Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Krzysztof Król w nowej roli

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr PlebanekDołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 11:47 am    Temat postu: Krzysztof Król w nowej roli Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeszcze więcej Unii Wolności w otoczeniu prezydenta. A także... Krzysztof Król. (wPolityce.pl)
.Maryla, wt., 04/01/2011 - 22:30
Portal wPolityce.pl poznał dokument, w którym szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski powołuje nowy skład Zespołu do opiniowania odznaczeń za działalność opozycyjną.

Dokument - datowany na 3 grudnia - wskazuje jako członków zespołu następujących, jak to ujęto, "przedstawicieli opozycji solidarnościowej":

Przewodnicząca: Ludwika Wujec

Członkowie: Wojciech Borowik, Krzysztof Król, Jan Lityński, Ewa Sułkowska-Bieriezin, Jacek Taylor, ojciec Maciej Zięba.

Wśród nominacji zwraca uwagę dominacja osób wywodzących się z jednego nurtu opozycji, nurtu związanego później albo z Unią Wolności, albo z lewicą (Ludwika Wujec, Wojciech Borowik, Jan Lityński, Ewa Sułkowska-Bieriezin, Jacek Taylor).

Brakuje choćby jednej osoby, która mogłaby zostać uznana za reprezentanta tej części "Solidarności", która pozostała wierna dziedzictwu związku, i nie udawała wbrew faktom po roku 89-ym, że Pannie "S" chodziło o państwo takie jak III RP.

Za małą niespodziankę należy uznać nominację dla o. Zięby, brutalnie wyrzuconego - przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i "Gazetę Wyborczą" - z funkcji szefa Europejskiego Centrum Solidarności.

Sporą niespodzianką jest natomiast n0minacja dla Krzysztofa Króla, byłego działacza KPN, później posła tej partii. Król ma zapewne opiniować wnioski dotyczące Konfederacji, oraz - w jakiejś mierze - reprezentować "wrażliwość prawicową", choć ze współczesną prawicą polską nie ma wiele wspólnego.

Krzysztof Król pracuje (bądź pracował) dla Ryszarda Krauzego, w jego firmie Prokom Software S.A.

Zespół ds. opiniowania wniosków został powołany za kadencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jego przewodniczącą była wówczas Zofia Romaszewska.

Zadaniem Zespołu jest analiza próśb, przedstawianych prezydentowi RP, o nadanie odznaczeń za zasługi w działalności opozycyjnej oraz w Związku Zawodowym „Solidarność" w latach 1980-1989.

Zespół posiada również inicjatywę zgłaszania propozycji honorowania osób odznaczeniami państwowymi.

Kleb

http://www.wpolityce.pl/view/5754/Jeszcze_wiecej_Unii_Wolnosci_w_otoczen...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9117

PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nasz wywiad. Piotr Semka o przypadku Krzysztofa Króla: "Te wpisy, pełne nienawiści, jadu i szyderstwa, dyskwalifikują go"
opublikowano: 2011-01-12 01:19:34 | ostatnia zmiana: 2011-01-12 01:28:52

Cytat:
Obrońcy krzyża? "Swołocz", Kaczyński? "Kretyn". Smoleńsk? Temat żartów. Tak mówi Krzysztof Król, doradca prezydenta
- ujawniliśmy kilka dni temu. Król wszedł w skład prezydenckiego Zespołu do opiniowania odznaczeń za działalność opozycyjną.

Poniżej rozmowa na ten temat z redaktorem Piotrem Semką, publicystą "Rzeczpospolitej", jednym z najlepszych znawców polskiej historii politycznej po 1990 roku, świadkiem wielu wydarzeń politycznych.

Portal wPolityce.pl: Czy Krzysztof Król powinien zrezygnować ze swojej funkcji? A jeśli nie, prezydent powinien wycofać się ze swojej nominacji?

Redaktor Piotr Semka, publicysta "Rzeczpospolitej": Krzysztof Król, nawet na tle tego środowiska, które w większości naznaczone jest poglądami i sympatiami dawnej Unii Wolności, które jest bardzo homogeniczne, jest wypadkiem wyjątkowym. Człowiekiem, który prezentuje szczególną zapiekłość. Wszystkie te wpisy, pełne nienawiści, jadu i szyderstwa, niesmacznych żartów z tragedii smoleńskiej, dyskwalifikują go w roli w której obsadza go prezydent.

Wolta, którą dokonał Krzysztof Król jest zaskakująca. Zaczynał jako przecież jako super radykalny działacz KPN.

To jest klasyczny przykład tego co stało się z Konfederacją Polski Niepodległej po 4 czerwca 1992 roku. W tym dniu obalono rząd Jana Olszewskiego, który próbował zrealizować uchwałę lustracyjną Sejmu. Kiedyś sympatyzowałem z KPN, lubiłem kapeenowców. Ale z chwilą kiedy nie poradzili sobie z wyzwaniem lustracji stali się środowiskiem idącym w dziwnym bardzo kierunku. Przede wszystkim KPN się rozpadł. Leszek Moczulski pojawiał się na dworze prezydenckim Aleksandra Kwaśniewskiego. Krzysztof Król poszedł do biznesu. To środowisko uległo anihilacji, a głównego sprawcę faktu iż historia ich wymyła, widzą w środowisku prawicy odrzucającej III RP.

Dziwne to. Przecież na przełomie lat 1989/1990 KPN też odrzucała III RP.

To właśnie ten paradoks. Konfederacja bardzo mocno kontestowała rolę Wojciecha Jaruzelskiego jaką dostał już w wolnej Polsce. Wtedy czułem do nich sympatię. Nie przeszli jednak próby nocy czerwcowej. Krzysztof Król zachowywał się wtedy histerycznie, Leszek Moczulski w czasie zarejestrowanej przez kamerę Lecha Wałęsy nocnej narady chyba najbardziej histerycznie wzywał do przejęcia władzy. A potem już KPN stał się takim śmiesznym tworem, który z jednej strony wzywał do dokończenia rewolucji i chciał samemu pod radykalnymi hasłami dojść do władzy, a z drugiej strony w komisji do spraw służb specjalnych jego ludzie zachowywali się koniunkturalnie, popierając Wałęsę w jego dziwnych w tej sferze wtedy działaniach.

Kiedy ostatecznie wypadli z polityki?

Po wyborach 1997 roku ich rola się zakończyła. Od tego czasu część z nich to polityczni emeryci, ziejący ogniem przeciwko obozowi odrzucającemu III RP. Cóż, bywają takie paradoksy, kiedy dla jakichś środowisk ważniejsze staje się to kogo nie lubią niż jakiś pozytywny program państwowy.

W związku z tym każdy kto aktualnie najbardziej bije i uderza w projekt IV RP, jest przez nich najbardziej lubiany. W ich mniemaniu to oni mieli być bowiem głównym obozem polskiej prawicy, a są na jej całkowitym marginesie.

Bardzo to wszystko dziwne. A chwilami śmieszne.

Trochę tak, niektórzy ludzie KPN stali się parodią obozu niepodległościowego. Czasem w tak skandaliczny sposób jak Krzysztof Król.

Piotr Legutko, co cytowaliśmy na naszym portalu, napisał w "Dzienniku Polskim" oceniając pierwsze półrocze prezydentury Bronisława Komorowskiego, że "zamiast otwarcia okien w salonie, mamy zamknięcie się w jeszcze mniejszym belwederskim saloniku, bardzo dawno niewietrzonym". Zgadza się Pan z ta opinią?

Tak, to paradoks, ale nawet Aleksander Kwaśniewski, który miał jako postkomunista pewne kompleksy, bywał zdolny do większej otwartości. A tu mamy po prostu odtwarzanie wokół Belwederu dawnej Unii Wolności.


Poniżej przypominamy wpisu Krzysztofa Króla na facebooku:

Cytat:
O śp. Lechu Kaczyńskim tuż po tragedii smoleńskiej:

W Warszawie wsiadł spóźniony człowiek kłótliwy, zaściankowy i ksenofobiczny. Autor: "spieprzaj dziadu", "ja panią załatwię". Pośmiewisko Europy i prezydent z rekordowo niskim poparciem spolecznym... W trumnie ze Smoleńska przywieziono "męża stanu", "patriotę", "bohatera narodowego", "ojca narodu", "równego królom"... Pytam się: Kto podmienił zwłoki? Gdzie jest ciało Lecha Kaczyńskiego?!,

1 maj 2010Strona Henryki Krzywonos ma już 39 tys. funów. "Nie dla pochowania prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu" miało 43 tys, "Zimo wypierdalaj" - 49 tys, Wiosno napierdalaj - 47 tys., WOŚP - 123 tys. Lech Kaczyński - 5 tys.
1 wrzesień 2010Jestem dumny z mojego rodzinnego miasta. :)))
‎71 proc. warszawiaków nie chce pomnika pod Pałacem Prezydenckim
wiadomosci.gazeta.pl
26 sierpień 2010Następna będzie kampania łóżek "Lepiej się już połóż"
"Ożyj i zwyciężaj" zastąpiło "Zimnego Lecha" - RMF24.pl - Na budynku dawnego hotelu "Forum" w Krakowie został zawieszony bilboard "Ożyj i zwyciężaj" reklamujący napój energetyczny. Parę dni temu zniknęła stamtąd reklama piwa z hasłem
5 sierpień 2010O Januszu Śniadku:

Na pogrzebie Arama był tylko jeden sztandar "Solidarności". Wyciągnięty z muzeum. sztandar Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z 1980 roku. Teraz wiem, dlaczego "S" tak haniebnie żegnała jednego z ojców założycieli. Na jej czele stoi pisowski aparatczyk. Wstyd.O Joannie Lichockiej:

Przełączam z TokFM gdy słyszę Joannę Lichocką lub reklamę: Kiedy jestem wzdęta"O prof. Jadwidze Staniszkis:

Wstydzimy się za P. prof. Jadwigę Staniszkis. Uczestnicy tej grupy uznają, że P. prof. Jadwiga Staniszkis zachowała sie niegodnie, publikując nieprawdziwe, oszczercze i przynoszące jej hańbę artykuły. Uważamy że nie godzi się, aby profesor w tak obrzydliwy moralnie sposób uczestniczył w kampanii wyborczej. Wstydzimy się za panią Jadwigę Staniszkis". 8 maja 2010O Jarosławie Kaczyńskim:

JarKacz się zmienił. OK! Jest spokojny, uczciwy, refleksyjny, zrównoważony, nieagresywny. Podoba się nam taka przemiana. Ale... Ale... Ale... K... jaki on był poprzednio? I co powiedzą wielbiciele jego poprzedniej postaci gdy był wredny, szowinistyczny i msciwy?". 20 maja 2010

"Młodsi nie pamietają,że JarKacz ma lepkie i brudne łapki, wiec przypominam" http://wyborcza.pl/1,76842,5222851,Fundacja_na_ciezkie_czasy.html
>

Rok temu na EuroPride popularne było wieloznaczne hasło: "Panie Prezydencie - Gej Twoim bratem" Czy w tym roku będzie jego modyfikacja?
16 lipiec 2010

JarKacz pisze nowy słownik języka polskich paranoików.

Poznałem JarKacza w 1989 roku. Zrobił na mnie wrażenie cynika, usprawiedliwiającego wszystkie swe czyny szlachetnością celów. Obserwowałem jego i wokół niego dziwnych ludzi i podejrzane sprawy, aferę paliwową, Fundację Prasową, Telegraf, negocjacje rządowe i o posadę w NIK, zamach teczkowy i jeszcze kilka innych.
Ostrzegałem przed nim kogo mogłem. Raz mi się nie udało :(
W ostatniej kampanii nie miałem wątpliwości, że zakończenie "wojny polsko-polskiej" oznacza dla niego ostateczne pokonanie wszystkich wrogów.
Dziś, po wywiadzie dla Gazpola i Rzepy, po jeszcze kilku wystąpieniach publicznych podejrzewam, że marzą mu się zamieszki i rewolucja, przy cynicznym wykorzystaniu Kościoła i Solidarności.
Mam złudną nadzieję, że się mylę., 24 lipca 2010Komentarze do debaty prezydenckiej, 27 czerwca 2010:

"Mówienie "wziąść" kompromituje JarKacza. Sfałszował maturę z polskiego?
JK konkuruje z Tuskiem a nie z BK. I przegrywa. A ponadto nerwusek oblizuje się obrzydliwie.
A ponadto, Co za kretyn założył JK czarny krawat?"

"Zlikwidować przywileji" ?!!!! Kaczor, oddaj kasę za maturę i studia. Kto ci to załatwił, oszuście?"

‎"czikagowskie", "Dziewięćdziesięciu sześciu ludzi"- kompromitacja - Rada Języka Polskiego powinna zakazać kandydowania Kaczyńskiemu. Nie wolno tak mówić przy dzieciach.
27 czerwiec 2010

JarKacz atakuje Tuska. Co za kretyn? I nie tłumaczy co to "sprawa Panda". JK nie ma kwalifikacji intelektualnych, moralnych i politycznych.

Podobno matką JK jest prof. polonistyki. Na Żoliborzu nie mówi się tak fatalnie po polsku. Skąd on się wziął?

Nie widzisz różnicy między Komorowskim, a Kaczyńskim? A między krzesłem, a krzesłem elektrycznym widzisz?O Marku Belce:

Dziękuję marszałkowi Komorowskiemu za rozsądnego prezesa NBP. Znów czuję się bezpieczniejszy i mój kredyt hipoteczny także :).O obrońcach krzyża pod Pałacem prezydenckim:

"Ale ogród zoologiczny. I są zwolennicy, aby takie ptysie rządziły. :)"

Kościół smoleńsko-krzyżacki dorabia się kolejnych elementów liturgii ;)
Impreza pod Pałacem Prezydenckim!, 8 sierpnia 2010

Oddział zamachowców-samobójców. Trochę jak JarKacz i otoczenie :) (Z inspiracji K.Panka)

Eugeniusz Sendecki - czołowy "krzyżak smoleński" w swoim programie kabaretowym :))) -
8 sierpień 2010

Ostatnio mało uważnie śledziłem ruchy podkrzyżowe, ale poniższy materiał mnie zaniepokoił. Krzyż w barwach Indonezji i pieśń, że "brata zabił brat". Coś się zmieniło? :/
www.tvn24.pl
Przychodzili w milczeniu i klękali przy sarkofagu pary prezydenckiej i pod tablicą z nazwiskami zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Na Wawelu Polacy tłumnie oddawali hołd ofiarom tragedii. A pod Pałacem Prezydenckim wyrósł ułożony ze zniczy krzyż.Panowie i Panie od krzyża zgłoszą jego kradzież do prokuratury. Jako właściciele powinni zapłacić za ponad 5 miesięcy bardzo drogiej ekspozycji reklamowej. 16 wrzesień 2010Dziś powinni puścić ten film. Dramatyczna historia o tym, jak nacjonaliści z grupą kapłanów katolickich, doprowadzili do zbrodni. Widzę dziś taką samą podłość i endecką nienawiść w sekcie spod krzyża i wśród części wyborców PiS :(((
Śmierć prezydenta (1977) - FILM w Stopklatka.pl
6 sierpień 2010

Polską odmianą kaczki krzyżówki jest kaczka podkrzyżówka (z odmętów netu)
31 październik 2010

Hańba, hańba - tak samo krzyczał motłoch endecki na prezydenta Narutowicza w 1922 roku :(
Wtedy ta swołocz miała "krzyż na piersi i brauninga w kieszeni". Mam nadzieję, że tym razem nie mają brauningów.

15 sierpień 2010O tragedii smoleńskiej:

Jedna z wersji napisów na pomniku: "Ofiarom szaleńczych ambicji Lecha Kaczyńskiego" (dość charakterystyczny pomysł z netu), 16 lipiec 2010O Antonim Macierewiczu:

Makabrescu (przezwisko to poznałem w 1979 r.) na czele zespołu, to gorzej niż zbrodnia, to głupota.

Antoni Macierewicz musi być dumny. Od jego nazwiska nazwali jednostkę chorobową, tzw. zespół Macierewicza.
23 lipiec 2010O "Rzeczpospolitej":

Trauma. :( W moim punkcie LIM nie było dziś wolnego dentysty. Skierowali mnie na Prostą 51. To redakcja Rzepy. :( Czekam z przerażeniem, że dentystą okaże się dorabiający po godzinach Semka ://, 20 lipiec 2010O Zbigniewie Ziobro:

Ziobro sprawiający wrażenie pijanego rozmawia z Durczokiem w TVN24
10 listopad 2010Po zwycięstwie Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich:

Jestem szczęśliwy. Gratulowalem Prezydentowi Najjasniejszej Rzeczpospolitej i miałem łzy w oczach. To były niezwykle ważne wybory, 4 lipiec 2010

Wzruszająca i wspaniała uroczystość. Wybitni ludzie. Tak zasłuchałem się w laudację Karola Modzelewskiego, wspomnienia prezydenta Komorowskiego i prof. Samsonowicza, że nie wyciągnąłem iphona z kieszeni, żeby zrobić zdjęcie na FB.
Komorowski odznaczył prof. Samsonowicza Orderem Orła Białego

22 październik 2010O Zbigniewie Romaszewskim:

Nagonka na Kaczyńskiego przypomina mi czasy PRL - powiedział Zbigniew Romaszewski tuż po wypuszczeniu z więzienia, do którego wtrąciły go jaczejki Tuska i Schetyny. - PO chce monopartyjności jak w PRL-u - dodał opozycjonista bezskutecznie usiłując dostać się do jedynej nadającej w kraju stacji telewizyjnej. Poloniści rozważają dodanie do słownika przysłów polskich określenia "Bredzi jak Romaszewski" ;)
12 wrzesień 2010O śp. Annie Walentynowicz:

Do Alei Anny Walentynowicz, trzeba by dodać tych SB-ków, którzy skutecznie nadawali jej na Lecha Wałęsę, a ona to bezkrytycznie powtarzała. Wybitna i zasłużona kobieta, ale łatwo dająca się manipulować. Od 1984 bardziej walczyła z inna opozycją niż z komuną. Pamiętam jak w 1985 namawiała Jacka Kuronia i Adama Michnika przeciwko Wałęsie.
Fiasko starań o nadanie gdańskiej alei imienia Anny Walentynowicz
wiadomosci.gazeta.plO filmie "Wszystkie ręce umyte", od którego tez odżegnała się nawet rodzina B.Blidy:

Gratuluję Latkowskiemu i Pytlakowskiemu. Potwierdza się to, co każdy znający Barbarę wiedział od początku. Byłem w Sejmie jej przeciwnikiem politycznym, ale jestem przekonany, że nie mogła popełnić samobójstwa. Ziobro i Ocieczek zrobią partię w piekle. I parę osób z PiS i PJN także, 1 grudzień 2010O Andrzeju Dudzie:

PiS w Krakowie wybrał zwolennika Jaruzelskiego. Pogratulować. Duda od pierwszego wejrzenia sprawiał postkomunistyczne wrażenie. Gdy odznaczał mnie w imieniu Prezydenta mówił o zasługach w demokratyzacji PRL. A mam wrażenie, że nie o to walczyłem :)
5 grudzień 2010(pełna dokumentacja w posiadaniu redakcji)wu-ka


http://www.wpolityce.pl/view/6011/Nasz_wywiad__Piotr_Semka_o_przypadku_Krzysztofa_Krola___Te_wpisy__pelne_nienawisci__jadu_i_szyderstwa__dyskwalifikuja_go_.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek LewandowskiDołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Decyzja o włączeniu byłego przywódcy KPN do zespołu opiniującego odznaczenia wywołała prawdziwą furię u zwolenników PiS. Wyrazem tej furii są publikacje zamieszczone na pro-PiSowskim portalu wPolityce.pl.

Uporządkujmy fakty i sprostujmy manipulacje, których dopuszczono się na wymienionym wyżej portalu.

1) Krzysztof Król nie został doradcą prezydenta Komorowskiego (jak napisano na wPolityce.pl), ale członkiem społecznego zespołu opiniującego odznaczenia.

2) Zaangażowanie się byłego przywódcy KPN w pracę tego zespołu oceniam pozytywnie z punktu widzenia interesów środowiska b. członków Konfederacji. W sytuacji, gdy wszyscy poprzedni prezydenci, będący zarazem uczestnikami rozmów w Magdalence i przy Okrągłym Stole (Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski oraz Lech Kaczyński) ostentacyjnie pomijali działaczy KPN przy rozdawaniu odznaczeń (a Kwaśniewski i Kaczyński nadawali te odznaczenia w bardzo dużych ilościach), praca Krzysztofa Króla w tym zespole może przyczynić się do naprawienia tych błędów.

Szerzej nt. odznaczeń przyznanych przez Lacha Kaczyńskiego z okazji naszego Jubileuszu na Forum Polonus:
http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt1098.html
http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt1074.html

3) Cytaty z wypowiedzi Krzysztofa Króla pochodzą z portalu społecznościowego facebook. Były formułowane przez osobę prywatną, w swoim własnym imieniu. Przede wszystkim jednak - nie były to wypowiedzi publiczne. Zwykła osoba korzystająca z Internetu nie może poznać wpisów na fb. Może to uczynić tylko osoba zarejestrowana i zalogowana na fb, która - zależnie od ustawienia prywatności - jest znajomym osoby zamieszczającej wpis lub jest znajomym jej znajomych. Wpisy na facebooku są tez z reguły opatrzone własnym imieniem i nazwiskiem a nie anonimowe. To powoduje, że wypowiedzi na facebooku mają nieco inny charakter niż np. w Salonie 24 lub na niniejszym forum, gdzie każdy może je zamieścić anonimowo i gdzie każdy może je przeczytać. Fakt, że jakiś anonim (podpisany "wu-ka") zadał sobie trud ich zebrania a następnie upublicznił je jest naruszeniem zasad prywatności. W zasadzie bowiem wypowiedzi na fb nie są publicznie cytowane. Upublicznianie tych wypowiedzi trochę przypomina upublicznianie prywatnej korespondencji lub treści prywatnych rozmów. Pod tym względem proPiSOwski portal wPolityce nawiązał do niechlubnej tradycji komunistycznej propagandy, która wielokrotnie wykorzystywała zapis prywatnych rozmów telefonicznych lub przejętą prywatną korespondencję w celu kompromitowania swych wrogów, w tym również do kompromitowania środowiska KPN. Przykład takich działań komunistycznej propagandy znaleźć można w książce ubeka Reniaka (vel Strużyńskiego) pt. "Kulisy, fakty, dokumenty" lub w publicystyce "Trybuny Ludu" albo "Żołnierza wolności". Oto link do jednego z wielu przykładów tego typu działań komunistycznej propagandy - http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt806.html .

4) W wypowiedziach Krzysztofa Króla szokująca jest przede wszystkim ich forma. Należy jednak pamiętać o tym, że są to wypowiedzi półprywatne (o czym wyżej). Należy też pamiętać o kontekście tych wypowiedzi - Konfederacja Polski Niepodległej od lat 90. jest obiektem bezwzględnego ataku ze strony środowisk ugodowych, które w 1989 roku uczestniczyły w rozmowach w Magdalence i przy Okrągłym Stole i które w tym czasie skupione były przy osobie Lecha Wałęsy. Ludzie ci podjęli walkę z komuną i z ZSRR zaraz po tym, jak obalone w Polsce komunizm i jak rozpadł się Związek Sowiecki. Prowadząc cyniczne gry w Sejmie I kadencji wykorzystali oni papiery esbeckie do wyeliminowania z życia politycznego Przewodniczącego KPN oraz do rozbicia środowiska KPN (co się im w dużej mierze udało). Przez całe lata 90. i po roku 2000 ludzie ci nie przebierali w słowach i za pomocą kłamstw, oszczerstw, wyrwanych z kontekstu wypowiedzi deprecjonowali dorobek i zasługi Konfederacji Polski Niepodległej. W działaniach tych dzielnie sekundowali im dziennikarze typu Piotr Semka (który w cytowanym wyżej wywiadzie powtarza dyskredytującą KPN interpretację wydarzeń z czerwca 1992). Oto linki do kilku publicznych wypowiedzi Semki w ostatnich latach:
http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt260.html
http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt1361.html

5) W Internecie zwolennicy PiS (zwykle anonimowo) atakują KPN jeszcze bardziej dosadnie. Przykłady takich ataków można poczytać np. na wPolityce pod wywiadem z Semką. Tak jest od wielu lat. Chamstwo rodzi chamstwo, a agresja - agresję. Wiem coś o tym, po kilku próbach polemiki ze zwolennikami PiS w sieci... Np.:
http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt274.html
http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt955.html

Mam nadzieję, że Krzysztof Król spełni w zespole opiniującym pozytywną rolę i przyczyni się do naprawienia wielu krzywd, wyrządzonych naszemu środowisku w przeszłości.

Jestem też pewien, że publicznie Krzysztof Król będzie krytykował PiS w formie daleko bardziej eleganckiej niż ta, jaką stosują wobec KPN zwolennicy PiS.

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz GłażewskiDołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2011 9:25 pm    Temat postu: jeszcze ja... Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas zastanawiałem się, czy odnieść się do ww spraw, a jeśli już to czy zrobić to publicznie firmując wypowiedź własnym nazwiskiem
W końcu to do głównej postaci tego tematu zgłosiłem się onegdaj w celu przystąpienia do mojej ulubionej partii :salut:
Ale jak mus to mus; w końcu gdzie mamy szukać normalnosci i prawdy jeśli nie tu...???

Napiszę, oj napiszęRazz ; do wszystkich zainteresowanych


- miałem okazje poznać jedenego i drugiego - to moja pierwsza uwaga

- KK był wiceliderem, a nie liderem* Konfederacji! -to druga

- jeśli Krzysiek używa takich -przytoczonych tu - sformułowań publicznie to nie ma tu żadnego usprawiedliwienia, gdzie to robi - to trzecie przemyślenie

- gdy obecnie firmuje coś swoim podpisem to nie reprezentuje Konfederacji, ani szkoły PAXowskiej, ani paczki z podwórka gdzie dorastał, bo w tych środowiskach już nie funkcjonuje! pisanie o nim, że jest byłym działaczem KPN-u w kontekście czegoś negatywnego ma taki sam sens, jak podawanie, że uczęszczał do szkoły z programem katolickim w sytuacji, gdy usłyszymy jak przeklina (ja akurat nie słyszałem),
ale to przecież nie koniec:
nie możemy napisać, że reprezentuje mieszkańców Milanówka, ani mężczyzn, choć (o ile wiem) spełnia obie te cechy
otóż reprezentuje tylko siebie - to 4-ta uwaga

- język, który został zacytowany faktycznie nie jest "językiem parlamentarnym", ale cóż..., takiego języka używa się (sic!) w parlamencie; bywa, że padają gorsze, a z pewnością głupsze zwroty, a ich autorzy nie zostali zdyskwalifikowani przez Semkę; dziś Król jest felietonistą i jako taki nie narusza zbyt wielu współczesnych zasad w pisaniu felietonów, wyraża w nich swoje poglądy co czynią również inni felietoniści - to po piąte, tytułem dystansu do całej sprawy

-poglądy gospodarcze Krzysztofa Króla nie podobały mi sie gdy byliśmy razem w jednej formacji, a ta wspomniana w wywiadzie wolta również nie napawa mnie optymizmem (chociaż nie wykluczam, że zbliżył się do moich przemyśleń dot. wolnego rynku), ale to wyłacznie moje odczucie - to sześć

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
-siódma i ostatnia na razie myśl jaka przychodzi mi do głowy wymaga obramowanie, bo jest i ważna i podsumowująca cały ten wpis
to jest coś co niby jest cholernie oczywiste, ale i tak zaskakuje za każdym razem...:
swego czasu pasjonowałem się opozycyjnym dorobkiem mieszkańców Polski za czasów PRL-u i znalazłem dość łatwo nazwisko Króla (tego Króla! Wink) tymczasem umknęło mi nazwisko Semki, mimo naprawdej niezłej wiedzy i wielu przeczytanych książek, broszur i artykułów z tego zakresu/okresu, a obu panów dzieli ledwie kilkanaście miesięcy w dacie urodzenia
...zatem było można coś twórczego robić...?
---------------------BYŁO MOŻNA!!! ------------------------

Król za swoja działalność był aresztowany ileś razy, a nawet dostał wyrok więzienia bez zawieszenie, a to była rzadkość, a Semka... czytał o tym w Zielonym Sztandarze czy też w Trybunie Ludu
właśnie tu następuje to zdziwienie, o ktorym wspomniałem...
krystalizuje się taka reguła: mniej robiłeś wówczas, więcej krzyczysz dziś i odwrotnie: wówczas szedłeś do więzienia za publicznie wygłaszane poglądy, dziś cię zdyskredytują za robienie min antypaństwowych lub gwizdanie po niemiecku

ale możemy pociągnąć wątek dalej, bo jest rozwojowy :] :
już później, w wolnej Polsce Króla wybrano posłem i później był przewodniczącym Klubu Parlamentarnego nr 3 w Polsce, natomiast Semka dostał w tym czasie etat w TV, bo znał kogoś, kto znał kogoś innego rozdającego stanowiska za wiernopoddańczą lojalność bodaj za czasów rządów Jana Olszewskiego
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nie chciałbym pisać w tym momencie o karawanie i psach** bo to mocno ograne, ale coś takiego się przewija przez głowę i wyrzucane powraca :ble:

PS Krzysiek, wybacz...należało Ci się!
a teraz napiszcie, ale tak na poważnie:
czy Krzysztof Król w swojej zaciekłości (wspomniane cytaty) pomylił się choć raz...???* leader-prowadzący, będący na czele; to że nieprawidłowo piszą w gazetach to już nie moja wina
** w żadnym przypadku nie porównuję tu Semki do psa (tak jak Króla do karawany), choć to przyjazne naszemu gatunkowi stwory

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek LewandowskiDołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Irku,
napisałeś:
Cytat:
tymczasem umknęło mi nazwisko Semki, mimo naprawdej niezłej wiedzy i wielu przeczytanych książek, broszur i artykułów z tego zakresu/okresu, a obu panów dzieli ledwie kilkanaście miesięcy w dacie urodzenia


Umknęło Ci imię i nazwisko Piotra Semki bo źli ludzie do niedawna pomijali jego zasługi w obaleniu komunizmu. Ale od pewnego czasu rzetelni historycy starają się naprawić tę krzywdę wyrządzoną polskiej nauce. Zob. tutaj o heroicznych bojach Piotra Semki i jego wielkich zasługach - http://www.polonus.mojeforum.net/viewtopic.php?t=1683&highlight=semka .

A sądzę, że to nie koniec i jeszcze wiele o wiekopomnych zasługach Piotra S. będziemy mogli przeczytać. Smile

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz GłażewskiDołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 8:36 pm    Temat postu: już wyjaśniam Odpowiedz z cytatem

Ja nic nie mam do Semki:
pięknie, że nosił oporniki (ja nie nosiłem), i że śpiewał hymn (też znam Razz ) ,mam nadzieję, że robił to jak należy bo to różnie z tym ostatnio bywało...
NZS to również dobry wybór -tylko pochwalić
Warto jednak spojrzeć na obie postacie z pewnego dystansu i wówczas nawet nie trzeba silić się na porównanie, bo tego być nie może
...ale przecież ja nie o tym...

Król powiedział mi kiedyś, że w opozycji tłoku nie było, a ja wówczas wierzyłem ludziom dopóki nie złapałem ich na kłamstwie...
Pewnego razu (byłem wówczas szefem rejonu Pr-Płn.-Legionowo (Rejon wielkości Gdyni czy Sosnowca) , bo po odejściu ludzi z "Frakcji Demokratycznej" była tam "plaża") wpłynęło do mnie podanie człowieka, który wpisał, że poprzednia jego przynależność to było: PPS, PPS-RD i jeszcze jakieś lewacko-syndykalistyczne formacje Evil or Very Mad
Akurat zauważyłem Krzyśka w biurze, zabrałem więc podanie i udałem się na konsultacje [przypomnę, że dla mnie nawet centrowe ugrupowania pachną socjalizmem, a co dopiero lewicowe odłamu PPS Ilki czy kogo tam jeszcze]
Przeczytałem Królowi (zapewne z grymasem na twarzy) cv ale bez nazwiska i luźno spytałem czy warto wspierać się takimi ludźmi
Król po 2 s spytał: czy to jest Tomek Szczepański?
...musiałem mieć zdziwiną minę, ale Krzyś powiedział tylko:
"nie bedzie Ci przeszkadzał" i udał się ===> do komputera

zaryzykowałem i nie pożałowałem
Tomek z zawodu jest nauczycielem historii; zajmował się głównie Międzymorzem i był pożyteczny na skalę Obszaru, a nie tylko Rejonu
wydawał pisemka i sporo merytorycznej pracy tam robił bo znał w przyzwoitym stopniu języki białoruski czy ukraiński

Wygląda na to, że K.K mówił prawdę ...
...ale ja tu nie o prawdzie w wersji K.K. piszę...

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel SabudaDołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 5:33 am    Temat postu: Tajemnica wyjaśniona !!! Odpowiedz z cytatem

Embarassed
http://www.tvn24.pl/12694,1697734,0,1,polskie-cheerleaderki-najlepsze-w-europie,wiadomosc.html

Kto oglądnie Shocked ten "spocik" - ten wszystko rychło pojmie!
Takaż to motywacja wydaje się - w przypadku gościa podchodzącego pod 50-tke - całkiem czytelna...a może i usprawiedliwiona...

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group