Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dlaczego nie popieram mediów księdza Rydzyka?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Plebanek



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 11:15 am    Temat postu: Dlaczego nie popieram mediów księdza Rydzyka? Odpowiedz z cytatem

1. Nie są to dla mnie media katolickie - tylko prywatne religijno-polityczne media księdza-zakonnika. Teza, że w Polsce jest 90% katolików, a media katolickie są dyskryminowane, jest dla mnie demagogiczna i fałszywa, ponieważ te 90% nie musi podzielać poglądów politycznych księdza Rydzyka.

2. Nie powinno być tak, że dyrektor rozgłośni określającej się jako katolicka decyduje jednoosobowo: "Teraz popieram tą partię, a teraz tą". Jeżeli już Kościół angażuje się politycznie - o tym kogo popierać powinien decydować episkopat. Katolicy mają różne poglądy pollityczne.

3. Propaganda Radia Maryja od lat jest bardzo jednostronna, czesto agresywna. Ludzie bardzo religijni, a niewiele wiedzący o Polsce i świecie współczesnym mogą pomyśleć, że dobry katolik musi głosować koniecznie tak jak wskazuje ksiądz Rydzyk i być koniecznie przeciwko Uni Europejskiej. Jest to sytuacja nienormalna.

4. Politycy jakich najczęściej zaprasza ksiądz Rydzyk nie budzą zaufania, np dawny działacz SD prof. Jerzy Robert Nowak czy fanatyk Antoni Macierewicz ( wielokrotnie grzeszący przeciwko ósmemu Przykazaniu).

5. Media ksiedza Rydzyka są zakłamane. Przykłady:
a)wielokrotne oszukiwanie, że papież Jan Paweł II był przeciwko wejściu Polski do Unii Europejskiej. Najwyraźniej ksiądz Rydzyk uznał, że jest ( przynajmniej w tej sprawie) mądrzejszy od Papieża. Ponieważ niezręcznie było wprost występować przeciwko Ojcu Świetemu - ksiądz Rydzyk postanowił zniekształcać jego wypowiedzi.
b) obrona arcybiskupa Wielgusa. Dwie komisje, złożone gł. z profesorów potwierdziły współpracę tego duchownego z SB. Dowodów fałszerstw nikt nie przedstawił. Radiomaryjców jednak to nie przekonało. Gdyby jednak acybiskup Wielgus należał do hierarchów krytykujacych księdza Rydzyka - zapewne oskarżenia o współpracę okazałyby się prawdziwe.
c)rozpowszechnianie kłamliwego filmu propagandowego "Nocna zmiana".
6. Ksiądz Rydzyk nieraz ma wypowiedzi mało uprzejme. Np.kiedy nazwał prezydentową Kaczyńską "czarownicą" a spotkanie kobiet "szambem". Potem na krytykę w mediach reaguję jak na "atak na Kościół" albo mówi: "W mediach przetacza się tsunami... komuś przeszkadza, że my się modlimy..."
Dla mnie to kolejny przykład zakłamania.

Proponuję dyskusję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miezian



Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 34

PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 12:35 pm    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram mediów księdza Rydzyka? Odpowiedz z cytatem

Szanowny Piotrze,
Jak już chcesz kogoś osądzać to stosuj takie same zasady do wszystkich. Taki np. „Tygodnik Powszechny” - zapewne milszy twojemu sercu – najpierw przez wiele lat był oficjalnie wspierany przez „Agorę”, potem na cztery lata, stał się częścią koncernu ITI, a obecnie jest własnością Fundacji Tygodnika Powszechnego - na czele, której stoi ks. Adam Boniecki, który sam sobie organizuje akcje typu „Ks. Boniecki ma głos w moim domu”.
Jeśli więc czepiasz się Rydzyka to przyczep się też do niego. Tym bardziej, że jak nie podoba Ci się popieranie partii przez Rydzyka, to zapewne jeszcze większy wstręt powinieneś czuć do wręcz służalczej postawy Bonieckiego w stosunku do PO.
„Propaganda Radia Maryja od lat jest bardzo jednostronna, często agresywna.” – Ups, to faktycznie poważny zarzut, bo wiadomo, że przeciwne Rydzykowi media są pełne łagodności, tolerancji i wszystkich tych cech, których nie mają „mohery”. Powiedzmy sobie wprost: propaganda „radia Maryja” przypomina taką „KPN”-owską propagandę z lat 70. i 80., nie uznającą sojuszy, propagującą pełną niepodległość i twierdzącą, że Polacy powinni oprzeć się na własnych siłach. Słowem te „mroczne opary patriotyzmu”, które straszyły kiedyś – straszą i dziś.
Co zaś do Macierewicza, który nie uznaje rosyjskiej wersji raportu Anodiny to pragnę tylko przypomnieć, że Leszek Moczulski i KPN-owcy też kiedyś nie uznawali innego raportu. Choć wyprodukowała go radziecka prokuratura, pod kierownictwem radzieckich ekspertów i generałów, przy wsparciu ówczesnych władz polskich i co ciekawe dotyczył on masowych grobów w tej samej okolicy, w której rozbił się prezydencki Tupolew. Musisz się więc na coś zdecydować. Albo posiadanie własnego, czasem odmiennego od innych zdania, jest czymś dobrym, albo wszyscy mamy myśleć tak samo.
I tu jest jakby główny problem z Radiem „Maryja”. Jest to kwestia wolności. Albo żyjemy w takim kraju, w który – jak to mówił Andrzej Gwiazda – jedność wymuszana jest milicyjna pałką, albo jest demokracja i każdy robi to co chce i to co potrafi. Skoro jakaś grupa ludzi ma swój świat, swoje środowisko, swoje radio, telewizję i gazetę to należy im umożliwić rozwijanie swojej pasji. Chcą bronić Wielgusa niech bronią, chcą sobie puszczać „Nocną zmianę” – niech puszczają do woli. Nawet jeśli przyjąć, że to film kłamliwy, to przecież na każdym kanale wszelkich telewizji leci tyle kłamliwych filmów, że niech sobie Ci ludzie puszczą własny. I tak dalej i tak dalej…

To tyle odnośnie twoich argumentów, a teraz moje dlaczego osobiście ich popieram. Po pierwsze m.in.: z powodów argumentów, które ty przytaczasz, a które są po prostu obowiązujące w mainstremie. Jestem spod znaku Wodnika i jak przystało na urodzonych w tym czasie automatycznie staję po stronie prześladowanych, a szczególnie jeśli są prześladowani z taką pasją i z tak gigantycznym nakładem pieniędzy (gdyby np. te kwoty, które wydano w ostatnich czasach na zwalczanie Rydzyka wpuścić w drogi, to można by pewno autostradami opasać cały glob).
Po drugie ci ludzie żyją. Na tle powszechnego marazmu, tumiwisizmu i lęku przed podskoczeniem najmniejszemu nawet szefowi, ludzie idący ulicą i wykrzykujący antyrządowe hasła są na wagę złota. Nb. oba tomy „Gazu” są dokładnie o tym – garstce ludzi, którzy nie godzili się na to, że trzeba siedzieć cicho i nie podskakiwać.
Po trzecie zaś są to ludzie bardzo inteligentni, prawi, prostolinijni. Wychowani w czasach przedwojennych albo PRL-owskich, a więc w czasie gdzie czytało się jeszcze książki, a nie „bryki”. Z własnymi poglądami, nie do podkupienia, którzy będą walczyć do upadłego. A gdy im wszystko odbiorą będą przebijać ulotki na ksero, a jak trzeba to nawet przepisywać ręcznie. Może mi to po prostu przypomina młodość – nie wiem. Wiem za to jedno – wolę być z nimi z tym „teflonem”, który ich otacza.

_________________
Pracownik nowohuckiego oddzia?u Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W czasach wojny polsko-jaruzelskiej ucze? IX LO w Krakowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pawel Sabuda



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr Plebanek powiedział, że nie popiera mediów o. Rydzyka. I powiedział dlaczego. I w zasadzie - zgadzam się z nim.
Ale nie popierać, nie słuchać, nie oglądać, nie czytać - to jedno.
Inna sprawa, to odpowiedź na pytanie: Czy w związku z tym, że nie popieram etc., to tym samym przyznaję prawo reżimowi Donalda Tuska, by metodami administracyjnymi, nadużywając władzy - usiłował ograniczyć te media?
I ja tu odpowiadam jednoznacznie : NIE!
Dziś nie ma w Polsce ani jednej stacji telewizyjnej z którą bym się zgadzał. W radiu słucham tylko II programu PR. Wszelkie gazety, jakie się ukazują - służą u mnie w domu jedynie za podpałkę. Takoż "Nasz Dziennik" jak i "Fakty i Mity".
Ale nigdy nie śmiałbym zabronić metodami administracyjnymi ich ukazywania się. Jest to kwestia zasadniczego szacunku do wolności. Przypominam zasadę "5+1 - non possumus", ogłoszoną przez Leszka Moczulskiego na konferencji prasowej wkrótce po amnestii w 1986 roku. Tam jest o tym jednoznaczne stwierdzenie. Rzecz jasna - co do ogólnej zasady.

Jak się komuś nie podoba Jerzy Urban lub Tadeusz Rydzyk, lub Adam Michnik lub ks. Boniecki - to niech polemizuje, wykazuje zakłamanie, przewrotność, manipulację - i w ten sposób pozbawia czytelników/widzów/słuchaczy - a w konsekwencji - niech pozbawia pieniędzy. Pieniędzy - czyli fundamentu istnienia każdego nośnika informacji.
Tak ta gra powinna się odbywać. I o takie zasady zabiegaliśmy - jako KPN - w latach 80-tych.

Inna kwestia to pytanie, czy aby o.Rydzyk sam nie "zdetonował" awantury o TV TRWAM, żeby mieć okazję do potężnej autopromocji, za którą w normalnych warunkach musiałby zapłacić miliony. Ale to już inny temat.
Panie Ojcze Dyrektorze! Nie podzielam Twoich poglądów i metod. Ale uważam, że w wolnej Polsce możesz sobie je głosić ! Co sił! Co sił! POWODZENIA!

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mejla od Jerzego Mohla (zamieszczam za zgodą autora):
Cytat:

W pełni solidaryzuję się ze zdaniem p. Mieziana. Moje gratulacje! Pięknie napisana z Fredrowskim akcentem na proporcje riposta wobec tez p. Plebanka. Odesłanie do przeszłości KPN-u jest jak najbardziej na miejscu . Określenie otaczającej nas rzeczywistości jako teflonu uważam za wyjątkowo powściągliwe i delikatne ale w końcu nie chodzi o dosadność języka w dyskusji z interlokutorem.

Pozdrawiam.

Jerzy Mohl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Plebanek



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy!
Dziękuję za teksty polemiczne. Zwracam uwagę , że nie odmawiam księdzu Rydzykowi (ani nikomu innemu) prawa do głoszenia poglądów. Uważam jednak, że zakłamanie mediów związanych z tym księdzem jest większe niż jakichkolwiek innych. A szczególnie drażni mnie rodzaj szantażu moralnego jaki stosuje Ojciec Dyrektor: „Jeżeli jesteś katolikiem, to musisz mnie popierać!”. Coś podobnego zabrzmiało w czasie niedawnej rozmowy Księdza
z Janem Dworakiem (ksiądz Boniecki nie zachowuje się podobnie). Tymczasem mam wrażenie, że to dzięki takim ludziom jak Dworak ( przypominam – NN, ROPCIO, „Solidarność”) ksiądz Rydzyk może prowadzić swoją działalność - mieć swoją rozgłośnię, telewizję, gazetę, uczelnię. Jest więc Ksiądz jednym
z większych beneficjentów wolności, o którą – o ile wiem – nie walczył;
i której nie docenia. Ciekawy też jestem, czy ksiądz Dyrektor pamięta co by się działo gdyby w czasach PRL-u pojechał na Zachód i głosił, ze w Polsce jest totalitaryzm…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek Lewandowski



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 492

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrze, napisałeś:

Cytat:
Uważam jednak, że zakłamanie mediów związanych z tym księdzem jest większe niż jakichkolwiek innych.


Moim zdaniem trudno to zmierzyć. Media Ojca Dyrektora są równie nieobiektywne i stronnicze co GW czy TVN, tyle, że w drugą stronę. Czy kłamią więcej niż tamci? Moim zdaniem robią to na pewno bardziej prymitywnie, bardziej "na chama". Ponieważ w mediach tych dominuje linia Macierewicza, więc wielokrotnie Radio Maryja opluwało KPN, opowiadając wyjątkowe bzdury na nasz temat (była o tym mowa w osobnym wątku na POLONUSie, w opluwaniu KPN w Radio Maryja uczestniczył, niestety, nasz były przyjaciel Tomasz Strzyżewski - http://www.polonus.mojeforum.net/viewtopic.php?t=1676&highlight=strzy%BFewski ).

Cytat:
A szczególnie drażni mnie rodzaj szantażu moralnego jaki stosuje Ojciec Dyrektor: „Jeżeli jesteś katolikiem, to musisz mnie popierać!”. Coś podobnego zabrzmiało w czasie niedawnej rozmowy Księdza
z Janem Dworakiem


Tu potrzebny byłby jednak cytat.

Cytat:
Jest więc Ksiądz jednym z większych beneficjentów wolności, o którą – o ile wiem – nie walczył


Kościół Ojców Redemptorystów w Krakowie był niedaleko mojego miejsca zamieszkania w 1982 roku więc mogłem z bliska obserwować postawę ks. Rydzyka. Po wprowadzeniu stanu wojennego organizował przy kościele różne imprezy niezależne, na które uczęszczało mnóstwo osób, zwłaszcza studenci, bo w tej parafii były akademiki UJ. Pamiętam pokaz filmu Ryszarda Bugajskiego "Przesłuchanie" oraz koncert Przemysława Gintrowskiego. W tym czasie był ksiądz Rydzyk mocno naciskany przez SB, o czym było wiadomo, łącznie z próbami zastraszenia. Gdzieś tak w 1983 roku zakon wysłał ks. Rydzyka do Niemiec, ratując go przed prawdopodobnymi represjami, które w Krakowie dotknęły ks. Zaleskiego (dwukrotnie został pobity przez "nieznanych sprawców" - Maciej Gawlikowski zrobił o tym film "Zastraszyć księdza"). Ks. Rydzyk wyjechał wtedy do Niemiec i później, z tego co wiem, nie angażował się już w działalność opozycyjną na terenie PRL (choć, być może, pomagał środowiskom niezależnym w Polsce lub emigrantom). Gdy wrócił do Polski (chyba juz po 1989 roku), to został przeniesiony do Torunia, gdzie założył imponujące medialne i edukacyjne centrum. Tak więc zarzut, że "nie walczył" nie jest sprawiedliwy, choć oczywiście wyjazd z Polski w okresie walki chluby mu nie przynosi (podobnie jak w przypadku innych osób, które w tym czasie wyemigrowały z PRL).

_________________
Mirek Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Plebanek



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Sro Mar 14, 2012 9:00 am    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram mediów księdza Rydzyka? Odpowiedz z cytatem

Miezian napisał:
Na tle powszechnego marazmu, tumiwisizmu i lęku przed podskoczeniem najmniejszemu nawet szefowi, ludzie idący ulicą i wykrzykujący antyrządowe hasła są na wagę złota. Nb. oba tomy „Gazu” są dokładnie o tym – garstce ludzi, którzy nie godzili się na to, że trzeba siedzieć cicho i nie podskakiwać...


Własnie takie porównania najbardziej mnie irytują.Co miesiąc w Warszawie działacze opozycji organizują manifestacje antyrządowe. I co? Rozpędza ich ZOMO? Przesłuchuje SB? Ktos ich zamyka? Bije? Wyrzuca z pracy? Odmawia paszportów? Nie porównujmy odwagi i poświęcenia opozycjonistów w PRL-u i obecnych! Znajmy proporcje i doceniajmy to co zostało wywalczone!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miezian



Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 34

PostWysłany: Sro Mar 14, 2012 1:53 pm    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram mediów księdza Rydzyka? Odpowiedz z cytatem

Tak patrząc na to co wydarzyło się na Marszu Niepodległości, doliczając do tego np. zatrzymanie "Starucha" za zorganizowanie uroczystości uczczenia Powstania Warszawskiego, które wypadły lepiej niż rządowe oraz masowe wyrzucanie z pracy w mediach i gdzie indziej, mogę odpowiedzieć tak:

Rozpędza ich ZOMO? - czasami.
Przesłuchuje SB? - zdarza się.
Ktos ich zamyka? - jaknajbardziej
Bije? - też się zdarza
Wyrzuca z pracy? - i to jak często !
Odmawia paszportów? - tu na szczęście już nie.

Piotr Plebanek napisał:
Nie porównujmy odwagi i poświęcenia opozycjonistów w PRL-u i obecnych! Znajmy proporcje i doceniajmy to co zostało wywalczone!!!

No właśnie, kwestia jest w tych proporcjach. Pamiętam jak kiedyś poszedłem na kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej na Wawel, zaś przed drzwiami katedry stał strażnik i mówił wszystkim, że nie wolno do środka wchodzić z biało-czerwonymi flagami - nawet zwiniętymi. Wtedy sobie pomyślałem - ciekawe kiedy nadejdą takie czasy, gdy do polskiej katedry, w polskim mieście, będzie można wnieść flagę w barwach narodowych. I wtedy postanowiłem, że będę robić wszystko, by takie czasy nadeszły jak najszybciej.
I tu są też te proporcje i to bohaterstwo, o którym piszesz. Wtedy walczyło się z czymś wielkim i przerażającym, co i nas samych zmuszało do wielkości. Dziś pływamy w jakiś glutach. Mamy przed sobą teflonową władzę, która - jak w sprawie ACTA - potrafi zmienić zdanie o 180 stopni.
Walka z takimi ludźmi wymaga nie mniej odwagi niż z komuną, a na pewno więcej determinacji.

_________________
Pracownik nowohuckiego oddzia?u Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W czasach wojny polsko-jaruzelskiej ucze? IX LO w Krakowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Plebanek



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirek Lewandowski napisał:

Kościół Ojców Redemptorystów w Krakowie był niedaleko mojego miejsca zamieszkania w 1982 roku więc mogłem z bliska obserwować postawę ks. Rydzyka. Po wprowadzeniu stanu wojennego organizował przy kościele różne imprezy niezależne, na które uczęszczało mnóstwo osób, zwłaszcza studenci, bo w tej parafii były akademiki UJ. Pamiętam pokaz filmu Ryszarda Bugajskiego "Przesłuchanie" oraz koncert Przemysława Gintrowskiego. W tym czasie był ksiądz Rydzyk mocno naciskany przez SB, o czym było wiadomo, łącznie z próbami zastraszenia.


Ciekawe. Szczerze mówiąc o tym nie słyszałem. Wycofuję słowa: "Nie walczył". Tym bardziej jednak uważam, że ksiądz Rydzyk powinien wiedzieć, co oznacza słowo "totalitaryzm" i nie mącić ludziom (zwłaszcza młodym) w głowach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Plebanek



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 8:32 am    Temat postu: Przypominam opinię księdza Ludwika Wiśniewskiego: Odpowiedz z cytatem

http://www.polonus.mojeforum.net/viewtopic.php?t=1771&highlight=ludwik+wi%B6niewski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Plebanek



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 11:56 am    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram mediów księdza Rydzyka? Odpowiedz z cytatem

Miezian napisał:
Tak patrząc na to co wydarzyło się na Marszu Niepodległości, doliczając do tego np. zatrzymanie "Starucha" za zorganizowanie uroczystości uczczenia Powstania Warszawskiego, które wypadły lepiej niż rządowe oraz masowe wyrzucanie z pracy w mediach i gdzie indziej, mogę odpowiedzieć tak:

Rozpędza ich ZOMO? - czasami.
Przesłuchuje SB? - zdarza się.
Ktos ich zamyka? - jaknajbardziej
Bije? - też się zdarza
Wyrzuca z pracy? - i to jak często !
Odmawia paszportów? - tu na szczęście już nie...




Szanowny Kolego Miezian !
Nie wiem czy jest sens dalej polemizować, bo żyjemy jakby w dwóch różnych światach… ale jeszcze raz spróbuję.
Każdego roku odbywa się w III RP chyba setki rozmaitych manifestacji i pikiet. Cześć z nich widziałem na żywo, w niektórych uczestniczyłem. Policja interweniuje zwykle gdy ktoś zaczyna rzucać niebezpiecznymi przedmiotami w budynki rządowe albo demonstranci zaczynają bić się ze sobą, np. „narodowcy” z „ lewakami”. Uczestniczyłem też w kilkunastu pikietach pod willą Jaruzelskiego, czasem przemawiałem. Nigdy nie zaczepił mnie żaden policjant, czy funkcjonariusz służb specjalnych .Urządzaliśmy też pikiety anty-postkomunistyczne I Maja. Tylko raz widziałem jak policjanci zatrzymali kolegę z RTR-u (poprzednio KPN) – ale dlatego, ze rzucał w komunistów jajami.
Przykład Marszu Niepodległości 11 Listopada 2011 jest nietypowy. Jak wiem z licznych relacji sam marsz odbył się w zasadzie bez zakłóceń. Do starć doszło głównie na Placu Konstytucji, gdzie grupa agresywnych ludzi z furią atakowała policję (być może byli to tajniacy – prowokatorzy, ale taką tezę trzeba by udowodnić). Potem widzieliśmy jeszcze innych podobnych osobników niszczących samochody należące do Telewizji. Była też scena kiedy tajniak kopie kogoś w głowę. Widziałem też filmik kiedy policjanci biją kogoś przechodzącego z biało-czerwoną flagą. Oczywiście w obu tych ostatnich przypadkach doszło do nadużyć, które powinny być wyjaśnione i ukarane. Nie wiemy tylko jaki był początek obu sytuacji. I nie mylmy wyjątku z regułą.
„Staruch” to postać trochę kontrowersyjna . Może podałbyś inny przykład prześladowanego „opozycjonisty”? W przypadku tego człowieka – mnie bulwersuje coś innego. Gdybym zobaczył jak publicznym miejscu ktoś wali człowieka w twarz i odchodzi nie zaczepiany przez policję czy kogokolwiek innego – pewnie krew by się we mnie zagotowała! I nie przekonuje mnie argument, że uderzony człowiek podobno przebaczył sprawcy. Ja sobie po prostu takich wydarzeń jako obywatel Rzeczypospolitej nie życzę! Tak samo nie przekonuje mnie, że chuligan czasem zrobi coś pożytecznego, np. zapala lampki na grobach Powstańców Warszawskich…
Jeśli chodzi o wnoszenie flag polskich na Wawel – ten przypadek należałoby wyjaśnić, zapytać tego „strażnika” dlaczego tak postępuje. Prawdopodobnie była to sprawa porządkowa. Bo nie sądzę, że by nagle np. kardynał Dziwisz zapałał nienawiścią do barw narodowych…
Reasumując. Można na wiele rzeczy w Polsce narzekać. Nie rozliczony komunizm, bieda, liczne niesprawiedliwości, afery, patologie. Ale nie mówmy, że Polska jest w niewoli! Nie szukajmy jakiegoś mitycznego okupanta, który nam czegokolwiek zabrania!!! Bo jest to po prostu absurd i mitologia!!!
Jeszcze jedno: Jeżeli będziecie dalej śpiewać: „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie…” – Bóg może się zdenerwować i naprawdę stracimy wolność. Będziemy wtedy znowu mieli przeżycia jak w książce „Gaz na ulicach…”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miezian



Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 34

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 12:04 am    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram mediów księdza Rydzyka? Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź,
Ale trudno nie zauważyć, że coś jest nie tak. Już dawno nikt się nie oblewał rozpuszczalnikiem by zrobić z siebie „żywą pochodnie”, nie było też takich strajków głodowych jaki urządzają właśnie: Kalita, Jaranowski i Surdy. Nikt nie stawiał strażników przed katedrą by odbierać biało-czerwone flagi, ani nie robił takich prowokacji jak w Warszawie 11 listopada.
Chaotyczne poczynania Platformy, która ani nie może zdecydować się na pełny terror ani pewnych spraw sobie odpuścić, już doprowadziły do tego, że powstało pół-legalne podziemne państwo. Ma one swoje struktury mogące wyprowadzić na ulice tysiące ludzi, a nawet zrobić dwie duże manifestacje w dwóch różnych stolicach. Znów mamy telewizję, która kłamie (no dobrze po prostu nie pokazuje wszystkiego) i gazety, które też nie piszą wszystkiego. Na dodatek ludzie na serio myślą już np. o tworzeniu „drugiego obiegu” ! Tylko patrzeć jak powrócą kurierzy, „bibuła” i innych rzeczy, które znamy z lat 80.
Tak więc mówienie, ze za „komuny” było gorzej może jest i prawdą, ale po prostu takich rzeczy w wolnej Polsce być nie powinno. A skoro są i jest ich bardzo dużo, a w dodatku narastają, to nie można udawać, że nic się nie dzieje.
Nie można zamykać „Starucha” pod zarzutem, że zabrał komuś spodenki i klapki (dokładnie taki był zarzut) i trzymać go trzy miesiące w Białołęce, w czasie gdy spektakularnie zatrzymany gen. Gromosław Cz., który dokonał milionowych „przekrętów” wychodzi po dwóch dniach i teraz domaga się gigantycznego odszkodowania.
Jak już tak chcemy się bawić to zamykajmy wszystkich po równo, albo wszystkich wypuszczajmy. Za „Starucha” nie można było poręczyć ani wpłacić kaucji, ale tuż po wyborach, gdy nie mógł już zagrozić, nagle go puszczono właściwie bez procesu. I teraz to, że przewodzi manifestacje „Legii” władzy już jakoś nie przeszkadza.
Panie Piotrze ma Pan o wiele większe zasługi niż ja będę mieć kiedykolwiek, ale tu się Pan myli. Może ten świat nie jest jeszcze zniewolony ale z dnia na dzień robi się coraz bardziej orwellowski. Trzeba wyłączyć własne „dwójmyślenie” i spojrzeć prawdzie w oczy. Może i żyjemy w demokracji, ale jest to z dnia na dzień coraz bardziej kulawa demokracja. A Wielki Brat, który na nas patrzy… kocha nas coraz mniej. Smile

_________________
Pracownik nowohuckiego oddzia?u Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W czasach wojny polsko-jaruzelskiej ucze? IX LO w Krakowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pawel Sabuda



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 368

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrze! Może jednak zauważysz prostą regułę, która polega na wybiórczym traktowaniu zjawisk i ludzi. Ty widzisz "normalność", a ktoś inny doświadcza represji w najlepszym stylu lat 80-tych. I to wszystko odbywa się na tej samej ulicy, podczas tej samej manifestacji, w tą samą rocznicę, tego samego dnia, o tej samej godzinie.
Czy Ty możesz manifestować i przemawiać gdzie i kiedy chcesz? Tak! A czy każdy tak może? Nie! I stosowany jest tu dość czytelny klucz. Ty jesteś - mimo wszystko - lojalnym obywatelem III RP. Ale już ten, który "nie rokuje" popadnięcia w stan lojalności wobec III RP, ma spore szanse stać się obiektem podobnego traktowania, jak KPNowcy w latach 80-tych, po amnestii z 1986 roku. Czyli taki stan wojenny w wersji "light".
Jesteśmy bardzo głęboko podzieleni, jako społeczeństwo i nawet jako poszczególne środowiska. Polacy są dziś wyjątkowo oportunistyczni i skorumpowani, a elity władzy - ogarnięte patologią.
Jesteśmy podzieleni na "konstruktywnych" i nie-konstruktywnych". Dokładnie tak, jak w okresie "okrągłego stołu".
I dobrze, że tak jest. Wcale nie uważam postulatu jedności narodowej, za rozsądny. Wręcz przeciwnie! Ten konflikt musi się wypalić w jakiejś ostrej konfrontacji. I niech on sobie spokojnie do tej konfrontacji dojrzeje. Sam wiesz, jakie skutki dało usilne dążenie do "integracji prawicy", do "wspólnych list" itp.
Nie ma dziś sensu budować jedności. Potrzeba starcia, które da odpowiedź, w którą stronę pójdzie Polska.

_________________
Pawel Sabuda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Plebanek



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 180

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 9:29 am    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram mediów księdza Rydzyka? Odpowiedz z cytatem

Miezian napisał:

Panie Piotrze ma Pan o wiele większe zasługi niż ja...


Już byliśmy na "Ty". I nie przesadzajmy z tymi "zasługami".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miezian



Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 34

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 10:26 am    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram mediów księdza Rydzyka? Odpowiedz z cytatem

Dobrze,
do Piotra wracam, ale z "zasług" się nie wycofuję. Smile

_________________
Pracownik nowohuckiego oddzia?u Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W czasach wojny polsko-jaruzelskiej ucze? IX LO w Krakowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum