Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

A. Rozpłochowski - Postawią Ci szubienicę (promocja)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 7:44 am    Temat postu: A. Rozpłochowski - Postawią Ci szubienicę (promocja) Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące książkę Andrzeja Rozpłochowskiego pt.: „Postawią Ci szubienicę”. Autor był w 1980 r. sygnatariuszem Porozumień Katowickich i jednym z liderów NSZZ „Solidarność”. W 1982 r. został aresztowany i wraz z sześcioma innymi członkami Komisji Krajowej NSZZ „S” oskarżony o próbę obalenia przemocą ustroju socjalistycznego w PRL. Książka jest zapisem wspomnień autora z jego politycznych wyborów, które usytuowały go wśród tzw. solidarnościowej ekstremy. Podczas promocji, na której organizatorzy zapraszają na drobny poczęstunek i lampkę wina, będzie można porozmawiać z autorem.

Spotkanie odbędzie się 8 września (czwartek) o godzinie 17.00 z Zarządzie Regionu NSZZ „Solidarność”, ul. Floriana 7 w Sali im. Lecha Kaczyńskiego.

Serdecznie zapraszamy

Przemek Miśkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2011 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fragmenty książki Andrzeja Rozpłochowskiego w dzisiejszej Rzepie noszą tytuł "Elity nie dorosły do demokracji" -
http://www.rp.pl/artykul/9133,713742-Andrzej-Rozplochowski---Postawia-ci-szubienice---fragment-.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Pią Wrz 09, 2011 6:48 pm    Temat postu: Święta prawda Odpowiedz z cytatem

Ano to, że robotnicy przełomu lat 70/80 nie chcieli odwrotu od socjalizmu tylko jego ludzkiej twarzy to my dziś dobrze wiemy Szanowny Panie Przewodniczący. I że nie myśleli o tym aby zmienić RWPG na EWG także.
Pańska książka zrobiłaby furorą, gdyby Pan zechciał napisać ją i opublikować 20 lat wstecz. Najlepiej po objęciu rządów przez KO, albo już gdy rządził Bielecki. Ostatni moment to były krótkie rządy Mecenasa, tak, wówczas by Pan błysnął, ale chwilę później Zbyszek Bujak przeprosił za "Solidarność" i pewnie było za co...i się zdezaktualizowało wszystko.
Dziś młodzi ludzie Pana nie znają i tylko start na listach parlamentarnych umożliwi Panu przypomnieć się Polsce; kto wie..., może Pan się przyda do czegoś...?

Oczywiście mógł Pan swoje trafne przemyślenia opublikować w II obiegu, szczególnie, że w USA by zrobili to chętnie, obawiam się jednak,
że ===> wówczas Pan tak nie uważał.
To trochę tak, jakby znana w 60 latach aktorka lub piosenkarka obiecała nam striptiz. Chętnych dziś będzie niewielu, ale kiedyś... prawie każdy by chciał zobaczyć

A kto tak uważał już wtedy...?
Bo niewątpliwie żyli tu i tacy. Niektórzy nadal żyją kłując w oczy maluczkich...
Ano każdy kto poświęcił choćby kilkaset godzin na analizę faktów, bibliografii lub wręcz na uczestnictwo w wydarzeniach PRL-u będzie wiedział...
Ci, którzy pisali prawdę mieli kłopoty.
Ci którzy chcieli udziału we władzy mieli kłopoty znacznie większe.
Za to ci, którzy rysowali społeczeństwu niemal książycowy wówczas scenariusz, że możemy żyć (jako naród) jak chcemy kończyli najgorzej..., w najlepszym razie w więzieniach.
Warto pokusić się o listę osób, których dotknęły w PRL-u najwyższe wyroki z podziałem na czasy stalinowskie i te późniejsze, tej "nibyodwilży"
Część osób wybrała emigrację, a część została tu.
Inaczej postrzega się sytuację w kraju zza oceanu. Inaczej widzi się wszystko po latach.
Ale i tak chwała Panu za to co Pan zrobił... z pewnością dostanie Pan medal. Zasłużenie!

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2011 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Realizuję prośbę Basi Czyż (w KPN jeszcze przed Grudniem).

Admin.

Cytat:
Mirku,

Proszę Cię o zamieszczenie mojego ad vocem wobec wpisu Ireneusza Głażewskiego w temacie promocji książki Andrzeja Rozpłochowskiego "Postawią Ci szubienicę".

Cytat:
Panie Ireneuszu,

Zawsze czytam Pana wpisy na Polonusie z wielką uwagą i sympatią, często się z nimi zgadzałam, ale nie tym razem. Zaskoczył mnie Pan bardzo nieprzyjemnie tym wpisem pełnym złośliwości.

Nie wiem, ile lat Pan miał w latach 1980/81 i jakie były Pana doświadczenia z okresu stanu wojennego, ale stwierdzam, że bardzo niewiele wie Pan o tym, co działo się wtedy na Śląsku, o atmosferze tych lat, o tym, kim był dla nas Andrzej Rozpłochowski. I o tym, że tak naprawdę to On porwał za sobą cały Śląsk, a bezpieka od początku niszczyła Go z dziką zajadłością, bo na Śląsku był jej wrogiem nr 1.

Ja osobiście uważam też, że dobrze, że Andrzej wyjechał do Stanów, bo zniszczyli by Go w latach okrągłego stołu tak, jak wielu innych cennych i radykalnych działaczy Solidarności, z których wielu już nie żyje. Sama nigdy nie zapomnę, przez jakie piekło przeszłam.

Nie tylko ja cieszę się, że Andrzej wrócił z nowymi siłami i pomysłami, ale wielu działaczy z tych pamiętnych lat 1980/81, co dało się odczuć podczas spotkania promującego Jego książkę. I choć byli tam ludzie o różnych orientacjach - od PiS po PO, to jednak poczuliśmy wszyscy, że łączy nas coś wielkiego i niezapomnianego, czego nie wolno zaprzepaścić i nie było między nami ani różnic w poglądach, ani kampanii wyborczej.

Andrzej postawił sobie za cel wyciszanie polsko- polskich sporów, integrowanie środowiska weteranów Solidarności i opozycji i to mu się na tym spotkaniu udało! Wszyscy (a była nas tam około stu osób) obiecaliśmy sobie, że te wspólne spotkania będziemy kontynuować i przyprowadzać innych.

I jeszcze jedno. My, śląscy działacze KPN z lat 1980/81 nigdy nie zapomnimy, jak bardzo Andrzej nas wspierał, że to dzięki niemu KPN i Komitet Obrony Więzionych za Przekonania zaczął się u nas rozwijać wręcz lawinowo, bo On jako pierwszy Przewodniczący katowickiego MKZ oddał nam do dyspozycji związkową poligrafię, pomieszczenia, materiały drukarskie i na każdym kroku nas wspierał, za co ubecja szczególnie Go tępiła i za pośrednictwem swoich TW doprowadziła do tego, że na pierwszym Walnym Zjeździe Andrzeja "wycięto", zastąpiono go człowiekiem bardziej dla nich wygodnym....

I o tym powinni pamiętać wszyscy, którzy nadal czują więź z prawdziwą KPN, tak, jak powinniśmy pamiętać o wszystkich tych, którzy Konfederację wspierali.

Barbara Czyż
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze to miłoVery Happy , gdy się człek dowiaduje, że to co naskrobał jest przez kogoś czytane...
Jeszcze milej, gdy czyta z uwagą to Rozumny Człek i dodatkowo jeszcze z sympatią Razz
A jeśli jeszcze się taki człek zgadza ...to już pełnia szczęścia nieomal :thumleft:

Zawsze staram się pisać z serca licząc na odpowiedź na tych samych falach, unikam natomiast tzw. poprawności politycznej.
Jednocześnie mam świadomość iż ludzie są tak skonstruowani, że ich sympatia rozchodzi się wg stopnia zażyłości, pokrewieństwa, przynależności partyjnej lub bliskości przekonań;
Bezpośrednie odniesienie do treści przesłania [jakiegokolwiek] nie mieści się wg mnie w pierwszej piątce. Zazwyczaj, nie zawsze!!! Wink

Bo tym- być może- przydługim wstępie (ogólnym i szczególnym) zadam jedno tylko pytanie:

Gdzie napisałem nieprawdę...?

W którymś zadaniu, akapicie czy wszystko to zwykły bełkot Embarassed
Bo ja przeczytałem jeszcze ów tekst 2 x z uwagą i nie dojrzałem, abym gdzieś zełgał czy kogoś obraził.
Proszę o wyjaśnienie Droga Konfederatko

Pozdrawiam
IGła


PS Moja sugestia jest taka, że skoro mamy wszyscy dostęp do neta odpisać bezpośrednio na portalu bez angażowania Admina, który sam nierzadko wstawia długie i ciekawe analizy, kopiuje co inni napisali i ogólnie ma sporo roboty :sleep:

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum