - mówi mężczyzna przedstawiający się jako Zygmunt Miernik, koordynator krajowy OROB. Dopytuję o tę gwarancję, bo chętnych do pracy w obwodowych komisjach wyborczych mogą zgłaszać tylko te komitety, które zarejestrowały kandydata (a tego nie zrobił jeszcze żaden komitet). - Zawsze wystarczało zarejestrowanie komitetu, przecież nic się nie zmieniło - twierdzi mężczyzna. Myli się. Do tego - jeśli kandydatów do komisji będzie więcej niż miejsc (co raczej w tych wyborach jest mało prawdopodobne), składy komisji są losowane, a więc nawet po zarejestrowaniu kandydata na prezydenta gwarancji nie można dawać.
Po chwili okazuje się, że konieczne jest jeszcze podpisanie oświadczenia, w którym jasno zadeklaruję, że podpisy zbieram jako wolontariusz w zamian za co "mam prawo kandydować do komisji wyborczej w miejscu zamieszkania" (co stoi w sprzeczności z ustnymi gwarancjami otrzymania pracy). Co ważniejsze - w oświadczeniu muszę się jeszcze zobowiązać do wpłaty 5 złotych na koszty ponoszone przez stowarzyszenie. Widząc moje zdziwienie, mężczyzna uśmiecha się: - Tak pan krąży, a wszystko jest zgodne z prawem - mówi. I tłumaczy, że 5 zł pobierane jest na zwrot kosztów, bo wiele osób - takich jak ja - weźmie formularz i wyrzuci. - Przecież nie będziemy dokładać do tego, że pan zarobi - dodaje. Nadal się dziwię - że to ja mam płacić za zbieranie podpisów poparcia dla kandydata, który chce zostać prezydentem. - Nie zamierza wygrać wyborów, ale chcemy pokazać, że nawet bez wielkich pieniędzy można coś zrobić - przyznaje mężczyzna. I dodaje, że już po zarejestrowaniu kandydata, gdy tylko zostaną miejsca w komisjach, darowizna na rzecz stowarzyszenia może być wyższa niż 5 zł.


Przychodzi para, przekazują dwie listy po 15 podpisów. Dostają wykaz komisji, chcą pracować razem w jednej, ale dowiadują się, że to niemożliwe. Tłumaczę, że często w jednym budynku jest kilka komisji, ale przekazany im wykaz nie zawiera adresów lokali wyborczych. I tak wyglądają na zadowolonych z możliwości pracy w komisjach
Rok temu PKW nie dopatrzyła się naruszenia prawa w działaniach komitetu "Naprzód Polsko - Piast". Wtedy jednak komitet otwarcie przyznawał, że zebranie podpisów nie daje gwarancji pracy w komisji wyborczej. - Co innego byłoby, gdyby zbierających podpisy zapewniano, że będą pracować przy wyborach. Wtedy łamanie prawa trzeba by zgłosić policji - powiedziano nam wtedy w PKW.
GRZEGORZ SKOWRON


http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt9308.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
------------------------------------------------------

Podaję te materiały na wypadek, gdyby ktoś miał wątpliwości, jak będzie wyglądała "odnowa moralna" Polski, której po ew. zwycięstwie wyborczym dokonają Prawdziwi Polacy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz GłażewskiDołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 9:23 am    Temat postu: no dobra...załatwione Odpowiedz z cytatem

Piotr Plebanek zadzwonił właśnie i obiecał zaprosić mnie do włoskiej restauracji...
...za dwa podpisy na Kornela
to się nazywa "solidarność niepodległościowo-walcząca" Razz

czy ja wiem...? trudna decyzja...
trzeba by sie zastanowić...

no dobra, niech mu bedzie Wink Wink Wink
niech tam nawet K.M. wygra te wybory
oj, narobiło by się, że hej!
byłyby wywiady, zaproszenia; nie dałby rady się opędzić
ciekaw jestem, czy rozwiązałaby się jakaś pracownia zajmująca się badaniem rynku, która przewidywałaby powiedzmy 12% dla kandydata

szczerze bym się uradował
IGła

PS ale zastanawiał się ktoś co z tego wynika...???
stanowisko dla jednego człeka oraz jeszcze kilkanaście w kancelarii
i co...? to wszystko...???
aby realizować program Morawieckiego musiałaby powstać nowa partia grupująca zwolenników kandydata/późniejszego Prezydenta, która mogłaby połączyć SW, ROP, RIIIR, niepodległościowych ludowców oraz prawie wszystkie odłamy KPN-u
oczywiście doszłoby do przetasowań i dołaczyłoby do niej wielu posłów do powstałej formacji; zapewne zbyt wielu jak tylko ich ugrupowania traciłyby w sądażach
kto miałby nad tym zapanować...?
mieliby poglądy konserwatywne, niepodległościowe, etatystyczne, anarchistyczne, liberalne, narodowe i jakie kto chce...
szybko by się pokłócili jak nie o sprawy gospodarcze to o wyznaniowe, jak nie o nie to zaatakowaliby się personalnie
a jeśli nawet by się utrzymało bractwo w kupie to jak duża byłaby to formacja...??

czy w Polsce jest 51% niepodległościowców...???
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

to wstawka do przemyślenia w czasie kampanii
I
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 6:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Bronisław Komorowski 9 Maja w Moskwie

W czerwcu 1946 roku zakończenie II Wojny Światowej Londyn świętował defiladą zwycięstwa. Nie zaproszono na nią, niestety, żadnych polskich żołnierzy, ani żadnej reprezentacji jakichkolwiek władz Polski. Tamtej symbolicznej nieobecności przedstawicieli narodu, który pierwszy padł ofiarą wojny, Alianci powinni się wstydzić do dziś.

Na 65 rocznice pokonania hitlerowskich Niemiec, jeszcze przed tragedią smoleńską zaproszenie do Moskwy otrzymali: Polski Prezydent Lech Kaczyński, kompania polskich żołnierzy i przedstawiciele weteranów wojennych. Osobne zaproszenie otrzymał gen. W. Jaruzelski.

9 maja 1945 r. słusznie oznacza dla Polaków datę wyzwolenia z pod okupacji niemieckiej i datę zniewolenia Polski przez Związek Sowiecki. Bez zasadniczego wkładu Rosjan i innych narodów ZSRR w pokonanie Niemiec, sami byśmy się nie wyzwolili. Komunistyczne panowanie narzucono nam przemocą, kłamstwem i obłudą. Jego złowrogi bilans to dziesiątki tysięcy zabitych polskich patriotów, degradacja elit, cywilizacyjny niedorozwój Polski. To oczywiste. Ale przypomnijmy sobie jaki miał być nasz los pod władzą niemieckich nadludzi? Polski i nas, jako Polaków, w ich planach miało przecież w ogóle nie być.

Nie mam żadnej wątpliwości, że pełniący obowiązki Prezydenta RP Marszałek Bronisław Komorowski powinien do Moskwy polecieć. I tam z racji swej obecnej funkcji odbierać defiladę w pierwszym szeregu obok oficjalnych reprezentantów Rosji, Anglii, Francji i USA. A gdyby ktoś Marszałka pełniącego obowiązki Prezydenta Polski śmiał stawiać w drugim rzędzie – to on sam i my wszyscy Polacy winniśmy głośno wobec europejskiej opinii publicznej zaprotestować i nie godzić się na to. Z Marszałkiem Komorowskim lecieć winni nasi żołnierze i kombatanci.

Za absolutnie niewłaściwe natomiast uważam zapraszanie do prezydenckiego samolotu gen. Jaruzelskiego. On, choć również żołnierz antyniemieckiej koalicji, uosabia 45- lecie naszego zniewolenia przez Moskwę. Rosjanie mogą go wyróżniać jak chcą. Im służył więc mogą nawet wysłać po niego specjalny samolot. Jednak zapraszając gen. Jaruzelskiego do wspólnej podróży do Moskwy Pan Marszałek Komorowski obraża pamięć polskich patriotów, żołnierzy wyklętych mordowanych z sowieckiego rozkazu przez podwładnych i towarzyszy generała.

dr Kornel Morawiecki

Bezpartyjny Obywatelski Kandydat na Prezydenta RP

30.04.2010
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 6:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Telewizja Niezależna ANB wita

Zapraszamy na stronę internetową Telewizji Niezależnej ANB (http://www.tvanb.tk) gdzie w panelu Site News prezentowane są wszystkie najważniejsze informacje, zdjęcie, materiały do pobrania, filmy etc. dotyczące osoby naszego Kandydata pana Kornela Morawieckiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przyjaciele, wolontariusze, zbierający podpisy, popierający kandydaturę Kornela Morawieckiego

Dzięki Wam pokonaliśmy najtrudniejszy etap kampanii. Zebraliśmy ponad 110 tysięcy podpisów. Bez medialnego, finansowego i zewnętrznego wsparcia. Stało się to możliwe wysiłkiem organizatorów i pomysłem zwrócenia się o pomoc do zapomnianego elektoratu. Ludziom którzy uczciwie zbierali poparcie innych osób umożliwialiśmy pracę w komisjach wyborczych. Pozyskaliśmy zaufanie i uruchomiliśmy szeroką obywatelską aktywność. Tym lekceważonym przez władzę ludziom serdecznie dziękujemy.

Sukces zawdzięczamy działaczom i zwolennikom Konfederacji Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny i Solidarności Walczącej, którzy odważyli się podjąć trud zbierania podpisów w atmosferze niechęci i lekceważenia ze strony głównych sił politycznych.

Wymieńmy tu ośrodki pracy na rzecz naszego kandydata:

Warszawa, Katowice, Wrocław, Częstochowa, Mysłowice, Łódz, Bydgoszcz, Lublin, Kraków, Kalisz, Rzeszów, Lubin, Tarnobrzeg, Gdańsk , Szczecin, Kościerzynę, Poznań, Radom, Opole, Grajewo, Olsztyn, Grójec, Nowy Sącz, Grudziądz, Inowrocław, Tarnów, Cieszyn, Puławy, Wałbrzych, Mikołów, Głogów, Kędzierzyn-Kożle, Brzeg, Przywory.

Jesteśmy zbudowani konsekwencją i odpornością naszego kandydata.

Przed nami kolejny etap kampanii:

przedstawienie wartości i wizji, które przysłużą się Polsce

Liczymy na aktywne uczestnictwo podobnie myślących.

Komitet Wyborczy

Kandydata na Prezydenta RP

Kornela Morawieckiego

Warszawa, 06.V.2010
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 10 maja 2010 r. o zarejestrowaniu kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach zarządzonych na dzień 20 czerwca 2010 r.
ZPOW-650-2/10

ZPOW-650-2/10

Komunikat
Państwowej Komisji Wyborczej
z dnia 10 maja 2010 r.
o zarejestrowaniu kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach zarządzonych na dzień 20 czerwca 2010 r.


Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że po rozpatrzeniu zgłoszeń kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej: Kornela Andrzeja Morawieckiego, Janusza Ryszarda Korwin-Mikke i Andrzeja Mariana Olechowskiego, dokonanych w dniu 6 maja 2010 r., na podstawie art. 42 ust. 1 ustawy o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej postanowiła

zarejestrować:

Kornela Andrzeja Morawieckiego, lat 69, wykształcenie wyższe w zakresie nauk fizycznych, emerytowanego nauczyciela akademickiego, zamieszkałego we Wrocławiu,

Janusza Ryszarda Korwin-Mikke, lat 68, wykształcenie wyższe filozoficzne, wykonującego zawód publicysty i wydawcy, miejsce pracy: Oficyna Konserwatystów i Liberałów, zamieszkałego w Józefowie, powiat otwocki, członka partii politycznej Wolność i Praworządność,

Andrzeja Mariana Olechowskiego, lat 62, wykształcenie wyższe ekonomiczne, wykonującego zawód ekonomisty, miejsce pracy: samodzielna działalność gospodarcza, zamieszkałego w Warszawie

jako kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach zarządzonych na dzień 20 czerwca 2010 r.

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej: Stefan J. Jaworski


http://www.pkw.gov.pl/pkw2/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=22826&news_id=43872&layout=1&page=text
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kornel Morawiecki wystąpi w TVP Info w środę 12 maja w audycji “Minęła 20″.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Telefony kontaktowe do Komitetu Wyborczego
Wrocław - 601 580 521, 071-79-39-665
Warszawa - 601 646 080
nr konta
BZ WBK S.A. 06 1090 1522 0000 0001 1395 2932
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum