Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wątpliwości dot. naszej historii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Pią Sie 03, 2012 1:05 pm    Temat postu: Wątpliwości dot. naszej historii Odpowiedz z cytatem

Zajrzałem na Wikipedię
W "naszym" haśle jest taka wzmianka:

Cytat:
Po obradach Okrągłego Stołu, w 1990, z partii odeszła grupa działaczy, którzy utworzyli KPN – Frakcję Demokratyczną, popierając Lecha Wałęsę[47]. Ugrupowanie to w 1991 współtworzyło partię Koalicja Republikańska.

Nie wydaje mi się, aby to drugie zdanie to była prawdą. Ryszard Bocian obiecał wprawdzie już 2 lata wstecz, że napisze więcej o owej frakcji, ale pomimo iż tego nie uczynił nie natrafiłem na powiązanie (żadnych) Konfederatów z tą marginalną formacją, o której wiem to i owo.
Proszę tych co mogą się przyczynić do wyprostowania tam, bądź wyjaśnienia tu Laughing
Z pewnością wątek na Wikipedii można jeszcze poprawić, rozwinąć, a jeśli nie wątek to choćby biografie znanych (często zapomnianych)konfederackich person.
Wikipedia zazwyczaj większych głupot nie pisze, korzysta z niej cała masa ludzi to niech będzie wszystko jak należy przynajmniej z naszej strony

pozdrawiam
IGła

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum