Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Drażliwe pytania czyli pomieszanie z poplątaniem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 2:03 pm    Temat postu: Drażliwe pytania czyli pomieszanie z poplątaniem Odpowiedz z cytatem

Otóż podano ostatnio, że wg sondażu na "reprezentatywnej" grupie respondentów co drugi Polak (a nawet ciut więcej) uważa, że Ślepowron :pirat: powinien udać się na beatyfikację Jana Pawła II :santa:

W mojej głowie z tego powodu* wynikają same zawirowania i mogę zaoszczędzić na trunkach...
nie jestem wielkim ekspertem od komunizmu, a i do kościoła nie uczęszczam od dziesięcioleci inaczej jak w celach turystycznych, ale wydaje mi się poprzez empirię i wnikliwą obserwację trwającą ponad pół wieku, że:
-Kościół do niczego złego nie namawia
-komuchy namawiają do wielu złych rzeczy
te dwa środowiska do siebie nie pasują tak jak mityczne Niebo oraz Piekło
wykluczaja się, mozna by odważnie napisać
...nie może dojść tu do zbliżenia tak jak nie dochodzi do zbliżenia miedzy ogniem i wodą (rychło jedna strona przegrywa ostatecznie, jak -przykładowo - ks. Jerzy Popieuszko)
Piękna to idea, aby wszyscy się kochali, ale...nie bądźmy dziećmi, nie na tym padole; deklaracja pojednania padła w dniu śmierci naszego Papieża min. między kibicami Cracovii i Wisły, a co z tego wyniknęło...?
NIC- po co zatem się oszukiwać...? dobre samopoczucie na 2 tygodnie...??
doraźne korzyści...???

O ile wiem, JPII nigdy nie planował się zapisać do PZPR-u, ani też Jaruzelski nie wstępuje do zakonu, ani nie dotknęło go błogosławieństwo/dar wiary; nic mi nie wiadomo też, aby się zaprzyjaźnili
po co zatem się oszukiwać...?
czyżby pod przyszły sojusz PO+SLD...??? Evil or Very Mad

W każdym razie wątpliwości mam bez liku...
~~dlaczego Jaruzelski w "wolnej" Polsce nosi tytuł Generała, a w portfelu gażę emerytowanego (naj)wyższego oficera; skoro darowaliśmy mu życie, pozostawiliśmy dobytek bez szwanku to jeszcze mają mu salutować pułkownicy np. Polko...? -to raz
~~dlaczego obecny prezydent (właściciel dostojnej przeszłości) ściga się z historią w dowartościowaniu/uhonorowaniu człowieka, który z pewnością nie przysłużył dobrze się Polsce jakkolwiek byśmy poszczególnych jego poczynań nie oceniali -to dwa
~~dlaczego ateista, któremu Ojciec Święty z pewnościa podkopywał swoimi poczynaniami grunt pod nogami :jupi: miałby się fatygować w towarzystwie ===> nieżyczliwych mu ludzi na proces beatyfikacyjny; gdyby chodziło o szacunek dla przeciwnika politycznego -pojechałby prywatnie na pogrzeb i to byłby gest z klasą, ale na beatyfikację w oficjalnej delegacji...? przecież to absurd :thumbdown: -to trzy
~~dlaczego znajomość historii jest u nas na tak żenującym poziomie,... czyżby dlatego, że Plebanek (i wielu innych wartościowych historyków) już nie naucza pokoleń matołków**, dla których ważne jest tylko "tu i teraz" -to cztery

to tylko te najważniejsze gryzące duszę pytania..., ale problem jest mocno rozwojowy, bo mam wrażenie, że te niecałe 30% przeciwnych wspólnemy wyjazdowi (Komorowski/Jaruzelski) to zwolennicy PiSu
tak, tego samego PiSu, który nie zrobił NICZEGO na rzecz dobrego Prawa i choćby umiarkowanej Sprawiedliwości, a w zasadzie zrobił kilka złych rzeczy***
czyż nie trudno w tym się zagubić...???



* oczywiście jeśli wierzymy sondażom...
** wiem o tym, że już Arystoteles narzekał na młodzież, ale ja nie zadzieram z najważniejszym miłośnikiem mądrości w historii świata, a nawet nie przyjałem roli echa jego przemysłeń; naprawdę nie narzekam na małolactwo...!
w końcu za to co jest złego na świecie nie oni odpowiadają...
warto jednak zauważyć, że tam, gdzie wchodzi kapitalizm, ludzie bardziej gonią za szmalem niż gdy był socjalizm, to naturalne, w socjaliźmie uczciwie nie da się zarobić, a i wydać nie ma na co, ale gdy mamona rządzi to mniej potrzebne aspekty życia i wiedza nieprzydatna do pomnażania kasiorki idą w kąt
***dotyczy to również poprzedniego wcielenia tej partii (PC), ale już nie PC-AWS; sądzę, że po prostu nie zdążyli naszkodzić :rotfl:

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Plebanek



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Irku!
Celny i ciekawy komentarz. Użycie przypisów nadaje Twoim wywodom charakteru naukowego. Dziękuję za życzliwą wzmiankę o mnie.
Tylko te nieszczęsne utożsamianie komunizmu z socjalizmem - obraźliwe m.in. dla przedwojennej PPS i szwedzkich socjaldemokratów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr Plebanek napisał:
Irku!
Dziękuję za życzliwą wzmiankę o mnie.


zawsze do usług Razz
pamietam, że dbałeś, aby na Twoich lekcjach pojawiali się wartościowi prelegenci Wink w zależności od omawianego tematu
być może to się nazywa ===> powołanie...?

Piotr Plebanek napisał:
Tylko te nieszczęsne utożsamianie komunizmu z socjalizmem - obraźliwe m.in. dla przedwojennej PPS i szwedzkich socjaldemokratów...


ale przecież wspomniałem powyżej, że się nie znam Confused
pozdrawiam
IGła

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz


Ostatnio zmieniony przez Ireneusz Głażewski dnia Wto Kwi 05, 2011 12:50 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Irku,

odpowiedź na Twoje pytania jest dość oczywista. Igor Janke w dzisiejszym Plusie-Minusie przypomina fakty, które prowadzą do jednego, logicznego wniosku - niestety Janke tego wniosku nie wyciąga, prawdopodobnie dlatego, że byłoby to sprzeczne z linią gazety w której pracuje.

Mam na mysli artykuł "Generał zawsze sie przyda" - http://www.rp.pl/artykul/625180-General-zawsze-sie-przyda.html

Otóż Janke przypomina ludzi i środowiska, którzy maja niepodważalne zasługi w zbudowaniu takiego wizerunku Jaruzelskiego, który znajduje swoje odzwierciedlenie w głowach ponad 60% naszych rodaków.

Wymienia więc i Kościół polski, i środowiska postkomunistyczne, i Adama Michnika z GW, i Lecha Kaczyńskiego, i Bronisława Komorowskiego... Jednym zdaniem - jest to "zasługa" ludzi z Magdalenki i z Okrągłego Stołu (wprawdzie Prezydent Bronisław Komorowski nie brał udziału w tych rozmowach, ale jego środowisko - owszem).

Bo nieszczęściem Polski od 20 lat jest to, że rządzą nami ciągle "rycerze Okrągłego Stołu". Ta Familia czasami się kłóci miedzy sobą (jak Michnik z Milerem przy okazji afery Rywina, czy PiS z PO - obecnie), ale pilnuje, aby scena polityczna była szczelnie "zabetonowana" i aby nie pojawiła się na niej żądna siła zagrażająca wspólnocie interesów tych ludzi i środowisk. PiS z PO, PiS z SLD, PO z SLD, PSL z każdym z nich - możliwe są dowolne kombinacje w ramach Familii. Byleby pewne rzeczy i wartości zostały nienaruszone. Jedną z nich jest właśnie pozytywny wizerunek generała Jaruzelskiego. I ponad 60 % społeczeństwa to zrozumiało...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 12:13 pm    Temat postu: tat, tak Odpowiedz z cytatem

ja sobie pozostanę w owej mniejszości, bliżej spodu/końca Embarassed
doraźny komfort z tego może i mniejszy a korzyści żadne, ale za to jest zawsze pewna szansa; szansa na awans...
... czego żaden lider ===> czegokolwiek już nie może doświadczyć Wink

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 6:17 am    Temat postu: zdjęcie na temat Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum