Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jeszcze o Jubileuszu w Krakowie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> JUBILEUSZ 30-LECIA KPN
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej Gawlikowski



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O Boże...
Mam nadzieję, że Zygmunt Łenyk jako organizator wyjaśni czemu doszło do takiego skandalu!
Przecież to on był odpowiedzialny za powiadomienie odznaczonych. Taką przynajmniej informację uzyskałem telefonicznie w kancelarii prezydenta w czwartek. Twierdzili, że nie powiadamiali nikogo, bo nie byli organizatorami imprezy i obowiązek ten spoczywał na Zygmuncie Łenyku.
Lista odznaczonych byla kompletna i zatwierdzona przed 4 września. Tego właśnie dnia prezydent złożył podpis pod listą nazwisk i na legitymacjach orderów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KPN-u nie ma. Zostali pogrobowcy Wink
O reszcie może powiedzieć tylko organizator uroczystości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek Podolski napisał:
Ale partia KPN została ponownie wpisana do rejestru partii. Wink

Spuśćmy zasłonę milczenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek Podolski napisał w dyskusji z Maciejem Galiwkowskim (Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 21:20 pm):

Cytat:
I gratuluję książki "Niezłomni". Publikacje historyczne wymagają skrupulatności, ślęczenia nad papierami często mało czytelnymi, wspomnieniami, itp.

Wiem jak to jest gdyż amatorsko napisałem koledze Ryszardowi jego książkę "Esbeckie Świadectwa". Owo napisałem to przepisanie treści dokumentów z IPN w ich oryginalnej pisowni często i gęsto z błędami. Pamiętam jak Ryszard siedział obok mnie czytał mi te teksty, a ja ze słuchu pisałem na kompie.


Tekst ten wydzieliłem z innego wątku (program daje Adminowi taką możliwość), gdyż nie wiązał się z jego tematem. Na prośbę Marka Podolskiego wklejam go w to miejsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ogólnopolskie uroczystości Jubileuszu 30-lecia KPN w Krakowie 11. września w sali Sokoła stały się wielkim świętem całego środowiska byłej KPN z lat walki o niepodległość i demokrację 1979-89.

Uroczystości poprzedziła modlitwa prowadzona przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego w intencji Konfederatów, którzy nie doczekali i odczytanie Aktu Założycielskiego KPN oraz program artystyczny.

Do uczestników wystosował list gratulacyjny Lech Kaczyński Prezydent RP.
Na uroczystości przybył Doradca Prezydenta Premier Jan Olszewski, entuzjastycznie witany na stojąco przez wypełnioną salę (ok. 220 osób), który odczytał list Prezydenta, a następnie w swoim imieniu przekazał Konfederatom najlepsze życzenia podnosząc zasługi KPN w walce z totalitarnym systemem.
Uroczystość obecnością zaszczycili również dr hab. Janusz Kurtyka – Prezes IPN oraz Bogdan Klich - Minister Obrony Narodowej. Obydwaj w ciepłych słowach, pełnych atencji dla Konfederatów zwracali się w swoich wystąpieniach do zebranych.

Po raz pierwszy w dwudziestoletniej historii III Rzeczpospolitej, na wniosek Konfederatów i na ich święto, czyniąc wspaniały gest, Prezydent RP przyznał 34 działaczom Konfederacji Polski Niepodległej z lat 1979-89 wysokie odznaczenia państwowe. W imieniu Prezydenta udekorował odznaczonych Premier Jan Olszewski.

Krzyże Orderu Odrodzenia Polski otrzymali:

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski:
Krzysztof Bzdyl, Krzysztof Król, Zygmunt Łenyk, Brunon Ponikiewski, ksiądz- kapelan KPN- Stanisław Suchowolec pośmiertnie, w imieniu którego order odebrał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski:
Jacek Swałtek, Paweł Wielechowski, Dariusz Wójcik, Konrad Zbrożek, pośmiertnie Stanisław Baranek

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski:
Tomasz Baranek, Grzegorz Baziur, Czesława Bednarczyk, Jerzy Dobrowolski, Mirosław Dziewoński, Maciej Gawlikowski, Krzysztof Górski, Maria Grčar, Jerzy Jajte-Pachota, Ziemowit Kalinowski, Henryk Kozakiewicz, Przemysław Markiewicz, Eugeniusz Mąka, Krzysztof Mętrak, Agata Michałek-Budzicz, Wojciech Oberc, Ryszard Pyzik, Tadeusz Rola, Marian Stach, Artur Then, Andrzej Zapałowski, Przemysław Zawadzki, pośmiertnie Ryszard Skóra

Złoty Krzyż Zasługi – Jan Godłowski

Listy gratulacyjne dla świętujących Jubileusz Konfederatów nadesłali:
- Marszałek Senatu Zbigniew Romaszewski
- Prezes NBP Sławomir Skrzypek
- w imieniu Premiera Donalda Tuska – Sławomir Nowak Sekretarz Stanu i Szef Gabinetu Politycznego Premiera
- Marszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela

Referaty wygłosili przywódcy i założyciele KPN: Leszek Moczulski, Adam Macedoński, Krzysztof Król, Dariusz Wójcik, Krzysztof Bzdyl, a z IPN Marcin Kasprzycki.
W długotrwałych zabiegach Komitetu Jubileuszu o wydźwignięcie rocznicy 30-lecia do rangi wielkiego święta Konfederacji Polski Niepodległej zasadniczą rolę odegrał Premier Jan Olszewski, który podjął zdecydowane działania na rzecz nobilitacji zapomnianego przez RP wkładu działaczy KPN w odzyskiwanie niepodległości.

Uroczystość 11. września poprzedzona była w przeddzień ogólnopolską sesją naukową organizowaną przez IPN, w ramach której po raz pierwszy w dwudziestoleciu III Rzeczpospolitej przedstawiony został całościowy wkład KPN w walkę o niepodległość.

Wyrazy głębokiej wdzięczności i serdeczne podziękowania, w imieniu Komitetu Jubileuszu 30-lecia KPN, przekazuje Lechowi Kaczyńskiemu Prezydentowi RP, Premierowi Janowi Olszewskiemu, Januszowi Kurtyce Prezesowi IPN oraz Bogdanowi Klichowi Ministrowi Obrony Narodowej.

Pozdrawiam serdecznie,
Zygmunt Łenyk
Przewodniczący Komitetu Jubileuszu 30-lecia KPN
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek Lewandowski



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście uroczystości jubileuszowe w Krakowie wymagają podsumowania i komentarza.

Rację ma Zygmunt Łenyk, że uroczystości jubileuszowe (w Lublinie, w Radomiu, w Warszawie i w Krakowie, a także te planowane w Łodzi i w Katowicach) są wielkim świętem KPN - środowiska ludzi zasłużonych jak mało kto w walce o niepodległość i jak mało kto wyszydzanych i zapomnianych.

Organizatorzy kolejnych uroczystości mieli przed sobą dwa cele - uczczenie z należytą oprawą 30. rocznicy powstania pierwszej w bloku radzieckim jawnej partii antykomunistycznej oraz zachowanie godności, dumy i niezależności a więc wartości, które zawsze cechowały środowisko KPN.

Pierwszy z tych celów organizatorom uroczystości krakowskich (a więc przede wszystkim Zygmuntowi Łenykowi i Krzysztofowi Bzdylowi, którzy podejmowali działania bez porozumienia z pozostałymi członkami Zarządu ZKPN) udało się zrealizować w sposób zasługujący na uznanie.

Wprawdzie zniszczona sala "Sokoła" nie da się porównać z Zamkiem Królewskim w Warszawie (gdzie świętował Adam Słomka), jednak zarówno historia tej sali, jak i jej położenia przy ul. Piłsudskiego i znajdujące się w pobliżu pomniki Józefa Piłsudskiego i Legionistów a także Oleandry (skąd wyruszyła I Kompania Kadrowa), pięknie korespondowały z tradycją KPN.

Sukcesem organizatorów była też oprawa artystyczna uroczystości w hali "Sokoła" przygotowana przez zespół pod kierunkiem Sławy Bednarczyk.

Wielkim osiągnięciem organizatorów było doprowadzenie - po raz pierwszy w historii III RP - do ohonorowania grupy działaczy KPN odznaczeniami państwowymi. Zdecydowana większość z nich zasługiwała na to od dawna. Wypada się cieszyć, że kilkudziesięciu Konfederatów otrzymało te odznaczenia jeszcze za swojego życia (a nie - jak Andrzej Izdebski czy Andrzej Mazurkiewicz - pośmiertnie).

Niestety, nie udało się organizatorom zrealizować drugiego celu.

Przygotowania do uroczystości odbywały się w sposób całkowicie nietransparentny. Nawet członkowie Zarządu ZKPN nie mieli wiedzy na temat listy osób, które miały być odznaczone. Nie konsultowano też z nimi listy kandydatów. Informacje na ten temat docierały z Warszawy ex post, gdyż w Krakowie nie można się było niczego dowiedzieć, a Zygmunt Łenyk w tej sprawie udzielał nieprawdziwych informacji. Z niezrozumiałych przyczyn pominięto bardzo wiele zasłużonych osób. Czy był jakiś limit osób, które mogły być odznaczone tego dnia? - Chyba nie, bo w przypadku innych środowisk zdarzały się odznaczenia jednego dnia dużo większej liczby zasłużonych. Były osoby, które Zygmunt Łenyk poinformował już, iż otrzymają odznaczenie, a w rzeczywistości tych odznaczeń nie otrzymały. Wszystko to wytwarzało nerwową atmosferę, której odzwierciedleniem były niektóre wypowiedzi na Forum POLONUS. Wydaje się, że w przyszłości sprawy te winny być załatwiane zupełnie inaczej.

Istotnym czynnikiem, który utrudniał organizatorom godne zachowanie był fakt jawnej niechęci do KPN ze strony obu dominujących dziś i skłóconych ze sobą obozów politycznych wywodzących się z ruchu "Solidarność". Trudno uznać za wyraz szacunku dla KPN całkowite zlekceważenie uroczystości warszawskich przez władze RP (co z resztą ułatwili organizatorzy krakowskiej imprezy, nazywając ją imprezą "ogólnopolską"), a także sposób obecności Prezydenta i Premiera na uroczystości krakowskiej. Ostentacyjna nieobecność Prezydenta (który zresztą nie zaprosił Konfederatów do Warszawy, jak czynił to w wypadku innych środowisk), wysłanie na uroczystości krakowskie Jana Olszewskiego (co słusznie część Konfederatów odebrała jako nietakt) oraz nieobecność Premiera lub jego przedstawiciela (minister Bogdan Klich, który spóźnił się kilka godzin, reprezentował przecież siebie a nie Radę Ministrów i jej Prezesa) - wszystko to dowodzi, że przywódcy III RP wywodzący się z ruchu "Solidarność" postanowili wykorzystać Jubileusz do upokorzenia KPN.

Czy w tej sytuacji organizatorzy uroczystości krakowskiej mogli zając inną postawę? - Pewnie tak. Czy dbając o konfederacką godność i dumę udałoby się im tyle, ile osiągnęli? - Nie znam odpowiedzi na to pytanie i nie mam zamiaru ferować łatwych wyroków.

Uczciłem Jubileusz tak, jak umiałem najlepiej - napisałem wraz z Maćkiem Gawlikowskim i wydałem, z pomocą kilku ludzi dobrej woli (spoza grona organizatorów imprezy krakowskiej), książkę o KPN w Krakowie i nie tylko w Krakowie. Mam nadzieję, że dla dumnych Konfederatów będzie to pomnik trwalszy niż ze spiżu, tym bardziej, że nie został okupiony żadnym serwitutem.

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Piotr Plebanek
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 10

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 15:58 pm Temat postu: Jeszcze o Obchodach...


Zgadzam się z komentarzem Mirka. Gratulacje z powodu napisania książki (nareszcie!)

Dodałbym tylko jeszcze o kompletnym bojkocie ze strony ogólnokrajowej Telewizji. Zadziwiające, jeśli przypomnieć rocznice nie tylko KOR-u ale nawet i ROPCIO.

Co myślicie Konfederaci, żeby jakoś podziekować Panu Rafałowi Ziemkiewiczowi, który jako jedyny ze znanych publicystów przypomina czasem o KPN-ie? Prosiłem L.Moczulskiego, żeby zaprosić Go na nasze Obchody - ale nie wiem czy nie zapomniał...


Ten wpis przeniosłem z innego wątku, gdyż dotyczy tego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JJP



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 28

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 8:15 am    Temat postu: obchody Odpowiedz z cytatem

Prawdę mówiąc największy sukces Mirku i Maćku tych obchodów to książka wasza. Nie ukrywam iż pewnie ceną za działania Zygmunta i Krzysztofa będzie rozpad ZKPN tak długo budowanego (acz rezultaty nie są oszałamiające gdyż jest to związek głównie krakowski) przez Ryska. Przykro mi ale trzeba stwierdzić iż Zygmunt nie mówił nieprawdy - cały czas wszystkich OKŁAMYWAŁ. Strasznie przypomina mi to koniec lat 80-tych i początek 90-tych. Tak ZWANE KRYTERIA do medali opracowane przez "bande dwojga" nigdy z nikim nie były konsultowane a ludzie nie byli powiadamiani. Głównym plusem jak się wydaje były dobre układy z ZŁ lub/i KB. Stąd np. Klasa odznaczeń pani Romy czy Maćka i dużo wyższa dla "uciekinierów" - nie mam tu na myśli tylko Krzysztofa.

Pozdrowienia

JJP

_________________
JJP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JJP



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 28

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZAPOMNIAŁEM NAPISAĆ iż dziwnie się czułem na wiadomość iż PR kawalerskie i oficerskie dostali świetni siatkarze - to chyba jednak przegięcie (od tego Lech K ma Krzyż Zasługi)
_________________
JJP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dobrowolski



Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 274

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że ZKPN powinien ujawnić treść wniosków o odznaczenia. Przecież to żadna tajemnica. Wtedy będzie jasne o co ZKPN występował, komu odmówiono odznaczenia, komu podwyższono klasę a komu obniżono. Chciałbym wiedzieć, kto zdecydował o takim a nie innym podziale odznaczeń: ZKPN czy Kapituła/kancelaria Prezydenta. To jest wiedza elementarna. Warto zauważyć, że część kolegów – oczywiście tych , do których dotarły informacje z ZKPN nie chciała odznaczeń . Z tego co wiem ZKPN prosiło zainteresowanych odznaczeniami o przesłanie opisu działalności w KPN. Te informacje były przecież weryfikowane-czy chętny do odznaczenia nie wpisywał jakiś bzdur. Chciałbym wiedzieć kto je weryfikował.
Należało tez wyrazić zgodę na sprawdzenie kandydata w rejestrze skazanych (i chyba dołączyć opłatę na to), wreszcie należało przynieść zaświadczenie z IPN o uznaniu za „pokrzywdzonego”. Tych wszystkich warunków nie ustalał chyba sam Zygmunt Łenyk. Chyba, że w ostatniej chwili wykonał woltę i powysyłał coś innego niż ustalał z członkami zarządu ZKPN.
Szkoda byłoby, by ZKPN rozpadł się. Nie należałem do niego, ale chciałem się zapisać po gorącym apelu Kolegi Bociana. Spróbujmy się jeszcze bardziej nie dzielić. Uważam, że dla dobra niedobitków KPN warto ujawnić m.in. treść wniosków o odznaczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie ZKPN zgłaszał wnioski, a Zygmunt Łenyk. Z tego co mi wiadomo, zrobił to w imieniu Związku, nie mając jednak do tego żadnego prawa. Twiedzi, że robił to wyłącznie w swoim imieniu.
Kandydatury nie zostały ani opiniowane, ani zatwierdzone przez zarząd, kryteria ustalał samowładnie ZŁ, zgłosił także - wbrew ustaleniom zarządu - osoby, które nie zwróciły się do IPN o status osoby pokrzywdzonej oraz osoby nie działające w KPN przed 1990 rokiem.
Cóż więcej można dodać... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JJP



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 28

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 11:26 am    Temat postu: niekoniecznie Odpowiedz z cytatem

Może też wystąpić organizacja - i jako taka wystąpił Łenyk Z. (choć formalnie wystąpił jako ZKPN). WNIOSKI POZOSTAJA TAJNE PRZED CZŁONKAMI ZARZĄDU ZKPN.

Pozdrowienia

_________________
JJP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak nie jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W KRS zarejestrowane są dwa Związki KPN (ogólnopolski i Obszaru II). Sposób reprezentacji w przypadku obu stowarzyszeń uregulowany jest podobnie:

Cytat:
Podmiot nr: 0000158524
ZWĄZEK KONFEDERATÓW POLSKI NIEPODLEGŁEJ 1979-89
Członkowie reprezentacji:
Nazwisko lub Nazwa: Nazwisko drugi człon: Pierwsze imię: Drugie imię: Funkcja/stanowisko:
BZDYL KRZYSZTOF SKARBNIK
BARANEK TOMASZ WŁADYSŁAW CZŁONEK
ŁENYK ZYGMUNT PREZES
JAJTE PACHOTA JERZY WICEPREZES
OLSZEWSKI WŁODZIMIERZ CZŁONEK




Sposób reprezentacj: DLA WAŻNOŚCI OŚWIADCZENIA WOLI JAK RÓWNIEŻ WSZELKICH PISM W PRZEDMIOCIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA WYMAGANE SĄ PODPISY DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU GŁÓWNEGO: PREZESA I SEKRETARZA. DLA WAŻNOŚCI INNYCH NIŻ MAJĄTKOWE PISM I DOKUMENTÓW WYMAGANY JEST PODPIS CZŁONKA ZARZĄDU GŁÓWNEGO (ZARZĄDU ODDZIAŁU) W OSOBIE: PREZESA (PRZEWODNICZĄCEGO) LUB SEKRETARZA.
Nazwa organu reprezentacji: ZARZĄD GŁÓWNY
Status OPP: NIE
Data wpisu do rejestru stowarzyszeń: 2003-04-15
Poczta: KRAKÓW
Kod pocztowy: 31-141
Nr domu: 43
Nr lokalu: 7
Ulica: KROWODERSKA
Miejscowość: KRAKÓW
Gmina: M. KRAKÓW
Powiat: M. KRAKÓW
Województwo: małopolskie
Forma Prawna: STOWARZYSZENIE
Rejestr: POZYCJA KRS W REJESTRZE STOWARZYSZEŃ

Data aktualizacji: 2009-03-30


http://www.krs-online.com.pl/zwazek-konfederatow-polski-niepodleglej-krs-151012.html
Cytat:

Podmiot nr: 0000150245
ZWIĄZEK KONFEDERATÓW POLSKI NIEPODLEGŁEJ II OBSZARU 1979-89
Członkowie reprezentacji:
Nazwisko lub Nazwa: Nazwisko drugi człon: Pierwsze imię: Drugie imię: Funkcja/stanowisko:
BOCIAN RYSZARD PREZES
KUREK STANISŁAW SEKRETARZ
STACH MARIAN CZŁONEK
MICHAŁEK BUDZICZ AGATA ELŻBIETA SKARBNIK
SABUDA PAWEŁ TADEUSZ CZŁONEK
BARANEK TOMASZ WŁADYSŁAW CZŁONEK




Sposób reprezentacj: DLA WAŻNOŚCI OŚWIADCZENIA WOLI JAK RÓWNIEŻ WSZELKICH PISM W PRZEDMIOCIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA WYMAGANE SĄ PODPISY DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU: PREZESA I SEKRETARZA. DLA WAŻNOŚCI INNYCH NIŻ MAJĄTKOWE PISM I DOKUMENTÓW WYMAGANY JEST PODPIS CZŁONKA ZARZĄDU W OSOBIE: PREZESA LUB SEKRETARZA.
Nazwa organu reprezentacji: ZARZĄD
Status OPP: NIE
Data wpisu do rejestru stowarzyszeń: 2003-02-11
Poczta: KRAKÓW
Kod pocztowy: 31-141
Nr domu: 43
Nr lokalu: 7
Ulica: KROWODERSKA
Miejscowość: KRAKÓW
Gmina: KRAKÓW
Powiat: MIEJSKI KRAKOWSKI
Województwo: małopolskie
Forma Prawna: STOWARZYSZENIE
Rejestr: POZYCJA KRS W REJESTRZE STOWARZYSZEŃ

Data aktualizacji: 2009-03-30


http://www.krs-online.com.pl/zwiazek-konfederatow-polski-niepodleglej-krs-143028.html

Jako adresy mejlowe stowarzyszenia ogólnopolskiego podawane są dwa adresy: firmowy Zygmunta Łenyka ( kpn@poliglota.pl ) oraz prywatny Krzysztofa Bzdyla ( kbzdyl@o2.pl ) - http://porozumienie.mojeforum.net/temat-vt11.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te sprawy reguluje statut i on wyraźnie precyzuje, że decyzje podejmuje zarząd stowarzyszenia. Prezes go jedynie reprezentuje.
Statut nie daje prezesowi prawa do prowadzenia polityki Związku.

Żeby było śmieszniej - żaden z wyżej podanych składów zarządów nie jest zgodny z rzeczywistością Smile
Są w nich nawet osoby do Związku nie należące Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> JUBILEUSZ 30-LECIA KPN Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum