Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WSI a problemy niektórych polityków

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł CzyżDołączył: 19 Gru 2011
Posty: 7

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 12:32 am    Temat postu: WSI a problemy niektórych polityków Odpowiedz z cytatem

Czy Słomka i Macierewicz są ofiarami represji byłych funkcjonariuszy WSI?


Maj roku 2006. Środowisko Konfederacji Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny publicznie apeluje o powołanie komisji śledczej Sejmu RP ds. zbadania działalności Wojskowych Służb Informacyjnych. W ciągu miesiąca przewodniczący Konfederacji Adam Słomka zostaje w spektakularny sposób zatrzymany pod zarzutem rzekomych „fałszerstw wyborczych” w kampanii 2005 r. W lipcu 2006 r. Gazeta Wyborcza informuje, cyt. „ (...) w środę prokuratura wydała nakaz zatrzymania Słomki, jednak policja miała kłopoty z ustaleniem jego miejsca pobytu. W końcu lider KPN-u sam się odnalazł. W czwartek powiadomił śląskie media, że na schodach komendy wojewódzkiej w Katowicach organizuje konferencję prasową. Chciał się odnieść do ujawnionych przez "Gazetę" informacji o zatrzymaniu swoich współpracowników. Nie zdążył jednak porozmawiać z dziennikarzami, został zatrzymany przez policjantów z wydziału do walki z korupcją. Po zdjęciu odcisków palców przedstawiono mu zarzuty. (...) Paweł Czyż, rzecznik prasowy KPN nie ukrywał wczoraj oburzenia akcją policji. - To prowokacja, której ma zablokować współpracę naszej partii z PiS w wyborach samorządowych - podkreślał Czyż zapewniając, że nikt z jego ugrupowania nigdy nie fałszował żadnych list wyborczych. Jego zdaniem za prowokacją stoją oficerowie WSI, którzy boją się powrotu KPN na scenę polityczną. - To zemsta za to, że pod koniec maja złożyliśmy wniosek o powołanie sejmowej komisji do spraw działalności WSI - dodał rzecznik KPN”. Przez blisko 6 lat gliwicka Prokuratura Okręgowa prowadzi postępowanie w tej sprawie wydając na nie ponad 10 mln zł i przesłuchując (wg. rzecznika Komendy wojewódzkiej Policji w Katowicach) ponad 50 tys. świadków. Od 2006 r. Adam Słomka jest wielokrotnie nielegalnie zatrzymywany i aresztowany – co w całości potwierdzają prawomocne orzeczenia sądów II instancji. Wszystko po to, aby m.in. PAP mógł podawać informację, że Adam Słomka (Adam S.) jest przestępcą.

29 marca 2011 r. PAP donosi, cyt. „List gończy z nakazem aresztowania na 14 dni byłego działacza KPN (obecnie KPN - Obóz Patriotyczny) Adama Słomki wydał Sąd Rejonowy w Myślenicach. Poszukiwany jest oskarżony o namawianie do pobicia sędziego. Katowicka prokuratura oskarżyła Słomkę o to, że latem 2008 roku namawiał dwóch mężczyzn do pobicia prezesa katowickiego sądu rejonowego. Powodem wydania listu gończego jest to, że Słomka nie stawiał się na rozprawy, nie zgłaszał na zarządzone przez sąd badanie psychiatryczne; niemożliwe okazało się także doprowadzenie go przez policję. Jak wynika z aktu oskarżenia, sprawę zapoczątkował pozew wierzycieli z 2005 roku o wyjawienie majątku Adama Słomki. Sąd początkowo wydał nakaz karny o zapłatę, ale Słomka się z niego nie wywiązał i przez kolejne lata nie stawiał się na wezwania sądu. W końcu sąd wydał postanowienie o aresztowaniu go na 14 dni na potrzeby procesu. W lipcu 2008 r. Słomka trafił do aresztu śledczego. Tam, według prokuratury, zetknął się na spacerach z Dariuszem K., podejrzanym o udział w gangu Krakowiaka, i zwrócił się do niego z propozycją "połamania nóg sędziemu". Jak podaje prokuratura, Dariusz K. liczył, że Słomka pomoże znaleźć legalną pracę jego koledze, który wyszedł już z aresztu. Twierdzi, że nie traktował poważnie słów o pobiciu sędziego. Kolega również usłyszał od Słomki propozycję połamania nóg sędziemu. Wystraszył się, że to "na poważnie" i stwierdził, że "nie ten adres". Zgłosił pretensje do Dariusza K., że go chce wrobić w przestępstwo; w końcu zawiadomił prokuraturę. Słomka w śledztwie nie przyznał się do winy i stwierdził, że "zarzuty zostały sfingowane przez zorganizowaną grupę przestępczą w kierownictwie tzw. wymiaru sprawiedliwości" i że nikomu nie zlecał pobicia sędziego".

Były senator KP PiS i przewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Senatu RP, mec. Piotr Ł.J. Andrzejewski w Nowym Państwie (nr 7, 2011 r.) na temat zorganizowanych represji mafii policyjno-sądowo-prokuratorskiej o rodowodzie MSW PRL skierowanych przeciwko Adamowi Słomce, cyt. " (...) dobitny przykład, ale powiem o jeszcze bardziej drastycznej sprawie, która trafiła w trybie interwencyjnym do prezesa Sądu Najwyższego z prośbą o nadzór. To przypadek wielokrotnie represjonowanego byłego działacza KPN Adama Słomki, który złożył wnioski dotyczące ścigania funkcjonariuszy publicznych PRL, w tym prokuratorów i prezesów sądów. Trwa ciągła walka sądu w Katowicach, a obecnie rejonowego w Myślenicach ze Słomką jako podsądnym. Zarządzono wobec niego "psychuszkę", według wzorów znanych z systemu totalitarnego. Przed odczytaniem aktu oskarżenia o rzekome namawianie bandy "Krakowiaka" do złamania nogi prezesowi sądu - co już brzmi jak absurd z ponurej groteski - sędzia skierowała Słomkę na przymusowe badania psychiatryczne. Pod pretekstem, że przez komunistycznych oprawców w więzieniu na Rakowieckiej w Warszawie został ciężko pobity w połowie lat 80. Broniłem go wówczas. Wiem, że chciano przyczynić się do jego fizycznej eliminacji poprzez brutalne traktowanie. I dzisiaj sędzia Katarzyna Proksa-Kosek z tego tytułu zarządza przymusowe doprowadzenie i zamknięcie na 24 godziny, a po zaskarżeniu tej decyzji, nawet aresztowanie! Biegli lekarze stwierdzili jednoznacznie, że fakt pobicia w komunistycznym więzieniu sprzed ćwierć wieku nie może być w żadnym razie podstawą badania poczytalności".W tym samym czasie (rząd Leszka Millera; rok 2006) Konfederacja oraz Ruch Obrony Bezrobotnych organizują okupację stołecznego zakładu energetycznego STOEN w proteście przeciwko jego złodziejskiej prywatyzacji.

Niedawno w związku z nieprawidłowościami przy jego prywatyzacji tego zakładu energetycznego zarzuty prokuratorskie usłyszał gen. Gromosław Czempiński. Czy okupacja STOEN szkodziła w „interesach”?

W załączniku nr 5, Raportu Antoniego Macierewicza, str. 176 można przeczytać, że blisko 50% akcji WSI było skierowanych przeciwko KPN, cyt. „(pismo nr DC-00794/10 wysiane 29.07.1989 przez Zastępcę Szefa WSW Szefa III Zarządu płk. Mariana Wichrzyńskiego)

Dotychczasowe próby negatywnego wpływu na środowisko wojskowe były skutecznie neutralizowane. Najistotniejsze dane o zamiarach i przedsięwzięciach planowanych przez nielegalne organizacje i wrogie politycznie ugrupowania pochodzą przede wszystkim od źródeł informacji uplasowanych w tych środowiskach; W chwili powstania notatki WSW posiadała 30 takich źródeł informacji w ugrupowaniach od "opozycji antyustrojowej" do "ekstremalnych nurtów koalicji". Źródła te wykorzystywane były w 6 sprawach operacyjnych oraz 24 sytuacjach kontrwywiadowczych (3 z tych spraw i 5 sytuacji dotyczyło prób oddziaływania KPN na środowisko wojskowe)”.

Ten sam raport wymienia wielokrotnie gen. Marek Dukaczewskiego – szefa WSI w czasach rządów Leszka Millera. Dukaczewski ukończył studia na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej oraz w Podyplomowym Studium Zagranicznym przy Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Oficer wywiadu wojskowego PRL i III RP, pracował w II Zarządzie Sztabu Generalnego WP oraz w WSI. W latach osiemdziesiątych brał udział w operacjach wywiadowczych w Stanach Zjednoczonych i Izraelu. W latach 1992-1997 był głównym specjalistą w WSI. W latach 1997-2001 był podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Oznacza to, że niewątpliwie zna generała Gromosława Czempińskiego.

Ten sam generał po wniosku o uchylenie immunitetu Antoniemu Macierewiczowi często komentował tą sprawę w telewizji TVN. Trzeba wspomnieć, że szefem programowym TVN jest Milan Subotić, którego związki z WSI w czasie pracy w TVP ujawnił właśnie Macierewicz. Ten sam Subotić wysłał wozy transmisyjne TVP (zdominowanej przez postkomunistów) do siedziby KPN w roku 1996 r. aby odpowiednio relacjonować konflikt w Konfederacji między zwolennikami Moczulskiego i Słomki.

To znaczy też, że od czasów ujawnionej w Raporcie Antoniego Macierewicza - a cytowanej wyżej notatki – środowisko KPN było w szczególnym zainteresowaniu WSI. Do którego roku? Może do końca funkcjonowania WSI? Może w dalszym ciągu jest w orbicie zainteresowania byłych wysokich funkcjonariuszy WSI?

Czy to wszystko może mieć jakiś związek z byłymi środowiskami funkcjonariuszy WSI, którzy mszczą się za ujawnienie nieprawidłowości i uderzenie w ich dawny matecznik?

Postępowanie prokuratury i w sprawie Adama Słomki, i w sprawie posła Antoniego Macierewicza jest zastanawiające. Czy to jest efekt braku dekomunizacji i lustracji, o którą oboje wymienieni na swój sposób zabiegają?

Warszawska prokuratura apelacyjna chce uchylenia immunitetu posła Antoniego Macierewicza za publikację raportu z weryfikacji WSI, by zarzucić mu ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy. Prokuratura Generalna bada wniosek. Prowadzący śledztwo przesłali wniosek do Prokuratury Generalnej 8 grudnia - powiedział PAP w poniedziałek zastępca Prokuratora Apelacyjnego w Warszawie Waldemar Tyle, potwierdzając informację Radia Zet. Wcześniej prokuratura nie ujawniała tej informacji. Macierewicz byłby pierwszą osobą, która mogłaby usłyszeć zarzuty w śledztwie w sprawie nieprawidłowości przy weryfikacji WSI - o ile wniosek o uchylenie immunitetu zyskałby akceptację Prokuratury Generalnej i sejmowa większość wyraziłaby na to zgodę.

Czy ataki na Adama Słomkę i KPN-OP były „grą wstępną” byłych funkcjonariuszy WSI do uderzenia w Antoniego Macierewicza? Może czas powołać sejmową komisję śledczą w tej sprawie? Czas chyba zająć się również byłymi funkcjonariuszami MON i MSW PRL, którzy dziś pracują w prokuraturze, sądach i policji?

Czas najwyższy ...

Paweł Czyż

p.o. REDAKTORA NACZELNEGO KSI

Bielsko - Biała, 20.12.2011 r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Pawle,

bardzo proszę zaniechać trollowania na POLONUSie. Jest dość stron w Sieci, na których można poczytać o działalności Macierewicza i Słomki, nie ma żadnego powodu, abyśmy musieli to także czytać na POLONUSie. To ostatnie ostrzeżenie.

Admin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł CzyżDołączył: 19 Gru 2011
Posty: 7

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 12:03 pm    Temat postu: Przykro Odpowiedz z cytatem

Panie Mirosławie,

trochę przykro. Widać właśnie jak głęboki podział istnieje między środowiskami wywodzącymi się z KPN. Myślę, że na przełomie XIX i XX wieku to samo dotyczyło, np. PPS. To jest również efektem jakiś osobistych niechęci, animozji, itd.

Przyjąłem do wiadomości "ostrzeżenie".

Zauważam, że konflikt - który trochę przygasł - ponownie się rozlał. Po prostu szkoda. Zapraszam na stronę, którą prowadzę. Zapewniam też, że merytoryczne i krytyczne teksty dotyczące różnych środowisk tworzonych przez byłych i obecnych Konfederatów będą przeze mnie zamieszczane.

Pozdrawiam Paweł Czyż
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum