Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rehabillitacja Gierka - SLD się spóźnił!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Sty 03, 2013 11:15 am    Temat postu: Rehabillitacja Gierka - SLD się spóźnił! Odpowiedz z cytatem

SLD chce uczcić Gierka. 2013 rokiem I sekretarza?
http://www.tvn24.pl/sld-chce-uczcic-gierka-2013-rokiem-i-sekretarza,297585,s.html

W związku z inicjatywą SLD dot. rehabilitacji Edwarda Gierka warto przypomnieć polityka, który był prekursorem na tej drodze...
http://www.fakt.pl/Kaczynski-o-Gierku-quot-Byl-patriota-quot-,artykuly,76180,1.html

Cytat:
Działał w takich okolicznościach, jakie wtedy były, ale to, że chciał uczynić z Polski kraj ważny - w tamtym kontekście, w tamtych okolicznościach - to była bardzo dobra strona jego działania, jego osobowości, jego poglądów, wskazująca na to, że był komu


http://www.fakt.pl/Kaczynski-o-Gierku-quot-Byl-patriota-quot-,artykuly,76180,1.html

Można się tylko cieszyć, że postać byłego I sekretarza KC PZPR przyczyni się do zjednoczenia opozycji, zwłaszcza, że koalicja PiSoLew sprawdzona w telewizji oraz w niektórych samorządach będzie zapewne realną alternatywą dla obecnej koalicji po wyborach. Proponuje więc, aby już teraz obie partie zgłosiły wspólnie kandydata na nowego premiera: zamiast Glińskiego - Adam Gierek!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Sabuda



Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 18

PostWysłany: Czw Sty 03, 2013 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszelkie fobie są szkodliwe. Też mam ich kilka, ale na szczęście mam tego świadomość i wiem, że mi szkodzą, a nie pomagają.
Nie miejcie fobii pod tytułem "Kaczyński" - bo ta fobia ma krótkie nóżki. Może taka fobia podoba się jakimś prasowym magnatom, ale to nie znaczy, że polega na prawdzie.
Gierek! Gdyby chcieć go opisać z naszego, KPN-owskiego punktu widzenia, to trzeba by zacząć od opinii Leszka Moczulskiego, Romualda Szeremietiewa i innych "starych" KPN-owców. Moim zdaniem - on nam więcej pomógł niż zaszkodził. Oczywiście - nie było to jego intencją, tylko zbiegiem okoliczności.
Atakowanie Kaczyńskiego za warunkową pochwałę Gierka - to - wybaczcie- poziom propagandy "Trybuny Ludu" i "Żołnierza Wolności".
Nie przystoi autorom Książki Roku!

_________________
Pawe? Sabuda, w KPN od XI 1984
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Czw Sty 03, 2013 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzież tu jest atak?

Jest przypomnienie faktów dotyczących kaczystowskich pochwał Gierka oraz koalicji PiSo-Lew w mediach i samorządach (to ta sama koalicja, która zablokowała emisje filmu "Pod prąd") i jest kpina z gościa, który już dawno powinien odejść z polityki, bo stał się gwarantem trwania nieudolnych rządów Tuska.

Sugestia "o prasowych magnatach" - zaskakująca. Czy jest Pawle coś, o czym nie wiemy?

Do poziomu "Trybuny Ludu" chyba jednak POLONUSowi daleko, bo tamci posługiwali się kłamstwem, a my przypominamy prawdziwe fakty. A że Prezesa one ośmieszają? Mógł o tym pomyśleć, zanim zaczął wygadywać bzdury
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Sabuda



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Wto Sty 08, 2013 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JarKacze pochwały Gierka to coś kompletnie innego niż projekt pzpr-u pt. "rok 2013 - rokiem gierka".
Tak jak zupełnie inną sprawą jest stwierdzenie: "za rządów Franciszka Józefa rozwijała się sieć drogowa w Małopolsce" i pomysł typu "rok 2013 - rokiem Habsburgów".
Bezrozumne i prymitywne ataki na PiS i JarKacza to domena prasowych magnatów typu Michnik czy grupa ITI (pisałem o tym na POLONUSIE) - i nie widzę powodu, by ten kierunek podgrzewać.
Mówiąc o poziomie "TL" - miałem na myśli propagandę w stylu "wysyłania kocy i śpiworów dla bezdomnych w Nowym Jorku" (1982).
Prawdą i faktem jest, że w NY są bezdomni. Ale oni nie potrzebowali nigdy prl-owskich kocy i śpiworów!

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Wto Sty 08, 2013 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Pawle, przeczytaj co Kaczyński mówił o Gierku. Nie było mowy o sprawach gospodarczych tylko o jego rzekomym patriotyzmie oraz o rzekomym braku represji wobec opozycji politycznej w tym czasie! To były skandaliczne i nieprawdziwe słowa

Wniosek SLD to jest TO SAMO, co mówił Kaczyński. Twoja analogia z Habsburgami jest chybiona.

Rozumiem, że drażni Cie przypominanie głupot, które wygaduje Kaczyński, ale miej pretensje o to do niego (niech nie gada) a nie do nas (bo to pamiętamy).

I jeszcze raz powtarzam - to nie jest żaden atak na Kaczyńskiego, tylko przypomnienie prawdziwych faktów oraz ich wykpienie. Uważasz, że słowa Kaczyńskiego o Gierku nie zasługują na kpinę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Sabuda



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Wto Sty 08, 2013 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobrze...
Nigdy mnie nie drażniło i nie będzie - przypominanie głupot wygadywanych przez JarKacza. Dzieli mnie z nim taka sama odległość jak i Ciebie. Chodzi mi o to, że jak ktoś sikał na płot to nie należy go oskarżać o pedofilię, tylko o sikanie na płot.
A zdanie JarKacza o "patriotyźmie" Gierka to nie to samo , co pomysł "roku Gierka".
Ja też uważam, że Gierek był takim polskim patriotą, jakim moskiewski niewolnik może być. Jeśli chciał służyć Polsce, to napewno robił to w najbardziej nieudolny z możliwych sposobów.
A JarKacz nie ma takich dylematów, bo on pasożytuje na wywalczonej przez innych wolności.
A sld/pzpr chce roku Gierka, licząc na sentymenty wymierającego elektoratu. Potrzebuje tych sentymentów żeby zdobyć więcej głosów. A głosów potrzebuje , żeby bardziej szkodzić Polsce w XXI wieku, a nie w latach 1970-80!

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum