Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Przeszli przez więzienia, ucieczki przed milicją...&qu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> ORNAMENTATORZY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sro Paź 05, 2011 1:31 pm    Temat postu: "Przeszli przez więzienia, ucieczki przed milicją...&qu Odpowiedz z cytatem

Igor Janke w Rzepie (Plus Minus z 1-2 października 2011):

Cytat:
Jarosław Kaczyński, Adam Michnik, Bronisław Komorowski, Ludwik Dorn, Donald Tusk i wielu innych wyrośli w trudnym czasie PRL. Bycie wówczas w opozycji wymagało znacznie większego wysiłku, twardości, gotowości do ponoszenia ryzyka niż obecnie. Przeszli przez więzienia, ucieczki przed milicją...


http://www.rp.pl/artykul/61991,725324-O-politycznej-dominacji-pokolenia-uksztaltowanego-w-PRL.html

To już jest jednak przesada!

Nie wiem czy w dobrej wierze (ulegając propagandzie PiS) czy świadomie ceniony publicysta fałszuje historię. Jarosław Kaczyński w czasach PRL nie był nawet zatrzymany na 48 godzin, a co dopiero więziony. Niebawem dowiemy się z Rzepy, że Kaczyński wygrał bitwę pod Grunwaldem. :)

Działalność opozycyjna Kaczyńskiego w PRL jest nader skromna: współpraca z KORem (w wygodnej pozycji eksperta), jakaś nieznacząca funkcja w pierwszej Solidarności, artykuł w "Głosie" w 1983, w którym postulowano dogadanie się Solidarności i Kościoła z ... wojskiem (zapowiedź Okrągłego Stołu, co podkreślił niedawno Ludwik Dorn - inny współautor tej koncepcji). Potem bezpieczny Komitet Helsiński, jakieś funkcje usługowe przy Solidarności (biuro społeczno-polityczne TKK, sekretarz KKW). Wreszcie udział w rozmowach Okrągłego Stołu, fotka z Wałęsą i stołek senatora w wyborach 4 czerwca. W porównaniu z Adamem Michnikiem - mizeria, po prostu mizeria. Po co opowiadać dzisiaj, że "przechodził przez więzienia, uciekał przed milicją"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sro Paź 05, 2011 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam dobrze życiorysów Donalda Tuska i Ludwika Dorna, ale z tych dostępnych w Sieci wynika, że oni także nigdy nie byli w więzieniu. Z wymienionych przez Jankego polityków pozostaje więc Adam Michnik (z piękna kartą więzienną) oraz Bronisław Komorowski (którego - za demonstrację 11 listopada 1979 - wsadził do więzienia sędzia Kryże).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Sabuda



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirku, czy możesz coś opowiedzieć o działalności antykomunistycznej Pana Komorowskiego - poza wyrokiem 3 m-cy aresztu z 11.11.1979r.
I o Panu Tusku. Bo na razie wiem, że był kibicem i malował kominy.

Dorn miał przynajmniej list gończy w stanie wojennym.

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek Lewandowski



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawle,

rozmawiamy o konkretnym tekście, w którym znany dziennikarz napisał o pięciu publicznych osobach, że "przeszli przez więzienia". W przypadku trzech z nich jest to nieprawda (czego - jak rozumiem - nie kwestionujesz).

Nie ma co zmieniać tematu (choć o Dornie i jego ujawnieniu negocjowanym z komunistycznymi władzami przez mającego tam dobre układy mecenasa Olszewskiego oraz jego lojalce pokazanej w telewizji w 1983, można byłoby długo gadać...).

Otóż z tych trzech osób, które rzekomo "przeszły przez więzienia" jedna, wymieniona przez Jankego na pierwszym miejscu, wypowiada się dzisiaj w sposób ("My stoimy tam, gdzie wtedy, a oni tam, gdzie stało ZOMO") sugerujący jakieś wielkie dokonania w czasach PRL, jakąś piękną kartę kombatancką, co najmniej tak piękną, jak karta wymienionego na drugim miejscu Adama Michnika. Tymczasem przed 1989 Jarosław Kaczyński był osobą nawet nie drugiego, ale trzeciego planu (choć wiek i dzisiejsze poglądy predestynowały go do odgrywania roli pierwszoplanowej).

Nie uważasz, że to jest znamienne? Nie uważasz, że znamienne jest, iż solidny przecież dziennikarz uległ propagandzie PiSowskiej i jest święcie przekonany, że Jarosław Kaczyński w latach PRL "przeszedł przez więzienia"?

W przypadku Tuska pomyłka ta nie razi tak, gdyż Tusk nie odwołuje się do kombatanckiej przeszłości i nie walczy dzisiaj z nieistniejącym od 20 lat Związkiem Sowieckim.

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Sabuda



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirek! Kaczyńskiemu poświęciłeś 7 linijek. Komorowskiemu, Tuskowi i Dornowi - dwie.

Czymże ten człowiek zasłużył na tak szczególne traktowanie ?

Kaczyński chciał się dogadywać z wojskiem, ale mu się nie udało. Za to Komorowskiemu - jak najbardziej, skoro po wyborach prezydenckich w 2010 roku sam gen. Dukaczewski obwieścił, że "otwiera szampana". Na zdrowie!

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek Lewandowski



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czymże ten człowiek zasłużył na tak szczególne traktowanie ?


Wyjaśnieniu tego poświęciłem większą część poprzedniego postu. Tusk i Komorowski nie grają kartą kombatancką. Zresztą Komorowski (za sprawę PiSowca - Kryże, co za złośliwość losu Smile ) siedział.

Nie głosowałem w ostatnich wyborach prezydenckich, więc nie czuję, abym stał tam gdzie Dukaczewski w 2010.

Za to Ty, jak mi się wydaje, stoisz tam gdzie 6 uczestników Okrągłego Stołu kandydujący w tych wyborach, 1 uczestnik Magdalenki i 1 pronowiec. Fuj!

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Sabuda



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

6 z okrągłego stołu, 1 z magdalenki i 1 z pronu ? Shocked To znaczy kto?

Nie sądzę, żebyś pijał szampana z Dukaczewskim. Obawiam się jedynie, że masz mocno przesadny anty-jarkaczyzm.

Jarkacz co prawda bleblał coś o Gierku, żeby złapać parę głosów w Sosnowcu, ale jaruzela w szpitalu nie odwiedzał w ramach chrześcijańskiego czegoś tam. Za to Pan Wałęsa, który sam obalił związek radziecki i przegonił trzepaczką do dywanów inwazję kosmitów - tak. A jest niewątpliwym POwcem. Więc bądźmy spokojniejsi w tym obdzielaniu tytułami uzurpatorów-kombatantów.

Michnik ma kartę więzienną? Ma.
Musiał ją raczej olać, skoro o facecie, który go zamykał mówi , że to "człowiek honoru" i gorzałę z nim pije.

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek Lewandowski



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
6 z okrągłego stołu, 1 z magdalenki i 1 z pronu ? Shocked To znaczy kto?


O tym w innym miejscu - http://www.polonus.mojeforum.net/viewtopic.php?t=1909&postdays=0&postorder=asc&start=0

W pakiecie miałeś jeszcze udekorowana przez Prezydenta Kaczyńskiego Łaniewską - http://www.polonus.mojeforum.net/viewtopic.php?t=1939

Cytat:
Jarkacz co prawda bleblał coś o Gierku, żeby złapać parę głosów w Sosnowcu, ale jaruzela w szpitalu nie odwiedzał


Masz rację! To jakościowa różnica! Smile Zwłaszcza, że śp. Lech zapraszał Jaruzelskiego do Moskwy na 9 maja 2010.

A do Wałęsa czy Michnika mam stosunek równie krytyczny jak i Ty, więc niepotrzebnie z nimi "wyjeżdżasz". Dziwię Ci się tylko, że ich były kolega (czy raczej - podwładny, albo może lepiej "kapciowy") jakoś tak przypadł Ci do gustu.

Co Ci się podoba w Kaczyńskim?

Prawdomówność?

Rozsądek?

Odwaga?

Fizjonomia?

Wielkoduszność?

Zdecydowana walka z sowieckimi pomnikami przez jego ludzi?

Jego stosunek do Leszka Moczulskiego i do KPN?

Stosunek do kobiet?

Trafność w doborze współpracowników?

Napisz, bo to ciekawe jest...

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Sabuda



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic mi się w Kaczyńskim nie podoba.
Problem w tym, że Ty ostatnio wszędzie widzisz Kaczyńskiego i jego ludzi, bez żadnej proporcji do PO i jej wyczynów.
PO zebrała na swoich listach sld-owskich odszczepieńców - od Szczecina (Arłukowicz), po Kraków (Filemonowicz). POwski Wałęsa odwiedza Jaruzelskiego itd, itp...

Mam teraz tą drobną satysfakcję, że pierwszy powiedziałem, że to najmniej ważne wybory od 20 lat. Jedyna ważna rzecz, jaką można zrobić, to je zbojkotować. Żeby dać rządzącej partii Okrągłego Stołu czerwoną kartkę.

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek Lewandowski



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nic mi się w Kaczyńskim nie podoba.


To czemu go bronisz na Forum?

Cytat:
Problem w tym, że Ty ostatnio wszędzie widzisz Kaczyńskiego i jego ludzi, bez żadnej proporcji do PO i jej wyczynów.


PO nie jest dla mnie problemem, bo nigdy na nich nie głosowałem i nie zamierzam (choć wiem, że niektórzy byli Konfederaci popierają te partię).

Problemem dla mnie jest PiS, bo kiedyś na nich głosowałem a to co MÓWIĄ jest bliskie temu w co wierzę. PiS zablokowało miejsce na scenie politycznej, które powinna zająć prawdziwa, nieokrągłostołowa, patriotyczna i konserwatywna prawica. Dlatego skupiam się na PiSie, bo te wartości leżą mi na sercu i źle znoszę fakt, że zostały zawłaszczone przez okrągłostołowiczów, cyników, histeryków i tępych propagandystów.

Im szybciej odejdzie z PiS Kaczyński i inni pogrobowcy Okrągłego Stołu, im szybciej pogonią z PiSu cyników typu Sakiewicz czy Kurski, histeryków typu Lichocka i całe to Solidarni 2010, propagandystów typu Semka czy Wildstein, tym szybciej zacznie się po tej stronie ferment, który może doprowadzić do powstania partii naszych marzeń.

Jest teraz na to nadzieja, bo Kaczyński obiecał publicznie, że jeśli nie wygra tych wyborów, to odda władzę w PiS młodym. Taki Poręba (szef sztabu PiS w tych wyborach) robi doskonałe wrażenie. A takich młodych, zdolnych ludzi na prawicy jest więcej!

Cytat:
PO zebrała na swoich listach sld-owskich odszczepieńców - od Szczecina (Arłukowicz), po Kraków (Filemonowicz). POwski Wałęsa odwiedza Jaruzelskiego itd, itp...


To pisz o tym na Forum i przekonuj tych, którzy oddali głos na PO! Ale nie pisz tego przeciwko mnie, bo mnie nie musisz zniechęcać do PO.

Cytat:
Jedyna ważna rzecz, jaką można zrobić, to je zbojkotować. Żeby dać rządzącej partii Okrągłego Stołu czerwoną kartkę.


Nie wiem, dlaczego się spieramy, skoro w tej podstawowej sprawie się zgadzamy! Smile

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> ORNAMENTATORZY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum