Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PiS zmienia wizerunek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 8:12 pm    Temat postu: PiS zmienia wizerunek Odpowiedz z cytatem

Najdłuższy serial nowożytnej Europy pt "PiS ZMienia swój wizerunek, czyli na Zachodzie bez zmian :)



23 listopada 2007 - Jan Ołdakowski dla Dziennika w rozmowie z Robertem Mazurkiem:

Cytat:
ROBERT MAZUREK: To chyba obciach być w PiS, prawda?
JAN OŁDAKOWSKI: Niedawno dostałem SMS-a, że w roku 2045 dziennikarka "Gazety Wyborczej" Katarzyna Ołdakowska wyda książkę "Noszę jego nazwisko" z podtytułem: "Mój ojciec był w PiS". "W domu był miły. Mojemu bratu kupił gekona, a mnie sadzał na kolanach i głaskał po głowie" - tak będzie się zaczynała. Bardzo śmieszne, wiem, ale zupełnie nie pasuje do rzeczywistości.

Taka jest opinia wielu młodych wyborców.
Jasne, że czasami trudno mi wytłumaczyć swoje wybory polityczne pewnym znajomym i na spotkaniach towarzyskich czuję się jak syjonista na zjeździe stowarzyszenia Grunwald, ale trudno.

Cóż za męczeństwo. Na razie zmiana wizerunku wychodzi PiS-owi średnio, skoro swą twarzą uczynił Putrę i Gosiewskiego.
Pyta mnie pan, czy marszałek Putra jest lepszy z wąsami czy bez? Lepszy jest bez, bo jest młodszy i sympatyczniejszy, ale cenię go i tak. Polityk nie musi być skrzyżowaniem aktora i dyplomaty: pusto w głowie, ale opalony i dobrze ubrany. Czekają nas cztery lata w opozycji i taki przewodniczący jak Gosiewski nie pozwoli nam popaść w lenistwo.

Ani zmienić oblicza, bo słusznie czy nie, ale to z Edgara kpi pół Polski.
Szef klubu nie ma występować na billboardach, tylko organizować pracę dla ponad 160 osób. Ale ma pan rację, musimy zastanowić się, jak przyciągnąć młodych. Tym bardziej, że za cztery lata odejdą cztery roczniki naszych wyborców, a pojawią się cztery roczniki następne.

Na razie ich odstraszacie.
Ze wszystkich badań wynika, że znaczna część młodzieży jest na swój sposób konserwatywna, religijna i ceniąca tradycję. Jestem przekonany, że PiS może przygotować dla nich atrakcyjną ofertę polityczną.


http://www.oldakowski.pl/news/47/52/Wolalem-myc-kufle-w-kuchni-niz-nalewac-piwo

20 listopada 2008 - Jarosław Kaczyński w rozmowie z Joanna Lichocką:

Cytat:
Trafienie do tych, do których nie jesteśmy w stanie dotrzeć bezpośrednio, to najtrudniejsze zadanie. Ale mamy zamiar zrobić dużo, żeby dotrzeć. Uruchamiamy różne szkolenia. Pracujemy nad wizerunkiem. Będzie nowy medialny front z nowymi twarzami PiS.

Na razie zmian nie widać. Widać chaos. A słupki w sondażach nie chcą rosnąć.

Teraz nie widać, ale doświadczenie pokazuje, że trzeba mieć jakiś punkt startu, moment odbicia – tak jak w 2005 roku mieliśmy wiec w Sali Kongresowej, który dał nam impet i ogromny postęp. Na powtórzenie tego na tą samą skalę tym razem nie liczymy, niemniej zasada pozostaje zasadą: trzeba działać etapami. Tego wymaga struktura świadomości zbiorowej i prawa rządzące przekazem medialnym. Powolne, ewolucyjne zmiany nic nie dają. Zatem na początku roku pokaże się w jakimś sensie nowe PiS. Z całą pewnością to, co prezentujemy, jest alternatywne wobec modelu, sposobu uprawiania polityki, projektu politycznego, które prezentuje PO.


http://www.rp.pl/artykul/222423.html

2 lutego 2009 - Rafał Ziemkiewicz:

Cytat:
Kongres Prawa i Sprawiedliwości, jak należało się spodziewać, niesie ze sobą zmianę wizerunku tej partii. Obecnie PiS stara się zrzucić z siebie pewne szkodzące mu stereotypy. Trudno się temu dziwić, gdyż stopień płytkości, powierzchowności debaty publicznej w Polsce jest taki, że cała polityka opiera się w tej chwili na wizerunku.

Kiedyś ująłem to w takim zdaniu: Jarosław Kaczyński jest takim typem gracza, który na ruletce obstawia zawsze ten sam numer do momentu, gdy kończą mu się pieniądze i bankrutuje albo ów numer w końcu wypadnie. W 2005 roku okazało się, że numer, który obstawiał, czyli walka z układem, jest tym, czego wówczas Polacy oczekiwali od swych polityków. I Kaczyński stawia na te same kwestie. Polska socjalna przeciwko Polsce liberalnej, czyli potępienie sitwy rządzącej, układu, a obrona prostego człowieka oszukiwanego przez elitę i wykorzystywanego materialnie przez rozmaitych liberałów - to w dalszym ciągu główne hasła PiS. Z tym że wcześniej ubrane były one w bardzo agresywną retorykę, teraz w retorykę miłości, gdyż tego wymaga obecna logika sceny politycznej.


http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/zmiana-wizerunku-ale-nie-programu_88284.html

8 marca 2010 - Przemysław Szubartowicz rozmawia z dr. Jackiem Kucharczykiem, szefem Instytutu Spraw Publicznych.

Cytat:
P.S.: Wczoraj zakończył się kongres Prawa i Sprawiedliwości, nieoczekiwanie (czy oczekiwanie) wybrano starego nowego prezesa, został nim oczywiście Jarosław Kaczyński, podyskutowano o tym, że Polacy powinni móc wyjeżdżać na wakacje, mieć na to pieniądze. O parytetach chyba nie mówiono, bo stanowisko Prawa i Sprawiedliwości jest jasne. Co wynika z tego kongresu dla polskiej polityki i dla opozycji?

J.K.: Dwie rzeczy, które są po części nowe, przynajmniej jedna jest bardzo nowa. Pierwsza z tych rzeczy to próba, kolejna zresztą próba zmiany wizerunku PiS-u z partii walki z układem na partię kompetencji gospodarczych i partię walki o to, żeby wszyscy Polacy... Polska się rozwijała, wchodziła do G-20 i tak dalej, i tak dalej. Czyli tutaj wyraźnie ten akcent był. Zresztą kilka razy to już wcześniej widzieliśmy na kongresach PiS-u, podobne próby przemodelowania walki o nowy elektorat...


http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/210380,PiS-glosi-Polske-solidarna-i-zabiega-o-klase-srednia

21 października 2011:
Cytat:

PiS zmieni wizerunek, by się bardziej podobać
Katarzyna Karaś

"Konserwatywna, a nie radykalna" - taki ma być wizerunek partii Jarosława Kaczyńskiego, budowany m.in. dzięki pomysłom z kampanii.

Władze PiS przygotowują nową taktykę i strategię funkcjonowania partii po przegranych wyborach. Będą przekonywać posłów do zmiany retoryki tak by budować wizerunek partii konserwatywnej sytuującej się w centrum - informuje "Rzeczpospolita".

Co to oznacza? - Wsparcie dla polskich rodzin i wierność wartościom chrześcijańskim i patriotycznym, ale unikanie języka pozwalającego PO na zakwalifikowanie nas do grona radykałów. Nieangażowanie się formalnie w takie sprawy jak awantura o krzyż na Krakowskim Przedmieściu - wylicza jeden z polityków partii.

Budowanie wizerunku PiS ma się opierać m.in. na kontynuacji taktyki przyjętej w kampanii wyborczej. Wiceprezes partii Adam Lipiński mówi, że wyznaczyła ona "dobre kierunki". - Ale potrzeba więcej czasu, by dotrzeć do szerokich środowisk - dodaje. Chodzi głównie o młodzież, naukowców i przedsiębiorców. - W kampanii zrobiliśmy dobry krok w kierunku pozyskania młodego pokolenia, ale to dopiero początek - dodaje Krasulski.


http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/464764,PiS-zmieni-wizerunek-by-sie-bardziej-podobac

23 czerwca 2012:

Cytat:
PiS: zmiana wizerunku - trudne, lecz nie niewykonalne
skomentuj

PiS stoi przed zadaniem: jak zbudować wizerunek partii przygotowanej do rządzenia, "wybieralnej" nie tylko dla stałych zwolenników, ale i rozczarowanych sytuacją gospodarczą i rządami PO; to trudne, ale nie niewykonalne - uważają politolodzy, z którymi rozmawiała PAP.

PiS - według zapowiedzi polityków tej partii - planuje na wrzesień ofensywę programową. Ugrupowanie zamierza odświeżyć program gospodarczy i przedstawić pakiet ustaw w tej dziedzinie. Cel - pozyskanie elektoratu zawiedzionego rządami PO, pokazanie się jako odpowiedzialna formacja mająca "szuflady pełne ustaw", w każdej chwili gotowa do objęcia rządów.

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/627453,pis_zmiana_wizerunku_trudne_lecz_nie_niewykonalne.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ireneusz Głażewski



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 382

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 10:07 am    Temat postu: A ja Was tak!!! Odpowiedz z cytatem

W związku z tym, ze stronę POLONUSA redaguje się w Krakowie, to odpowiem cytatem z refrenu piosenki ===> krakowskiej piosenkarki rockowej; najprawdopodobniej najlepszej w historii polskiej muzyki w tej kategorii Very Happy

" (...) Nie może złych
owóców dobre drzewo wydawać,
ani drzewo złe
owoców dobrych wydawać nie może"


Myślę, że Cora (zarejestrowana w 1993 r w wyborach do parlamentu na liście zrzeszonej z KPN!!!) też by nie zagłosowała na "odnowiony wizerunek" , ale jeszcze z Nią nie rozmawiałem w tej sprawie Wink

_________________
ka?dy ?piewa razem z nami:
"precz, precz, precz z komunistami"
Jakub Sienkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum