Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Leszek Moczulski uczestniczył w II Kongresie KPN

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pawel SabudaDołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Nie Sty 22, 2012 10:03 pm    Temat postu: Leszek Moczulski uczestniczył w II Kongresie KPN Odpowiedz z cytatem

W dniu 22 stycznia 2012 r. odbył się w Krakowie II ( X ) Kongres KPN. W Obradach uczestniczył Leszek Moczulski. Obok Niego , w obradach brali udział delegaci m.in z Krakowa, Katowic, Warszawy, Poznania, Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Bielska-Białej, Cieszyna. Przybyli też zaproszeni goście - posłowie KPN z lat 1991 - 1997, liderzy Związku Zawodowego "Kontra" i Instytutu Historycznego im. Andrzeja Ostoi - Owsianego z Łodzi. Kongres ocenił działanie KPN w okresie od ponownej rejestracji w 2007 roku, do dnia dzisiejszego. Dokonano zmian w Statucie KPN, wybrano Przewodniczącego, Radę Polityczną, Zarząd Krajowy, Sąd Koleżeński i Komisję Rewizyjną. Przewodniczącym został ponownie wybrany Władysław Borowiec, działacz KPN od 22 lat.
_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DobrowolskiDołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 274

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to miło dowiedzieć się po fakcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr PlebanekDołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem właśnie poniższy tekst. Pawle ! - ja bym wołał, żeby te tysiące ludzi, które demonstrowały 13 grudnia przeciwko ministrowi R.Sikorskiemu - przyszły dzień wcześniej na Ikara 5...


STANOWISKO KPN Z DNIA 13 GRUDNIA 2011 ROKU
wtorek, 13 grudnia 2011 22:25
W rozwinięciu wiadomości Konfederacja Polski Niepodległej przedstawia swoje stanowisko w sprawie zorganizowanego w dniu dzisiejszym Marszu Niepodległości i Solidarności w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez środowiska skupione wokół Prawa i Sprawiedliwości. Zapraszamy wszystkich członków, sympatyków oraz internautów do zapoznania się z naszym stanowiskiem oraz wyrażania swoich opinii na naszym forum dyskusyjnym.


STANOWISKO
KONFEDERACJI POLSKI NIEPODLEGŁEJ
W SPRAWIE MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI I SOLIDARNOŚCI
ORGANIZOWANEGO 13 GRUDNIA 2011 ROKU


Konfederacja Polski Niepodległej wykazuje pełne poparcie dla zorganizowanego Marszu Niepodległości i Solidarności w dniu 13 grudnia 2011 roku w Warszawie w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.


Stan wojenny w Polsce wprowadzono w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku, by złamać niepodległościowe oraz społeczne dążenia Polaków do odzyskania pełnej niepodległości na terytorium własnego kraju. Ogłoszenie o wprowadzeniu stanu wojennego wygłosił gen. Wojciech Jaruzelski. Z chwilą ogłoszenia stanu wojennego, zawieszona została działalność wszystkich związków zawodowych, także branżowych, oraz wielu innych organizacji. Z wyjątkiem „Trybuny Ludu” i „Żołnierza Wolności” nie wychodziła prasa. Ścisłej kontroli poddane zostało radio i telewizja, przeprowadzono tam błyskawiczną czystkę personalną, już wcześniej przygotowaną. Prezenterzy telewizyjni występowali w wojskowych mundurach. Korespondencja pocztowa podlegała cenzurze. We wszystkich szkołach i wyższych uczelniach aż do odwołania zawieszona została nauka. Głównym powodem dla którego zdecydowano się wprowadzić stan wojenny była coraz gorsza sytuacja gospodarcza kraju, a przede wszystkim utrzymania układu partyjno-rządowego.


Okres tamten pozostaje białą plamą na historycznej mapie Polski, do dzisiaj niewyjaśnioną i nie rozliczoną. Kiedy władze państwowe wprowadzały stan wojenny musiało być to jednoznaczne z tym, że ludzie wyrażą swoje niezadowolenie poprzez organizowanie akcji strajkowych na terenie kopalń, hut, stoczni czy portów. Podczas pacyfikacji kopalni „Wujek” przez ZOMO i wojsko zginęło 9 górników. Ogółem w stanie wojennym zginęło kilkudziesięciu uczestników akcji protestacyjnych (co najmniej 91 osób). Ponadto łącznie ponad 10 tysięcy ludzi, w tym większość członków Komisji Krajowej „Solidarności”, a także działaczy Konfederacji Polski Niepodległej zostało internowanych bądź aresztowanych.


Dzisiaj środowiska skupione wokół Prawa i Sprawiedliwości postanowiły zorganizować Marsz Niepodległości i Solidarności, na którego przeprowadzenie wybrano nieprzypadkową datę. 13 grudnia 1981 to dzień, który powinien być w świadomości każdego Polaka ze względu na wydarzenie już historyczne, ale także z pobudek politycznych – w dniu 28 listopada 2011 roku Radosław Sikorski w Berlinie wygłosił stanowisko godzące w polską niepodległość i suwerenność.


Chcemy więc Panu Ministrowi przedstawić krótką notkę historyczną przez nas sporządzoną:

Od końca XVIII wieku wiele pokoleń Polaków musiało walczyć o wolny kraj dla swoich potomków. W latach 1772-1795 Rzeczpospolita Obojga Narodów została podzielona przez naszych sąsiadów - Rosję, Prusy oraz Austrię. Na odzyskanie niepodległości naród polski czekał 123 lata, kiedy Józef Piłsudski poprowadził naród bez własnego państwa do zwycięstwa. Niepodległość odzyskaliśmy tylko na 20 lat, bo już we wrześniu 1939 roku zbrodniczego ataku na Polskę dokonał niemiecki dyktator Adolf Hitler oraz Związek Radziecki pod dyktaturą Józefa Stalina. Przez cały czas trwania wojny Polska doznała ogromu zniszczeń. W 1945 roku kiedy niemiecki reżim upadł przyszedł kolejny reżim tym razem radziecki. Polska na 45 lat została włączona pod wpływy Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Polska zamieniła się w Polską Rzeczpospolitą Ludową. Od 1989 roku w PRL zaczął się tzw. okres przemiany ustrojowej, nastała III Rzeczpospolita. Mamy ponownie wolną Polskę. Nie minęło kolejne 20 lat i znów są działania zmierzające do ograniczania niepodległości i suwerenności Polski – tym razem na rzecz zachodnioeuropejskich mocarstw.

Konfederacja Polski Niepodległej ma nadzieję, że zorganizowany Marsz Niepodległości i Solidarności, w którym udział wzięło przeszło 20 tys. osób uświadomi polskim władzom, że ich najważniejszym celem i zadaniem powinna być praca na rzecz Polski i Polaków. Ale także uświadomi władzom państwowym jak ważna jest pamięć o historii – o wydarzeniach dla Nas bardzo bolesnych i trudnych.Konfederacja Polski Niepodległej wyraża niezadowolenie wobec organizatorów Marszu Niepodległości i Solidarności z powodu pominięcia nas przy jego organizacji. KPN istnieje od 1979 roku i jawnie sprzeciwiał się radzieckiej homogenii nad Polską oraz prowadził działania zmierzające do odzyskania przez Polskę pełnej niepodległości i suwerenności.

Jednocześnie pragniemy oświadczyć, że KPN jest gotowy popierać inicjatywy środowisk strzegących i broniących niepodległości Polski ze względu na własną misję, cele i zadania – zarówno w wymiarze ideowym jak i praktycznym. Patriotyzm, niepodległość, suwerenność to pojęcia i wartości, które dzisiaj są na każdym kroku eliminowane z życia publicznego polskiego społeczeństwa.Kraków, dnia 13 grudnia 2011 roku


Władysław Borowiec – Przewodniczący KPN
Krzysztof Łukszas – Szef Okręgu Łódzkiego KPN
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel SabudaDołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Pon Sty 30, 2012 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrze - najłatwiej tylko krytykować. Nie izoluj się, a kwity będą inne.
_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr PlebanekDołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawle !
Ja nie tylko krytykuję. Byłem zarówno na Ikara 5 - 12/13 grudnia, jak i w Alejach Ujazdowskich 13 grudnia. Ale głównie po to, żeby rozdać kopie mojego wywiadu dla Kuriera Chicago sprzed paru miesiecy (związanego z moją książką). Rozdałem łącznie ok. 350 egzemplarzy, w tym takim ludziom jak Marian Piłka, Adam Borowski, ksiądz Isakowicz-Zaleski, Andrzej Gwiazda, Seweryn Jaworski, poseł Piecha , poseł Hofman ( do J. Kaczyńskiego nie dotarłem).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel SabudaDołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze zrobiłeś. Nie było mnie tam, więc nie oceniam , tylko mówię - gratulacje! Z największym szacunkiem. Tekst znam - wart popularyzacji. Tylko co to ma do Kongresu?
_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr PlebanekDołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem Pawle, że obecna Konfederacja kierowana przez p. W.Borowca poparła demonstrację PiS-u skierowaną bardziej przeciwko polityce ministra R. Sikorskiego, niż przeciwko bezkarności autorów stanu wojennego. Chciałbym wiedzieć, czy jest to zdarzenie jednorazowe, czy stała linia KPN-u i co na to Honorowy Przewodniczący?
Pawle - powiedz coś więcej o Kongresie ( na Waszej stronie chyba nic nie ma).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9117

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka zdjęć z Krakowa. Ich autorem jest Ryszard Musiał.


Obecny Przewodniczący KPN Władysław Borowiec wybrany na kongresie na kolejną kadencję.


Leszek Moczulski


Na pierwszym planie Marek Michalik. Za stołem: Leszek Moczulski i Paweł Sabuda.


Na pierwszym planie - Kazimierz Wilk


Pierwszy z lewej - Zygmunt Łenyk. Pierwszy z prawej - Marek Zawalski


Pierwszy z lewej - Zbigniew Skorecki


Od lewej w pierwszym rzędzie: Bogdan Śniegocki z Małżonką oraz Bożena Cioroch. W drugim rzędzie pierwszy z lewej - Zbigniew Adamczyk.


Pamiątkowe zdjęcie na koniec zebrania

W zebraniu uczestniczyli także działacze ze Śląska (m.in. Barbara Czyż) oraz z Cieszyna (m.in. Zbigniew Cichomski).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DobrowolskiDołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 274

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 5:26 pm    Temat postu: Chyba śnię Odpowiedz z cytatem

Sądziłem, że z tym kongresem to może coś źle przeczytałem. Albo czegoś nie zrozumiałem. Nie wierzyłem, że można zrobić kongres KPN nie próbując zawiadomić o tym wszystkich potencjalnie zainteresowanych. W tym mnie. Widać organizatorzy uznali, że na cholerę im np. taki Dobrowolski. Wystarczyło dać informację na tym forum. Technicznie to chyba wykonalne - o czym świadczą powyższe wpisy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel SabudaDołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Sob Lut 11, 2012 2:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Doskonałe fotki". Macie rację. Trzeba rozwiązać ten haniebny KPN.
Bo nie można mu wybaczyć, że miał czelność powiedzieć, że - jakoś tam - jest. Do piachu z nim! Bo nie uzyskał Imprimatur Szacownych Weteranów.

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group