Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Syn premiera

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Sro Sie 15, 2012 10:31 am    Temat postu: Syn premiera Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Michał Tusk, były pracownik trójmiejskiego oddziału "Gazety Wyborczej", który od kwietnia jest zatrudniony w Porcie Lotniczym w Gdańsku, ujawnił, że równolegle z pracą na lotnisku współpracował z liniami OLT Express, których właścicielem jest Amber Gold (...). Michał Tusk na lotnisku pracuje jako specjalista ds. analiz ekonomicznych i marketingu, zarabia 3300 zł miesięcznie netto. Dla OLT świadczył usługi doradcze "w zakresie analiz i PR" (5950 zł plus VAT miesięcznie).

http://wyborcza.pl/1,75478,12298344,Michal_Tusk_o_zarzutach_szefa_Amber_Gold__Nie_sprzedawalem.html

Cytat:
W listopadzie 2011 r. syn premiera, jeszcze jako dziennikarz „GW”, przeprowadził wywiad z Marcinem Plichtą, prezesem Amber Gold. Kilka tygodni później Michał Tusk zgłosił się do niego z propozycją współpracy.

– Sam się do nas zgłosił. Przyszedł sam. Powiedział, że wypala się w pracy w „GW”, że będą cięcia etatów. Osobiście ze mną rozmawiał. To wtedy przedstawiłem mu Jarosława Frankowskiego, dyrektora zarządzającego OLT Express. Tusk, będąc u nas, zaproponował, że może być twarzą OLT Express. Mówił, że nie boi się firmować naszych linii – mówi „GPC” prezes Amber Gold. – Spytałem go, czy wie, jaka jest sytuacja z AG i czy nie boi się o reakcję ojca. Stwierdził, że zdanie ojca go nie interesuje i że chce budować swoją markę. Złożyliśmy mu propozycję, którą po kilku dniach odrzucił – dodaje Marcin Plichta.

Kilka miesięcy później prezes gdańskiego lotniska Włodzimierz Machczyński zarzucił w rozmowie z Plichtą, że OLT ma bardzo słabą reklamę i marketing. - Mówił, że pomoże nam znaleźć kompetentną osobę. Po dwóch tygodniach zadzwonił i zaproponował Michała Tuska. To było w marcu, 15 lub 16 – mówi prezes Amber Gold. – Zdziwiłem się, powiedziałem, że przecież nie chciał. "Przemyślał to” – usłyszałem w odpowiedzi – tłumaczy Plichta.

Aviarail, firma Michała Tuska, została założona 15 marca 2012 r. W tym samym dniu podjął on współpracę z OLT Express. Jak ustaliła "Codzienna" syn premiera zastrzegł, że umowa musi być podpisana z OLT, ale nie ze spółką Amber Gold, wokół której – jak podkreślał – narosło wiele kontrowersji. Dopiero po podpisaniu umowy z OLT Express, Michał Tusk podjął pracę w gdańskim Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy. Gdy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczęła działania przeciwko Amber Gold, syn premiera osobiście rozpytywał o wpływ spółki na OLT skutki ewentualnego upadku "złotego interesu".

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/prezes_amber_gold_tusk_sam_sie_do_nas_zglosil_23225

Cytat:
W listopadzie 2011 r. pisał pan tekst, w którym wypowiada się Plichta. Tekst ma pozytywny wydźwięk. Pisał pan tam tak: „Historia OLT jest podobna – niemiecki przewoźnik, którego główna baza znajduje się w Bremie, do sierpnia żył głównie z kontraktu z Airbusem na przewóz pracowników pomiędzy zakładami lotniczego koncernu – z Bremy do Tuluzy i z powrotem. Koniec kontraktu także oznaczał kłopoty finansowe – firma zapowiadała m.in. zmniejszenie floty i masowe zwolnienia. Nie doszło jednak do nich właśnie za sprawą wykupienia przez gdańską spółkę Amber Gold.” To było w listopadzie. A trzy miesiące później już pan dla tej firmy pracował. Jak więc było?
– Po prostu. Wtedy pisałem tekst. On nie miał związku z późniejszą pracą, poza tym, że przy pracy nad tekstem poznałem Plichtę.

http://www.fakt.pl/Michal-Tusk-o-OLT-Express-Ojciec-o-niczym-nie-wiedzial,artykuly,173076,1.html

Cytat:
Krzysztof Katka - Przed tygodniem o ostatnim przelewie z OLT Express mówiłeś: "Pierwszy raz w życiu byłem autentycznie wkurzony, że dostałem przelew. Stało się dla mnie oczywiste, że w sytuacji, w której OLT nie ma na nic pieniędzy, ktoś to wykorzysta przeciwko mnie. Poza tym źle się czuję z tym, że pewnie jako jeden z niewielu kontrahentów dostałem swoje pieniądze". Tymczasem wedle dokumentów "Wprost" pisałeś e-maile do dyrektora, aby OLT szybko zapłacił za fakturę.

Michał Tusk - Byłem wkurzony na ten przelew, tu się nic nie zmieniło.

- Ale upominałeś się o pieniądze i nie była to miesięcznie kwota 5500 plus VAT, lecz 5950 plus VAT?

- Dokładnej kwoty nie pamiętałem, wiedziałem, że chodzi o pięć tysięcy z hakiem. Natomiast z fakturą było tak, że wysłałem ją 3 lipca, a mój e-mail napisałem, gdy firma jeszcze działała i nic złego się nie działo. Wkurzony byłem później, gdy OLT Express ogłosił upadek, a ja nagle dostałem pieniądze.

- Mówiłeś, że po rozmowie z ojcem postanowiłeś "rozluźnić umowę" z OLT. A teraz dowiadujemy się, że stałej umowy nigdy nie rozwiązałeś.

- Nie wystawiałem już faktur, więc de facto współpraca ustała.

- Chodziło o to, by człowiek lotniska był blisko przewoźnika, który chciał robić wiele poważnych rzeczy w Gdańsku, m.in. stworzyć węzeł przesiadkowy (...).

- Jeszcze podczas pracy w "Gazecie" przeprowadziłeś wywiad z dyrektorem OLT Express. To prawda, że sam napisałeś pytania i na nie odpowiedziałeś, a później rozmowa ukazała się pod nazwiskiem innego autora?

- Nie było tak, że ułożyłem wszystkie pytania. Dałem innemu dziennikarzowi swoje propozycje pytań, a on zredagował swoje i dołożył nowe wątki. Później przygotowałem propozycje odpowiedzi i wysłałem to do dyrektora Frankowskiego. Zdaję sobie sprawę z tego, że to może wyglądać nieprofesjonalnie, ale ostatecznym autorem był podpisany dziennikarz.
(...)

http://wyborcza.pl/1,75478,12298344,Michal_Tusk_o_zarzutach_szefa_Amber_Gold__Nie_sprzedawalem.html

Cytat:
Oświadczenie redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej Trójmiasto":
(...)
Pomysłodawcą i autorem tekstu jest nasz redakcyjny ekspert od komunikacji i ówczesny przełożony Tuska Michał Jamroż.(...) Jaki był w tym udział Tuska? Zajmując się w redakcji transportem lotniczym, współuczestniczył w układaniu pytań i został zobowiązany do przekazania ich dyrektorowi linii Jarosławowi Frankowskiemu. Teraz dowiadujemy się, że nas oszukał i sam napisał odpowiedzi (...). Trudno mi w to uwierzyć. Albo więc dziennikarze "Wprost" zniekształcili jego wypowiedź, albo syn premiera, nasz niedawny kolega, kompletnie się pogubił.
(...)
Jan Grzechowiak


Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,12298344,Michal_Tusk_o_zarzutach_szefa_Amber_Gold__Nie_sprzedawalem.html?as=2&startsz=x#ixzz23bPPHoWs

Prezes Amber Gold, Marcin Plichta:
Cytat:
Chodziło o to by o OLT dobrze pisano, żebyśmy nie musieli wydawać za dużo na reklamę. Żeby reklama sama pojawiała się w postaci ciekawych artykułów, on miał to zagwarantować. Zgodził się
”.
http://niezalezna.pl/31841-michal-tusk-reklamowal-olt-w-wyborczej

Cytat:
Michał Tusk pracując dla OLT Express, korzystał ze skrzynki elektronicznej zarejestrowanej na nazwisko Józef Bąk - ustalił "Wprost". - Zgadza się, część ludzi mogła pomyśleć, że ukrywam tożsamość. Głupota z mojej strony, brak rozwagi - tłumaczy syn premiera.

Dla linii lotniczych Marcina Plichty syn premiera pracował głównie przez internet. Wykorzystywał do tego skrzynkę elektroniczną, którą założył 1 lutego 2000 roku. Jak ustalił "Wprost", widnieją w niej następujące dane: "Józef Bąk, miejscowość: Żukowo, zawód: bezrobotny, wykształcenie: bez wykształcenia".

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8131,title,Michal-Tusk-ukrywal-swoja-tozsamosc,wid,14839878,wiadomosc.html

Cytat:
Do Michała Tuska powoli chyba zaczyna docierać, że afera wokół jego pracy dla OLT Express uderzy w jego ojca, premiera Donalda Tuska.

- Nie będę robił z siebie kretyna. Debil nie uwierzy, że nie wiedziałem. Wiedziałem o jednym wyroku karnym Plichty i zastrzeżeniach KNF wobec Amber Gold. Co mam powiedzieć? Głupota i tyle. (...) Napiszcie, że jestem debilem - mówi młody Tusk tygodnikowi Wprost.

http://www.fakt.pl/Michal-Tusk-jestem-debilem-Tusk-o-sobie-Mlody-Tusk-sie-kaja,artykuly,173021,1.html

Senator PO Łukasz Abgarowicz:
Cytat:
Michał Tusk chciał się rozwijać - trzeba zrozumieć młodego człowieka.


http://www.wprost.pl/ar/339533/Senator-PO-Michal-Tusk-chcial-sie-rozwijac-trzeba-to-zrozumiec/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Sabuda



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie senatorze PO - Łukaszu! Chwała Bogu, że delfin nie chciał się sprawdzić w sexie. Bo jakby się zakradł do alkowy Dody, to ona by potem przez rok udzielała wywiadów, w których by się nabijała, że delfin ją przekonywał, że tyle (....................................)- to jest 25 centymetrów! :safe: Embarassed
_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum