Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Habemus papam!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 5:42 pm    Temat postu: Habemus papam! Odpowiedz z cytatem

Z bloga ks. Tadeusza:

Cytat:
List z Buenos Aires o papieżu Franciszku 2013-03-15

Od mojego przyjaciela, michality, który od 1992 r. pracuje w Argentynie i Paragwaju. Trzy lata temu na jego zaproszenie odwiedziłem Buenos Aires, nawiedzając także katedrę biskupią. Już wtedy słyszałem wiele dobrego o tamtejszym arcybiskupie.

Cytat:
Drogi Tadeuszu!

Nieco ochłonąłem po wczorajszym zaskoczeniu. Na mszy świętej mieliśmy bardzo dużo ludzi, a zaraz potem wyszliśmy na ulice z radosną procesją. W załączniku przesyłam Ci moje obserwacje o nowym papieżu jakie na gorąco skreśliłem. Serdecznie pozdrawiam.

(...)
Moim zadaniem na pewno nie należy się spodziewać żadnej rewolucji dogmatycznej, gdyż na pewno będzie wierny i świadomy odpowiedzialności jaką sprawuje jako Namiestnik Chrystusa, ale zapewne można i należy się spodziewać bardzo dużo inicjatyw pastoralnych. Na pewno będzie pasterzem i to dobrym pasterzem, który pewne doświadczenia swojej diecezji postara się ukazać kościołowi powszechnemu. Jakie są to doświadczenia?

Przede wszystkim duże zaangażowanie świeckich w życie parafii, katecheza prowadzona przez ludzi świeckich, formacja katechetyczna rodzin i dorosłych za pośrednictwem ruchów religijnych obecnych w parafiach. Charakterystyka kościoła argentyńskiego jest doświadczenie wspólnoty, częste spotkania w grupach na modlitwie, nieformalne spotkania wspólnotowe poza oficjalnymi nabożeństwami liturgicznymi. Parafia rzeczywiście stara się być jednym dużym domem rodzinnym, gdzie można przyjść i spotkać się z braćmi praktycznie w każdym momencie dnia. Każda parafia w Buenos Aires posiada szkole parafialna, w zakresie podstawowym i średnim. Myślę że te doświadczenia nowy papież będzie starał się ukazać jako wartość dla całego kościoła.

Dużymi walorem będzie też sam charakter typowy dla kultury południowej, jaka jest bezpośredniość, żywiołowość i spontaniczność. To wszystko połączone i przeniknięte wiarą i modlitwą będzie zapewne wielkim atutem papieża Franciszka. Ważnym jest także ze tak jak Jan Paweł II swoją poslugą wykazał wartość kultury swojego narodu, tak papież Franciszek ukaże światu wartość i piękno kultury latynoamerykańskiej. Jan Paweł nazwał Amerykę Południowa „Kontynentem Nadziei”. Módlmy się aby ta nadzieja spełniała się w posłudze nowego papieża.

Ks. Artur Doniec, michalita, Buenos Aires


Całość - http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=7539

Tamteż dużo innych informacji - http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=7540
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kiedy w tak zwanym Pokoju Łez Jorge Mario Bergoglio zaraz po przyjęciu wyboru ubierał się, by pokazać się światu i udzielić pierwszego błogosławieństwa, założył tylko białą sutannę. Wtedy, jak relacjonuje m.in. dziennik "Corriere della Sera", ceremoniarz ksiądz Guido Marini przyniósł mu uszytą przez zakład krawiecki Gammarelli papieską pelerynkę z aksamitu, obszywaną białym futrem z gronostajów. Widząc pelerynkę papież odpowiedział ceremoniarzowi: "Niech ksiądz sam to włoży. Skończył się karnawał".


http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/802749,Zmiany-w-Kosciele-Papiez-Franciszek-skonczyl-sie-karnawal

=============================

Oby Franciszek nie zawiódł naszych nadziei!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9123

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dziś rano o godzinie 10:15 w naszym domu generalnym w Rzymie dzwoni telefon... Portier odbiera i słyszy, że ma połączenie z Domu Santa Marta:

- Dzień dobry, tu papież Franciszek, chciałbym rozmawiać z Ojcem Generałem.
Portier już prawie miał odpowiedzieć, że to pomyłka bo rozmawia z Napoleonem, ale się powstrzymał. Odpowiada więc:

- Kto dzwoni?
Papież zrozumiał, że nasz młody włoski portier nie uwierzył mu, powtórzył więc cicho:

- Nie, naprawdę, jestem papież Franciszek. Jak masz na imię?
Oszołomiony portier zaczyna rozumieć sytuację i głos zaczyna mu gasnąć:

- Nazywam się Andrew.

Papież: Jak się czujesz, Andrew?

Odpowiedź: Dobrze, przepraszam, jestem trochę zdezorientowany.

Papież: Nie martw się, połącz mnie proszę z Ojcem Generałem, chciałbym podziękować za piękny list, który napisał do mnie.

Portier: Przepraszam, Wasza Świątobliwość, będę łączyć.

Papież: Nie ma problemu".


http://wpolityce.pl/wydarzenia/49250-dzien-dobry-tu-papiez-franciszek-chcialbym-rozmawiac-z-ojcem-generalem-niecodzienny-dialog-z-zaskoczonym-portierem-jezuitow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum