Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Władza sądownicza

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czaszka



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 12

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 9:53 pm    Temat postu: Władza sądownicza Odpowiedz z cytatem

Sędzia Andrzej Rembisz jako Przewodniczący składu sędziowskiego osądził strajkową redakcję "Wolnego Związkowca" 01.1982r ,wyroki od 3 do 6 lat.Później był przewodniczącym Wydziału Karnego SW Katowice, do dymisji podał się w roku 2002 w związku z aferą Colloseum .IPN dopiero w 2007 roku przygotował wnioski o uchylenie immunitetów sędziom orzekającym w stanie wojennym.Taka sytuacja dotycząca lustracji sędziów była i jest w całym kraju.Jak można wierzyć w sprawiedliwe orzecznictwo władzy sądowniczej w III RP ,jeśli orzekają,orzekali ci sami ludzie,którzy wcześniej wiernie służyli PZPR wydając haniebne wyroki na działaczy Solidarnośći i opozycji niepodległościowo - demokratycznej ? Wojna teczkowa kończy się w sądzie .Jaką mają wartość wyroki w sprawach lustracyjnych wydane przez ludzi bez honoru ? " Sąd Lustracyjny tworzy 15 sędziów, którzy są wyznaczani na okres 4 lat przez ministra sprawiedliwości spośród sędziów wskazanych przez Krajową Radę Sądownictwa, a wcześniej wybrani przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów sądów apelacyjnych i okręgowych." Zupełnie innego wymiaru nabierają w tym kontekście wyroki lustracyjne wydane wobec działaczy opozycji.Do elementu ewentualnej niechlubnej przeszłości sędziego dochodzi jeszcze składnik polityczny.Minister Sprawiedliwości wyznaczający w/w sędziów nigdy nie będzie bezstronny politycznie w swych decyzjach .Dodać jeszcze można błędne założenie ,według mnie oczywiście ,IPN że SB nie fałszowało akt TW i KO .Dla mnie to wierutna bzdura.A przecież te właśnie materiały są głównym źródłem dowodowym w sprawach lustracyjnych.Być może skrzywdzono w ten sposób wiele niewinnych ludzi , a wielu winnych uniewinniono.Na pewno III RP poprzez takie nieprzemyślane działania i ustawodawstwo dokonała linczu moralnego na najporządniejszym człowieku jakiego w życiu miałem zaszczyt poznać , wielkim patriocie Leszku Moczulskim !
_________________
Krzysiek Trzaska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, to bardzo wyraźny sygnał, klasyczny można by rzec świadczący, że źle się dzieje w sądownictwie, ale zamiast realiów historycznych ja przytoczę coś bieżącego z ich resortu

1/ świadkowie zeznaniami zmieniają zapisy notarialne...
2/ sędzia Sądu Okręgowego myli sprawy, a wyższa instancja zatwierdza tą decyzję...
3/ pisma które doszły do sądu i były na nie odpowiedzi nie zostały uznane w sprawie...
4/ za to uznane zostało za doręczone pismo, które nie dotarło ze wzgledu na strajk listonoszy...
5/ Sędzia jako ważniejsze traktuje czy prawidłowo wpisany jest numer sprawy, a nie, że konstytucja jest kwestionowana czy jakaś ustawa podważona; nie interesuje ich "duch sprawy" ani w zasadzie nic
innych drobniejszych cudeniek już nie opisuję
SĄ nie tylko NIEUSUWALNI ale BEZKARNI


z prokuratorami jest podobnie
jak żeśmy służbowo kilka budowli niezgodnych z planem zabudowy znaleźli to przycichło, a przepytywany Szef prokuratury przyznał:
ta pani (prokuratorka) zdała egzamin na 3= w Radomiu, zatem wybaczcie jej...
[można sobie wyobrazić jak? zdała]

I.

PS Krzysztof, gdybyś sam zobaczył to co opisałem [Sąd Lustracyjny] byłbyć jeszcze bardziej zdeterminowany... i jeszcze mniej przychylny w ocenach

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 12:06 am    Temat postu: Remedium... Odpowiedz z cytatem

jedyna nadzieja to stworzenie partii, która ich rozgoni (conajmniej!)
...ale by się dziwili Twisted Evil
żadna z formacji istniejących nie pokusi się o takie działania, a napewno ta, na która najbardziej liczyliśmy jeszcze parę lat wstecz Mad

warto pomyśleć...

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Czaszka



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 12

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireneusz Głażewski napisał:

PS Krzysztof, gdybyś sam zobaczył to co opisałem [Sąd Lustracyjny] byłbyć jeszcze bardziej zdeterminowany... i jeszcze mniej przychylny w ocenach

Ten sam tekst puściłem na fejsbuku i trochę z konieczności był łagodniejszy w wymowie niż powinien.Co do oceny sądownictwa w kraju zgadzam się w 100%.

_________________
Krzysiek Trzaska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 12:38 pm    Temat postu: jeszcze jedno, bedzie kwita:-) Odpowiedz z cytatem

Warto zwrócić uwagę na pewna rzecz, którą rozwinę w kilku punktach, niestety, ku wyraźnemu unaocznieniu:
1/ ani ja nigdzie nie pisałem, że LM jest niewinny
2/ ani nie wspomniałem, że to dobrze/źle, iż starał się wywieść w pole SB-ków spotykając się z nimi
3/nie znajdziecie w moich postach sugestii zmniejszających budżet IPN-u... na razie Twisted Evil
4/ani wrogości wobec instytucji Sądu Lustracyjnego

Nie znam się na tyle więc staram sie nie zabierać głosu w owych sprawach
oby każdy miał takie podejście...


Po prostu pamiętam, że nasz dawny Przewodniczący czekał na rozstrzygnięcie swojej sprawy lustracyjnej najdłużej ze wszystkich (dlaczego, skoro było to tak ewidentne wg Sądu...?), to jeszcze odniosłem wrażenie graniczące z pewnością, że i tak nie doczekał się rzetelnego podejścia do owej sprawy urzędników i to uważam za niegodziwość wobec Niego, wobec naszej Formacji i wobec Historii

a winni...?
ja winą bym nie okładał premiera Jana Olszewskiego i sędziego Bogusława Nizińskiego, ale niemal wszystkich pozostałych "zamiesznych w sprawę";
zakładam jednak, że również oni mogli mieć z tym coś wspólnego a moja wiara w ich dobre chęci może być zwykłą naiwnością
po prostu nie wiem, nie mam danych
pogląd swój opieram na obserwacji tych ludzi, którzy "byli zamieszani"; ich wypowiedziach wcześniejszych i późniejszych, gestach i zachowaniu
[/b]

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum