Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Powodzianie opuszczeni przez elity

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Od Kornela MorawieckiegoDołączył: 11 Mar 2010
Posty: 14

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 1:44 pm    Temat postu: Powodzianie opuszczeni przez elity Odpowiedz z cytatem

Powodzianie opuszczeni przez elity

Jeśli ta powódź nie jest stanem klęski żywiołowej- to co nim jest!?

Władze i politycy, media i środowiska opiniotwórcze, zadbani i zabezpieczeni faktycznie mają za nic nieszczęśliwych i zalewanych ludzi. Z ekranów płynie ckliwe współczucie dla powodzian i zwierząt. Ale nie płyną żądania do polityków, by skorzystali z prawa, które sami uchwalili, by wreszcie ogłosić stan klęski żywiołowej. To prawo jest po to, żeby realnie pomóc ludziom. Żeby potem mogli otrzymać godziwe odszkodowania za straty od Państwa, czyli od nas wszystkich. Żeby służby państwowe działały na sprawnie- na rozkaz. Żeby nie trzeba było prosić mieszkańców o opuszczenie zagrożonych terenów, tylko im to nakazać. Uchroniłoby to, często nieświadomych ludzi, przed większymi tragediami niż pozostawienie dobytku. Ograniczylibyśmy do minimum dramatyczne, a codzienne dziś sytuacje w których, ryzykując życiem, dokonuje się niebezpiecznych i kosztownych operacji ratowniczych z udziałem helikopterów.

Ogłoszenie stanu klęski żywiołowej, na terenach najbardziej dotkniętych powodzią, wbrew temu co mówią przedstawiciele władz, umożliwi zmniejszenie szkód, ułatwi prowadzenie akcji ratunkowej, ograniczy cierpienia ludzi. Pozwoliłoby to też na zaostrzenie represyjnych środków wobec złodziei i szabrowników.

Po co jest Rząd, Parlament, Prezydent, opozycja, media, po co jest Państwo jeżeli w takim czasie nie używa ustanowionego prawa w interesie ogółu Polaków? Gdzie ci Panowie mają zasady społecznej solidarności!? Co ich, poza własnym wąskopartyjnym interesem obchodzi? Stawiam te pytania pod osąd opinii publicznej.

Kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

dr Kornel Morawiecki


21 maja 2010

_________________
Powy?szy tekst nades?a? dr Kornel Morawiecki - Admin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel SabudaDołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 3:21 am    Temat postu: MORAWIECKI? NIE!!! Odpowiedz z cytatem

To oświadczenie Kornelsa Morawieckiego jest jeszcze jednym powodem, dla którego NIE CHCĘ , aby został Prezydentem Polski.
Tak, jak nie powinno sie ogłaszać żałoby narodowej z powodu katastrofy hali wystawienniczej, czy katastrofy górniczej, tak nie można ogłaszać stanu klęski z powodu znacznej, ale lokalnej powodzi. Nie jestem pieszczochem łże-elit, ale to nie znaczy, że jestem oszołomem. Widzę praktykę tysięcy Polaków: budowa domów na terenach zalewowych, łapówki za pozwolenia na budowę w takich miejscach, ignorowanie zASAD HIGIENY (DZIKIE SZAMBA - ZAGROŻENIE EPIDEMIĄ) - to polskie piekiełko. A gdy przychodzi problem- to wrzask: niech mi państwo pomoże, niech da UE, i Bóg wie kto jeszcze. Te tysiące zalanych domów powinno być wspartych środkami lokalnych samorządów, które marnują latami miliony na głupoty, a konkretnie nepotyzm i korupcje.
NIE! To nie żadna klęska. To wynik wiosennych opadów, które mogą mieć miejsce co roku. Zwłaszcza wsparte pyłem wulkanicznym.
Przypowminam, że II Rzeczpospolita ogłosiła żałobę narodową po śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego i po Powstaniu Warszawskim. Warto brać przykład z tej wstrzemięźliwości.
Przypominam też, że w III Rzeczpospolitej były dwa powody do żałoby: po śmierci Jana Pawła II i po 10 kwietnia br. I jeden powód do ogłoszenia stanu klęski: w 1997 roku, gdy pod wodą było 30% terytorium Polski, Wrocław, Opole, Racibórz i 50 ofiar. Dziś jest wiele dramatów indywidualnych, ale to parę procent tych dramatów, jakie co roku wywołują wypadki komunikacyjne!!!

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek LewandowskiDołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Pawle,

szanuję Twoje zdanie w sprawie głosowania (też głosowałbym na Korwina albo na Jurka, gdyby nie Kornel). Zgadzam się także z Twoja opinią nt zbyt częstego ogłaszania w Polsce żałoby narodowej przez Zmarłego Prezydenta oraz podzielam pogląd, że niektóre ofiary ostatniej powodzi przyczyniły się do swych strat majątkowych budując domy na terenach zagrożonych.

Na tym jednak protokół zbieżności się kończy. Smile

Uważam, że większość ofiar obecnej powodzi, to ludzie, którym nie można postawić zarzutów, o których napisałeś wyżej.

Nie zgadzam się także, że trwająca obecnie powódź to zwykłe wiosenne roztopy, a nie klęska żywiołowa. Porównania z wielką powodzią z 1997 roku są jeszcze przedwczesne, z całą pewnością mamy jednak do czynienia z wielką i niezawinioną przez zwykłych ludzi klęską żywiołową o wymiarze powszechnym, a nie lokalnym.

Naczelna teza Kornela (która akceptuję i rozwijam) jest następująca - państwo polskie jest źle rządzone i źle urządzone. Nie jest to kwestia tylko ostatnich kilku lat (rządy PO-PSL) - jest to sytuacja permanentna, która trwa od lat 21, czyli od obalenia komuny. Odpowiadają za te sytuację wszystkie siły które rządziły Polska przez ten czas, w szczególnie wszystkie partie reprezentowane dzisiaj w Sejmie (PO, PiS, SLD i PSL). Powszechna korupcja, protekcja, obsadzanie stanowisk wg klucza rodzinnego, towarzyskiego lub politycznego a nie merytorycznego, niekompetencja, złodziejstwo, moralny cynizm, powszechna prywata, pogarda dla zwykłych ludzi, instrumentalne traktowanie historii, zasad moralnych...

Kornel nie formułuje tego wyraźnie, ale ja stawiam tezę, z którą pewnie się zgodzisz, że główną przyczyną tego stanu rzeczy jest Magdalenka, Okrągły Stół, gruba kreska, uwłaszczenie nomenklatury - a więc sposób w jaki przeprowadzono transformację ustrojową w Polsce po 1989 roku.

Dlatego ważne jest, aby Polacy przestali wreszcie głosować na ludzi wywodzących się ze środowisk okrągłostołowych. Fajnie by też było, aby prezydentem Polski został wreszcie ktoś, kto nie brał udziału w Magdalence i w Okrągłym Stole (jak dotychczasowi prezydenci wybrani w powszechnych wyborach: Wałęsa, Kwaśniewski i Kaczyński). Myślę, że to koncepcja, od która obaj możemy się podpisać.

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Od Kornela MorawieckiegoDołączył: 11 Mar 2010
Posty: 14

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalewa nas powódź kłamstwa

Politycy głównych partii, kandydaci na najwyższy urząd RP, Panowie Marszałek Komorowski, Prezes Kaczyński, Premier Pawlak, Przewodniczący Napieralski uczestniczą w powodziowym kłamstwie. Żaden z nich wczoraj w Sejmie nie poruszył tematu wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Dziś na wiecu w Warszawie Jarosław Kaczyński mówił górnolotnie o patriotyzmie, solidarności, o państwie. Nawet nie zająknął się o oczywistym obowiązku Państwa- używania prawa do ochrony i wspomagania obywateli. Podobnie Waldemar Pawlak w Sztumie chwalił strażaków, cytował Jana Pawła II i mówił o przejściu „na zielona stronę mocy” . We Wrocławiu, żołnierzy dopiero wtedy zaangażowano do pomocy mieszkańcom Kozanowa gdy woda przerwała wały.

Ludzie boją się, tracą dobytek swojego życia, są ofiary śmiertelne, a Rząd razem z opozycją, z mediami tkwią w kłamstwie i obłudzie polegającej na tym, że partyjne, polityczne kalkulacje związane z wyborami przedkłada się nad faktyczną skuteczność działań, nad los powodzian.

Stan nadzwyczajny w warunkach zagrożenia żywiołem, dyscyplinuje Państwo i jego służby. Wprowadza konieczną hierarchizację podejmowanych akcji. Kto dziś odpowiada za zalanie Wrocławia; Prezydent miasta, czy Wojewoda? Kto koordynuje pomoc?

W środę 19 bm. w „Rzeczpospolitej” konstytucjonalista prof. Winczorek powiedział, że „…ogłoszenie stanu nadzwyczajnego znacznie ułatwia wypłacanie odszkodowań”. Dlaczego tej informacji nie przekazują telewizje i politycy? Dlaczego pan Pawlak kłamliwie twierdzi, że od wprowadzenia klęski żywiołowej nie przybędzie pieniędzy? Panie Premierze przez te kilka dni bezhołowia powodziowego koszty strat mogły i powinny być przez Pański rząd zmniejszone. To są te stracone pieniądze, których byłoby więcej gdybyście Panowie skorzystali z prawa uchwalonego po poprzedniej powodzi na taką właśnie jak, obecnie okoliczność.

Praktycznie nie mam publicznego głosu w mediach opanowanych przez PIS, PO, SLD i PSL. Zwracam się do internautów: przerwijmy te zmowę milczenia. „Niech prawda nas wyzwoli”.

Kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

dr Kornel Morawiecki

22 maja 2010

_________________
Powy?szy tekst nades?a? dr Kornel Morawiecki - Admin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeprowadzanie wyborów prezydenckich w obecnej sytuacji uważam za nieporozumienie (mówiąc delikatnie). Kampania wyborcza prowadzona za zgodą wszystkich głównych sił politycznych w kraju, w czasie, gdy duża część społeczeństwa zajęta jest ratowaniem dorobku swojego życia i liczeniem poniesionych strat, to całkowita moralna degrengolada okrągłostołowych elit.

Trudno o bardziej smutny obraz od tego, jaki widać na ulicach naszych miast i wsi. Z jednej strony uśmiechnięci kandydaci na bilbordach, odmieniający słowo "Polska" przez wszystkie przypadki, z drugiej zagonieni, zrozpaczeni ludzie...

Mam nadzieję, że frekwencja na poziomie 30% zdeligitymizuje tę okrągłostołową "bandę czworga", która ma w dupie zwykłych ludzi, ich troski i problemy, która niewiele zrobiła, aby zabezpieczyć kraj przed powodzią, która odpowiada za katastrofy lotnicze, w których giną najważniejsze osoby w państwie i elita dowódców wojskowych. Bandę, która dziś, zamiast przeznaczyć posiadane środki na pomoc dla powodzian, wydaje je na kampanie, która większości społeczeństwa zupełnie nie obchodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Od Kornela MorawieckiegoDołączył: 11 Mar 2010
Posty: 14

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Apel i żądanie do Państwowej Komisji Wyborczej

Rząd i partie parlamentarne lekceważą i krzywdzą obywateli. Nie stosują prawa, które mają do dyspozycji. Mimo klęski żywiołowej o ogólnokrajowym zasięgu nie wprowadzają stanu klęski żywiołowej. Najważniejsi politycy w państwie okłamują nas nie licząc się z demokracją i rzeczywistością.

Jako kandydat na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej żądam odłożenia terminu wyborów prezydenckich. Przeprowadzenie wyborów za półtora tygodnia byłoby, w danej sytuacji, polityczną nieprzyzwoitością wobec powodzian i całego społeczeństwa.

dr Kornel Morawiecki
Kandydat na Prezydenta RP

_________________
Powy?szy tekst nades?a? dr Kornel Morawiecki - Admin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Powodzianie z Dolnego Śląska nie skorzystają na razie z rozwiązań przyjętych w specustawach powodziowych. Najpierw Sejm musi przerwać wakacje i znowelizować przepisy - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna".

Powodzianie z Dolnego Śląska mogą dostać jedynie doraźne zasiłki.

Przy tworzeniu niedawno przyjętych ustaw nie przewidziano kolejnego kataklizmu, jaki nawiedził w ostatnich dniach południowo-zachodnie regiony naszego kraju. Skutkiem tego mieszkańcy Bogatyni i Zgorzelca mogą dostać jedynie doraźne zasiłki.

Aby stało się inaczej, powinien się zebrać Sejm, który właśnie zaczął wakacje, mające potrwać do 20 września. Dlatego możliwe, że to rząd podejmie konieczne decyzje na dzisiejszym posiedzeniu.

Skala strat w pełni uzasadnia objęcie powodzian z Dolnego Śląska specustawami - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".


http://fakty.interia.pl/polska/news/brak-ustaw-powodziowych,1516206,3

=======================================

Mści się teraz decyzja WSZYSTKICH okrągłostołowych sił politycznych w Polsce, aby przeprowadzić wybory mimo klęski powodzi i nie wprowadzać stanu nadzwyczajnego.

Powodzianie na Dolnym Śląsku mogą teraz podziękować PO, PIS, SLD i PSL.

I czekać, aż posłowie wrócą z wakacji. A to nie szybko, bo właśnie odnawiana jest sala plenarna i Sejm zbierze się cos za dwa miesiące...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum