Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna polonus.forumoteka.pl
Archiwum b. forum POLONUS (2008-2013). Kontynuacją forum POLONUS jest forum www.konfederat.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
O buczeniu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9117

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 7:48 am    Temat postu: O buczeniu Odpowiedz z cytatem

Z salonu24 - komentarz osoby podpisującej się nickiem "qprzezdz":

Cytat:
O buczeniu

Można by powiedzieć. Chcieliście to macie. Co się dziwi Bartoszewski i inni że tak się dzieje. Trzeba by się cofnąć do kampanii wyborczej gdzie padały słowa o dyplomatołkach i wycinaniu watach. Kij ma dwa końce raz ty bijesz raz Ciebie bić nim mogą.

Wracając do Bartoszewskiego i wspomnień jego wiecowych wystąpień na mitingach politycznych PO tak sobie wtedy myślałem. Zszedłeś do ludu aby się z nim bratać. Ale szedłeś nie zachowując się jak ktoś z wyższej półki ktoś kogo powinno się szanować. Chciałeś się z nimi równać, krzyczałeś zamiast rozmawiać, obrażałeś zamiast tłumaczyć, szydziłeś zamiast starać się zrozumieć.

Tak myślałem kiedy Ci co się z nimi bratałeś zaczną odreagowywać za twoją nieudolność, za nieudolność ludzi których poparłeś. Za ich czyny. No i w końcu zaczęli odreagowywać jak ten normalny lud zaczęli gwizdać, buczeć. A teraz się dziwisz jeden z drugim że oni Cię tak traktują!!! Sam dałeś na to zezwolenie, zrównałeś się z nimi, stosowałeś taki sam język i oni Cię takim samym językiem traktują.A mogło być inaczej zamiast Dyplomatołków i Watach było mówić językiem swojego poziomu wtedy oni lud nie mógłby Ci nic zrobić nie potrafiłby Ci nic zrobić. Nie byłby w stanie zagwizdać zabuczeć bo w twoim języku/słowniku takiego czegoś nie ma. A tak odpłacili Ci tym samym czym Ty ich karmiłeś w czasie kampanii wyborczej.Co ma robić lud jak widział podczas debaty Tusk Kaczyński ze buczenie skutkuje a nawet jest bronią, że można buczeć bo to niczym nie grozi. Można by rzecz wtedy było wolno a teraz nie!!! Co się stało, czyżby wtedy buczano na właściwe osoby a teraz buczeć na nas już nie wolno bo my to nie jesteśmy te właściwe osoby.

Lud nauczył się buczenia i zachowywania od was, przykład poszedł z góry niestety. Z samej góry elit od tych co to wymyślają dyplomatołki i watahy. Tylko gorzej jak lud zacznie rozumieć dosłownie wyżynanie bo was nie zrozumie i zacznie wyżynać.Nie obrażaj bliźniego, nie rób tego jemu co tobie nie miłe. Przynajmniej jak on ci wtedy zabuczy będziesz mógł mieć słuszną pretensję a teraz nie masz żadnych praw skoro ustawiłeś się sam na własne życzenie z tym ludem.

Ty go buczeć nauczyłeś


http://trochezboku.salon24.pl/91295,index.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9117

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I komentarz Michała Piątka:


Cytat:
Czas "wyjców"

Trudno się oprzeć wrażeniu, że niektóre osoby związane z Platformy Obywatelskiej, naprawdę nie mogą pogodzić się z myślą, że jej wizja świata nie trafia wcale do przekonania większości społeczeństwa oraz, że nawet jeżeli sondaże wydają się być dla niej ciągle przychylne, to jednak głosy niezadowolenia z rządzącej ekipy stają się coraz głośniejsze.Wygwizdanie Bogdana Borusewicza podczas ostatnich obchodów rocznicy Sierpnia ‘80 było bowiem przede wszystkim wyrazem niezadowolenia pewnej części społeczeństwa, z obecnie rządzącej Polską ekipy i nie da się tego faktu ukryć. Nie wszyscy widzą w Polsce drugą Irlandię i nie wszystkim podobają się poczynania reprezentantów Platformy Obywatelskiej. Wydawałoby się, że ten przekaz powinien być dla wszystkich jasny, ale obserwując wypowiedzi niektórych polityków i dziennikarzy można jednak zauważyć, że tak nie jest.

Większość mediów zdaje się uważać, że Borusewicza wygwizdali sympatycy Lecha Kaczyńskiego, ale wcale nie musiało tak być. Czy koniecznie trzeba być zwolennikiem PiS albo Lecha Kaczyńskiego, aby wyrazić negatywna opinie na temat jakiegoś przedstawiciela PO? Czy wśród osób, które gwizdały oraz buczały podczas obchodów nie mogło być zwolenników innych opcji politycznych, lub po prostu osób, które są niezadowolone z działalności większości polityków i w niektórych przypadkach ich niezadowolenie objawia się z większą siłą?

Władysław Bartoszewski – czołowy szołmen Platformy Obywatelskiej, wydaje się być zaskoczony zachowaniem owej grupy osób, która dopuściła się grzechu wyrażenia swej opinii na temat Bogdana Borusewicza i ostro ją krytykuje. Dla niego jest to przykład “bolszewizacji myślenia” – “Jedna partia, jeden przywódca, jedna dyrektywa, jedna myśl. Podnieś rękę, a ja wyję”.

Nie ukrywam, że mi z kolei, trudno ukryć zdziwienie, gdy widzę jak na postępowanie gwiżdżących oburza się człowiek, który nie tak dawno temu ku uciesze gawiedzi obrażał urzędników państwowych w niezbyt dostojny sposób, cechujący raczej wioskowego komedianta bawiącego tłum, a nie poważnego polityka i autorytet. Tym razem jednak, owy tłum był niezbyt przychylny reprezentantom Platformy Obywatelskiej i to chyba musiało go bardzo zaboleć.

Trzeba przyznać, że faktycznie - sympatyków Platformy tam nie było, a jeżeli nawet byli, to nie potrafili zbytnio dać o sobie znać. Gwizdy nie zostały zagłuszone oklaskami i co najprawdopodobniej najważniejsze – to nie Lech Kaczyński został wygwizdany. Wątpię w to, aby przedstawiciele PO zdobyliby się na wyrazy niezadowolenia, w przypadku, gdyby taki los spotkał prezydenta. Słyszelibyśmy pewnie wtedy w nieskończoność opinie o tym, że Polacy mają go dość i nie przekonuje ich jego polityka. Zostałoby to uznane za wyraz społecznego niezadowolenia, do którego prawa nikomu nie wolno odbierać.

PO i przychylne jej media robią ostatnio sporo, by ukazać Lecha Kaczyńskiego jako swarliwego krzykacza, który ośmiesza urząd i osobę prowadzącą jedynie politykę konfliktu. Niedawna wypowiedź Sławomira Nowaka w radiowym programie Moniki Olejnik, jest tego dobrym przykładem, choć ukazuje nam też bezmyślność, bezczelność i hipokryzję tego pana, który we wspomnianym wywiadzie najpierw zaapelował do osób związanych z PiS, aby nie używali słów mogących być dla rządu oraz premiera obraźliwe, by użyć następnie takowego porównania pod adresem prezydenckiego środowiska. I komu tu zależy na konflikcie?

Platforma starała się mniej lub bardziej umiejętnie podsycać budowę wspomnianego, negatywnego wizerunku Kaczyńskiego, a tu nagle - to właśnie Lech Kaczyński musiał bronić przedstawiciela Platformy przed niezadowoleniem “wyjców”. Mimo, że Kaczyński wybrnął z sytuacji umiejętnie i nie okazał się osobą, której zależało na podsycaniu tego konfliktu, to i tak postanowiono mu przypisać winę, ponieważ mieli gwizdać jego sympatycy. Nie dostrzega się, że gwizdali przede wszystkim przeciwnicy PO, a tych przybywa i najprawdopodobniej ciągle będzie coraz więcej.

Rośnie rzesza osób, które nie widzą obiecanego, gospodarczego cudu i będą coraz częściej okazywać swe niezadowolenie. Obawiam się, że wygwizdanie Borusewicza, to jedynie wstęp i coraz częściej będziemy obserwować różne przejawy społecznego protestu. Podczas wakacji strajkowali pocztowcy, niedawno przez ulice Warszawy przeszła demonstracja “Solidarności”, a dziś pikietowali nauczyciele. A niby jest tak pięknie, bezrobocie spada i wszyscy są zadowoleni.

Na miejscu Platformy Obywatelskiej, niedawne postępowanie osób, które postanowiły zakłócić obchody rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, aby wyrazić swój protest, potraktowałbym jako poważne ostrzeżenie. Bo nie jest dobrze, gdy dzieje się to podczas ważnych uroczystości, upamiętniających wydarzenia, które powinny być bliskie każdemu Polakowi i z pewnością do takich zachowań nie zmusza ich “polityka miłości”.


http://michalpiatek.salon24.pl/91279,index.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Site Admin


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 9117

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z bloga Rafała Ziemkiewicza

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/

Cytat:
Kto posiał wiatr?
2 września 2008

Szumowina, tłuszcza, wyjący motłoch – długo by cytować epitety, jakimi obrzucili prominenci debaty publicznej ludzi, którzy zakłócili obchody Sierpnia demonstracją swej niechęci wobec politycznego establishmentu III RP i obecnej władzy. I na tych obelgach mądrość komentatorów się wyczerpała. Siły niesłuszne zostały napiętnowane w mocnych słowach, nic więcej do powiedzenia nie ma.

Ja jednak uważam, że jest. Niegodne chwili zachowanie publiczności to tylko objaw choroby, jaka toczy Polskę. I nie jest to bynajmniej choroba zawiści “tych, którzy nic nie zrobili”, wobec bohaterów. Ci, którzy gwiżdżą dziś na sam dźwięk nazwisk Borusewicza i Wałęsy, gwiżdżą nie na organizatora strajku i szefa komitetu strajkowego, ale na polityków, którzy ich zdaniem “Solidarność” zdradzili, którzy przeszli na drugą stronę – spomiędzy tłamszonych i poniżanych pomiędzy nowych “właścicieli” Polski, którym wolno tłamsić i poniżać. Przeciwstawiają im bynajmniej nie jakichś nieznanych, nie wiadomo skąd wziętych uzurpatorów, ale bohaterów nie mniej zasłużonych, na mocy okrągłostołowej transakcji wyzutych z należnych im honorów i usuniętych z życia publicznego.

Jeśli oburza nas forma, w jakiej przeciwnicy rządzącego establishmentu dają wyraz swemu rozgoryczeniu – a co do tego nie ma chyba sporu – to zamiast pławić się w słuszności miotanych potępień, mądrzej byłoby się zastanowić, kto ustanowił taki podział społeczeństwa, na “lepszych”, którym należy się wszystko, i “tłuszczę” pozbawioną innego głosu niż gwizdy, i kto tak rozbujał emocje. Kto zdeprawował polską debatę publiczną, nasycił ją taką agresją i pogardą dla przeciwnika. Bez wątpienia zdecydowanie większą winę ponoszą właśnie ci “lepsi”, którzy ronią teraz krokodyle łzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polonus.forumoteka.pl Strona Główna -> SPRAWY BIEŻĄCE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group