Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Proces A. Słomki w Myślenicach
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirek LewandowskiDołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 5:58 am    Temat postu: Proces A. Słomki w Myślenicach Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wtorek 28.IX godz. 10.00 sala 12

A.Słomka oskarzony jest o wynajecie bandytow z gangu "Krakowiaka" (przebywajacych w areszcie) celem "połamania nog prezesa Sąd w Katowicach".

Zarzut jest tak absurdalny, ze az groteskowy.

zapraszamy wszystkich świadomych ludzi opozycji oraz media na proces

wiecej informacji zamiescimy na www.kpn-1979.pl

ten email info rozeslij innym !

Pozdrawiamy

--

Pozdrawiam

adam, adamslomka1@wp.pl

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz GłażewskiDołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 11:00 pm    Temat postu: takie luźne przemyślenie Odpowiedz z cytatem

kiedyś (wcale nie tak dawno) sądziłem, że na sądy skarżą się ci, którzy przegrali rozprawy
że naiwny byłem ktoś powie...?
a co to...pierwszy raz...???

sami sobie przypomnijcie relacje ze znanych procesów...
WYGRANY: niezawisły sąd wydał suwerenny werdykt
PRZEGRANY: to skandal, łamanie prawa i jawna niesprawiedliwość;
następnym razem gdy się spotkają w sadzie te same osoby (choćby była to wyższa instancja dot. tej samej sprawy!) i rozstrzygnięcie będzie ...ODWROTNE usłyszymy:
WYGRANY: .niezawisły sąd wydał suwerenny werdykt
PRZEGRANY:.. wiadomo Exclamation

żeby było jasne: wiem już na 100%, że lepsze kryteria naboru, kolejna podwyżka poborów, a nawet żadna lustracja nawet robiona przez niejakiego Antka M. , który niemal każdemu coś zarzucał, a można by cokolwiek zarzucić jemu i tak się zna na tej robocie, że nawet ludzi mylił... (pamietacie...?) nie zmienią już tego

ktoś mądry powiedział:
władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie
sędziowie nie ponoszą odpowiedzialności za swoje czyny i realnie patrząc naprawdę muszą mocno narozrabiać, aby im jakąś zawodową krzywdę dało się uczynić
np. wypadek samochodowy na podwójnym gazie połączony z zejściem ofiary!
nie można wykluczyć, że znalezienie przy kimś takim niewielkiej ilości narkotyków czy nagranie zastraszania mogło by spowodować wydalenie z pracy bez możliwości powrotu do niej; szczególnie w mniejszych miejscowościach
takich zawodów nie jest wbrew pozorom tak mało: od parlamentarzystów, przez służby mundurowe, aż po ludzi w sutannach i nie sądzę, aby za naszego życia się to zmieniło...zatem trzeba z tym żyć

a mnie by się tylko marzyło, aby to Adam Słomka wygrał taki proces, później wytoczył babinie nowy z powództwa cywilnego...i żeby to ją skazali (może Krakowiak zezna, że to sędzina namawiała, aby zlinczować Konfederatę...? Razz ) ale bez zawieszenia
dopóki sędziowie nie będą trafiać do ciupy i tracić pracy jak inni ludzie nie możemy liczyć na coś takiego co się przyjęło nazywać sprawiedliwością...

PS Sędzia to ma trudny zawód...
dobrze, ale czy znacie jakieś łatwe...i jeszcze żeby chcieli lepiej płacić niż przeciętnie...?

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel SabudaDołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Pon Paź 04, 2010 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing buahhhaha, buuuuuaaaahhhha...ludzie "Krakowiaka" współdziałaliby ze...Słomką...aaaaaaaaahhhaaaaaaabuahhhaa Very Happy kogoś pogieło...
_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9117

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przymusowe badania dla byłego działacza KPN
tjh, PAP
2010-11-05,

Sąd Rejonowy w Myślenicach zarządził doprowadzenie na badania psychiatryczne byłego działacza KPN (obecnie KPN - Obóz Patriotyczny) Adama Słomkę, oskarżonego o nakłanianie do pobicia sędziego. Proces w tej sprawie rozpoczął się we wrześniu.

Na poprzedniej rozprawie sąd zobowiązał oskarżonego do poddania się badaniom lekarskim. Słomka nie zgłosił się na badania w terminie, dlatego sąd zarządził przymusowe doprowadzenie oskarżonego do szpitala i zdjął sprawę z piątkowej wokandy.

Katowicka prokuratura oskarżyła Adama Słomkę o to, że latem 2008 roku namawiał dwóch mężczyzn do pobicia sędziego, prezesa katowickiego sądu rejonowego. Słomka jest też oskarżony o to, że podczas manifestacji zorganizowanej przed sądem pomówił prezesa, nazywając go regularnym przestępcą, co, zdaniem prokuratury, mogło sędziego poniżyć lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków


http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,90279,8618522,Przymusowe_badania_dla_bylego_dzialacza_KPN.html
==========================================

Podziwiam konsekwencję GW, która w tytule eksponuje fakt przynależności Słomki do KPN (co miało miejsce przed kilkunastu laty). A przecież Słomka od dawna prowadzi działalność polityczną na własne konto i w kolejnych wyborach bierze udział pod innymi szyldami niż KPN.

Reguła w GW jest prosta - skrót KPN pojawia się tam z reguły w negatywnym kontekście. Kompleksy redaktorów GW w stosunku do KPN są tam bardzo silne. Pod tym względem redaktorzy GW przypominają kierownictwo PiS.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9117

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Adam Słomka Katowice, 13.XII.2009
Przewodniczący
Konfederacji Polski Niepodległej
- Obóz Patriotyczny
Katowice, ul. Mieszka I 15 m.75

dot. sygn. II k 669/09
SĄD REJONOWY
Pszczyna 43-200
Ul. Bogedaina 14

Odpowiedz
na xerokopię aktu oskarżenia z 26 marca 2009 r.
(doręczoną 09 grudnia 2009 r.)

Prokuratura Okręgowa w Katowicach rozgłasza w mediach
i akcie oskarżenia, że lider opozycji demokratycznej Adam Słomka podżegał do ciężkiego pobicia, tj. połamania nóg sędziego Sądu Okręgowego i zarazem Prezesa Sądu Rejonowego Katowice-Zachód.

Przez 30 lat działałem jawnie, legalnie i bez użycia przemocy.
Osobno załączam wniosek o zadośćuczynienie za nielegalne represje funkcjonariuszy, prokuratorów i sędziów PRL – z opisem wcześniejszych praktyk, m.in. pobicia A.Słomki.

Nie jestem zainteresowany nadzwyczajnym usuwaniem Prezesa K.Hejosza itp. z urzędu. To jest zadanie (wyzwanie) dla wymiaru sprawiedliwości. Jak rząd, sędziowie, prokuratorzy itp. chcą takiego prezesa to powinien nadal piastować funkcję (jako obrazowy dowód degrengolady z jaką mamy do czynienia).

Kryminalny zarzut z aktu oskarżenia to prymitywne brednie, tak żałosne, że aż śmieszne.

Prokuratura zapomniała bowiem dodać, iż chodzi o wynajęcie „skruszonych” przestępców z gangu „Krakowiaka”, a konkretniej o jawnych konfidentów CBS Policji.

W akcie oskarżenia nie ma jakichkolwiek dowodów na zlecenie mafii napaści na Prezesa Sadu (poza zeznaniami dwóch jawnych współpracowników policji).

W aktach sprawy zgromadzono liczne dowody, iż jest to teza nieprawdziwa. Co najciekawsze ujawniono JAK uzyskano te zeznania („dowody”) – do wyjaśnienia pozostaje tylko KTO zlecił dokonanie tej klasycznej prowokacji.
W tym celu uczciwy proces jest bardzo pożądany.

Zarzuty postawiono publicznie w okresie wyborczym w celu szkalowania w mediach lidera opozycji niepodległościowej,
a faktycznym ich celem jest jedynie ochrona nielegalnych praktyk zorganizowanej grupy przestępczej złożonej z funkcjonariuszy starej komunistycznej szajki oraz nowej mafii: niektórych policjantów (SB-manów, ZOMO-wców itp.), prokuratorów i sędziów.
Stad pojawienie się „drobnego” zarzutu pomówienia jednego z wpływowych przedstawicieli tego środowiska tj. Prezesa Sądu Rejonowego Katowice-Zachód SSO Krzysztofa Hejosza.

Teraz opis genezy oskarżenia:
nie będzie to opowieść rodem z dawnej PRL ani z obecnej Białorusi, opiszę realia III/IV RP w Unii Europejskiej.

Adam Słomka został aresztowany przez Wydział Cywilny Sądu Rejonowego Katowice-Zachód 17 lipca 2008 (kilka minut po uniewinnieniu w procesie karnym przed sądem rejonowym Katowice Wschód w procesie o akcie oskarżenia identycznie spreparowanym jak obecny).
Postanowienie o „ukaraniu aresztem za niestawiennictwo na posiedzeniu” nie było opatrzone klauzulą wykonalności, nie przywoływało JAKIEJKOLWIEK PODSTAWY PRAWNEJ, miało wątpliwą datę, nie posiadało elementarnych cech dokumentu np. brakowało pieczęci oraz przy okazji... odnosiło się do osoby o innych danych personalnych (sic!)
Na podstawie tego jawnie nielegalnego postanowienia zostałem następnie osadzony w Areszcie Śledczym (kodeks karny wykonawczy nakazuje ukaranych karą porządkową umieszczać w najlżejszym rygorze - półotwartych ośrodków penitencjarnych) Byłem więc bezprawnie osadzony w najsurowszym rygorze izolacyjnym aresztu (cięższego niż więzienie) tj. w izolatce, rewizje osobiste dokonywano przy każdorazowym opuszczaniu celi, przez tydzień odmawiano mi prawa do telefonowania, bez prawa do korzystania z biblioteki, bez prawa do adwokata, nawet bez dostępu do kodeksu cywilnego i bez dostępu do akt nieznanej mi sprawy cywilnej itp.
Zostałem umieszczony (i to nie przypadkowo) w chronionej części aresztu śledczego wydzielonej dla współpracowników policji (konfidentów). Stąd miałem „przyjemność” dzięki „uprzejmości łańcuszka” funkcjonariuszy publicznych „zapoznać” pod prysznicem w areszcie gangsterów „Krakowiaka”.

Stąd w telegraficznym skrócie ta żałosna intryga – ale na szczęście szajka jak zwykle nieudolnie zastawiła sidła – zobaczymy kto w nie wpadnie.

Konfederacja jest przedmiotem 30-letniej nieprzerwanej nielegalnej
(czasami także legalnej) inwigilacji dokonywanej przez tych samych ludzi i tymi samymi metodami – to nas nie dziwi skoro pozostawiono komunistycznych zbrodniarzy nadal na czele licznych instytucji tzw. wymiaru sprawiedliwości.

Jednak dlaczego przyjęto apriori:
Skąd i co wie prokurator o rozmowach na nr tel. 0-511 311 481 oraz o dysponowaniu tą kartą SIM?
Skąd prokurator wie, że nagranie DVD jest autentyczne?

W prokuraturze i sądzie nie można było się zapoznać z tym nagraniem – proszę to umożliwić, a wtedy konkretniej się ustosunkujemy do tego ciekawego „dowodu”.

W akcie oskarżenia celowo przyjęto błędną kwalifikację z art. 157 kk zamiast 156 par 2 kk /ciężkiego kalectwa, realnego zagrożenia życia itd./ Brak zarzutu z art. 223 kk - czynna napaść na funkcjonariusza publicznego. Brak kwalifikacji o zorganizowanej grupie przestępczej.
Przecież mamy tu do czynienia (gdyby oskarżenie traktować poważnie) z jednym z najcięższych przestępstw przeciwko wymiarowi sprawiedliwości!
Prokurator nie wystąpił nawet o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego w celu ochrony prezesa sądu! Także sąd nie zgodził się na jakikolwiek środek zapobiegawczy, nawet na dozór policyjny...
Przy właściwej kwalifikacji tej rangi zarzutów trzeba byłoby przecież skierować sprawę w pierwszej instancji do Sądu Okręgowego, ale ten w Katowicach już potraktował się własnym postanowieniem jako sąd odwoławczy, który wyda (we własnej sprawie) wyrok prawomocny – co w Stalinogrodzie jest zgodne z tradycją niektórych decydentów wymiaru nie-sprawiedliwości.

Faktycznie w całej tej sprawie winien mieć zastosowanie jedynie art. 213 par 2 kk : Nie popełnia przestępstwa kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut służący obronie społecznie uzasadnionego interesu.

Akt oskarżenia to klasyczna prowokacja obliczona na proces prowadzony, jak się uda, przez „przypadkowo dobranych”, „sprawdzonych w PRL dyspozycyjnych sędziów”, zastraszonych oportunistów, kolesi lub zwyczajnie Tajnych Współpracowników.
Nieuczciwy proces w takim kontekście może także wydać paradoksalnie bardzo potrzebne owoce.

Najważniejsze by proces ten przybliżył koniec poczucia niewiedzy
i bezkarności mafii policyjno-prokuratorsko-sądowej w Katowicach.

Wyrok ma tu znaczenie drugorzędne.

Prawda zwycięży a przestępcy zostaną ukarani – to tylko kwestia determinacji, świadomości i organizacji narodu.

Gwoli uczciwości należy podkreślić, iż w ostatnim okresie zetknąłem się, aż z czterema przypadkami praworządnych prokuratorów (w tym dwóch z IPN) oraz z liczną grupą młodych policjantów oraz (kilkunastu) sędziów, którzy zachowywali się przyzwoicie np. uniewinniając mnie w fingowanych systematycznie przez policję i prokuraturę procesach: w Bytomiu, Oświęcimiu, Gliwicach (bezzasadne aresztowanie) i Katowicach (szczególnie przyzwoicie w Sądzie Rejonowym Katowice Wschód).
Działania policji uznawano wprost za „całkowicie nielegalne”.


wstępne zgłoszenie wniosków dowodowych

Proszę o umożliwienie zapoznania się z treścią nagrania filmowego oraz o sporządzenie jego identycznej kopii na użytek obrony. Kopiowanie proszę zlecić poza MSW (laboratoria Policji itp.) gdyż jest ważnym dowodem popełnienia przestępstw przeciwko opozycji.

Wnoszę o dołączenie jako dowodów na okoliczność systematycznego preparowania dowodów oskarżania przez policję i prokuraturę:
1/ dokumentacji postępowania lustracyjnego A. Słomki przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie – chodzi o liczne sfingowane „dowody” w procesach PRL
2/ akt procesu oficera SB PRL i Urzędu Ochrony Państwa III RP płk. Jana Lesiaka w Sądzie Okręgowym w Warszawie (bezprawna inwigilacja, rozbijanie i oczernianie przede wszystkim KPN w tym A.Słomki w latach 90-tych)
3/ dokumentacja Komisji Likwidacyjnej WSI, w zakresie niszczenia KPN w tym A.Słomki w latach 80-tych i 90-tych – tj. według raportu dotyczy to połowy wszystkich nielegalnych operacji Wojskowych Służb Specjalnych)
4/ akt sprawy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach o sygn. V ds. 61/06 i Sądu Okręgowego w Gliwicach w tej sprawie.
5/ akta postępowania cywilnego Sądu Rejonowego Katowice-Zachód o sygn. I Nc 1537/04 oraz I Co 2067/05.
6/ akt sprawy Sądu Rejonowego Katowice Wschód (z analogicznie spreparowanym aktem oskarżenia) gdzie zostałem uniewinniony 17.VII.2008.
7/ akt sprawy Sądu Rejonowego w Bytomiu z analogicznie spreparowanymi „dowodami” i oskarżeniem A.Słomki, wyrok uniewinniający oraz akt prok. Rej. K-ce Wschód 1 Ds. 69/08 .
8/ akta postępowania prokuratury w Bytomiu oraz Sądu w Pszczynie (rozpatrywanego równolegle z tym postępowaniem) odnośnie zawiadomienia A.Słomki o popełnieniu przestępstwa przez Prezesa K.Hejosza.
9/ wypowiedz Prezesa K.Hejosza - Gazeta Wyborcza Katowice z dnia 18.07.2008
10/ Newsweek z dn. 27.7.2008
11/ akt sprawy Sądu Rejonowego Katowice Wschód o sygn. III
kp 25/07 z 19.XI.2007 o uznaniu działań policji za nielegalne

12/ Depesza PAP, 2009-04-03 PH/14:17 Akt oskarżenia przeciw liderowi KPN – informacja Prokuratury Okręgowej

13/ akt sprawy Sądu Rejonowego Katowice Zachód o sygn. III Kp 721/07 dot. wykradzenia kluczy A.Słomki przez policje z depozytu aresztu

14/ Akta procesu Adama Giery z 2009 r, Sąd Rejonowy Katowice Zachód – w części dotyczącej zeznań funkcjonariuszy Policji sądowej odnośnie A.Słomki.

15/ akta postępowania prokuratury Katowice Zachód i sądu z zawiadomienia A.Słomki o groźbach pobicia w trakcie osadzenia w areszcie śledczym w Katowicach w lipcu 2008 r.
16/akta śledztwa Pionu Prokuratorskiego Instytutu Pamięci Narodowej w przedmiocie pobicia A.Słomki przez funkcjonariuszy komunistycznej Służby Więziennictwa w Centralnym Areszcie Śledczym Warszawa-Mokotów podczas procesu kierownictwa KPN.

17/ akta postępowania prokuratury Okręgowej w Warszawie odnośnie pobicia posła na Sejm RP Adama Słomki przez nieumundurowanych funkcjonariuszy UOP podczas legalnej manifestacji
18/ dokumentacja Biura Ochrony Rządu odnośnie poturbowania posła A.Słomki podczas legalnego wiecu KPN przed PKW.

19/ akta postępowań o uznanie za niebyłe orzeczeń sądów PRL w odniesieniu do A.Słomki z Sądu Najwyższego (dwa razy 1996 i 2003 r.), Sądu Okręgowego w Katowicach sygn. XXI Ko 231/08 , Sądu Okręgowego we Wrocławiu i Sądu Okręgowego Warszawie.
20/ Akt oskarżenia przeciwko K.Hejoszowi i innym (sporządzony dzięki decyzji SN i Sądu Rejonowego w Krakowie, wbrew prokuraturze)

najważniejsi świadkowie:
poseł Stanisław Pięta, ks. kapelan KPN, działacze Konfederacji: Mariusz Cysewski, Zygmunt Miernik,
członkowie Ruchu Obrony Praworządności, Stowarzyszenia ROPz Bielska itp. świadkowie opisanych zdarzeń.

Z poważaniem
/-/ Adam Słomka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9117

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Katowice 05.X.2010
Adam Słomka
Przewodniczący
Konfederacji Polski Niepodległej
-Obóz Patriotyczny
zam. 40-877 Katowice
ul. Mieszka I 15

dot. sygn. II K 702/09
Sąd Okręgowy
Kraków

Sąd Rejonowy
Myślenice

Zażalenie

na postanowienie sądu z dnia 28 września
o przeprowadzeniu badania psychiatrycznego Adama Słomki

Uzasadnienie

Decyzją SSR Katarzyny Proksa-Kosek zostałem skierowany na badanie psychiatryczne „na okoliczność czy oskarżony w chwili popełnienia zarzucanego czynu miał zdolność rozpoznania jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem… Termin badania wyznaczono na dzień 14.X.2010, o czym poinformowano oskarżonego zobowiązując go do stawienia się w podanym terminie, pod rygorem doprowadzenia przez policję.” Jako ustne uzasadnienie swojej decyzji Sąd przywołał pobicie do nieprzytomności A.Słomki przez funkcjonariuszy komunistycznego MSW w stanie wojennym ! (brak tej i in. informacji w protokole, co wymaga jego sprostowania)

Ostatnie pobicie miało miejsce w roku 1985 w areszcie śledczym przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, co jest obecnie przedmiotem śledztwa pionu prokuratorskiego Komisji Badania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Warszawie. Za publiczną interwencję w sprawie bezprawnych praktyk służby więziennej mecenas Piotr Andrzejewski został pozbawiony prawa wykonywania zawodu w PRL. W konsekwencji tego zdarzenia Sad Wojewódzki w Warszawie podczas procesu kierownictwa Konfederacji Polski Niepodległej zdecydował się na skierowanie podsądnego na badanie psychiatryczne. Chodziło niewątpliwie o poniżenie kierownictwa opozycji demokratycznej w oczach opinii publicznej. Jednak lekarze okazali się na szczęście osobami przyzwoitymi, nie znaleźli „schizofrenii bez-objawowej” itp. „zaburzeń” (używanych masowo w represjach ZSRR) i uznali, że na badania należałoby skierować raczej sędziego. Opinia lekarska zachowała się w aktach sądowych procesu rehabilitacyjnego KPN przed Sądem Najwyższym III RP oraz Sadem Lustracyjnym w kampanii prezydenckiej 1995 r. (o czym szczegółowo poinformowałem Sad w Myślenicach).

Ponieważ sędzia Katarzyna Proksa-Kosek dysponując powyższa wiedzą o zbrodniach komunistycznych, uparcie i kategorycznie (bez cienia rozwagi) zażądała skierowania na tej. jawnie przestępczej podstawie, A.Słomkę, ofiarę praktyk totalitarnej PRL (także obecnie przywódcę opozycyjnego ugrupowania w trakcie trwającej kampanii wyborczej) na ponowne przymusowe badanie psychiatryczne - to nie można tego traktować inaczej niż jako działanie absurdalne i w sposób oczywisty bezprawne.
Na tym właściwie można by zakończyć.

Pragnę dodatkowo nadmienić w istotnych kwestiach iż:
1/ postanowienie posiada wadę formalną, gdyż odnosi się do „oskarżonego”, lecz takiego jeszcze w tym procesie nie ma, ponieważ nie odczytano aktu oskarżenia.
O niedopuszczalnym przypisywaniu winy – cyt. teze sędzi z protokołu: „oskarżony w chwili popełnienia zarzucanego czynu” ze wstydu szerzej nie wspomnę.
2/ Bogate orzecznictwo krajowe i Trybunału w Sztrasburgu wskazuje jednoznacznie iż: zastosowanie badania psychiatrycznego powinno być poprzedzone (...) uprzednim ustaleniem istnienia wysokiego prawdopodobieństwa popełnienia przez oskarżonego zarzucanego mu czynu zabronionego”, „Wyrażona w art. 31 ust. 3 Konstytucji zasada proporcjonalności wymaga, aby środek implikujący ograniczenie konstytucyjnych wolności lub praw dla osiągnięcia zamierzonego celu był właściwy i niezbędny Trybunał Konstytucyjny - Wyrok SK 50/2006 Tezy uzasadnienia Wyroku nie są bynajmniej nowością w orzecznictwie polskich sądów. Stanowisko takie podtrzymywano formalnie nawet w czasach PRL przywołując kodeks z 1928 roku. Na przykład, w uchwale składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z 16.VI.1977 r. – której nota bene nadano moc zasady prawnej – wskazano, że szczególny charakter badania sądowo-psychiatrycznego przemawia „za koniecznością ograniczenia dopuszczalności poddania oskarżonego badaniu tych biegłych w celu wydania opinii o stanie jego zdrowia psychicznego tylko do tych wypadków, w których zachodzą uzasadnione – a więc oparte na konkretnych okolicznościach i dowodach – wątpliwości w tym względzie. Badania psychiatryczne, powinny stanowić ostateczność, zaś sędziowie oraz biegli psychiatrzy powinni w pierwszej kolejności wykorzystać wszystkie dostępne dane co do stanu zdrowia oskarżonego, a w szczególności zawarte w kartach informacyjnych, historiach chorób lub innych dokumentach lekarskich, niezależnie od własnych badań ambulatoryjnych i danych uzyskanych z wywiadów lekarskich.
(Uchwała siedmiu sędziów SN z 16 czerwca 1977 r., VII KZP 11/77, OSNKW 1977, Nr 7-8, poz. 68. Wyrok SN z 31 marca 1980 r., sygn. akt II KR 56/80, OSNPG 1981, Nr. 5, poz. 54.)
Europejska Konwencja Praw Człowieka głosi w art. 8 iż środek ograniczenia wolności (czyli tutaj: badanie) musi być (1) nakazana przez prawo, (2) proporcjonalna dla osiągnięcia uprawnionego celu, (3) konieczny i w interesie społecznym. Decyzja SR Myślenice jest także złamaniem Art. 18 Konwencji, bo skoro nie ma racjonalnego (żadnego) uzasadnienia to faktyczne powody badania są inne niż deklarowane.

3/ Sędzia Katarzyna Proksa-Kosek nie posiada (co wynika wprost z akt) elementarnej wiedzy o ważnych okolicznościach tego postępowania.
W szczególności nie wie, iż w tej sprawie Sąd na Śląsku nie dał wiary absurdalnym zarzutom prokuratury i nie wyraził zgody na stosowanie jakiegokolwiek środka zapobiegawczego wobec Adama Słomki! Sędzia K. Proksa-Kosek koresponduje z policją na Śląsku w sprawie „dozoru”, którego nie ma (i ani policja, ani prokuratura itp. Sądu w Myślenicach o tym nie informują!) Ponadto inny skład Sądu Rejonowego w Pszczynie uznał także policyjne i prokuratorskie przeszukanie mieszkania lidera opozycji antykomunistycznej w tej sprawie za „bezzasadne”. Akt tych w Myślenicach także brak! Te okoliczności rzucają stosowne światło na prokuratorski zarzut rzekomego wynajęcia przez A.Słomkę gangsterów (siedzących w więzieniu współpracowników CBS i prokuratury) celem wysłania prezesa K.Hejosza cyt: „do piachu”.
4/ Warto także nadmienić, iż w zakończonym niedawno procesie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach oraz Sądem Apelacyjnym w Katowicach zgodnym (prawomocnym) wyrokiem uznano analogiczne (równoległe) działania prokuratury i policji (b.funkcjonariuszy SB obecnie KWP) wobec Adama Słomki za „w sposób oczywisty bezzasadne i całkowicie nielegalne”.
5/ W roku 1986 pułkownik Służby Bezpieczeństwa Milicji Obywatelskiej Z.Zegadło – zabił samochodem moja mamę Krystynę Słomka. Pozostał bezkarny decyzją najwyższych władz partyjno-rządowych PRL. Pod sfingowanymi pretekstami (choroby serca co poświadczył... np. chirurg, nadto choroby psychicznej według „fachowców z …MSW itp.) funkcjonariusze, jawni i tajni współpracownicy MSW-MO/SB próbowali nielegalnie płk. Zegadłę uczynić bezkarnym. Operacja ta ostatecznie udaje się przede wszystkim dzięki dyspozycyjnym „lekarzom funkcjonariuszom MSW” oraz sędzi Grażynie Łukaszewicz przewodniczącej wydziału karnego sadu PRL w Katowicach – równolegle ten sam wydział (i przewodnicząca sadu rejonowego osobiście) aresztuje Adama Słomkę za organizowanie strajków sierpniowych przełomowego 1988 roku. Śledztwo w sprawie tego oczywistego bezprawia („biegłych psychiatrów”, oficerów SB, sędziów PRL) przeprowadził pion prokuratorski Komisji Badania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Katowicach. Zgromadzono ponad tysiąc stron dokumentów o tej operacji. Mam nadzieję na rychłe skazanie winnych. Do tego czasu pozostanę z uzasadnionym brakiem elementarnego zaufania do potencjalnie dyspozycyjnych „biegłych psychiatrów”, milicjantów/policjantów, „prokuratorów” i „sędziów” rodem z PRL.

Dlatego oczekuję uchylenia „oryginalnej” decyzji o przeprowadzeniu badania psychiatrycznego Adama Słomki, a w razie jej podtrzymania informuję, iż czekam spokojnie w domu (adres jw.) świtem 14.X. br. na zapowiadanych przez sąd gości…
Adam Słomka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel SabudaDołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doprawdy - czy Sz. Administrator Polonusa nie ma czego zamieszczać na forum? Embarassed Jakieś awantury gościa, który był kiedyś w KPN, by w kluczowym momencie tenże KPN zniszczyć w obcym interesie Evil or Very Mad - nie muszą nas aż tak epatować.
Proponuję znacznie ciekawszy temat: Very Happy otóż podobno Pani Rozalia Kociumbińska z Pindziarowa Dolnego trzyma swojego Burka na zbyt krótkim łańcuchu, a ponadto groźbami karalnymi zmusza swoje kury do dodatkowej produkcji jaj. ZAJMIJMY SIĘ TĄ BULWERSUJĄCĄ SPRAWĄ. Razz Sprawy cieńkie i blade jak słomka niech sobie omawiają portale opisujące przygody Joli Rutowicz Wink - taki np. www.pomponik.pl. Polecam!

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciej GawlikowskiDołączył: 11 Cze 2008
Posty: 388

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawle,
Nie masz racji. Ja jestem bardzo ciekaw opinii psychiatrów o Adamie. Nie chodzi mi nawet o jego zachowania, ale Adam otacza się ostatnio ewidentnymi wariatami i szumowinami, takimi jak niejaki Sokolewicz.
Może opinia i porada specjalistów, naprowadzi Adama na dobrą drogę, czego mu szczerze życzę.

Edit:
Nie wykasuję powyższego tekstu, bo powinno się odpowiadać za to, co się pisze, ale po rozprawie Adama, którą dziś obserwowałem, wycofuję wszystkie złośliwości pod jego adresem. Sąd niestety postępuje bardzo stronniczo. Pisałem to jeszcze przed nałożeniem na niego aresztu.
Oczywiście zdanie o Sokolewiczu w pełni podtrzymuję.


Ostatnio zmieniony przez Maciej Gawlikowski dnia Pią Kwi 15, 2011 8:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9117

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Adam Słomka z KPN poszukiwany listem gończym

List gończy z nakazem aresztowania na 14 dni byłego działacza KPN (obecnie KPN - Obóz Patriotyczny) Adama Słomki wydał Sąd Rejonowy w Myślenicach. Poszukiwany jest oskarżony o namawianie do pobicia sędziego.
Powodem wydania listu gończego jest to, że Słomka nie stawiał się na rozprawy, nie zgłaszał na zarządzone przez sąd badanie psychiatryczne; niemożliwe okazało się także doprowadzenie go przez policję.

Sąd zawiesił więc proces z powodu niestawiennictwa oskarżonego, wydał za nim list gończy i zarządził areszt, dzięki któremu zostanie doprowadzony na rozprawę - poinformowano we wtorek w sądzie.

Katowicka prokuratura oskarżyła Słomkę o to, że latem 2008 roku namawiał dwóch mężczyzn do pobicia prezesa katowickiego sądu rejonowego. Jest on też oskarżony o to, że podczas manifestacji zorganizowanej przed sądem pomówił prezesa, nazywając go regularnym przestępcą, co, zdaniem prokuratury, mogło sędziego poniżyć lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu.

Jak wynika z aktu oskarżenia, całą sprawę zapoczątkował pozew wierzycieli z 2005 roku o wyjawienie majątku Adama Słomki. Sąd początkowo wydał nakaz karny o zapłatę, ale Słomka z tego się nie wywiązał i przez kolejne lata nie stawiał się na wezwania sądu. W końcu sąd wydał postanowienie o aresztowaniu go na 14 dni na potrzeby procesu. W lipcu 2008 r. Słomka trafił do aresztu śledczego. Tam, według prokuratury, zetknął się na spacerach z Dariuszem K., podejrzanym o udział w gangu Krakowiaka, i zwrócił się do niego z propozycją "połamania nóg sędziemu".

Jak podaje prokuratura, Dariusz K. liczył, że Słomka pomoże znaleźć legalną pracę jego koledze, który wyszedł już z aresztu. Twierdzi, że nie traktował poważnie słów o pobiciu sędziego. Kolega również usłyszał od Słomki propozycję połamania nóg sędziemu. Wystraszył się, że to "na poważnie" i stwierdził, że "nie ten adres". Zgłosił pretensje do Dariusza K., że go chce wrobić w przestępstwo; w końcu zawiadomił prokuraturę.

Prokuratura opiera się na zeznaniach obu mężczyzn, billingach, zeznaniach niektórych aresztantów ze spacerniaka, którzy słyszeli słowa o pobiciu sędziego. W uzasadnieniu aktu oskarżenia przywołuje się także fakt przekazania przez Słomkę do aresztu paczki żywnościowej dla Dariusza K.

Słomka w śledztwie nie przyznał się do winy i stwierdził, że "zarzuty zostały sfingowane przez zorganizowaną grupę przestępczą w kierownictwie tzw. wymiaru sprawiedliwości" i że nikomu nie zlecał pobicia sędziego.

Na pierwszej rozprawie we wrześniu 2010 oświadczył przed sądem, że nie zgadza się na przydzielenie mu, jako obrońcy z urzędu, adwokata "bez doświadczenia w procesach politycznych". Powoływał się na swoje - jak twierdził - prześladowania z powodów politycznych i wielokrotne pobicia oraz urazy, jakich doświadczył. Sąd zobowiązał go wtedy do poddania się badaniom lekarskim i odroczył rozprawę. PAP


http://www.dziennikzachodni.pl/stronaglowna/385948,adam-slomka-z-kpn-poszukiwany-listem-gonczym,id,t.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9117

PostWysłany: Sro Mar 30, 2011 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatemPowrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9117

PostWysłany: Sro Mar 30, 2011 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Słomka nie jest jedynym byłym działaczem opozycji, który po 1989 całkowicie rozmienił swój piękny życiorys z czasów walki z komuną.

I podobnie jak w przypadku wielu innych działaczy wielu innych organizacji, ich upokorzenia i porażki rzucają cień nie tylko na ich działalność sprzed 1989, ale także na organizację, do której należeli.

Lektura uzasadnienia postanowienia prokuratury, która zrezygnowała z badań psychiatrycznych Adama, jest dla naszego środowiska bardzo przykra.

Pytał Paweł Sabuda, po co publikuje te materiały.

Myślę, że jest to memento dla nas wszystkich. Abyśmy się nie rozmieniali na drobne. Zostaliśmy zmarginalizowani, jesteśmy opluwani, zapomniani, wyszydzani. Ale ONI nie mogą nas pokonać. Przegrać możemy tylko sami ze sobą. Adam jest tego smutnym przykładem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9117

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Były kandydat na prezydenta RP zatrzymany
ADAM SŁOMKA BYŁ POSZUKIWANY PRZEZ SĄD


Działacz KPN-Obóz Patriotyczny Adam Słomka, poszukiwany przez sąd w Myślenicach z powodu niestawiania się w sądzie oraz na badania lekarskie, zgłosił się do komisariatu policji w Katowicach i został zatrzymany. Zgodnie z decyzją sądu w areszcie spędzi 14 dni.

Słomka to były poseł i kandydat na prezydenta RP w 2005 r. Jest oskarżony o to, że latem 2008 roku namawiał dwóch mężczyzn do pobicia prezesa katowickiego sądu rejonowego. Dodatkowo, podczas manifestacji zorganizowanej przed sądem pomówił prezesa, nazywając go regularnym przestępcą. Zdaniem prokuratury mogło to poniżyć lub narazić sędziego na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu.

Słomka w śledztwie nie przyznał się do winy i stwierdził, że "zarzuty zostały sfingowane przez zorganizowaną grupę przestępczą w kierownictwie tzw. wymiaru sprawiedliwości" i że nikomu nie zlecał pobicia sędziego.

Na pierwszej rozprawie we wrześniu 2010 oświadczył, że nie zgadza się na przydzielenie mu jako obrońcy z urzędu adwokata bez jak to ujął "doświadczenia w procesach politycznych". Powoływał się na swoje prześladowania z powodów politycznych i wielokrotne pobicia oraz urazy, jakich doświadczył. Sąd zobowiązał go wtedy do poddania się badaniom lekarskim i odroczył rozprawę.

Ponieważ Słomka nie stawiał się ani na badania, ani na proces, sąd zawiesił postępowanie i wydał za oskarżonym list gończy, który w poniedziałek został wysłany do jednego katowickich komisariatów. Zarządził także aresztowanie polityka na 14 dni.

W sobotę biuro prasowe KPN-OP podało, że Słomka nie przychodził na rozprawy, ponieważ korespondencję z sądu odbierał już po terminie jego posiedzeń. Całą sprawę działacze uważają za polityczną, służącą zdyskredytowaniu Słomki przed tegorocznymi wyborami.


http://www.tvn24.pl/-1,1697966,0,1,byly-kandydat-na-prezydenta-rp-zatrzymany,wiadomosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9117

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2011 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apel w sprawie uwolnienia Adama Słomki, można podpisywać - http://www.petycje.pl/petycja/6955/aresztowanie_dzia%C5%81acza_niepodleg%C5%81o%C5%9Aciowego-_adama_s%C5%81omki.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek LewandowskiDołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2011 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety pod apelem, obok zasłużonych działaczy niepodległościowych (Kornel Morawiecki i Tadeusz Stański), znajduje się także imię i nazwisko Tomasza Sokolewicza - autora kompromitujących, grafomańskich, nasyconych treściami pornograficznymi i homoseksualnymi podtekstami, żenujących "opowiadań", które to "utwory" on sam rozsyła po sieci.

Posługiwanie się przez Sokolewicza nazwą "Konfederacja Polski Niepodległej" jest całkowicie bezprawne.

M.zd. obecność nazwiska Sokolewicza (i to rzekomo w imieniu KPN) odbiera całej inicjatywie powagę.

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9117

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

List żony Adama Słomki:

Cytat:

Przewodniczący Wydziału II Karnego
Sądu Rejonowego w Myślenicach
SSR Katarzyna Proksa – Kosek
Syg. Akt II K 702/09

W związku z tymczasowym aresztowaniem (...) Adama Słomki, zwróciłam się do Sądu Rejonowego w Myślenicach o zgodę na widzenie, którą otrzymałam 5.04.2011 r. W zarządzeniu sądu widzenie miało nastąpić w Areszcie Śledczym w Katowicach przy ul. Mikołowskiej 10 A.

(...) 6-04-2011 pojechałam do katowickiego aresztu, przedłożyłam powyższe zarządzenie służbie więziennej – zostało ono przeczytane i ustalono widzenie na piątek 8-04-2011. W podanym dniu zgłosiłam się do aresztu i ponownie przedłożyłam dokument z sądu z Myślenic. Z powodu dużej ilości oczekujących na widzenie, poproszono mnie o przyjście później. Po około godzinie pojawiłam się tam ponownie i po kilku minutach zostałam poinformowana o tym, że mój mąż został przewieziony do Aresztu Śledczego w Wadowicach.

Adama widziałam po raz ostatni 1 kwietnia. O godzinie 23.50 odprowadziłam go na Komisariat 7 w Katowicach. Po godzinie, w środku nocy, mój mąż w eskorcie policji wsiadał do radiowozu, który odjechał w kierunku Aresztu Śledczego w Katowicach. Od tego momentu nie miałam z mężem żadnego kontaktu – ani telefonicznego, ani listownego, ani tak ważnego dla mnie kontaktu osobistego.

Nikt mi nie wytłumaczył dlaczego:
- widzenie jest ważne do końca kwietnia, a mąż został tymczasowo aresztowany na 14 dni (czyli do 14.04)?
- sąd daje zgodę na widzenie w Areszcie Śledczym w Katowicach, po czym dzień przed widzeniem przenosi Adama do innego aresztu, uniemożliwiając mi z nim spotkanie?

Teoretycznie abym mogła zobaczyć męża, muszę wziąć urlop z pracy, dojechać do sądu (ok. 200 kilometrów), poprosić o zgodę na widzenie do Aresztu Śledczego w Wadowicach, następnego dnia ponownie wziąć urlop, pojechać do Wadowic (ok. 160 km), by tam… prawdopodobnie dowiedzieć się, że Adam Słomka znów został przetransportowany do innego aresztu.

Przeżyłam już w swoim życiu sytuację analogiczną. W 1988 roku w czasie strajków górniczych na Śląsku mój mąż również był aresztowany. Trzykrotnie wtedy zmieniano areszt ( Katowice, ul. Lompy; Katowice, ul. Mikołowska; Mysłowice, ul. Wesoła), co skończyło się tym, że Adam szybciej wyszedł na wolność, niż udało mi się z nim zobaczyć za kratami ( dowody zachowane w aktach po byłej SB).

(...) Uniemożliwienie mi w dniu dzisiejszym widzenia z mężem budzi uzasadnioną obawę, iż humanitarne prawo mojego męża do widzenia ze mną, jako osobą najbliższą, traktowane jest przez sąd instrumentalnie, wbrew elementarnym standardom rzetelnego postępowania karnego obowiązującym w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Z poważaniem,

Beata Belkius - Słomka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group